Jump to content

Και αν δεν αδιαθετήσει, τι;


psou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον StR

 

i lisi pou ego protino einai opote ginete kati metaksi enos antra kai mias gynaikas kai oi dio na kseroun oti i praksi tous mporei na odigisei sti genisi paidiou!!!

diladi na to kanete mono otan tha exete tin dinatotita na antimetopisete tis sinepeies tis prakseis sas!!!!

ayt einai kaliteri lisi!!!kai ayto einai orimotita!!!!!

symfono me to snikolaidi!!!(ektrosi=fonos xonepste to osoi lete blakeis!!!)

 

sorry pou polilogo!!!!

 

 

Η λύση είναι να προσέχουμε και όχι (αν είναι δυνατον) να κάνουμε έρωτα μόνο όταν θα είμαστε έτοιμοι να γίνουμε γονείς...

Αν γινόταν αυτό που λες ο κόσμος θα χε πήξει από τη μ****κία... (είναι που είναι πηγμενος φαντάσου πως θα ήταν τότε (γενική παρατήρηση δεν αναφέρομαι προσωπικά σε σένα ούτε σε κάποιον άλλο :) ) ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 216
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον StR i lisi pou ego protino einai opote ginete kati metaksi enos antra kai mias gynaikas kai oi dio na kseroun oti i praksi tous mporei na odigisei sti genisi paidiou!!! diladi na to kanete mono otan tha exete tin dinatotita na antimetopisete tis sinepeies tis prakseis sas!!!! ayt einai kaliteri lisi!!!kai ayto einai orimotita!!!!!
ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!! Το άλλο με τον Τοτό το ξες? :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να πώ κι εγώ την άποψή μου ώς γυναίκα, γιατί την έπαθε μια κολλητή μου κι ο "κύριος" την "έκανε" με ελαφρά πηδηματάκια! Λοιπόν, όταν συμβεί αυτό αναλάβετε ευθύνες είτε να το κρατήσετε είτε όχι. Να συμπαρασταθείτε. Και για να ΜΗ γίνονται στραβες, ρωτήστε την κοπέλα σας πότε είναι οι "μέρες" της και πάρτε τα μέτρα σας!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον StR

i lisi pou ego protino einai opote ginete kati metaksi enos antra kai mias gynaikas kai oi dio na kseroun oti i praksi tous mporei na odigisei sti genisi paidiou!!!

diladi na to kanete mono otan tha exete tin dinatotita na antimetopisete tis sinepeies tis prakseis sas!!!!

ayt einai kaliteri lisi!!!kai ayto einai orimotita!!!!!

symfono me to snikolaidi!!!(ektrosi=fonos xonepste to osoi lete blakeis!!!)

 

sorry pou polilogo!!!!

 

 

το ότι η δικιά σου άποψη δεν συμφωνεί με κάποιους άλλους δεν σημαίνει ότι οι άλλοι λένε βλακείες!

και όπως λες την δικιά σου άποψη μάλλον το αντίθετο φαίνετε γι αυτό πρόσεχε λιγάκι :worry:

I love honda jazz!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

simfono en meri me ton str!!!!

alla leei kai merikes blakeies(sorry tipota prosopiko!!!)

 

 

ayto pou leei omos einai diskolo na efarmostei!!!

diladi eno thes kai boreis,na min to kaneis skeftomenos tis sinepeies!!!!

http://www.scuba-babes.com/forum/data/503/14fa_fcabwetsuit-thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Δεν ξερω αν εχει υποθει μα θα το αναφερω.

Το θεμα "εκτρωση" ειναι απανθρωπο και απο τις δυο πλευρες υπό κάποιες συνθηκες παντα.

Η πρωτη πλευρα ειναι οταν βαζουμε τον εγωισμο μας πανω απο ολα για να σκοτωσουμε εναν ανθρωπο που ειναι να ερθει στον κοσμο.

Η αλλη πλευρα ειναι οταν το "σκοτωνουμε" εμεις οι ιδιοι με τον εγωισμο μας πανω απο ολα να μη μας ενδιαφερει ως ανθρωπος.

Το σωστο ειναι ενα και δικαιο. Να εχει την αμεριστη συμπαρασταση ΟΛΩΝ. Και των ανθρωπων που το φερνουν στον κοσμο και των παποθδων και γιαγιαδων του.

Μη προσπαθουμε να βαλουμε πανω απο ολα το οικονομικο ως λυση σε ενα θεμα το οποιο παντα θα ειναι πανω απο ολα.

