Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

jpower περασα την AEX σου τελικα και θελω να μεινω με αυτην γιατι ειναι αψογη αλλα δυστηχωs παλι τα ιδια μου κανει το ραδιο..δεν εχω περασει κατι αλλο να κανει conflict..την εχω μαμα οπωs την εδωσεs..υπαρχει περιπτωση να διορθωνεται με καποια εντολη σε κανα buit αρχειο??..η αν θα μπορουσεs να μου στειλειs το στοκ ραδιο app τηs AEX σου να το ξαναφλασαρω ξερω γω..μηπωs στρωσει??Αν μου βρειs λυση εισαι respect....την φλασαρα τρειs φορεs και παλι το ιδιο μου κανει..και το θελω το ατιμο το ραδιοφωνακι..αν μπορεσειs να κανειs κανα μαγικο... Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Οταν βρω χρονο θα το κανω jpower...απλα το εχω στησει το τηλεφωνακι οπωs πρεπει με την AEX τωρα και παει φινα σε ολα τα αλλα και δεν θελω να το φορματαρω και να ξαναφαω χρονο για στησιμο αφου πανε ολα φινα στα υπολοιπα του.....γι'αυτο σου ειπα μηπωs εχουμε κανα μαγικο πειραγμα σε κανα built η το radio stock app να το ξαναπερασω μηπωs και στρωσει...
Link to comment
Share on other sites

μηπως εκανες επαναφορά από titanium backup καμία εφαρμογή ραδιοφώνου από άλλη ρομ?

 

Μάλλον Κάτι έχεις κάνει κατά το στήσιμο που χαλάει το ραδιο.

 

για επαναφορά, πάρε από την ρομ (κανε copy) τους φακελους FMRadioGoogle και FmRadioTrampoline2 που βρίσκονται στην διαδρομη system/app και ριξτες στην αντιστοιχη του συστηματος.

Κανε ριμπουτ

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα jpower....παλι δεν εστρωσε και εξαφανιστηκε τελειωs το FM Radio app απο το τηλεφωνο..θα κοιταξω να κανω παλι μια φρεσκια clean install τηs rom...και αν κανει παλι τα ιδια κουλα δεν πειραζει..θα ζησω και χωριs αυτο και θα περιμενω την pie σου..δεν θελω να αλλαξω rom..σε ολα τα αλλα η AEX σου παει σφαιρακι στο coolpadακι μαs(σερφινγκ..σοσιαλ..youtube..μουσικη)...δεν ειχα πειραξει κατι αλλο..ουτε με τιτανιουμ ειχα μπλεξει....μαμα την περασα...περα απο κατι facebook..messenger..instagram apps..δεν ειχα περασει κατι αλλο..δεν βαριεσαι..καλη καρδια..αμα μου βρειs καμια αλλη λυση εδω ειμαι.. Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

κανε φρεσκια εγκατασταση και δοκίμασε αμεσως το ραδιο

Αν παίζει, τότε κατι κατά την επαναφορά το χαλάει.

 

Μην εγκαταστησεις καμία εφαρμογή.

Φλάσαρε ρομ και δοκιμασε ραδιο.

 

Στην χειρότερη, ξανακατεβασε την ρομ μου μηπως και το zip σου είναι corrupted στο συγκεκριμένο σημειο.

(λέμε τωρα)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Jpower ενταξει αδελφε μαs..οπωs και να εχει εισαι σωτηραs...ποιοs να το περιμενε οτι μετα απο 5 κοντα χρονια αυτο το τηλεφωνο τα κανει αυτα που πρεπει να κανει αξιοπρεπωs..δεν θελω να την αλλαξω την AEX...το τηλεφωνο AEXτσουλαει ροδανι....τυφλα να εχουν τα αλλα με τα 800ευρα....δωσε μαs pie....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντωμεταξυ ξεχασα να σου πω οτι στιs αρχεs επαιξε λιγο....εκανα reboot..σταματαγε...ξαναεκανα reboot και επαιζε..μεχρι που παρεδωσε το app οριστικο πνευμα..καποιο conflict μου βρωμαει...σε ολα τα αλλα σου λεω παει ροδανι η AEX..

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
Αυτο το κινητο ακομα υπαρχει. Φιλος το εχει μετα απο 2 μηνες που βγηκε κοντευει 6 χρονια.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κινητο ακομα υπαρχει. Φιλος το εχει μετα απο 2 μηνες που βγηκε κοντευει 6 χρονια.

