Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης, όποιος θέλει ας πεί εάν το κόλπο που έγραψα για το mtp as default παίζει...

Δλδ, να βλέπει χωρητικότητες με το που το κουμπωνετε στο πισι

 

Σε μένα λειτουργεί κανονικά. Δοκιμασμένο σε πισι win XP και win 7

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

το ποκεμον είναι server sided παιχνίδι. που σημαινει ότι,

για να το παίξεις,πρέπει να συνδεθείς στους σέρβερς του παιχνιδιού μέσω wifi ή δεδομένα

ότι κάνεις και βλέπεις στην οθόνη σου,εάν δέν "μιλήσει" με την database του παιχνιδιού το παιχνίδι θα κλείσει/κολλήσει.

αυτά και κάποια άλλα που δέν χρειάζεται να τα πούμε,σημαίνουν πως και τηλέφωνο να αλλάξεις,και ρομ,μετά απο σύνδεση του email σου, θα παίξει το παιχνίδι κανονικά.

μόνη προυπόθεση να συνδεθείς με το email που σε "ξέρει" το παιχνίδι.

που σημαίνει, μπορείς να διαχειρίζεσαι πολλούς λογαριασμούς του παιχνιδιού απο Ένα μόνο τηλέφωνο.

αποσυνδέεσαι απο λογαριασμό δικό σου, συνδέεσαι στον δικό μου(λέμε τωρα), τρεχεις το παιχνίδι,

και βλέπεις το παιχνίδι όπως είναι στον δικό μου λογαριασμό.

απλά, δέμ μπορούν 2 ίδιοι λογαριασμοί να είναι συνδεδεμένοι απο 2 διαφορετικά τηλέφωνα.

ο δεύτερος που θα κάνει login, και κανει kick τον πρώτο..

 

ελπίζω να μήν σε μπέρδεψα.....

Σε ευχαριστώ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δεν μπορώ να καταλάβω σε μενα γιατί φεύγει αβερτα με την iNew. Και είναι κουλο γιατί 2 φορές την εχω φλασαρει. Και τις 2 τα ίδια. (Θα ξαναδοκιμασω με twrp 3 ίσως έφταιγε το cwm στα wipe? )

 

Είναι κρίμα διότι είναι άψογη, ολοκάθαρη σφαίρα και παίζουν όλα τέλεια.

 

κατεβασε https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration&hl=en και ακολουθησε τις οδηγιες

 

Ανεβηκε και η rr 5.7.2 http://www.mtk-dev.com/2016/08/601stable-resurrection-remix-572-mt6592.html για οποιον ενδιαφερεται!

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Φίλε jpower, τελικά το GPS όπως είπες ήταν μέχρι να λοκάρει μια φορά, μετά κανένα πρόβλημα.

 

Το μόνο θέμα που έχω, δεν ξέρω δλδ αν είναι θέμα της ρομ ακριβώς, παρατήρησα πως αν έχω το κινητό στη θήκη και ζεσταθεί από την χρήση, μετά κολάνε τα δεδομένα, δλδ ούτε με airplane on/off δεν επανέρχεται, θέλει ριμπούτ. Όσες φορές το χρησιμοποίησα χωρίς θήκη δεν μου το έκανε αυτό δλδ και όση ώρα είχα ανοιχτά δεδομένα δούλευε κανονικά.

 

Η sense τι διαφορά έχει από την temasek?

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ RESSURECTION REMIX 5.7.2 (ΜΜ) r52 (updated to r54) (02-08-2016) ΣΕ COOLPAD F1

 

Πρόκειται για την έκδοση : http://www.mtk-dev.com/2016/08/601stable-resurrection-remix-572-mt6592.html

+ επιπλέον εφαρμογές και διορθώσεις...

 

Είναι multilingual (έχει ελληνικά).

 

Πριν ξεκινήσετε να αλλάξετε ρομ, αποθηκεύστε όλες σας τις επαφές στο google (cloud) ή στην phone storage με κάποιο πρόγραμμα τύπου, π.χ. super backup pro, διότι δεν μπορεί να δει τις επαφές των sim. Μόλις περάσετε το gmail σας, οι επαφές θα κατεβούν στο τηλέφωνό σας.

 

1. RESSURECTION REMIX 5.7.2 rom- MT6592 (jpmoded version)

https://mega.nz/#!NUxlkAqJ!7Ej72etUbPnlfHaRK5dzh1Ovtg8sBaQS_BJ10DTitmE

 

 

Αρχείο αλλαγών:

- Διορθωση FB apk video decoding (πρασινοκίτρινες γραμμες)

- προσθήκη 7 χρώματα led

- ενσωμάτωση Dolby Digital Plus και αφαίρεση Audio FX

- προσθήκη Gapps (pico) ως στοιχείο εγκατάστασης μετά το φλασάρισμα της ρομ (με script) και όχι μέσα στην ρομ.

