Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες ποστ #16413. Δοκίμασε και πες μου, Θέλω να την περάσω μέσα στη βδομάδα

 

δεν μπορώ να επιλέξω γραμματοσειρά με ελληνικούς χαρακτήρες.

δεν βρίσκω συγχρονισμό επαφών με gmail

δεν έχω χρόνο να την κοιτάξω

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

δεν μπορώ να επιλέξω γραμματοσειρά με ελληνικούς χαρακτήρες.

δεν βρίσκω συγχρονισμό επαφών με gmail

δεν έχω χρόνο να την κοιτάξω

 

Συγχρονισμος επαφών είναι βασικό.Αν άλλαζες πληκτρολογιο;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Συγχρονισμος επαφών είναι βασικό.Αν άλλαζες πληκτρολογιο;

Δεν ειναι θεμα πληκτρολογιου το "ς" καθως δεν μπορεις να διαβασεις ελληνικα φορουμ (το "ς" εμφανιζεται "?"

Συγχρονισμος επαφών είναι βασικό.Αν άλλαζες πληκτρολογιο;

Edit: iPap αυτη εδω εχει τα capavitive on screenhttp:// http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=595613&st=5860#entry37328106 λιγο την δοκιμασα και ηταν οκ

Edited by savvas_p25
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα. Ειμαι με την emui262, φλασαρα το ζιπακι για την lgcamera και στο ανοιγμα κολαει σε μια οθονη που γραφει samsung...Τι εγινε;; Τι να κανω; Να ξαναφλασαρω τη ρομ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα. Ειμαι με την emui262, φλασαρα το ζιπακι για την lgcamera και στο ανοιγμα κολαει σε μια οθονη που γραφει samsung...Τι εγινε;; Τι να κανω; Να ξαναφλασαρω τη ρομ;

Δοκιμασε να κανεις wipe cache/dalvik cache.Μηπως δεν εκανες κατι σωστα?δεν εχει το ζιπακι της lg camera τετοιο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις wipe cache/dalvik cache.Μηπως δεν εκανες κατι σωστα?δεν εχει το ζιπακι της lg camera τετοιο θεμα.

 

τρομοκρατηθηκα λίγο και εκανα back up... Επρεπε πρωτα να κανω wipe cacheια να γινει σωστα? Τωρα υτο δεν το διαβασα καπου ίσως μου ξεφυγε. Ή ισως να ειναι και αυτονοητο αλλα δεν ειμαι και πολυ προχωρημενος

Link to comment
Share on other sites

τρομοκρατηθηκα λίγο και εκανα back up... Επρεπε πρωτα να κανω wipe cacheια να γινει σωστα? Τωρα υτο δεν το διαβασα καπου ίσως μου ξεφυγε. Ή ισως να ειναι και αυτονοητο αλλα δεν ειμαι και πολυ προχωρημενος

Εγω γενικα οτι περναω σε flashable zip μετα κανω wipe cache/dalvik cache 2-3 φορες αλλα δεν ειναι απαραιτητο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω γενικα οτι περναω σε flashable zip μετα κανω wipe cache/dalvik cache 2-3 φορες αλλα δεν ειναι απαραιτητο!

 

εβγαλε την οθονη ανοιγματος, μετα μπυ πεταξε ενα samsung και κολησε εκει... Κατι που δνε ειχ απαρατηρησει πριν ειναι οτι αν παω στο recovery mode και παω να το φλασαρω, μου γραφει οτι δεν ειναι συμβατο και μπορει να κανει την συσκευη μου unusable... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Συγχρονισμος επαφών είναι βασικό.Αν άλλαζες πληκτρολογιο;

 

πολύ ελαφριά ρομ το θέμα της είναι το σίγμα το τελικό το δείχνει σαν ερωτηματικό ακόμα και στα settings

επίσης δεν μπορούσα να περάσω επαφές δεν είχε συγχρονισμό..gmail για τις επαφές ίσως με κάποια app λυνόταν

με to ifont δεν μπορύσα να βρω γραμματασοσειρά με ελληνική γλώσα...

η bravia δεν δουλεύει... η lg ναι.

από αυτονομία δεν πρόλαβα να την δοκιμάσω..

 

ποια έκδοση miui του kouskous να κατεβάσω που να μην έχει καθόλου bugs?

 

η lgcamerα και η bravia δουλεύουν?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εβγαλε την οθονη ανοιγματος, μετα μπυ πεταξε ενα samsung και κολησε εκει... Κατι που δνε ειχ απαρατηρησει πριν ειναι οτι αν παω στο recovery mode και παω να το φλασαρω, μου γραφει οτι δεν ειναι συμβατο και μπορει να κανει την συσκευη μου unusable... :wacko:

Πραγματικα το zipaki flasharei την lg camera,δεν εχει λογο να βγαζει samsung!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα πληκτρολογιου το "ς" καθως δεν μπορεις να διαβασεις ελληνικα φορουμ (το "ς" εμφανιζεται "?"