Να είναι καλά ο jpower! Μια από τα ίδια.Εγω τα τελευταία 2 χρόνια αν και άλλαξα δυο συσκευές το coolpad το χρησιμοποιώ σαν δεύτερο ξυπνητήρι.Σκυλι είναι!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακόμα εδώ. Βασική συσκευή από τον Φεβρουάριο του 2015 και με μαμά μπαταρία ακόμα:X

Μάπα αυτά τα κινέζικα!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Jpower τον τελευταιο ενα μηνα μου χανει συνεχεια το wifi σημα και πεφτει η συνδεση...ειμαι με LineageOS 7.1.2 την δικια σου...εχειs κανα patch για το WiFi..?....(......ακυρο...αλλαξα Rom και εστρωσε...) Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μηπως ξερει καποιος που μπορω να βρω (ειτε μεσα στο τηλεφωνο, ειτε οχι) τα stock ringtones του F1;

Εχουν τιτλο: Coolpad, Footsteps, CoolLife, Didu_Call και Drill.

Επισης και τους ηχους Message01, 02, ..........;

Θελω να τα μεταφερω σε αλλο τηλεφωνο.

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ειναι καιροs να αποχωριστω το coolpad μου που με εβγαλε ασπρο προσωπο τοσα χρονια..ειναι σε αριστη κατασταση ακομα..μεχρι και το κουτακι του εχω ακομα...οποιον τον ενδιαφερει ειτε για λειτουργικο..ειτε για ανταλλακτικα...μου στελνει pm...
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα pm.
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι καιροs να αποχωριστω το coolpad μου που με εβγαλε ασπρο προσωπο τοσα χρονια..ειναι σε αριστη κατασταση ακομα..μεχρι και το κουτακι του εχω ακομα...οποιον τον ενδιαφερει ειτε για λειτουργικο..ειτε για ανταλλακτικα...μου στελνει pm...

Αποσύρω το ενδιαφέρον μου , έστειλα pm για τον λόγο.

Υ.Γ. για αποφυγή κάθε παρεξήγησης ο λόγος είναι λάθος δικό μου, όχι από την πλευρά του χρήστη Christos_Tz.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Η αγγελια ισχυει ακομα για το coolpad..ειναι πληρεs λειτουργικο..οποιοs το θελει pm
Link to comment
Share on other sites

Έχει κρατήσει κάποιος τους drivers που χρειαζόμαστε για να περάσουμε official rom με το YGDP; Όλα τα link είναι νεκρά και έχω θέμα με το τηλέφωνo καθώς ξαφνικα έχασε το root, δεν μπουτάρει στο recovery και νεκρώνει το wifi ή τη σύνδεση δεδομένων. Είμαι με την τελευταία HTC (nougat) του jpower
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε βρήκα πουθενά drivers, δοκίμασε να το ρουτάρεις με το kingoroot για να αποφύγεις το pc.

Κάποια στιγμή που είχα χάσει το ρουτ (στη ρομ του Algorythm), έτσι το έκανα και στη συνέχεια πέρασα του jpower.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

έχω κρατημένα αρχεία όπως

drivers YGDP

usb_driver

SP_Flash_Tool_v5.1744_Win

YGDP_Tool_V5.00

4.4.019.P0.141028.8297W.CPB

MIUI 1 Coolpad 8297w MIUI9 - 9.2.2.0 by Jpower73 και τα patch

AEX-Lite-Modded-for Coolpad F1-by Jpower73 και τα patch

 

όποιος θέλει ας στείλει μήνυμα να του τα προωθήσω

 

ΥΓ εγώ το είχα ως δεύτερο με την miui 9.2.2.0, εδώ και καιρό το έχω δώσει στην μάνα μου, και αν εξαιρέσεις την μπαταρία που πήρε την κατιούσα και την εφαρμογή της vodafone που δεν τρέχει, το κινητό τα πάει καλά ακόμη :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα προλάβει ακόμα να χρησιμοποιήσω τη δεύτερη μπαταρία και είναι η κύρια συσκευή μου από το Φλεβάρη του 2015!:shock:

 

Όταν έχασε το root προσπάθησα να το ξανακάνω root με όλες τις γνωστές εφαρμογές αλλά όλες αποτύγχαναν καθώς δεν είχε και δυνατότητα να εκκινεί στο recovery. Γενικά άλλες φορές άνοιγε και άλλες έβλεπα μόνο το boot logo και έκλεινε μόνο του. Τώρα πλέον δεν κάνει τίποτα, πρέπει να έχει πέσει σε hard brick. Θα κάνω μια τελευταία απόπειρα με sp flash tools μήπως και επανέλθει οπότε οι drivers μου είναι απαραίτητοι. Official rom cpb έχω κρατήσει και εγώ

 

**Επανήλθε τελικά με sp flash tools. Πολύ σκληρό για να πεθάνει!** Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Edited by necromanthus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...