Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πέρασε σε cwm?

οι χαρακτήρες για sms πόσοι είναι?

 

Δεν τη δοκίμασα ακόμα, ίσως το βράδυ αν προλάβω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Καλημέρα/καλησπέρα. Επειδή έχει καιρό που δε παρακολουθώ το θέμα και δε με ψήνει να διαβάσω 70-80 σελίδες τώρα, τι έγινε με lollipop; Εγώ έχω μείνει στην AOSP Maucat βγήκε καμία άλλη το ίδιο καλή; Τίποτα άλλο άξιο αναφοράς στις τελευταίες αυτές σελίδες; Φαντάζομαι με το OTG δεν έγινε κάτι...

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

Κατι καναμε με το θεμα της εντασης στα ακουστικα με το Poweramp,βεβαια εξακολουθω και εχω την εντυπωση οτι σε σχεση με αλλες ρομ υστερει στο θεμα αυτο κατα τ'αλλα η ρομ του φιλου kouskous μου φαινεται οτι ειναι οτι καλυτερο εχω βαλει ever στο κινητο μας! Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Κατι καναμε με το θεμα της εντασης στα ακουστικα με το Poweramp,βεβαια εξακολουθω και εχω την εντυπωση οτι σε σχεση με αλλες ρομ υστερει στο θεμα αυτο κατα τ'αλλα η ρομ του φιλου kouskous μου φαινεται οτι ειναι οτι καλυτερο εχω βαλει ever στο κινητο μας!

 

Εγώ για την αύξηση της έντασης έχω το V4A και λειτουργεί καλά. Έχεις βάλει AOSP Maucat; Είναι καλύτερη αυτή του kouskous;

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για την αύξηση της έντασης έχω το V4A και λειτουργεί καλά. Έχεις βάλει AOSP Maucat; Είναι καλύτερη αυτή του kouskous;

 

Eιχα βαλει και AOSP Maucat ,καμια σχεση η μια ρομ με την αλλη,αυτη του kouskous ειναι η μερα και η AOSP Maucat η νυχτα,βεβαια ειμαι και miui lover!

To ειχα ξεχασει εντελος το V4A,το εβαλα τωρα και τικαρα μονο το ΑGC και το εβαλα στο Extreme effect strength!

Πονεσανε τα τυμπανα μου λεμε!

Τωρα μαλιστα,φτου-φτου μην την ματιαξω την ρομ!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Κ εγω δυο μερες με την ΡΟΜ του φιλου μας, υπερβολικα γρηγορη κ καθαρη, δεν εχω διαπιστωσει ακομη καποιο θεμα (εκτος απο τον ηχο που περαστηκε πατσακι). Δεν εχω τσεκαρει ακομη βεβαια τα notifications απο Gmail που ειναι κατι που εχω δει νομιζω σε ολες τις MIUI που δοκιμασα γιατι τελειωσαν τα δωρεαν της Cosmote.

Εξαιρετικη δουλεια, πειραξα το system_fonts για να αλλαξω κατι γραμμες για την γραμματοσειρα!

Οποιος μπορει να δοκιμασει τα notifications κ αν ερχονται στην ωρα τους ας μου πει!!

 

Με CWM θα βγαλει σφαλμα (7) σε καποια στιγμη κ δεν θα συνεχισει. Το εχω κανει δυο τρεις φορες σε δυο τρεις διαφορετικες εκδοσεις MIUI7.

Link to comment
Share on other sites

Eιχα βαλει και AOSP Maucat ,καμια σχεση η μια ρομ με την αλλη,αυτη του kouskous ειναι η μερα και η AOSP Maucat η νυχτα,βεβαια ειμαι και miui lover!

 

Τι έγινε με τις φωτο σου? είναι καθαρές πια??

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρων! Δε τρελαίνομαι για miui αλλά παίζει να τη δοκιμάσω, αν είναι τόσο γρήγορη και δεν έχει bugs. Έχει όλα τα χρώματα στο notification led; 3g και στις 2;

Δώστε και ένα λινκ.