Μην ξεχναμε οτι πριν 50 χρονια δεν ειχαν κυριολεκτικα να φανε, αλλα οι γεννουσαν και 3 και 4 και 5 και 10 παιδια.

Πανω απο ολα αμεριστη αγαπη και συμπαρασταση. Ολοι θα τα περασουμε, εχουμε δεν εχουμε..... (βάλτε ο,τι θελετε)

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

se ayto to zhthma den uparxei sosto kai la8os...kati pou gia mena einai sosto gia allous mporei na einai la8os,kai to antistrofo

ti einai protimotero?na er8ei ston kosmo ena paidi pou oi goneis tou de 8a exoun orimasei arketa etsi oste na tou dosoun o,ti xreiazete(uliko kai mh)

na katadikasoume ek ton proteron ton zontano ayto organismo kai n a ton empodisoume na anaptyx8ei?

na er8ei ston kosmo kai na do8ei gia uio8esia?(kai poios kserei..an pesei se sostous anadoxous kalos....an oxi omos?)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Παρτο και αλλιως. Ενα παιδι ωριμαζει καποιον ποιο γρηγορα απο ο,τι θα πιστευε. Κι εκτος αυτου τους κανει και υπευθυνους.

Για να μην παρω και το αλλο το παραδειγμα. Παιδια χωρισμενων γονιων.

Που υποτιθεται πως ειναι μεγαλυτεροι και ποιο ωριμοι. Αυτην την ωριμοτητα αν λεμε ... ευχαριστω δεν θα παρω.

Οι γονεις μας πρεπει να δειξουν ανωτερωτητα και ωριμοτητα κι οχι τα παιδια που φερνουν στον κοσμο ενα μωρο.

Link to comment
Share on other sites

exo na sou po to ekshs tote: gnorisa mia kopelitsa prosfata..einai ena xrono pio mikrh apo mena..gennhmenh to 1982 dld..

exei paidaki 3 eton..ena agoraki kouklaki sketo..fysika gia ton patera oute logos na ginete..apla to exei anagnorisei kai to blepei mia fora stis 15 meres

se roto to paidaki ayto pos 8a megalosei etsi..8a moy peis siga..tosa paidia megalonoun me ena gonio...dustuxos omos to paidaki ayto megalonei me thn ntanta,ka8os h mama tou to afhnei kai feygei ekdromoules ka8e bdomada gia 4-5 meres..

2-3 apo tis 7 meres me to paidi SOU ti prosferoun?gia poia orimothta milame?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Από εκει και περα το θεμα αρχιζει και γινετε προσωπικο. Το τι θα κανει καποιος μεσα στην οικογενεια (ο πατερας, ο παπους, κλπ) για να βάλουν μυαλο στην μανα, αλλιως να προχωρησουν δικαστικα για την κηδεμονια ειτε στον πατερα ειτε στον παππου και την γιαγια η καποια θεια και παει λεγοντας.

Εσυ απο εκεινο το σημειο και μετα ειναι το μονο βημα που μπορεις να κανεις. Να μιλησεις στην μανα σταρατα. κι αν δεν ... δεν. βλεπε ποιο πανω.

 

Υπαρχουν λυσεις. Μην βαζουμε μονο μονοδρομο με αδιεξοδα.

Link to comment
Share on other sites

Diabasa to 8ema k einai arketa shmantiko

Den kserw ti 8a ekana an mou synebaine

(Den mou synebh pote giati panta prosexa)

 

Ean par' elpida mou tyxaine o laxnos

8a to syzhtousa me th kopella mou

8a ths symparastekomoun 1000% se ola

k stadar den 8a afhna tous dikous ths anenhmerwtous

ayto to exw xeka8arisei mazi ths ex arxhs

giati pote de ksereis... (kian sou katsei?)

 

Epishs pantote eimai enhmerwmenos

toso gia ton kyklo ths oso k gia tis gonimes meres ths

etsi wste an de mporw na exaleipsw thn pi8anothta

toulaxiston na thn ellatwsw k na ais8anomai pio sigouros.

 

Otan kaneis dirty stuff

to teleytaio pragma pou skeftesai

einai ola ayta....

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Μια εγκυμοσύνη είναι το πιο ευχάριστο γεγονός που μπορεί να συμβεί σε μια γυναίκα όμως πολλές φορές οι συνθήκες το κάνουν ανεπιθύμητο-δυσάρεστο.

