Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για πλοήγηση θα συμφωνήσω απόλυτα,σήμερα που το έβαλα για κανένα 20λεπτο ανέβασε θερμοκρασία αισθητα,περα από αυτό όμως τα υπόλοιπα όπως τα περιγραφω από πάνω.συμφωνώ και για το σαμμυ αν και άλλοι λόγοι ήταν αυτοί που τελικά το κράτησα λιγότερο από όλα τα άλλα..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για παιχνίδια,πλοήγηση η 3g άντε πες δικαιολογείται καπως,αλλά με WiFi είναι ανεπίτρεπτο θα έλεγα.

Ακόμα και η χρήση της κάμερας για φωτογραφίες πιο δροσερό είναι από ότι απλό σερφαρισμα και ζεσταίνεται πιο αργά και σταδιακά και όχι απότομα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως για μενα ειναι πολυ καλη η συσκευη κ αρκετα ευχαριστημενος απο την χρηση της!!

 

Δλδ σε σένα δε συμβαίνει αυτό που λέει ο φίλος.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Με τη θερμοκρασια ναι συμβαινει κ κυριως οταν το δουλευω σαν πλοηγο στα πρωτα 5-10 λεπτα αν εχω κληση το σκεφτομαι να απαντησω καιει μιλαμε.με κανα παιχνιδι,wifi,μουσικη σε κλειστο χωρο δεν ειναι τοσο εντονη η θερμοτητα σε μετρια χρηση παντα που κανω εγω.
Link to comment
Share on other sites

Με τη θερμοκρασια ναι συμβαινει κ κυριως οταν το δουλευω σαν πλοηγο στα πρωτα 5-10 λεπτα αν εχω κληση το σκεφτομαι να απαντησω καιει μιλαμε.με κανα παιχνιδι,wifi,μουσικη σε κλειστο χωρο δεν ειναι τοσο εντονη η θερμοτητα σε μετρια χρηση παντα που κανω εγω.

 

αυτό που βλεπω σε πολλα βιντεο ότι όταν πατας να κανςι; ζουμ με τα δυο δάκτυλα δεν πιανει παντα με την πρωτη ισχυει?

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Για το pinch to zoom, δε θα μιλήσω για το 930 αλλά για τον IE γενικά.

Στα WP8.0 τουλάχιστον, όσο ο IE δεν έχει τελειώσει το άνοιγμα μιας ιστοσελίδας,

το pinch to zoom δεν πιάνει με την πρώτη και όχι μόνο.

Αυτό φαίνεται ότι έχει να κάνει με τον IE μόνο γιατί πχ ο UC browser μια χαρά πιάνει με την πρώτη το pinch.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να εγκαταστήσει το Gift Voucher να δούμε αν ισχύει στο 930 μιας και είναι καινούρια συσκευή;

 

Gift Voucher 25E απο τη ΝΟΚΙΑ στο STORE

 

http://www.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/medium/public/field/image/2014/04/QR_UK_Gift_Voucher.jpg?itok=tA-QNAFx

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να εγκαταστήσει το Gift Voucher να δούμε αν ισχύει στο 930 μιας και είναι καινούρια συσκευή;

 

Gift Voucher 25E απο τη ΝΟΚΙΑ στο STORE

 

http://www.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/medium/public/field/image/2014/04/QR_UK_Gift_Voucher.jpg?itok=tA-QNAFx

 

Καλημέρα,

 

Δυστυχώς, δεν ισχύει πλέον τουλάχιστον για το γαλλικό 930.

 

Φιλικά,

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ουτε και σε εμενα γερμανικο.

Εδω ενα full αναλυτικο review που αποτυπωνει με μεγιστη ακριβεια τα θετικα και αρνητικα της συσκευης.

http://www.notebookcheck.net/Nokia-Lumia-930-Smartphone-Review.121877.0.html

 

Pro

+ Full HD screen with a great contrast ratio

+ Well readable even in bright light

+ Highly sensitive touchscreen

+ High-quality chassis

+ Very sturdy

+ Easy to repair

+ Wireless charging capability

+ Free extras

+ Good reception

+ Speech quality

+ Great gaming performance

+ Good speaker quality

+ Superb battery life

 

Cons

- No headset included

- Color reproduction inaccuracies

- No microSD slot

- High heat emissions under full load

- Heavier than comparable devices

- More power consumption than Android or iOS smartphones

 

Shortcut

 

What we like

 

The brilliant screen. Finally Full HD!