- ενσωμάτωση patch ηχου

- ενσωμάτωση patch a310

- προσθήκη Titanium Backup

- προσθήκη ¨θείος¨

- προσθηκη led blinker notification

- προσθήκη wakelock detector

- προσθήκη Total commander (root)

- προσθήκη jet audio plus player

- προσθήκη Xposed installer

- προσθήκη Nova Launcher 4.3.1

- προσθηκη supersu interface

- προσθήκη USBforMM module

- προσθηκη Notifyclean module

- προσθήκη CM settings module

- προσθήκη supersu INTERFACE

- Αναβάθμιση αρχείων τηλεφωνίας/δικτύου από r52 σε r54!

 

Για αρση των περιορισμών αποθήκευσης στην κάρτα sd με το titanium backup, λόγω πολιτικής Google, ακολουθήστε τις οδηγίες στο βίντεο που ακολουθεί

ΠΡΙΝ ΔΟΚΙΜΆΣΕΤΕ ΟΤΙΔΉΠΟΤΕ, ΠΆΡΤΕ ΈΝΑ ΑΝΤΊΓΡΑΦΟ ΑΣΦΑΛΕΊΑΣ ΤΟΥ ΦΑΚΈΛΟΥ titanium backup, ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΉ ΣΑΣ

 

Για δυνατότητα εγγραφής κλησεων, κατεβάστε το xposed module: cm settings, τικαρετε την πρωτη επιλογη (Enable call recorder), ενεργοποιειτε το module απο τον πίνακα του xposed, οπως κάνετε και με τα άλλα και κάνετε ριμπουτ. Οι ηχογραφήσεις αποθηκεύονται στην internal στον φάκελο callrecordings σε μορφή amr. Η αναπαραγωγή τους, είναι εφικτή με vlc player απο το playstore.

 

 

Εχει αφαιρεθεί:

- RESSURECTIONSTATS

- AUDIO FX

 

Η ρομ είναι SUPERSU Rooted

 

2. XPOSED FRAMEWORK (xposed-v85-sdk23-arm): (προαιρετικό φλασάρισμα, αλλά, μάλλον, θα το χρησιμοποιήσετε. Η ρόμ έχει περασμένο τον XPOSED INSTALLER έτοιμο. Οπότε μπαίνετε και τον εξοπλίζεται κατά την αρεσκεία σας) https://mega.nz/#!ZUgW0K7Q!vIouvtZ3XiQoY9E_pzJGyrrv3yzfELWdGmFdg3w24wA

 

 

ΔΙΑ ΤΑΥΤΑ

 

Η εγκατάσταση μπορεί να γίνει και με twrp 2860 και twrp 3020. Το τελευταίο θα το βρείτε εδω.....>https://mega.nz/#!oNhzlBLD!ye-1dz30uK28YdssiqZOKZ642MYwvbc_HbEjmIDdd9s

Με twrp, ακολουθείτε τις εξής οδηγίες:

- Wipe System, Cache, Dalvik Cache, Internal and Data Partition

- Format Data partition

- Go to Mount settings (untick on data, system, cache partition)

 

Εγώ, την εγκατέστησα με PHILZ. Συνεπώς:

Κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε Philz recovery

https://mega.nz/#!AcoUBCab!KX5zqEfWgQuHuwsxXlfpstxKooQlJ6C1SpKz8OIiDzI

 

Μπαίνουμε σε recovery κανουμε τα εξης wipes

 

- wipe cache

- wipe dalvik

- custom format options-format system

- custom format options-format data and data media-yes

(προσοχή, η εν λόγω επιλογή διαγράφει και την internal σας.!!)

- πάτε mount and storage και τα κάνετε ολα έτσι..

IMG_0134.jpg

 

>>>>>Εν συνεχεία, φλασάρουμε το 1 και αμέσως μετά το 2.

Κάνουμε Reboot (Reboot)

 

Ισως, σε κάποια στιγμή, θα μας ζητήσει να δώσουμε δικαιώματα supersu στο settings(1000). Εδώ πατάμε DENY. Κατά λάθος, εδωσα GRAND και μετά το τηλέφωνο σερνότανε. Αν πάλι, κατα λάθος πατήσετε GRAND, τότε πάτε ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ/SuperSu βρίσκετε το settings και το κάνετε DENY

 

Πάμε πρωτα πρωτα στα settings-sim cards και κλεινουμε τα data και μετά ορίζουμε από ποιά καρτα θα παίρνει data διοτι δεν έχει καμία προεπιλογή. Συνδεόμαστε κανονικά σε Wifi.