 

Edit: iPap αυτη εδω εχει τα capavitive on screenhttp:// http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=595613&st=5860#entry37328106 λιγο την δοκιμασα και ηταν οκ

 

Τι φαση; Αυτη ειναι απο 17/01! Δεν την ειχαμε παρει χαμπαρι μαλλον;; Το απευθειας λινκ για οποιον ενδιαφερεται ειναι https://cloud.mail.ru/public/2cd1bb6210dd/Himax_Polymer_Material.rar

 

ΥΓ Αυτο το Great God που βλεπω στις μεταφρασεις με ξεπερνα :lol: :lol:

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και αλλος τροπος να βαλεις nav bar σε aosp,root xplorer -> system->build.prop (ανοιγμα text editor) στο τελος της σελιδας βαζεις αυτο: "qemu.hw.mainkeys=0" αποθηκευση και reboot!
Link to comment
Share on other sites

πολύ ελαφριά ρομ το θέμα της είναι το σίγμα το τελικό το δείχνει σαν ερωτηματικό ακόμα και στα settings

επίσης δεν μπορούσα να περάσω επαφές δεν είχε συγχρονισμό..gmail για τις επαφές ίσως με κάποια app λυνόταν

με to ifont δεν μπορύσα να βρω γραμματασοσειρά με ελληνική γλώσα...

η bravia δεν δουλεύει... η lg ναι.

από αυτονομία δεν πρόλαβα να την δοκιμάσω..

 

ποια έκδοση miui του kouskous να κατεβάσω που να μην έχει καθόλου bugs?

 

η lgcamerα και η bravia δουλεύουν?

 

δεν χρειαζεται να βρεις γραμματοσειρα στα ελληνικα.Απλα να βαλεις καποια αλλη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχει και αλλος τροπος να βαλεις nav bar σε aosp,root xplorer -> system->build.prop (ανοιγμα text editor) στο τελος της σελιδας βαζεις αυτο: "qemu.hw.mainkeys=0" αποθηκευση και reboot!

 

δεν δουλευει σε ολες τις aosp

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να βρεις γραμματοσειρα στα ελληνικα.Απλα να βαλεις καποια αλλη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δεν δουλευει σε ολες τις aosp

Αν δεν δουλέψει αυτό υπάρχει περίπτωση να δουλέψει με άλλον τροπο?(δοκιμασα εφαρμογή απο playstore και ενα module παλαιότερα και μονο με αυτον τον τρόπο μου δούλεψε)

Link to comment
Share on other sites

εγω :lol:έχει διαφορά όντος στης φωτογραφίες πιο φωτεινες

το πρώτο κατέβασα

μετα την Επανεκκίνησή με έβγαλε αναβάθμιση της συσκευής όλες της εφαρμογες χέστηκα λιγάκι αλλά μετά ολα καλα :lol:

http://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/recompeliren-bravia-engine-x-reality-t3141461

https://drive.google.com/folderview?id=0B9Q0am-qNiKgfmk3QzNxZTgzb3BleEc4MUVXWTdwQnFqV2kxRDcyblBpNXhELThEMGdvWmc#

 

Έχει τρία αρχεία για διαφορετική ανάλυση κάμερας 1-5, 8 και 13-16. Ποιο έβαλες το 1-5;

Με ποια ρομ είσαι;

 

μήπως δοκίμασες και το xtremevideo, που τα έχει μαζεμένα;

http://forum.xda-developers.com/android/software/mod-xtremevideo-media-youve-seen-t3174158

 

Έχει και xtrememusic

http://forum.xda-developers.com/android/software/mod-beatsaudio-e-xloud-installer-t3029951

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια custom Lollipop χωρις προβληματα για το κινητο μας εχει βγει ??? η επισιμη που ελεγε οτι θα βγαλει η Coolpad δεν θα βγει τελικα ??? ξερει καποιος ??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια custom Lollipop χωρις προβληματα για το κινητο μας εχει βγει ??? η επισιμη που ελεγε οτι θα βγαλει η Coolpad δεν θα βγει τελικα ??? ξερει καποιος ??

 

Δεν υπάρχει custom Lollipop χωρις προβληματα

και επίσημη δεν θα βγει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

έχω πρόβλημα με αποθηκευτικό χώρο είναι γεμάτος να κάνω ένα format data από recovery?

είμαι με miui koukous θα μείνω σε αυτή..

αποθηκεύει αυτόματα σε sd?

bravia?δεν λειτουργεί σε μένα

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει custom Lollipop χωρις προβληματα

και επίσημη δεν θα βγει ποτέ.

 

καπου διαβασα οτι θα βγει lollipop για το a31o στον επομενο μηνα, μακαρι να ειναι αληθεια

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δουλέψει αυτό υπάρχει περίπτωση να δουλέψει με άλλον τροπο?(δοκιμασα εφαρμογή απο playstore και ενα module παλαιότερα και μονο με αυτον τον τρόπο μου δούλεψε)

 

δεν ξερω,δεν το χρησιμοποιω..

Link to comment
Share on other sites

το xml για την lgcamera σε ποιον φάκελο τον περνάμε?

το ραδιόφωνο ακούγεται χωρίς ακουστικά

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ με a310v2 είσαι?την διόρθωσες?

[ATTACH]64055[/ATTACH][ATTACH]64056[/ATTACH] δοκιμαζω αυτήν,είναι 4.4 look 5.0 .Μέχρι τώρα είναι όλα οκ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...