Είναι πολλές οι γυναίκες που έχουν γνώση όλων των παραπάνω που αναφέρατε και πολλές φορές είναι και ιδεολογικά ενάντια στις αμβλώσεις κι όμως παίρνουν αυτή την απόφαση της διακοπής της εγκυμοσύνης για λόγους οικονομικούς, κοινωνικούς, οικογενειακούς κλπ. Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι ανεύθυνες ή αναίσθητες, εγωίστριες και όπως αλλιώς τις χαρακτηρίζουμε. Ενα μεγάλο ποσοστό από αυτές που καταλήγουν σε αυτή τη λύση δεν το ξεπερνούν εύκολα και τι να λέμε τώρα δεν είναι και η καλύτερη εμπειρία....

Σίγουρα όταν συμβαίνει σε ένα ζευγάρι είναι ευθύνη και των δύο και δεν μπορούμε να κατηγορήσουμε ούτε τον άνδρα ούτε τη γυναίκα....και οι δύο ξέρουν τι κάνανε και δεν τους ανάγκασε κανένας.

Δεν το δικαιολογώ ούτε όμως και το κατακρίνω γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι συμβαίνει στην κάθε περίπτωση.

Το μόνο σίγουρο κατά την γνώμη μου είναι πως αν δεν σου έχει συμβεί καλύτερα να μην κατηγορείς.... Μην κρίνεις για να μην κριθείς.....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/21960wood.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει τύχει με δύο κοπέλες μου... τελικά ήταν ευτυχώς false alarm...

Το ξεπέρασα όμως με την πρόην μου η οποία είχε τόσο ασταθή κύκλο που ούτε ήξερε πόσους μήνες έπρεπε να περιμένει!!! Έτσι λοιπόν σαν καλό παιδάκι πρόσεχα τι έκανα...

Προσέχουμε... για να έχουμε!!!

 

Αλλά αν κάτι δεν πάει όπως το σχεδιάζεις... τότε σε καμιά περίπτωση δεν πρέπει να αποφύγουμε τις ευθύνες και τις συνέπειες, και πάντα μετά από ώριμη σκέψη και συζήτηση μπορούμε να βρούμε μια κοινά αποδεκτή λύση!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Psoy, χαίρομαι που ο συναγερμός ήταν ψεύτικος και εύχομαι ολόψυχα να σκεφτείτε σοβαρά οι δυό σας πλέον πως μπορεί να αποφευχθεί αυτό στο μέλλον.

 

Είπατε όλοι τις γνώμες σας, και από μένα είναι όλες σεβαστές.

Σε άλλους έχει τύχει και γνωρίζουν, κάποιοι άλλοι έχουν την τύχη να μην έχουν περάσει αυτό το μονοπάτι.

 

Προσωπικά θεωρώ το λιγότερο ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ζευγάρι ανεξαρτήτου ηλικίας, να μην γνωρίζει το θέμα προφύλαξη.

Αν νοιώθεις την ανάγκη να κάνεις έρωτα με εκείνον/η που είσαι ερωτευμένος/η πρέπει ΠΡΩΤΑ από όλα να σκεφτείς πως μπορείς να προφυλάξεις τον εαυτό σου.

 

Και λέω "προφυλάξεις" γιατί επιστημονικά είναι αποδεδειγμένο ότι γυναίκα που έχει περάσει την εμπειρία της άμβλωσης δεν την ξεπερνά ποτέ.

 

Στα 16 μου είχα κι εγώ αυτή την εμπειρία. Δυστυχώς. Την γλίτωσα.....όπως έλεγα τότε, μα ήρθε ο καιρός να την πληρώσω στο μέλλον.

Η δική μου μητέρα αρνιόταν πεισματικά να με συνοδεύσει ως ανήλικη στον γυναικολόγο, πεπεισμένη ότι ήμουν παιδί, και οι μόνες μου επισκέψεις έπρεπε να είναι στον παιδίατρο.

 

Την ώρα που βγήκα και ζήτησα να πάω να στο μπάνιο, είδα ακριβώς τι είχα κάνει....και με έπιασε αμόκ. Χρειάστηκε να εισαχθώ σε κλινική όπου ήμουν με ηρεμιστικές ενέσεις για μία εβδομάδα.

 

Μετά από πάρα πολλά χρόνια, παρά το γεγονός ότι και σε γιατρό με διπλώματα και επαίνους ΝΑ! με το συμπάθειο πήγα....ήρθε ο καιρός να παντρευτώ.

