Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Η μεμονωμένη απενεργοποιηση sim, δεν είναι εφικτή. Φτιάχνω κάτι πάνω σ αυτό.

Τα data παίζουν κανονικά χωρίς drop-down.

Το κόλπο με το AirPlane mode δεν το πέρασα. Δεν χρειάζεται

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να μην χανει τελειως το σημα αυτη! θα δοκιμασω σημερα !αυριο θα γραψω για το σημα που μενω σε ημιυπογειο και θα εχω πληρη εικονα ! μπραβο jpower εχω την αίστηση οτι εδω ειμαστε :D
Link to comment
Share on other sites

 

-Φτιάχτηκε fix για youtube στα 720p, κάνοντας χρήστη της τελευταίας έκδοσης του.

Σύμφωνα με τις οδηγίες,

Κατεβάζετε την τελευταία έκδοση του YouTube και μετά φλασαρετε αυτό...

https://mega.nz/#!wcJCURRA!fdPgfulZi26fFIpQ1FpPUAh-QxNrA5MFUMH-oh8am_g

(fix by Heshamelswalhy)

 

Αυτό θα πρέπει να το κάνουμε σε κάθε μελλοντική αναβάθμιση του youtube;

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα, ναι.... Θα δοκιμάσω σε προηγούμενη έκδοση και θα ποσταρω. Ή θα περιμένω την επόμενη αναβάθμιση του προγράμματος..

Σε κάθε περίπτωση, λειτουργεί! Τσεκαρισμενο..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Δύο φορές που εγκατέστησα την RESSURECTION REMIX 5.5.9 και τι δύο φορές είχα πρόβλημα με την εφαρμογή του ρολογιού μετά την εγκατάσταση των μίνι gapps. Υπάρχει κάποια λύση ή κατεβάζουμε κάποια άλλη εφαρμογή?
Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που είπα να αλλάξω ROM, δυστυχώς και το 2ο digitizer-οθόνη που άλλαξα πριν 1,5 μήνα άρχισα να μου εμφανίζει προβλήματα. Και το 1ο είχε χαλάσει στο ίδιο χρονικό διάστημα με πολλαπλά πατήματα στην οθόνη. Δεν μπορώ να καταλάβω αν ήταν τόσο χάλια η ποιότητα ή αν φταίει κάτι άλλο. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχει σήμα δεν έχει.

 

χαχαχαχα τι εννοεις δεν πιανει καθολου???

τελικα θα βρουμε καμια lolipop της προκοπης???

Edited by foxkel
enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Δύο φορές που εγκατέστησα την RESSURECTION REMIX 5.5.9 και τι δύο φορές είχα πρόβλημα με την εφαρμογή του ρολογιού μετά την εγκατάσταση των μίνι gapps. Υπάρχει κάποια λύση ή κατεβάζουμε κάποια άλλη εφαρμογή?

 

Ακολούθησε κατα γράμμα τις οδηγίες

 

Ακολουθήστε κατά γράμμα τις οδηγίες. Την έχω Φλασαρει και ξεφλασαρει πάνω από 20 φορές.

 

Η ρομ δεν έχει θέμα με το σήμα. Χρησιμοποιεί τα τελευταία rils. Επίσης, χρησιμοποιείται και από χρήστες και σε άλλα φορουμ. Δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο.

 

Την χρησιμοποιώ από τις 28-02-2016.

Κάντε τα wipes από 3 φορές

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ρολόι κρασαρει

Αλλά δεν έχω πρόβλημα με το σημα .

Την έβαλα απο το πρωι σήμερα.πολύ καλοηχο αλλά έχω θέμα με το ρολόι.και έχω κανει ακριβως τις οδηγιες

Αλλά μικρο το κακό.πέρασα αλλη εφαρμογή για ξυπνητήρι

Edited by komitis13
Link to comment
Share on other sites

http://s30.postimg.org/ugpgzhaxd/Screenshot_2016_03_03_00_23_11.png

image hosting over 10mb

Δεν έχει θεμα..

Τεσπα, περάστε μια αλλη εφαρμογή ρολογιού. Μπορείτε να παγωσετε, με τιτανιουμ, την μανισια, αν σας ενοχλεί.

Εδιτ: Χρησιμοποιείστε micro gapps

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με το ρολόι, έχω όμως περάσει τα micro gaps.

 

Προς το παρόν δείχνει πολύ καλή και με καλύτερη μπαταρία από τη cm.

 

Το μόνο μικρόμπαγκ που έχω βρει (ελπίζω να μη βρω άλλο), είναι στο μενού "open with" που δε φαίνονται τα ονόματα των εφαρμογών.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160303/20d8936d2f8314d26133d02b9fb59065.jpg

 

Είναι όμως ασήμαντο και ίσως φτιάχνει με αλλαγή θέματος, θα το δω σε λίγο.