 

Αυτό ήταν... (That's it)

Η φιλοσοφία είναι όσο το δυνατόν λιγότερα φλασαρίσματα..

 

Αφού κανουμε reboot, συνδέουμε το τηλέφωνο στον υπολογιστη. Θα εμφανιστεί η Notification "usb for charging". Κανουμε κλικ στην notification και επιλέγουμε file transfer από την καρτέλα που θα φυτρώσει..

Μετά, ανοίγουμε το notifyclean module και από την κατηγορία ειδοποιήσεων Android System,

Screenshot_20160726_203558.png

επιλέγουμε (κοκκινίζουμε) την "usb for file transfer¨.

Screenshot_20160726_203601.png

ανουμε reboot για να πάρει τις αλλαγές.

Αυτό ήταν.. Εφεξής, θα είστε σε MTP as Default !

 

Να επισημάνω ότι έχω αναβαθμίσει τα αρχεία τηλεφωνίας. Λογικά, δεν θα έχετε αποσυνδέσεις, η επαναφορά σε data μετά από απώλεια wifi θα είναι αμεση και επίσης, δεν θα αντιμετωπίζετε θέματα συνδεσιμότητας με το airplane on off. 3G και οι 2 καρτες

Επίσης, πάτε developer options, ανοίγετε το Android debugging και κλείνετε το debugging Notify, για να μην σας ενοχλεί το εικονίδιο στην μπάρα

Το titanium βλέπει κανονικά το μπακαπ και το αποσυμπιέζει κανονικά!

.......................Καλα φλασαρίσματα...

 

ΣΥΜΒΟΥΛΗ:

1.Σε περίπτωση που περάσετε κάποιο Xposed module και το τηλέφωνο πέσει σε bootloop, δεν χρειάζεται να το φορμάρετε και φτου κι απο την αρχή.

Αρκεί να φλασάρετε τον unistaller του xposed. Αυτός θα καταργήσει το framework και θα μπορέσετε να μπείτε στο σύστημα και να ξηλώσετε το προβληματικό μοντουλ. Μετά, μπορείτε να ξαναφλασάρετε το framework (2).

O uninstaller, εδω....: https://mega.nz/#!YIBVRIha!khJZpsTP7qCg4bASv8-kQyrLvD0wZncyZHqh7vDrGnU

2. Επειδή έχουν αναφερθεί δυσκολίες σύνδεσης με BT, σας προτείνω να πάτε settings, apps, να ενεργοποιήσετε την εμφάνιση εφαρμογών συστήματος, να βρειτε την εφαρμογή Bluetooth Share και να της κάνετε καθαρισμό cache και data.

3. υπάρχουν κάτι εφαρμογές, όπως αυτή της τράπεζας Πειραιώς που ενδέχεται να σας πετάξουν force close. Σ αυτή την περίπτωση, μην φλασάρετε το xposed. Αν το φλασαρατε, ξεφλασαρετε το με τον Uninstaller)

 

Πάρτε κι το δωράκι...

https://mega.nz/#!oRZW3TDI!UH-otD_FDveT9ZCFLXt9S_pLaULG-8prkG44DY3SnTs

 

(Υ.Γ.: η ρομ περάστηκε ¨βούτυρο¨.. Με την μία :) )

 

 

Γενικές πληροφορίες: Changelog RR571--->RR572

- Pulse Solid Bar Sanity Levels & Lavalamp Anim Speed

- Pulse 2.0 Advanced Audio/Visual Rendering

- Settings:Pulse-Update Legacy Dimens and Bar Spacing Resources

- Settings:Pulse Use Sliders for Pulse Customizations

- Add dependencies to pulse 'fading blocks' seekbars

- Clock color master switch

- Task Manager animations

- Obey inverted statusbar ONLY when color is white

- Color picker: Rework

- ADB always notify

- Disable gradient SB by default

- Popup menu: Add support for item icons

- Fix Null Checks to avoid NPE

- Fix random crash in libhwui

- lights: Make sure the lights are out

- SysUI: Define config for showing screen on hints

- AudioDucking : Check session playback state

- SysUI: Add first time use lock screen hints

- PackageManager: make protected-broadcasts permission aware

- livedisplay: Add support for direct color balance control

- Recents Styles - Add Android N Recents Style Button

- SysUI: Show hints if showing keyguard and provisioned

- SystemUI : Initialize state linked volume

- Recents: Remove Dead Code

- Factory reset: Wipe media by default

- Improve the scan process

- Fix notification panel can't hide in statusbar

- Enable camera hal v3 interface

- Revert "FWB: Volume Dialog: Force expanded mode 2/2"

