Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Screenshot_2015-11-06-20-01-20_zpsxmtwgur2.png

Μου το βγάζει σε οτιδήποτε κι αν οαω να κατεβάσω

Θυμάται κανείς πως λύνεται.?

 

Λύθηκε....

Settigs, Εφαρμογές, gogle play store, force close, clear data

Backspace

Gogle play framework, force close, clear data

Reboot

 

Αν σας τύχει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τα εχω τσεκαρισμενα αυτα δεν κανει τιποτα

 

Ok.. Πας εδω.

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Screenshot_2015-11-06-21-32-24_zpsqzahxuly_edit_1446838403127.png_zps2zui6gbw.jpeg

 

Το ανοίγεις με κειμενογραφο αφού κάνεις το σύστημα εγγραψιμο

Και αλλάζεις

 

key 127 MENU WAKE_DROPPED

key 139 MENU WAKE_DROPPED

key 158 BACK WAKE_DROPPED

 

Σε

key 127 MENU VIRTUAL

key 139 MENU VIRTUAL

key 158 BACK VIRTUAL

 

Σωζεις και κανεις ριμπουτ.

Εχει αναφερθεί παλιότερα

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μου ζηταει καποιο decryption key ποιο ειναι?

δεν το κανουμε unzip όπως είναι το βαζουμε στην sd και το φλασαρουμε από recovery

Πλέον στο mega χρειάζεται να κάνεις copy το full link ή χωριστά να δώσεις το decryption key

 

όλα τα fonts υπάρχουν εδώ σε ζιπ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2579532

Link to comment
Share on other sites

Οκ, δούλεψε. Ευχαριστώ jpower. Το είχα κάνει και στην emui αλλά δεν ήξερα ότι είναι το ίδιο για όλες τις ρομ.

Με το μάτι στο στάτους μπαρ ξέρει κανείς τι παίζει;

 

Παρατήρηση... Φορτίζει λίγο αργά ή μου φαίνεται;

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μουφα..

Ποστ 17259

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ, δούλεψε. Ευχαριστώ jpower. Το είχα κάνει και στην emui αλλά δεν ήξερα ότι είναι το ίδιο για όλες τις ρομ.

Με το μάτι στο στάτους μπαρ ξέρει κανείς τι παίζει;

 

Παρατήρηση... Φορτίζει λίγο αργά ή μου φαίνεται;

 

Ειναι το smart stay. Δλδ, κρατάει αναμενη την οθόνη οσο την κοιτάζεις.

Δεν νομίζω να παίζει σε μας.

Εδω μερικα από τα καλούδια του s6

http://www.gottabemobile.com/2015/04/18/top-13-galaxy-s6-settings-to-change/

 

Νομιζω οτι.. Ξεφορτιζει λίγο γρήγορα... Ή μου φαίνεται :p

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η note5 παίρνει xposed για 4.4 και όχι για lollipop. Το bt σε μένα αποσυνδεεται. Νομίζω η emui 3 είναι πολύ πιο γρήγορη και καλύτερη. Ώρα για restore
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μουφα..

Ποστ 17259

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ειναι το smart stay. Δλδ, κρατάει αναμενη την οθόνη οσο την κοιτάζεις.

Δεν νομίζω να παίζει σε μας.

Εδω μερικα από τα καλούδια του s6

http://www.gottabemobile.com/2015/04/18/top-13-galaxy-s6-settings-to-change/

 

Νομιζω οτι.. Ξεφορτιζει λίγο γρήγορα... Ή μου φαίνεται :p

To gps δεν λειτουργει σε μενα

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε fastergps απο μαγαζί

 

Δυστυχως, φαίνεται οτι η note5 είναι υπερβολικά ενεργοβορα μς τα στατιστικά να δείχνουν υπερβολική κατανάλωση στον πομπδεκτη τηλεφωνιας, wifi και γενικά στο λειτουργικό.

Παρότι το cpy spy δείχνει ότι, οντως, εισέρχεται σε deep sleep, οταν ειναι σε αδράνεια η καταναλωση και γενικά η συμπεριφορά, θυμιζει πολύ μια note3 που ειχα δοκιμάσει πέρσι και έβγαλα λογω υπερθέρμανσης..

