Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλέπω πολλοί λέτε ότι έχει πολύ καλή μπαταρία αλλά σε ξένα site διαβάζω ότι δεν είναι καλή σε σχέση με s5 g3 m8.προσωπικα έχω data wifi 4G όλη μέρα ανοιχτά με συγχρονισμό. Θα μου βγάζει μια μέρα με σχετικά βαριά χρήση; και λέγοντας μέρα εννοώ από το πρωί μέχρι το βράδυ 10+

Εμένα πάντως με 3G συνέχεια ανοιχτό αλλά και αρκετές ώρες Wifi συν δύο ώρες (τις τελευταίες μέρες) Golf Start S2 την ημέρα και χωρίς να το κλείνω με βγάζει μεσημέρι - μεσημέρι άνετα με 15% + η μπαταρία.

3>4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μμμμ....βρηκα και κατι που δεν μπορεσα να το λυσω ωστε να μην το κανει και το κανω με πλαγιο τροπο....

 

οταν παταω ειτε το διπλο πατημα ειτε απο τα πλαγια για να ανοιξω το κινητο,καμια φορα(1-2 φορες τη μερα ) κολλαει και δεν μπορω να κανω scroll πανω να ξεκλειδωσω την οθονη,ετσι αναγκαζομαι να κρατησω πατημενο το μεσαιο απο τα πλαγια μεχρι να μου γραψει "συρετε κατω για απενεργ " και μετα το home button και ολα κομπλε...

 

Εννοιτε οτι δεν ειναι λογος για αρνητικο στο κινητο, απλα το αναφερω μηπως υπαρχει και σε αλλους το προβλημα,κουβεντα να γινεται :D :O

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σιγουρέψουμε κάτι, αν και ένας φίλος, πριν κάμποσες σελίδες και με την έλευση της 8.1 μου απάντησε θετικά.

Πλέον στις ρυθμίσεις του blueTooth μπορώ μεμονωμένα από κάθε συνδεδεμένη συσκευή να διαχωρίσω ήχο πολυμέσων από ήχο τηλεφώνου;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά S.O.S πρόσφατα μου έπεσε το κινητό μου από ένα ένα ύψος ,το κινητό ούτε γρατζουνιά αλά άμα το κουνήσω επίτηδες με δύναμη κοντά στο αυτή μου κάτι σαν να ξεκόλλησε από μέσα μήπως σας είναι και εσάς έτσι ? να ανησυχώ ?:cry: :cry: :cry: :cry:

Τρρρρρ τρα τρα τραγιλα γαζώνω πινακίδες οξω από τον άγιο Συλλα

Τρρρρρ τρα τρα τραγιλα το σιβας δεν με πιάνει πίνω κούπες με βενζίνα

-CRETAN PRIDE-

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά S.O.S πρόσφατα μου έπεσε το κινητό μου από ένα ένα ύψος ,το κινητό ούτε γρατζουνιά αλά άμα το κουνήσω επίτηδες με δύναμη κοντά στο αυτή μου κάτι σαν να ξεκόλλησε από μέσα μήπως σας είναι και εσάς έτσι ? να ανησυχώ ?:cry: :cry: :cry: :cry:

 

αναλογα τι θορυβο εννοεις.σε ολους μας αμα το κουνισουμε ακουγεται ενα μικρο σαν ελατηριακι μεσα το οποιο ειναι το ois !!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ μικρός ο θόρυβος με καθησύχασες, επίσης δεν ξέρω πως μπορώ να κάνω την ενημέρωση για την υπερθέρμανση.Μήπως ξέρει κανείς ?

 

Υ.Γ Ευχαριστω

Τρρρρρ τρα τρα τραγιλα γαζώνω πινακίδες οξω από τον άγιο Συλλα

Τρρρρρ τρα τρα τραγιλα το σιβας δεν με πιάνει πίνω κούπες με βενζίνα

-CRETAN PRIDE-

Link to comment
Share on other sites

Το πηραααααααααα :D Τα σπαει!!

Ολο το απογευμα το εσκισα και δε μου ζεσταθηκε παιδια :)

Εφαγα αρκετη ωρα να περασω τις επαφες μου και τελικα το εκανα μεσω bleutooth.

Απο αυριο ξεκιναω τις φωτο. Μου κανει κι εμενα αυτο το μικρο θορυβο, αλλα δεν ειναι κατι μεγαααλο ;)

Link to comment
Share on other sites

Το πηραααααααααα :D Τα σπαει!!

Ολο το απογευμα το εσκισα και δε μου ζεσταθηκε παιδια :)

Εφαγα αρκετη ωρα να περασω τις επαφες μου και τελικα το εκανα μεσω bleutooth.

