Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι bug ειναι?ειναι συνεχεια στο 2g/3g ?

 

Έλα ντε, εάν είναι έτσι απενεργοποιείς το 3G και έχεις μόνο 2G.

 

Μια ερώτηση για την Miui του Kouskous, πως βαράνε οι :X:X:X ειδοποιήσεις;;;;;

Δεν μου χτυπάει ούτε το ημερολόγιο ούτε το ξυπνητήρι, το ένα εμφανίζει την ειδοποίηση στην οθόνη χωρίς ήχο και το άλλο μόνο δόνηση. Έψαξα παντού και άκρη δεν βγάζω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Καλημερα.εβαλα την mysticOs απο το ποστ 16472.στο status bar στο wifiενω δουλευει κανονικα βγαζει ενα θαυμαστικο διπλα.(μετα το πρωτο ανοιγμα μετα το φλασαρισμα μου εβγαλε στα διαθεσιμα δικτυα ενα nvram error το οποιο διεγραψα,δεν ξερω αν ολο αυτο εχει σχεση με το θαυμαστικο).

Στο τιτανιουμ μου βγαζει 0 στην επαναφορα απουσων εφαρμογων ενω υπαρχει ο φακελλος στην sd.καμια βοηθεια;;;

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει 2g μόνο..

μονο 3g ή 2g/3g με προτιμηση το 3, με ότι αυτό συνεπάγεται για την ποιοτητα κλήσεων σε περιοχές που το 3γ είναι κακό...

και φυσικά, με ότι συνεπάγεται για την κατανάλωση..

Εχω την εντύπωση οτι δεν παίζει στην μπάντα των 2g..

και ισως γι αυτό βγάζει ¨!¨ δίπλα στο σήμα κεραιας

 

Αυτο δεν είναι καλό..

Πήρε δρόμο.... Τέλος

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την mystic os v4, άργησαν να πάω στην δουλειά γτ δεν είχα πουθενά ήχο, χτύπαγε το ξυπνητήρι χωρίς να ακούγεται όμως, δεν μπορούσα να το σταματήσω, οι κλήσεις ήταν και αυτές αθορυβες, δεν είχα data. Ξανά miui μέχρι να βγει κάτι άλλο...
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ λίγη προσοχή με την εισαγωγή εικόνων. Να τις βάζετε σε μικρογραφίες όταν είναι πολλές και μεγάλες. Επίσης μην κάνετε παραθέσεις και βλέπουμε διπλά αυτά τα τεράστια posts με τις εικόνες.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.εβαλα την mysticOs απο το ποστ 16472.στο status bar στο wifiενω δουλευει κανονικα βγαζει ενα θαυμαστικο διπλα.(μετα το πρωτο ανοιγμα μετα το φλασαρισμα μου εβγαλε στα διαθεσιμα δικτυα ενα nvram error το οποιο διεγραψα,δεν ξερω αν ολο αυτο εχει σχεση με το θαυμαστικο).

Στο τιτανιουμ μου βγαζει 0 στην επαναφορα απουσων εφαρμογων ενω υπαρχει ο φακελλος στην sd.καμια βοηθεια;;;

 

πας στις επιλογες sim και διαλεγεις για χρωμα το πρασινο.εχω ακουσει οτι ετσι φευγουν τα θαυμαστικα.Δοκιμασε.

 

Για το titanium βαλε το xinternal module στο xposed και μετα βρες τα backup σου απο τα preferences του titanium

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν υπαρχει 2g μόνο..

μονο 3g ή 2g/3g με προτιμηση το 3, με ότι αυτό συνεπάγεται για την ποιοτητα κλήσεων σε περιοχές που το 3γ είναι κακό...

και φυσικά, με ότι συνεπάγεται για την κατανάλωση..

Εχω την εντύπωση οτι δεν παίζει στην μπάντα των 2g..

και ισως γι αυτό βγάζει ¨!¨ δίπλα στο σήμα κεραιας

 

Αυτο δεν είναι καλό..