 

Εξαιτίας λοιπόν του γεγονότος είχε δημιουργηθεί μια φλεγμονή στις σάλπιγγες, οι οποίες έπρεπε να αφαιρεθούν και κατόπιν να κουβεντιάσουμε το γεγονός να περάσω την διαδικασία μιας εξωσωματικής για να κάνω παιδιά, μια και ήταν αδύνατον αλλιώς.

 

Δεν θα σας πω την εμπειρία της εξωσωματικής. Ήταν τόσες οι ενοχές μου, οι τύψεις μου, μετάνοιωνα ακόμα για ό,τι είχα κάνει στο παρελθόν, που οι 120 ενέσεις, οι 5 φορές την εβδομάδα Πύργος - Αθήνα, τα 700 χιλιάρικα για την πρώτη επέμβαση, οι 200 χιλιάδες για τα φάρμακα και οι 450 χιλιάδες για την εξωσωματική, δεν τις πήρα είδηση....

 

Έχασα μια συμμαθήτρια στην άμβλωση επάνω....

Δεν άντεξε η καρδιά της.

Η καλύτερη μου φίλη πολεμάει 12 χρόνια να κάνει παιδί επειδή ο τότε αρραβωνιαστικός της και σήμερα άντρας της δεν θεωρούσε κατάλληλη εποχή να φέρουν στον κόσμο ένα παιδί.

 

Οι μόνες περιπτώσεις που δικαιολογείται για μένα μια άμβλωση είναι αν υπάρχει κίνδυνος για την μητέρα ή το παιδί.

 

Αν ξέρεις να ψάχνεις μέρος για να μείνεις μόνος με το φίλο ή τη φίλη σου, αν ψάχνεις εμπειρίες από φίλους για να δεις τι πρέπει να κάνεις όταν έρθει η πρώτη φορά να κάνεις έρωτα, αν ξέρεις να πλαγιάζεις δίπλα στο σώμα που λαχταράς, θα πρέπει πρώτα από όλα να ξέρεις τον τρόπο που ο ΕΡΩΤΑΣ δεν θα σε στιγματίσει.....

I want it ALL and I want it delivered!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος supernet (22 Σεπ. 2003 , 10:06)

 

Εγώ έγραψα:

 

 

Μήπως μπορεί κάποιος να μας θυμίσει τι ίσχυε παλαιότερα;;; :)

 

όσον αφορά το χάπι της επόμενης ημέρας

 

Tο άρθρο 305 του Ποινικού Kώδικα αναφέρει:

 

Διαφήμιση μέσων τεχνητής διακοπής της εγκυμοσύνης.

 

1. Όποιος δημόσια ή με την κυκλοφορία εγγράφων, εικόνων ή παραστάσεων αναγγέλλει ή διαφημίζει, έστω και συγκαλυμμένα, φάρμακα ή άλλα αντικείμενα ή τρόπους ως κατάλληλους να προκαλέσουν τεχνητή διακοπή της εγκυμοσύνης ή προσφέρει με τον ίδιο τρόπο υπηρεσίες δικές του ή άλλου για την εκτέλεση ή την υποβοήθηση διακοπής της εγκυμοσύνης τιμωρείται με φυλάκιση μέχρι δύο έτη.

 

2. Δεν είναι άδικη πράξη η ενημέρωση ή η υγειονομική διαφώτιση σχετικά με την τεχνητή διακοπή της εγκυμοσύνης που γίνεται από τα κέντρα οικογενειακού προγραμματισμού, καθώς και η ενημέρωση γιατρών ή προσώπων που νόμιμα διακινούν μέσα τεχνητής διακοπής της εγκυμοσύνης και οι σχετικές δημοσιεύσεις σε ειδικά ιατρικά ή φαρμακευτικά περιοδικά".

 

 

Φιλικότατα

supernet

 

 

Supernet αν μιλάς για το χάπι της επόμενης μέρας....χρειάζεται μια σημαντική επεξήγηση:

Το χάπι της επόμενης μέρας δεν είναι ΜΕΣΟΝ ΕΚΤΡΩΣΗΣ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΡΩΤΙΚΟ. ΔΕΝ ΡΙΧΝΕΙ ΠΑΙΔΙ.

Το χάπι της επόμενης μέρας είναι ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗ. Άμεση και μόνο αν η τακτική μέθοδος αντισύλληψης έχει αποτύχει ή πιστεύουμε ότι δεν έχει λειτουργήσει σωστά.