•••
Link to comment
Share on other sites

http://s30.postimg.org/ugpgzhaxd/Screenshot_2016_03_03_00_23_11.png

image hosting over 10mb

Δεν έχει θεμα..

Τεσπα, περάστε μια αλλη εφαρμογή ρολογιού. Μπορείτε να παγωσετε, με τιτανιουμ, την μανισια, αν σας ενοχλεί

αμα φλασαρω τα nano gapps θα εχω θεμα ? επειδη χρειαζομαι μονο το playstore και επειδη ειπες εκτος pico!
Link to comment
Share on other sites

μολις παω να εγκαταστησω κατι απο xposed μου γραφει unfortunatelyy,pico TTS has stopped και μολις παταω οκ μετα μου γραφει unfortunately,themes provider has stopped τι ειναι τουτο ? μου γραφει εχει σταματισει και στο quick boot :/ ελπιζω να μην συνεχιστει και με αλλες εφαρμογες Edited by thomas93
Link to comment
Share on other sites

μολις παω να εγκαταστησω κατι απο xposed μου γραφει unfortunatelyy,pico TTS has stopped και μολις παταω οκ μετα μου γραφει unfortunately,themes provider has stopped τι ειναι τουτο ? μου γραφει εχει σταματισει και στο quick boot :/ ελπιζω να μην συνεχιστει και με αλλες εφαρμογες
ξαναφλασαρα παλι αυτη την φορα με micro gapps ολα φενονται να δουλευουν αψογα και το ρολοι μια χαρα ! αρα ουτε nano gapps! θα δω και το σημα σημερα και θα γραψω!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με το ρολόι, έχω όμως περάσει τα micro gaps.

 

Προς το παρόν δείχνει πολύ καλή και με καλύτερη μπαταρία από τη cm.

 

Το μόνο μικρόμπαγκ που έχω βρει (ελπίζω να μη βρω άλλο), είναι στο μενού "open with" που δε φαίνονται τα ονόματα των εφαρμογών.

Είναι όμως ασήμαντο και ίσως φτιάχνει με αλλαγή θέματος, θα το δω σε λίγο.

βάλε pitchblack theme.

http://s24.postimg.org/mqg48g391/Screenshot_2016_02_25_10_11_50.png

Μόλις βρώ ευκαιρία, θα σκαλίξω το framework και θα το διορθώσω. Είναι, ένα, αραιής εμφανισιμότητας bug το οποίο δεν θα εμφανιζεται εάν δηλωθούν ως default οι εφαρμογές εκτέλεσης αρχείου.

 

Χρησιμοποιήστε micro gapps. Οτι δεν θέλετε απο το πακέτο τους, αφαιρέστε το με τιτανιουμ (link ενημερώθηκε)

Από κατανάλωση, δίνει, στο χαλαρό, 6 ωρες οθόνη, εκεί που η cm μετά βίας περνούσε τις 5,30.

Πολύ καλή η εφαρμογή του kernel audiutor η οποία ¨απογειώνει¨τη συσκευή χωρίς κόστος σε κατανάλωση.

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.εγώ πουπερασα το mini gapps μπορω να περάσω απο επανω το micro?

Για να λύσω το πρόβλημα με το ρολοι

Edited by komitis13
Link to comment
Share on other sites

πως κάνουμε κλήση από την δεύτερη sim στην galaxy s6 Rom? την έχω περάσει στο κινητό της κοπέλας μου και δεν το έχω μπροστά μου να δω το μενού.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις περαστηκε η RR . Εντυπωσιακή μπορώ να πω. Animations,ringtones. Προερχόμενος απο την Infocus απο ταχύτητα μπορώ να πω είναι ιδια, απλα εδώ έχουμε lollipop με περισσότερες δυνατότητες για παραμετροποίηση στα μέτρα μας. Οι ήχοι της είναι τουμπανο σε όλα. Ραδιόφωνο οκ. Το ledblinker δεν μου δούλεψε και μόλις το ξηλωσα μέσω titanium, μετά απο επανεκκίνηση όλα δουλεύουν κομπλε στο led. Το μόνο που με στενοχώρησε επειδή το δουλεύω, είναι ότι δεν δουλεύει το sygic. Ενώ το ανοίγει μαυρίζει η οθόνη ενώ απο πίσω τρέχει κανονικά

Η rom μόλις επιλέξεις ελληνικά, είναι πλήρως στα ελληνικά. Καλύτερα και απο καινούριο κινητό. Πολλά μπράβο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...