Απο αυριο ξεκιναω τις φωτο. Μου κανει κι εμενα αυτο το μικρο θορυβο, αλλα δεν ειναι κατι μεγαααλο ;)

 

Από που το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρες?

Μάλλον απο Τσεχία αν κρίνω απο τις πληροφορίες κατω απο το avatar του.

Οπως έχω πει ειναι μάλλον θεμα παρτίδας αν σου κάτσει σε πιο φυσιολογικά επίπεδα η θερμοκραςιες που αναπτύσσει η σε σημείο ενοχλητικό οπως σε εμένα που το σούταρα.

 

Εγώ πλέον αποφάσισα να περιμένω εως ανακοινωθεί διάδοχος(σε 6 η 9 μήνες δεν με νοιάζει ποτε ακριβώς-δεν βιάζομαι) αρκεί να δω glance η led notification και μεγαλύτερη χωρητικότητα μπαταρίας που λογικά οταν και αν βγει ετςι οπως τα βλεπω θα ειναι με τα WP9 η οπως αλλιως θε λέγεται τέλος πάντων η επόμενη εκδοςη των WP.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον απο Τσεχία αν κρίνω απο τις πληροφορίες κατω απο το avatar του.

Οπως έχω πει ειναι μάλλον θεμα παρτίδας αν σου κάτσει σε πιο φυσιολογικά επίπεδα η θερμοκραςιες που αναπτύσσει η σε σημείο ενοχλητικό οπως σε εμένα που το σούταρα.

 

Εγώ πλέον αποφάσισα να περιμένω εως ανακοινωθεί διάδοχος(σε 6 η 9 μήνες δεν με νοιάζει ποτε ακριβώς-δεν βιάζομαι) αρκεί να δω glance η led notification και μεγαλύτερη χωρητικότητα μπαταρίας που λογικά οταν και αν βγει ετςι οπως τα βλεπω θα ειναι με τα WP9 η οπως αλλιως θε λέγεται τέλος πάντων η επόμενη εκδοςη των WP.

 

Από ποιο κατάστημα εννοώ το πήρες.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον απο Τσεχία αν κρίνω απο τις πληροφορίες κατω απο το avatar του.

Οπως έχω πει ειναι μάλλον θεμα παρτίδας αν σου κάτσει σε πιο φυσιολογικά επίπεδα η θερμοκραςιες που αναπτύσσει η σε σημείο ενοχλητικό οπως σε εμένα που το σούταρα.

 

Χωρίς να αποκλείονται οι ελλαττωματικές παρτίδες, υπάρχει η φημολογούμενη πιθανότητα να πρόκειται για sw θέμα (με τη φήμη να λέει πως αναμένεται να δοθεί λύση προσεχώς με sw update), ή ακόμα και συνδυασμός sw glitch με προβληματικές παρτίδες.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό σκ!

 

Ένα μήνα σχεδόν με το 930, και οφείλω να πώ ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Δεν έχει κολλήσει ποτέ και πάει

σφαίρα, άνετα μου βγάζει μια "βαριά" ημέρα. Ακόμα, και όταν το ζορίζω πότε δε ζεστάθηκέ παραπάνω για να με ενοχλήσει.

Και τέλος ένα επιπλέον που μου αρέσει είναι ότι, όντως η οθόνη του δεν λερώνει εύκολα!

 

Φιλικά,

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό σκ!

 

Ένα μήνα σχεδόν με το 930, και οφείλω να πώ ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Δεν έχει κολλήσει ποτέ και πάει

σφαίρα, άνετα μου βγάζει μια "βαριά" ημέρα. Ακόμα, και όταν το ζορίζω πότε δε ζεστάθηκέ παραπάνω για να με ενοχλήσει.

Και τέλος ένα επιπλέον που μου αρέσει είναι ότι, όντως η οθόνη του δεν λερώνει εύκολα!

 

Φιλικά,

Δημήτρης

 

Όλοι εσείς που δεν έχετε κανένα πρόβλημα με τις συσκευές καλό είναι να λέτε από ποιο κατάστημα το πήρατε για να ξέρουν όλοι οι υποψήφιοι αγοραστές.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να αποκλείονται οι ελλαττωματικές παρτίδες, υπάρχει η φημολογούμενη πιθανότητα να πρόκειται για sw θέμα (με τη φήμη να λέει πως αναμένεται να δοθεί λύση προσεχώς με sw update), ή ακόμα και συνδυασμός sw glitch με προβληματικές παρτίδες.

Εγώ πάντως να πω την αλήθεια αρχίζω και έχω τις αμφιβολίες μου περί της κατασκευαστικής,σχεδιαστικής δομής των Lumia γενικότερα.

Πρέπει η MS να το εξετάσει σοβαρά τη γενικότερη συναρμογη της συςκευης απο τη διαρρύθμιση της πλακετας εσωτερικά εως πως θα δέσει με το οποιοδήποτε καλούπι και τη χρηςη των υλικών κατασκευής.