 

 

Μετά από μια ώρα οθόνης

http://s3.postimg.org/3lurn6xqb/Screenshot_2015_11_07_14_00_11.png

 

Tο greenify δε σώζει τίποτα

Μάλλον δε θα μείνει για πολύ....

http://s1.postimg.org/oxih9d4gv/Screenshot_2015_11_07_14_15_59.png

 

** 7 τοις εκατό απώλεια μεσα σε 15'...!!!!!

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

εμενα απο τις 8 το πρωι ως τωρα, 14:20 ειναι στο 80% παντως

 

ερωτηση, με τα recent apps κ το home key μπορούμε να κανουμε κατι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Είμαι με emui unicom από αρχαιοτατων χρόνων.. Βαρέθηκα. Έχω twrp recovery αλλά δεν είμαι και άσσος σε αυτά.. Έχω βάλει όμως μόνος μου τη ρομ. Υπάρχει κάποια σταθερή απροβληματιστη ρομ, με καλή κάμερα, να την περάσω?

Τα φώτα σας... ☺

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με note5 δεν έχει σήμα κινητού.

Πξγα σε μέρος χωρίς σήμα και τώρα δεν επανέρχεται με τίποτα μάλλον θέλει επανεκκίνηση.

Φεύγει και αυτή...

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην καλή παρέα

Μια βοήθεια ρε παιδιά. Εβαλα σήμερα καρτα VodafonCU και σαν τηλέφωνα όλα καλα μιλάω αλλά σαν internet τίποτα (στο 1252 ακούω οτι έχω 500ΜΒ) Μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση στο κινητό (στις κάρτες wind και cosmote δεν είχα πρόβλημα με το intermet)

Αν μπορεί και ξέρει κάποιος άς βοηθήσει αναλυτικά γιατι δεν τα πιάνω όλα και λόγω ηλικίας

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην καλή παρέα

Μια βοήθεια ρε παιδιά. Εβαλα σήμερα καρτα VodafonCU και σαν τηλέφωνα όλα καλα μιλάω αλλά σαν internet τίποτα (στο 1252 ακούω οτι έχω 500ΜΒ) Μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση στο κινητό (στις κάρτες wind και cosmote δεν είχα πρόβλημα με το intermet)

Αν μπορεί και ξέρει κάποιος άς βοηθήσει αναλυτικά γιατι δεν τα πιάνω όλα και λόγω ηλικίας

Ευχαριστώ

Πατα στο Google "apn vodafone "θα σου βγάλει πως να κανείς τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα να κανω μια ερωτηση?εχει η κοπελα μ το τηλ κ στην οφισιαλ ρομ 036 γινεται κατι περιεργο..μετα απο εγκατασταση εφαρμογης απο πλειστορ εκλεισε η συσκευη ανοιξε παλι κ ειχαν αλλαξει οι εφαρμογες δηλαδη ειχε παλιες εφαρμογες κ γνκ ηταν σε πιο παλια κατασταση η συσκευη..δεν εχει sd karta mesaουτε καποιο backup...κ οταν πας πανω στην εφαρμογη με τις επαφες βγαζει απο κατω πως δεν εχει εγκατασταθει κ τις ανοιγει μια κινεζικη σελιδα baidu με κατι κινεζιες μεσα...τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση...να πω επισης πως της ειχα κανει κ ενα backup σε συστημα κ εφαρμογες μεσω τιτανιουμ κ τα εχω στον υπολογιστη...να πω επισης πως οταν σβηνει η οθονη κ θες να την ξαναννοιξεις απο το κουμπι στο πλαι δεν ανοιγει ενω εχει κανονικα ηχο επισης οταν σε καλουν ειναι μαυρη η οθονη κ πρεπει να βρεις τροπο να κρατας ανοικτη την οθονη συνεχεια
Link to comment
Share on other sites

Πατα στο Google "apn vodafone "θα σου βγάλει πως να κανείς τις ρυθμίσεις.

 

αυτες τις VODAFON APN settings που θα τις βάλω αν θες γινε πιο αναλυτικός εχω πελαγώσει εγω βρίσκω VPN στις ρυθμισεις ειναι το ιδιο?