 

What we'd like to see

 

While the colors can be adjusted manually, color precision is not perfect.

 

What surprises us

 

Third(-gen) device, third completely new design. Then again, this time we like it a lot.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μέρα χρήσης σε συνθήκες καθημερινότητας και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από τη διάρκεια της μπαταρίας (7πμ με 11μμ περιπου 50% έχοντας μόλις μία πλήρη φόρτιση). Επίσης, το θέμα της θερμότητας φαίνεται να κυμαίνεται σε normal επίπεδα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το πήρα κ εγώ το απόγευμα σε λευκό. Κόσμημα πραγματικά. Κανένα πρόβλημα με θερμοκρασίες. Έκανε όλες τις ενημερώσεις κ το χρησημοποιω ασταμάτητα .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το πήρα κ εγώ το απόγευμα σε λευκό. Κόσμημα πραγματικά. Κανένα πρόβλημα με θερμοκρασίες. Έκανε όλες τις ενημερώσεις κ το χρησημοποιω ασταμάτητα .

Αν αποφασισεις να το δωσεις,εχε με στα υποψη σου,εφοσον δεν εχεις πραγματι θεμα με τις θερμοκρασιες.

Ποιας χωρας ειναι η συσκευη σου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

.ελληνικο είναι.

Το δουλεύω πάνω από δυο ώρες σερί χωρίς την παραμικρή αύξηση θερμοκρασίας.

 

Απο που αγορασμένο;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ενάμιση χρόνο με το 925 και αντί να περιμένω το 930 αποφάσισα να επιστρέψω σε android και στο m8.

Ο κυριότερος λόγος που το έκανα αυτό είναι το ότι δεν μπορώ να διαχωρίσω από μία συνδεδεμένη συσκευή Bluetooth τον ήχο πολυμέσων από αυτόν των κλήσεων. Πραγματικά για εμένα που χρησιμοποιώ αρκετές ώρες το κινητό μου συνδεδεμένο με το BT του Δ.Χ αυτοκινήτου μου για να ακούω τη μουσική μου, είτε μέσω Spotify είτε MP3 αυτό είναι πρόβλημα. Διαχωρίζοντας τον ήχο, έχω τις κλήσεις μου στο προσωπικό μου BT στο αυτί μου και πλοήγηση, μουσική σε κοινή ακρόαση με την παρουσία τρίτων.

Έχει φτιάξει αυτό με την 8.1 ή παραμένει το πρόβλημα; Θέλω να επιστρέψω σε WP και δεν μπορώ. :mad:

3>4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έβαλα τη συσκευη στη συσκευασία οπως μου ήρθε,ετςι θα φύγει ξανά πιςω την Δευτέρα πρωί με UPS στη Γερμανία.

Αν και μου έδιναν επιλογή για replacement στην ηλεκτρονική φόρμα που συμπληρώσεις απο το site σε περίπτωση επιστροφών,τελικά επέλεξα refund μιας και πιστεύω οτι όλες οι παρτίδες πάνω-κατω ιδιο θεμα θα εχουν με την υπερθέρμανση.

 

Δεν ξανά εμπιστεύομαι τη Nokia/MS εφόσον σε μελλοντικά μοντελα δεν λύσουν αυτο το θεμα με τις θερμοκραςιες που το συνάντησα και στο 920 αλλα εδω χειρότερα ειναι και εγώ περίμενα 2 χρόνια μετα να εχουν λυθεί αυτα τα θέματα.

 

Αφήνω ενα μικρό παράθυρο μήπως και το ξανά αγοράσω μετα απο κανα μήνα με καινούργιες παρτίδες εφόσον εχουν λυθεί βέβαια,αλλιως και παλι επιστροφή και δεν ξανά ασχοληθώ ever.

 

Οπως είπα η συσκευη σε όλα τα αλλα άψογη ηταν και έκανα συμβιβασμό στην ελλειψη glance η και led notification η σε κάποια λίγα θέματα με τα 8.1,αλλα οι υπερθερμανσεις με το παραμικρό δεν χωνεύονται με τίποτα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ενάμιση χρόνο με το 925 και αντί να περιμένω το 930 αποφάσισα να επιστρέψω σε android και στο m8.