Το συνδυασμό προβληματικού software με ελλατωματικη παρτίδα τείνω περιςςοτερο ως πιο πιθανή εξήγηση πάντως στο 930.

 

Το κατέχει το know how βλεπε σειρά surface που επιτυγχάνει πιο ανεκτες και φυσιολογικές θερμοκραςιες σε σχεση με αρκετούς OEM σε ανταγωνιστικές προταςεις.

 

Αρκεί να ασχοληθεί βέβαια και μην το περάσει στο φλου,διότι αλλού λιγότερο αλλού περιςςοτερο το θεμα θερμοκραςια ειναι γενικό στις ναυαρχίδες τουλάχιστον και σε χειρότερη μοίρα απο αλλους κατασκευαστές και στο ιδιο λειτουργικό(βλεπε Ativ s) ειτε σε αλλα λειτουργικά και αντίστοιχες συσκευές με παρόμοιες προδιαγραφές.

 

Για αυτο θα ήθελα να δω την htc με το m8 τι συμπεριφορά θα εχει στον θεμα θερμοκραςιες με WP που αν εχει φυσιολογική συμπεριφορά μάλλον ενισχύεται το παραπάνω επιχείρημα μου.

 

 

[/color]

Καλημέρα και καλό σκ!

Και τέλος ένα επιπλέον που μου αρέσει είναι ότι, όντως η οθόνη του δεν λερώνει εύκολα!

 

Φιλικά,

Δημήτρης

Επιβεβαιώνω και απο τη πλευρά μου την oleophobic coating συμπεριφορά του πάνελ(την καλύτερη που έχω συναντήσει σε κινητα μπορώ να πω κάνοντας μου τρομερά θετική εντύπωση)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως να πω την αλήθεια αρχίζω και έχω τις αμφιβολίες μου περί της κατασκευαστικής,σχεδιαστικής δομής των Lumia γενικότερα.

Πρέπει η MS να το εξετάσει σοβαρά τη γενικότερη συναρμογη της συςκευης απο τη διαρρύθμιση της πλακετας εσωτερικά εως πως θα δέσει με το οποιοδήποτε καλούπι και τη χρηςη των υλικών κατασκευής.

Το συνδυασμό προβληματικού software με ελλατωματικη παρτίδα τείνω περιςςοτερο ως πιο πιθανή εξήγηση πάντως στο 930.

 

Συμφωνω απολυτα μαζι σου. Απο το Ν9 (που ακομα χρησιμοποιω) ως και Λουμια 625, 820 και 925 (που εχω δουλεψει για λιγες μερες), το προβλημα υπαρχει και σε μεγαλο βαθμο. Αρα κατι παιζει με αυτη τη σχεδιαστικη φιλοσοφια.

Και το 930 δεν παραμενει δροσερο, ειδικα σημερα 2η μερα που το εχω. Αλλα απ την αλλη δεν εχει φτασει σε σημειο να μην μπορω να το ακουμπησω. Ολα σε φυσιολογικα επιπεδα, μεχρι στιγμης βεβαια :)

 

Επισης να πω πως το πηρα απο Τσεχια, mobil pohotovost λεγεται το μαγαζι. Και με πολυ καλο deal!!!

Μου κακοφαινεται αυτο το MADE IN CHINA παρακατω... :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδες,επειδη εδω και μερες απο τοτε που απεκτησα το 930 γραφω σε μηνυματα συνεχεια(αν διαβασετε παραπανω) για τη συγκριση με το 1520 που εχω εχω να πω το εξης και θελω να μου το πειτε και οσοι το ξερετε γιατι δεν τα γνωριζω....

 

Η λογικη δε λεει οτι επειδη το 930 ειναι ποιο μικρο με περισσοτερα ppi θα ειναι και ποιο φωτεινο και ευκρινεστερο απο το 1520? Απο τοτε που περασα στο 1520 την 8.1 (επισημη) και εβαλα ακριβως τις ιδιες ρυθμισεις που εχω και στο 930 στην οθονη, φαινεται ,οτι το 1520 κερδιζει κατα κρατος το 930 στην οθονη αρκετα ΕΥΚΟΛΑ θα ελεγα.....

 

Ψαχνω για την ωρα εστω και ενα λογο για να δωσω το 1520 και να μεινω με το 930 ( γιατι ειναι πλεονεξια να εχω 930,1520) δλδ 2 κινητα ακριβα και ακομα δεν εχω καταφερει να βρω.... μονο και μονο για το μεγεθος που βολευει το 930 δε μου παει να δωσω ολα τα καλα του 1520..... :wacko: :cry: :worry:

 

Κριμα....ειναι τοσο μα τοσο ομορφη συσκευη 930....... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

παιδες,επειδη εδω και μερες απο τοτε που απεκτησα το 930 γραφω σε μηνυματα συνεχεια(αν διαβασετε παραπανω) για τη συγκριση με το 1520 που εχω εχω να πω το εξης και θελω να μου το πειτε και οσοι το ξερετε γιατι δεν τα γνωριζω....