- mountservice: Shut down volumes before restarting framework

- mountservice: Don't nuke all volumes when decrypting

- SeekBarPreferenceCham: Expand with buttons

- Add SIM status string for localizing voice/data strings

- Settings: Fix possible crash

- Settings: Improve vibrator intensity dialog layout

- settings: Add support for color balance in LiveDisplay

- Automatic translations imports

- All updates from CM

- Bugfixes and improvements

- For more info Track Github Activities

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Φίλε jpower, τελικά το GPS όπως είπες ήταν μέχρι να λοκάρει μια φορά, μετά κανένα πρόβλημα.

 

Το μόνο θέμα που έχω, δεν ξέρω δλδ αν είναι θέμα της ρομ ακριβώς, παρατήρησα πως αν έχω το κινητό στη θήκη και ζεσταθεί από την χρήση, μετά κολάνε τα δεδομένα, δλδ ούτε με airplane on/off δεν επανέρχεται, θέλει ριμπούτ. Όσες φορές το χρησιμοποίησα χωρίς θήκη δεν μου το έκανε αυτό δλδ και όση ώρα είχα ανοιχτά δεδομένα δούλευε κανονικά.

 

Η sense τι διαφορά έχει από την temasek?

 

Έχει λιγότερα settings και μου φάνηκε πιο smooth. Πλήν όμως, λόγω των εφαρμογών της HTC βγαζει μεγαλύτερο ζιπ.

 

Εδιτ: Επιστροφή στην τεμασεκ γιατί δεν την έχω βαρεθεί ακόμη.... χαχαχαχα

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Nexus Launcher 2016.... Φρεσκαδούρα;)

 

https://mega.nz/#!pE5D1Joa!BH9HMaovB_lcLcQpcsvVKBZospHa43FWm48eFkCWztQ

 

Φλασαριστος.

Δεν τον έχω τεστάρει.

https://youtu.be/e0ShS90Wro0

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Της δοκίμασα και εγω αλλά κατέληξα πάλι στην inew γιατί δυστυχώς είναι η μόνη που δεν μου δημιουργεί προβλήματα.

Μόνο που αυτή τη φορά που την πέρασα εγκατέστησα και το gps fix της πρώτης σελίδας.

Τώρα όμως δεν μου δουλεύουν οι χάρτες.

Κάθε φορά που πατάω να ξεκινήσει η πλοήγηση, μού βγάζει το γνωστό: "αυτή η εφαρμογή θέλει να αλλάξει της ρυθμίσεις της συσκευής σας"

Και αφού πατάω οκ και πάει να ξεκινήσει η πλοήγηση, μού ξαναπεταει το ίδιο μυνημα και έτσι δεν ξεκινάει ποτέ η πλοήγηση.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ποιo LCD Display Screen+Digitizer προτείνεται για το πυραυλάκι μας.

Έσπασε μιας γνωστής και μου ράγισε και έμενα την καρδιά έτσι που το βλέπω.

Πάντως, φτου φτου:X:X ,το δικό μου εχει πέσει πάνω 10 φορές κάτω και τίποτα ρε παιδιά μόνο κάτι γρατσουνιές.

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάστηκε η RR572 για coolpad f1

Μία δοκιμή και ανεβαίνει κομπλέ..

 

Μάλλον θα μείνω με τομασεκ αφού η RR με τον καιρό βαραίνει και λαγκάρει.

Thanks πάντως !

Link to comment
Share on other sites

jpower

με λύπη έχω να σου πω ότι και η τελευταία σου ROM δεν μου επιτρέπει στα δεδομένα να λειτουργήσουν. Μόνο με wifi έχω internet.

Πιστεύεις ότι μια επαναφορά των ΙΜΕΙ με τον «θείο» να λύσει αυτό το θέμα;

Γενικά αυτό το πρόβλημα δεν το ΄'εχω δει σε κανένα εδώ, και έχω αναγκαστεί 5 φορές να επιστρέψω στην AOSP 4.4 .

bootloader έχω τον twrp 3.0.2

...... αν έχεις εσύ ή κάποιος άλλος κάποια ιδέα τι μπορεί να φταίει εδώ είμαι να πειραματιστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα την RR 5.71. Μου έκατσε καλύτερα από την Temasek. Δεν πέρασα το xposed και δουλεύει μια χαρά η εφαρμογή της Πειραιώς.. Σε δοκιμή με φλασάρισμένο το xposed δεν δουλεύει,.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