 

Και εξηγώ:

Αν το χρησιμοποιήσεις στην αρχή του κύκλου θα εμποδίσει τις ωοθήκες να ελευθερώσει ωάριο.

Αν έχει ελευθερωθεί τότε εμποδίζει το σπερματοζωάριο να γονιμοποιηθεί.

Αν έχει γονιμοποιηθεί, το εμποδίζει να εμφυτευθεί στη μήτρα.

 

Αν το γονιμοποιημένο ωάριο, έχει ήδη εμφυτευθεί στη μήτρα, το χάπι, δεν κάνει τίποτα. Δεν προκαλεί αποβολή.

 

Υπάρχει όμως και το λεγόμενο "χάπι της έκτρωσης"....που κάνει ακριβώς την δουλειά αυτή:

Διακόπτει μια εγκυμοσύνη.....

I want it ALL and I want it delivered!!!
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα την ιστορια της Αννας, και χαρηκα πολυ που αποκτησε τελικα τη Χριστινουλα της, και της ευχομαι να τη χαιρεται και να τη δει οπως επιθυμει. Ομως υπαρχει και η αλλη οψη του νομισματος. Δεν ειναι μονο η ζωη του παιδιου, ειναι και οι ζωες των γονιων. Σημερα θα ειχα ενα παιδι στην ηλικια καμποσων απο δω μεσα αλλα δεν το εχω. Και δεν το εχω γιατι αν το εκανα τοτε -στα 17 μου- σημερα δε θα ημουν εγω. Και ο πατερας του -με τον οποιο τελικα δεν ταιριαζαμε και χωρισαμε, οπως θα χωριζαμε κατω απο οποιεσδηποτε συνθηκες- δεν θα ηταν αυτος που ειναι σημερα. Και οι ζωες μας δε θα ηταν οπως τις θελαμε. Και τα νευρα μας δε θα ηταν σε καλη κατασταση. Και θα εφταιγε το παιδι. Και θα το καταλαβαινε. Κι ολα αυτα τα καταπιεσμενα θελω μας θα βγαινανε πανω του. Και θα γινοταν ενα δυστυχισμενο παιδι, με δυστυχισμενους γονεις. Οχι δεν μετανιωσα που δεν το κρατησα. Γιατι προτιμαω αντι να γινω απλως αλλη μια μητερα, να γινω μια καλη μητερα. Γιατι θελω να φερω στον κοσμο ενα παιδι που θα ειναι για μενα τα παντα κι οχι ενα ατυχημα η κατι που μου προκυψε και απλα το δεχτηκα. Γιατι θελω να μεγαλωσω ενα σωστο ανθρωπο.

Η κουμπαρα μου σε αντιστοιχη περιπτωση το κρατησε. Παντρευτηκε, κι εκανε και δευτερο. Τωρα ειναι χωρισμενη και προσπαθει να τα βγαλει περα, με δυο "βασανακια". Ετσι τα λεει. Με συχωρειτε αλλα προτιμαω να λεω το παιδι μου παρα το βασανακι μου!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, το χάπι της επόμενης ημέρας δεν είναι αντισυλληπτικό με την κλασσική έννοια. Ο ρόλος του είναι να κάνει τις ορμόνες άνω-κάτω, ώστε να "ακυρώσει" τις συνθήκες γονιμοποίησης. Οι παρενέργειες είναι προσωρινές, έχουν όλες να κάνουν με την διατάραξη των ορμονών, είναι -σε γενικές γραμμές- ακίνδυνες αλλά ιδιαίτερα έντονες και σίγουρα δυσάρεστες. Διορθώστε με αν κάνω λάθος...

 

Για την έκτρωση.... μόνο αν απειλούνται ζωές.... τα υπόλοιπα τα είπε η Natalia πιο πάνω...

Divide by cucumber error

http://dtsomp.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος princess (20 Οκτ. 2004 , 23:42)

 