 

Η λογικη δε λεει οτι επειδη το 930 ειναι ποιο μικρο με περισσοτερα ppi θα ειναι και ποιο φωτεινο και ευκρινεστερο απο το 1520? Απο τοτε που περασα στο 1520 την 8.1 (επισημη) και εβαλα ακριβως τις ιδιες ρυθμισεις που εχω και στο 930 στην οθονη, φαινεται ,οτι το 1520 κερδιζει κατα κρατος το 930 στην οθονη αρκετα ΕΥΚΟΛΑ θα ελεγα.....

 

Ψαχνω για την ωρα εστω και ενα λογο για να δωσω το 1520 και να μεινω με το 930 ( γιατι ειναι πλεονεξια να εχω 930,1520) δλδ 2 κινητα ακριβα και ακομα δεν εχω καταφερει να βρω.... μονο και μονο για το μεγεθος που βολευει το 930 δε μου παει να δωσω ολα τα καλα του 1520..... :wacko: :cry: :worry:

 

Κριμα....ειναι τοσο μα τοσο ομορφη συσκευη 930....... :ninja:

 

Αφού κατά βάθος ξέρεις ότι το 930 θα δώσεις......

Απλά δεν θες να το παραδεχθείς

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Αφού κατά βάθος ξέρεις ότι το 930 θα δώσεις......������

Απλά δεν θες να το παραδεχθείς ������

 

:lol: χαχαχα Και είμαστε αρκετοί που, ενώ θα είναι πολύ δύσκολο, θα μπορέσουμε να το πάρουμε από εκείνον... :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το 930 glance screen δεν έχει.. double tap έχει?

double tap έχει στις ρυθμίσεις που είναι για την αφή εάν θυμάμαι καλά

 

καμία καλή θήκη (όχι flip cover) για το 930 και κανένα καλό screen protector έχει να προτείνει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

double tap έχει στις ρυθμίσεις που είναι για την αφή εάν θυμάμαι καλά

 

καμία καλή θήκη (όχι flip cover) για το 930 και κανένα καλό screen protector έχει να προτείνει κανείς;

 

Ρωτάω για το double tap γιατί σε κάποια site σε συγκριτικό με το 1520 λένε πως εκτός της glance δεν έχει και double tap..Και επειδή είναι στα ίδια λεφτά περίπου.. 930 η 1520?Ειμαι επαρχία και το 1520 δεν μπορώ να το δω σε κανενα μαγαζι με το ζόρι βρήκα να δω από κοντά το 930..Εχει κανείς συγκρίνει τις οθόνες τους, δεν μιλάω για μέγεθος,αλλα ευκρίνεια, φωτεινότητα, χρώματα..

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω για το double tap γιατί σε κάποια site σε συγκριτικό με το 1520 λένε πως εκτός της glance δεν έχει και double tap..Και επειδή είναι στα ίδια λεφτά περίπου.. 930 η 1520?Ειμαι επαρχία και το 1520 δεν μπορώ να το δω σε κανενα μαγαζι με το ζόρι βρήκα να δω από κοντά το 930..Εχει κανείς συγκρίνει τις οθόνες τους, δεν μιλάω για μέγεθος,αλλα ευκρίνεια, φωτεινότητα, χρώματα..

 

έχω το 930 και έχει double tap. τώρα για το θέμα οθόνη τι να σου πω... είναι θέμα εάν σου αρέσουν οι IPS ή οι Amoled πάντως και στα δύο κινητά οι οθόνες είναι πάρα πολύ καλές

Link to comment
Share on other sites

έχω το 930 και έχει double tap. τώρα για το θέμα οθόνη τι να σου πω... είναι θέμα εάν σου αρέσουν οι IPS ή οι Amoled πάντως και στα δύο κινητά οι οθόνες είναι πάρα πολύ καλές

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.Έχω το 920 και μάλλον με βλέπω προς 930,το 1520 είναι τεράστιο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το Lumia 930 ειναι φοβερο ... Δεν μου εχει κολησει ολα κομπλε αλλα ζεστενεται λιγο και περιμενω το update μηπως ξερετε ποτε βγαινει ?

Τρρρρρ τρα τρα τραγιλα γαζώνω πινακίδες οξω από τον άγιο Συλλα

Τρρρρρ τρα τρα τραγιλα το σιβας δεν με πιάνει πίνω κούπες με βενζίνα

-CRETAN PRIDE-

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...