Πήρε δρόμο.... Τέλος

 

αν απο mobile uncle tools πας engineer mode/engineer mode android/phone information και σκρολαρεις κατω μπορεις να δεις εκει ολες τις διαθεσιμες συχνοτητες και να το αλλαξεις.

Link to comment
Share on other sites

πας στις επιλογες sim και διαλεγεις για χρωμα το πρασινο.εχω ακουσει οτι ετσι φευγουν τα θαυμαστικα.Δοκιμασε.

 

Για το titanium βαλε το xinternal module στο xposed και μετα βρες τα backup σου απο τα preferences του titanium

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αν απο mobile uncle tools πας engineer mode/engineer mode android/phone information και σκρολαρεις κατω μπορεις να δεις εκει ολες τις διαθεσιμες συχνοτητες και να το αλλαξεις.

Azuli φίλε,δεν υπάρχεις λέμε!!!έφυγαν τα θαυμαστικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μου βγαζει οτι δεν ειναι root το τηλεφωνο

 

Με μια απλη επανεκινηση εγινε ξανα ρουτ.δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται... Αλλα η εφαρμογη super su δεν υπαρχει ομως

Azulli,αυτο που εγραψες πιο πανω για την επιλογη δικτυου ποια συχνοτητα επιλεγουμε για να εχει ξεχωριστα 2g 3g?

Edited by suzukis
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αζουλι, την εστειλα...

Στο κάτω κατω κιτκατ είναι (πυρήνες).

 

δεν τρελάθηκα...

η εμυι, πολυ πιο εργονομική...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό από τα Χριστούγεννα(κάπου εκεί). Μόλις το είχα παραλάβει είχα φρικαρει με την coolui rom που είχε μέσα μέχρι που έβγαλε ο Algorithm rom. Μόλις την έβαλα πραγματικά είδα κινητό στα χέρια μου. Το καλοκαίρι πέρασα την maucat αλλά με τσαντιζε με το λιγοστό σήμα που έδειχνε. Μετά από ένα μήνα πέρασα την emui b 262 . Άψογη,γρήγορη αλλά έπρεπε να βγαλεις τα κινέζικα, να παγωσεις να κανεις... Ένας μήνας κράτησε και αυτή,μέχρι που πέρασα ξανά την Algorom V1. Βλέπετε την έχει η κοπέλα μου εδώ και εφτά μήνες και μόλις επιανα το κινητό της στα χέρια μου το ζηλευα. Μπορώ να πω ότι δεν έχω κανένα bug. Ειδοποιήσεις,ξυπνητήρια (καμιά φορά έχω παρατηρήσει ότι θέλει διπλό για να χτυπήσει),συγχρονισμους, μπαταρία, σήμα όλα κομπλε. Μάλλον είμαι algoholic.(sorry για το σεντόνι απλά βλέπω ότι με τις Ρομ η μια βρομαει και η άλλη δεν κάνει.)
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πως δειχνει μια φωτο στην emui3 σε σχεση με τις υπολοιπες ρομ δεν συγκρινεται.χρησιμοποιησα ακριβως την ιδια φωτο που εχω για ταπετσαρια στον νοβα με την emui και στην mysticOS αλλα μερα με την νυχτα.πολυ μεγαλη διαφορα
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα γι αυτήν τη νέα A310 βρέθηκε τρόπος να ξεπεραστεί το θέμα με το τελικό Σ? Άλλα bugs από αυτούς που τη δοκίμασαν;;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Με μια απλη επανεκινηση εγινε ξανα ρουτ.δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται... Αλλα η εφαρμογη super su δεν υπαρχει ομως

Azulli,αυτο που εγραψες πιο πανω για την επιλογη δικτυου ποια συχνοτητα επιλεγουμε για να εχει ξεχωριστα 2g 3g?