 

Ο κυριότερος λόγος που το έκανα αυτό είναι το ότι δεν μπορώ να διαχωρίσω από μία συνδεδεμένη συσκευή Bluetooth τον ήχο πολυμέσων από αυτόν των κλήσεων. Πραγματικά για εμένα που χρησιμοποιώ αρκετές ώρες το κινητό μου συνδεδεμένο με το BT του Δ.Χ αυτοκινήτου μου για να ακούω τη μουσική μου, είτε μέσω Spotify είτε MP3 αυτό είναι πρόβλημα. Διαχωρίζοντας τον ήχο, έχω τις κλήσεις μου στο προσωπικό μου BT στο αυτί μου και πλοήγηση, μουσική σε κοινή ακρόαση με την παρουσία τρίτων.

 

Έχει φτιάξει αυτό με την 8.1 ή παραμένει το πρόβλημα; Θέλω να επιστρέψω σε WP και δεν μπορώ. :mad:

 

 

 

Έχει φτιάξει.

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έβαλα τη συσκευη στη συσκευασία οπως μου ήρθε,ετςι θα φύγει ξανά πιςω την Δευτέρα πρωί με UPS στη Γερμανία.

Αν και μου έδιναν επιλογή για replacement στην ηλεκτρονική φόρμα που συμπληρώσεις απο το site σε περίπτωση επιστροφών,τελικά επέλεξα refund μιας και πιστεύω οτι όλες οι παρτίδες πάνω-κατω ιδιο θεμα θα εχουν με την υπερθέρμανση.

 

Δεν ξανά εμπιστεύομαι τη Nokia/MS εφόσον σε μελλοντικά μοντελα δεν λύσουν αυτο το θεμα με τις θερμοκραςιες που το συνάντησα και στο 920 αλλα εδω χειρότερα ειναι και εγώ περίμενα 2 χρόνια μετα να εχουν λυθεί αυτα τα θέματα.

 

Αφήνω ενα μικρό παράθυρο μήπως και το ξανά αγοράσω μετα απο κανα μήνα με καινούργιες παρτίδες εφόσον εχουν λυθεί βέβαια,αλλιως και παλι επιστροφή και δεν ξανά ασχοληθώ ever.

 

Οπως είπα η συσκευη σε όλα τα αλλα άψογη ηταν και έκανα συμβιβασμό στην ελλειψη glance η και led notification η σε κάποια λίγα θέματα με τα 8.1,αλλα οι υπερθερμανσεις με το παραμικρό δεν χωνεύονται με τίποτα.

όντως και εγώ περίμενα βελτίωση απ' την στιγμή που το 920 είναι η προηγούμενη ναυαρχίδα(που είχε προβλήματα με την θερμότητα) και αντικαθίσταται απο το 930 18περιπου μήνες απ' την κυκλοφορία του 920 όλοι περιμέναμε στο 930 να έχουν εξαληφθει αυτά τα φενομενα είχαν όλο το χρόνο να το ψάξουν το θέμα αλλα δεν ξέρω η δεν ξέρουν και αυτοί τι ακριβώς φταίει τελικά..

Link to comment
Share on other sites

όντως και εγώ περίμενα βελτίωση απ' την στιγμή που το 920 είναι η προηγούμενη ναυαρχίδα(που είχε προβλήματα με την θερμότητα) και αντικαθίσταται απο το 930 18περιπου μήνες απ' την κυκλοφορία του 920 όλοι περιμέναμε στο 930 να έχουν εξαληφθει αυτά τα φενομενα είχαν όλο το χρόνο να το ψάξουν το θέμα αλλα δεν ξέρω η δεν ξέρουν και αυτοί τι ακριβώς φταίει τελικά..

 

Δεν ξερω τι φταίει αλλα πρέπει να το εξετάσουν πολυ σοβαρά εκεί στη MS αυτο το θεμα σε μελλοντική υλοποίηση συσκευών.

Η θερμότητα δεν ειναι μόνο πολυ ενοχλητική στο χέρι αλλα επηρεάζει αρνητικά και την μπαταρία και την απόδοση της

3-4 φίλοι μου με το που το έπιασαν μου απορησαν πως ζεστένεται τόσο γρήγορα απλα με σερφάρισμα.

4 android πέρασαν απο τα χέρια μου στο διάστημα μεταξύ 920 και 930 και κανένα δεν είχε τέτοιο θεμα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...