 

βρίκα αυτα αλλα που θα τα βάλω σε πιο σημειο αν μπορει να βοηθείση κάποιος

 

VODAFONE

GPRS APN: - internet.vodafone.gr ή webonly.vodafone.gr

Username: - {κενό}

Password: - {κενό}

MCC=202

MNC=05

APN type=default

DNS: - 213.249.17.10, 213.249.17.11

Edited by rebel250
Link to comment
Share on other sites

αυτες τις VODAFON APN settings που θα τις βάλω αν θες γινε πιο αναλυτικός εχω πελαγώσει εγω βρίσκω VPN στις ρυθμισεις ειναι το ιδιο?

 

βρίκα αυτα αλλα που θα τα βάλω σε πιο σημειο αν μπορει να βοηθείση κάποιος

 

VODAFONE

GPRS APN: - internet.vodafone.gr ή webonly.vodafone.gr

Username: - {κενό}

Password: - {κενό}

MCC=202

MNC=05

APN type=default

DNS: - 213.249.17.10, 213.249.17.11

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2421&menuId=2421 δες μήπως μπορείς να τις βάλεις αυτόματα,αλλιως πάνε ρυθμίσεις ,ρυθμίσεις δικτύου και βρες ενημέρωση apn /προσθήκη apn.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια καλησπερα να κανω μια ερωτηση?εχει η κοπελα μ το τηλ κ στην οφισιαλ ρομ 036 γινεται κατι περιεργο..μετα απο εγκατασταση εφαρμογης απο πλειστορ εκλεισε η συσκευη ανοιξε παλι κ ειχαν αλλαξει οι εφαρμογες δηλαδη ειχε παλιες εφαρμογες κ γνκ ηταν σε πιο παλια κατασταση η συσκευη..δεν εχει sd karta mesaουτε καποιο backup...κ οταν πας πανω στην εφαρμογη με τις επαφες βγαζει απο κατω πως δεν εχει εγκατασταθει κ τις ανοιγει μια κινεζικη σελιδα baidu με κατι κινεζιες μεσα...τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση...να πω επισης πως της ειχα κανει κ ενα backup σε συστημα κ εφαρμογες μεσω τιτανιουμ κ τα εχω στον υπολογιστη...να πω επισης πως οταν σβηνει η οθονη κ θες να την ξαναννοιξεις απο το κουμπι στο πλαι δεν ανοιγει ενω εχει κανονικα ηχο επισης οταν σε καλουν ειναι μαυρη η οθονη κ πρεπει να βρεις τροπο να κρατας ανοικτη την οθονη συνεχεια

Στην πρωτη σελιδα υπάρχει αναλυτικός οδηγός,βάλε μια επίσημη και μετα emui unicom ή οποία άλλη θέλεις και είσαι οκ...Απορώ πως την παλευεται με την official.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια.. Ηθελα να περασω την EMUI στο κινητο, μπηκα recovery κανονικα εκανα wipe αλλα οταν παω να φλασαρω τη ROM λεει Failed.. το κλεινω το κινητο για να περασω μια MIUI στην SD.. και τωρα που ανοιγω δε μπαινει Recovery και freezαρει στο logo της παλιας ROM.. λογικα πρεπει να περασω μεσω Flash Tool Διαβασα τον τροπο που λεει στη σελ. 422 αλλα μπλεχτηκα λιγο. Απο οτι καταλαβα πρεπει να εχω ανοιχτω το κινητο για να φλασαρω..τωρα τι κανω; Edited by TheGreatMage
Being Otaku my way! :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Πατα στο Google "apn vodafone "θα σου βγάλει πως να κανείς τις ρυθμίσεις.

 

αυτες τις VODAFON APN settings που θα τις βάλω αν θες γινε πιο αναλυτικός εχω πελαγώσει

 

Ευχαριστω παιδια το βρήκαααααααα

Edited by rebel250
Link to comment
Share on other sites

Μπες στη σελιδα της Vodafone (ειτε από πισι είτε από τηλέφωνο) και ζητα να στις στείλει με sms.

Το μήνυμα που θα σου στείλει θα περιέχει ενα συνημμένο το οποίο θα σου ζητήσει (το σύστημα) να το κάνεις εγκατάσταση.

Καντο και είσαι ok

.

..

Στη σελίδα της βονταφον, στην επιλογη συσκευής βάλε generic Android ή htc ή huawei

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα λύση για τα notifications στην miui. Θα ποσταρω αύριο γιατί δεν έχω χρόνο αυτή την στιγμή!
πες μας τετοια να μας φτιαξεις :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...