 

δεν θα σου βγαλει στο UI που εκανε screenshot o jpower τις επιλογες 2g και 3g χωριστα νομιζω.Θα πρεπει αν θες να το ξαναλλαξεις να μπεις mobile uncle tools.Εγω αυτο που ειχα κανει σε αλλη rom με το ιδιο θεμα ηταν μεσω καποιας εφαρμογης shortcut οπως το quick shortcut maker η το anycut να κανω στο desktop ενα shortcut για το phone info οπου απλα το πατας και σε βγαζει κατευθειαν να διαλεξεις την συχνοτητα απο την καρτελα του phone info. H αλλη μεθοδος ειναι να σωσεις ως contact τον κωδικο που βγαζει παλι στο phone info μεσω dialer (δεν τον θυμαμαι αλλα ειναι κοινος για τις περισσοτερες συσκευες

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα γι αυτήν τη νέα A310 βρέθηκε τρόπος να ξεπεραστεί το θέμα με το τελικό Σ? Άλλα bugs από αυτούς που τη δοκίμασαν;;

 

αλλαγη γραματοσειρας

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα το πως δειχνει μια φωτο στην emui3 σε σχεση με τις υπολοιπες ρομ δεν συγκρινεται.χρησιμοποιησα ακριβως την ιδια φωτο που εχω για ταπετσαρια στον νοβα με την emui και στην mysticOS αλλα μερα με την νυχτα.πολυ μεγαλη διαφορα

 

ισχυει,η emui βαραει τρελα φιλτρα..!Βεβαια μολις εβαλα την bravia engine 4 ειδα διαφορα στα χρωματα και σε aosp

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

αλλαγη γραματοσειρας

 

Πώς γίνεται αυτό;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται αυτό;

Δοκίμασε ifont ή fontster απο playstore.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το zip -BRAVIA v4 and X-Reality Engine v4 for 13-16mp.zip τι ακριβως κανει?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ifont ή fontster απο playstore.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το zip -BRAVIA v4 and X-Reality Engine v4 for 13-16mp.zip τι ακριβως κανει?

 

κανει πιο εντονα τα χρωματα στην οθονη

 

Μιλωντας για tweaks μολις περασα αυτο http://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/tweak-arkaynine-boost-script-v3-0-t3120404 για οποιον ενδιαφερεται,νομιζω οτι κανει δουλεια.Οποιος θελει να το περασει να διαβασει το thread οπου θα του λυθουν οι αποριες για το τι κανει και το πως θα το περασει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό από τα Χριστούγεννα(κάπου εκεί). Μόλις το είχα παραλάβει είχα φρικαρει με την coolui rom που είχε μέσα μέχρι που έβγαλε ο Algorithm rom. Μόλις την έβαλα πραγματικά είδα κινητό στα χέρια μου. Το καλοκαίρι πέρασα την maucat αλλά με τσαντιζε με το λιγοστό σήμα που έδειχνε. Μετά από ένα μήνα πέρασα την emui b 262 . Άψογη,γρήγορη αλλά έπρεπε να βγαλεις τα κινέζικα, να παγωσεις να κανεις... Ένας μήνας κράτησε και αυτή,μέχρι που πέρασα ξανά την Algorom V1. Βλέπετε την έχει η κοπέλα μου εδώ και εφτά μήνες και μόλις επιανα το κινητό της στα χέρια μου το ζηλευα. Μπορώ να πω ότι δεν έχω κανένα bug. Ειδοποιήσεις,ξυπνητήρια (καμιά φορά έχω παρατηρήσει ότι θέλει διπλό για να χτυπήσει),συγχρονισμους, μπαταρία, σήμα όλα κομπλε. Μάλλον είμαι algoholic.(sorry για το σεντόνι απλά βλέπω ότι με τις Ρομ η μια βρομαει και η άλλη δεν κάνει.)