RR5.72… όχι την 71

Link to comment
Share on other sites

Jpower μια βοήθεια στην sense δεν παιζει το gps δεν φαίνονται οι δορυφόροι ενω φενεται οτι κατεβαίνει στα 12 πόδια δεν συμβαίνει με τις αλλες φρεσκαδουρες να κάνω αντικατασταση κάποιου αρχείου;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...έχω δοκιμάσει σχεδον όλες τις 6αρες rom και σε καμια δεν παιζουν τα βιντεο στο twitter, και γενικα μια σκαλωνει το gps μια το wifi με αποσυνδεει συνεχεια και γενικα μικροπροβληματα....τεσπα θα παω παλι σε kk για να μην εχω θεματα και βλεπουμε....ποια να βαλω ομως???
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα.ητελευταια ρομ temasek παρα πολυ καλη .το μονο θεματακι που εχω ειναι οτι χανει το ρουτερ καποιες στιγμες(δηλαδη εαν το ρουτερ για καποιο λογο δεν εχει ιντερνετ δεν το βλεπει καθολου) ,και δεν μπορω να βαλω εφαρμογες στην sd. Edited by komitis13
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. έχω θεμα με τα data και με την temasek και με ressurection 5.7.2. Καμία πρόταση; Έχουνε περαστεί και οι δυο με philz.
Link to comment
Share on other sites

rr 5.7.2 αναβαθμισμενη σε r61! http://www.mtk-dev.com/2016/08/601stableresurrection-remix-572-r61.html?m=1 Λογικα αποσυνδεσεις και προβληματα με τα data τελος.

 

Επισης cm13 r61 http://www.mtk-dev.com/2016/08/601stable-cyanogenmod-13r61-mt6592.html?m=1

 

 

Εκτος του οτι ειναι r61 βασιζονται στο νεο build του fire855 που διορθωνει αρκετα απο τα bugs που ειχαμε τοσους μηνες

Αν δεν ημουν σε summer mode θα τις δοκιμαζα και τις 2

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια χαρα. έχω θεμα με τα data και με την temasek και με ressurection 5.7.2. Καμία πρόταση; Έχουνε περαστεί και οι δυο με philz.

 

δοκιμασε τις original απο τα link που ποσταρα απο πανω.Ειδικα την cm13,η rr ειναι ψιλοσαπια απο performance

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Εαν μέχρι το τέλος του μήνα δεν αλλάξει κάτι, οι cm13 και rr που ανέβασα θα αναβαθμιστουν σε r61.

Τώρα είμαι σε summer Mode

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...έχω δοκιμάσει σχεδον όλες τις 6αρες rom και σε καμια δεν παιζουν τα βιντεο στο twitter, και γενικα μια σκαλωνει το gps μια το wifi με αποσυνδεει συνεχεια και γενικα μικροπροβληματα....τεσπα θα παω παλι σε kk για να μην εχω θεματα και βλεπουμε....ποια να βαλω ομως???

 

Γεια χαρά! Από Kitkat θα πρότεινα τη Miui 6.1.28 του Κουσκούς!! Κανένα πρόβλημα απολύτως!

 

Θα την βρεις εδώ:

http://www.needrom.com/download/miui-v6-twrp/

Αλλά θυμήσου να κάνεις πρώτα εγκατάσταση την πρώτη, δηλαδή την 5.8.27, και στα καπάκια dirty flash την 6.1.28! Μη βάλεις την τελευταία τελευταία, γιατί έχει θέματα με τα δεδομένα!

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Έχω θέμα με την σύνδεση του wifi. Όταν φλασάρω μια ρομ, στην αρχή συνδέεται κανονικά, όμως με την πρώτη επανεκκινηση,

δεν ξαναγίνεται σύνδεση. Απο το λίγο που το έψαξα, η λύση ίσως να είναι "καθαρή" εγκατάσταση ρομ. Η διαδικασία που περιγράφεται στην πρώτη σελίδα πάντως, δεν μου πέτυχε καθόλου, αν και προσπάθησα αρκετές φορές.

Έχει κάποιος να προτείνει κάτι; Ή έχει αντιμετωπίσει κάποιος αντίστοιχο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω θεμα με την rom του kouskous...την εκανα εγκατασατη με twrp και με Philz αλλά μου βγαζει συνεχεια οτι τα μηνύματα σταματησαν να λειτουργουν και δεν με αφινει να κάνω τπτ...τι παιζει??? να βάλω καμια άλλη rom σε ΚΚ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...