Διαβασα την ιστορια της Αννας, και χαρηκα πολυ που αποκτησε τελικα τη Χριστινουλα της, και της ευχομαι να τη χαιρεται και να τη δει οπως επιθυμει. Ομως υπαρχει και η αλλη οψη του νομισματος. Δεν ειναι μονο η ζωη του παιδιου, ειναι και οι ζωες των γονιων. Σημερα θα ειχα ενα παιδι στην ηλικια καμποσων απο δω μεσα αλλα δεν το εχω. Και δεν το εχω γιατι αν το εκανα τοτε -στα 17 μου- σημερα δε θα ημουν εγω. Και ο πατερας του -με τον οποιο τελικα δεν ταιριαζαμε και χωρισαμε, οπως θα χωριζαμε κατω απο οποιεσδηποτε συνθηκες- δεν θα ηταν αυτος που ειναι σημερα. Και οι ζωες μας δε θα ηταν οπως τις θελαμε. Και τα νευρα μας δε θα ηταν σε καλη κατασταση. Και θα εφταιγε το παιδι. Και θα το καταλαβαινε. Κι ολα αυτα τα καταπιεσμενα θελω μας θα βγαινανε πανω του. Και θα γινοταν ενα δυστυχισμενο παιδι, με δυστυχισμενους γονεις. Οχι δεν μετανιωσα που δεν το κρατησα. Γιατι προτιμαω αντι να γινω απλως αλλη μια μητερα, να γινω μια καλη μητερα. Γιατι θελω να φερω στον κοσμο ενα παιδι που θα ειναι για μενα τα παντα κι οχι ενα ατυχημα η κατι που μου προκυψε και απλα το δεχτηκα. Γιατι θελω να μεγαλωσω ενα σωστο ανθρωπο.

Η κουμπαρα μου σε αντιστοιχη περιπτωση το κρατησε. Παντρευτηκε, κι εκανε και δευτερο. Τωρα ειναι χωρισμενη και προσπαθει να τα βγαλει περα, με δυο "βασανακια". Ετσι τα λεει. Με συχωρειτε αλλα προτιμαω να λεω το παιδι μου παρα το βασανακι μου!

 

 

Πριγκηπέσσα μου.......με πολύ σεβασμό για αυτή σου την άποψη...σου λέω πως και εγώ τα δίδυμα που απέκτησα και θεωρώ τον εαυτό μου από τους ελάχιστους τυχερούς που κέρδισαν το λόττο μετά από τζακ ποτ 4 χρόνων....βασανάκια τα λέω....

 

Μπορεί σε ένα, δύο , τρία χρόνια κι εγώ να χωρίσω.....δεν λέει τίποτα αυτό, πίστεψέ με.....

 

Όπως και μπορεί αν είχες ένα παιδί σήμερα, να μην ήσουν αυτή που είσαι.....μα να ένοιωθες πολύ καλύτερα....

 

Δεν μπορείς να περιγράψεις συναισθήματα ούτε βιώματα σε κάποιον που δεν έχει ζήσει μια παρόμοια κατάσταση....Είναι σαν προσπαθείς να πεις αυτολεξί τι είναι ο έρωτας που καμία σχέση δεν έχει με λέξεις.....

 

Σίγουρα και η επιλογή του καθένα μας, οφείλει να γίνεται σεβαστή, από εκείνους που είναι γύρω του και τον αγαπούν.

Έκανες τη δική σου τότε, με εκείνα τα κριτήρια....Δεν είμαστε εδώ για να κρίνουμε, τουλάχιστον όχι εγώ, να είσαι σίγουρη.

 

Μα θλίβομαι όταν ΜΠΟΡΟΥΜΕ να προφυλαχθούμε και δεν το κάνουμε.....

ΓΙΑΤΊ;

I want it ALL and I want it delivered!!!
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια... το βάψατε πολύ μαύρο το thread!!!

 

Είναι σοβαρά τα πράγματα, δεν αντιλέγω, αλλά...

...λύση υπάρχει για όλα!

Άνθρωποι που να επικοινωνούν... σπανίζουν!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GANA (16 Σεπ. 2003 , 16:15)

 

H μαλακια ειναι οτι οταν το θες δεν το εχεις. Κανονικα αυτα επερεπε να τα δινουν μαζι με τα προφυλακτικα και 100% εγγυημενα αποτελεσματα :rolleyes:

 

 

Το xapi tis epomenis meras DEN einai antisulipsi. Diladi kaneis sex xwris profulaxeis, pairneis ena xapaki kai tin epomeni ksana mana ta idia...

Εinai logiko na to parei kapoia 1 fora kai amesa na skeftei enallaktikous tropous antisulipsis... Εxei ormones kai diatarasei ton kuklo

Αuta ta pragmata den einai karameles gia na ta moirazoun sta periptera

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος teras (21 Οκτ. 2004 , 02:02)

Για την έκτρωση.... μόνο αν απειλούνται ζωές.... τα υπόλοιπα τα είπε η Natalia πιο πάνω...

με ποια έννοια η απειλή?

Diorthwsi... ok lathos... diavasa parapanw...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...