 

Με Βρισκειs Απολυτα Συμφωνο..εκει ειμαι και εγω ακομα....δεν εχω κανενα θεμα και ολα πανε σφεντονακι στο τηλεφωνο...εχει δεσει πολυ ωραια η Algo στην συσκευη μου τουλαχιστον και εμενα...Θελω να αλλαξω ετσι να δω τον ντορο που γινετε..αλλα μετα λεω..κατι που σου παει φινα 95% μην το πειραζειs..μια χαρα ειμαι με την Algo..

Link to comment
Share on other sites

Με Βρισκειs Απολυτα Συμφωνο..εκει ειμαι και εγω ακομα....δεν εχω κανενα θεμα και ολα πανε σφεντονακι στο τηλεφωνο...εχει δεσει πολυ ωραια η Algo στην συσκευη μου τουλαχιστον και εμενα...Θελω να αλλαξω ετσι να δω τον ντορο που γινετε..αλλα μετα λεω..κατι που σου παει φινα 95% μην το πειραζειs..μια χαρα ειμαι με την Algo..

 

Αυτό ακριβώς ... Απλά αυτό που λέω και ας με διορθώσουν οι ειδικοί, καλύτερα θα ήταν κάθε εξάμηνο ένα format στο κινητό και ξανά πέρασμα από την αρχή ώστε να καθαρίζει. Πλέον κουβαλαμε υπολογιστές και όχι κινητά που λίγο λίγο γεμίζει με διάφορα μπιμπιλικια. Πάντως Algorithm σε ευχαριστούμε.

Link to comment
Share on other sites

κανει πιο εντονα τα χρωματα στην οθονη

 

Μιλωντας για tweaks μολις περασα αυτο http://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/tweak-arkaynine-boost-script-v3-0-t3120404 για οποιον ενδιαφερεται,νομιζω οτι κανει δουλεια.Οποιος θελει να το περασει να διαβασει το thread οπου θα του λυθουν οι αποριες για το τι κανει και το πως θα το περασει.

Το πέρασα και εγώ,ευκολο, τα γράφει και αναλυτικά για οποίον δυσκολεύεται.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται να ειναι καλα οπου και να ειναι ο φιλοs....Οκ..θεωρητε πλεον παλια ρομ.....αλλα αν δεν σου δημιουργει θεματα σοβαρα..δεν υπαρχει λογοs αλλαγηs..θα υπηρχε αν εβγαινε αλλη σφερατη και απο ελληνικα χερια..παντωs του kouskous θα την περάσω καποια στιγμη για να μου φυγει η καψα..αλλα αν δω διαφορα κουλα...επιστροφη algo..δεν ζηταω πολλα γρήγορο άνοιγμα σελιδων για διαβασμα..FB..Multimedia..photos...Fm radio...ποιότητα ηχου..κλησεων

 

Algo Μαs Φτιαχνειs μια Algo V3 ακομα???Χαχαχα!

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Το κινητό οταν το ανοίγω αναβοσβήνει το logo του και δεν προχωράει παρακάτω.

Δεν μπαινει και σε recovery mode να κανω reset.

Τι μπορω να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Το κινητό οταν το ανοίγω αναβοσβήνει το logo του και δεν προχωράει παρακάτω.

Δεν μπαινει και σε recovery mode να κανω reset.

Τι μπορω να κανω;

Πρώτη σελίδα επαναφορά τηλεφώνου soft brick

Για να μην παιδευτεις win xp για να το κανείς με την πρώτη...

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με την emui262

 

ανάλυση κάμερας 1-5

 

θα δοκιμάσω κάποια δώσει και 13-16

 

δεν είδα διαφορά 13-16 οπτικα

 

μήπως δοκίμασες και το xtremevideo, που τα έχει μαζεμένα;

http://forum.xda-developers.com/android/software/mod-xtremevideo-media-youve-seen-t3174158

 

Έχει και xtrememusic

http://forum.xda-developers.com/android/software/mod-beatsaudio-e-xloud-installer-t3029951

 

 

http://forum.xda-developers.com/android/software/mod-beatsaudio-e-xloud-installer-t3029951

 

MaxxAudio δουλεύει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...