@johnickz1 για ποιό πατσ μιλάς; ένα που έχει και οδηγό στο πρώτο ποστ; εσύ την πέρασες με twrp;

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρων! Δε τρελαίνομαι για miui αλλά παίζει να τη δοκιμάσω, αν είναι τόσο γρήγορη και δεν έχει bugs. Έχει όλα τα χρώματα στο notification led; 3g και στις 2;

Δώστε και ένα λινκ.

@johnickz1 για ποιό πατσ μιλάς; ένα που έχει και οδηγό στο πρώτο ποστ; εσύ την πέρασες με twrp;

 

Δεν δοκιμασα αυτό του kouskous αλλά ένα από τα δύο του mickvip (ναι για τα donation σταμάτησε) νομίζω αυτό που δεν έγραφε το "bass". Θα το σιγουρεψω κ θα σου ξαναγραψω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να περνάει μόνο με τη version 2.6.0.0 που συμπεριλαμβάνεις, λογικά θα περνάει με οποιαδήποτε version.

 

Θα δοκιμάσω από περιέργεια πρώτα με CWM να δω τι θα γίνει.

Με κάποιες cwm περνάει αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι με οποία recovery twrp και να έχεις θα γίνει κανονικά ή εγκατάσταση

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω ανεβάσει για οποίον δεν το έχει δει στο needrom το πατσ για να δυναμώσει ο ήχος και για 160 γράμματα SMS προσοχή μονο με κεφαλαία γράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποίησα το "sound-bass" απο needrom κ όλα καλά. Το άλλο με το όνομα sound+bass παραμορφώνει απίστευτα κ μπουκωνει το μεγάφωνο. Δεν δοκιμασα του kouskous μπορεί να είναι το καλυτερο.

 

Σε κάθε περίπτωση δοκιμαστε κ τα τρια με απλό φλας απο το ρικοβερυ κ διαλεξτε!

Link to comment
Share on other sites

Kouskous απο εχθες προσπαθω να κατεβασω το αρχειο για την ενταση απο το needrom και ολο μου γραφει η σελιδα δεν ειναι διαθεσιμη
Link to comment
Share on other sites

Kouskous απο εχθες προσπαθω να κατεβασω το αρχειο για την ενταση απο το needrom και ολο μου γραφει η σελιδα δεν ειναι διαθεσιμη

Για δοκίμασε αυτό να δεις

https://mega.nz/#!etNnXQiD!0kd4wFC-szvvQQvXNl2JjkX_d5ReFiuH85foGLQRsiE

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω δυο μερες με την ΡΟΜ του φιλου μας, υπερβολικα γρηγορη κ καθαρη, δεν εχω διαπιστωσει ακομη καποιο θεμα (εκτος απο τον ηχο που περαστηκε πατσακι). Δεν εχω τσεκαρει ακομη βεβαια τα notifications απο Gmail που ειναι κατι που εχω δει νομιζω σε ολες τις MIUI που δοκιμασα γιατι τελειωσαν τα δωρεαν της Cosmote.

Εξαιρετικη δουλεια, πειραξα το system_fonts για να αλλαξω κατι γραμμες για την γραμματοσειρα!

Οποιος μπορει να δοκιμασει τα notifications κ αν ερχονται στην ωρα τους ας μου πει!!

 

Με CWM θα βγαλει σφαλμα (7) σε καποια στιγμη κ δεν θα συνεχισει. Το εχω κανει δυο τρεις φορες σε δυο τρεις διαφορετικες εκδοσεις MIUI7.

 

 

 

Αν λες για κάτι τέτοιο το δείχνει κανονικά και ανάβει μπλε λαμπακι

https://mega.nz/#!SssXxBgT!uuXnonNjedbxnSTaaKZmKbzleAthscBysjC40o0LoBY

Edited by kouskous
Link to comment
Share on other sites

Αν λες για κάτι τέτοιο το δείχνει κανονικά και ανάβει μπλε λαμπακι

https://mega.nz/#!SssXxBgT!uuXnonNjedbxnSTaaKZmKbzleAthscBysjC40o0LoBY

 

Ναι τις ειδοποιησεις λέω, εδω κ καιρό σε διάφορες εκδόσεις μου φαίνεται ότι δεν λειτουργούν σωστά, δεν έρχονται ακαριαία, γενικά μπορεί να υπάρχει τεράστια καθυστέρηση ακόμη κ να μην έρθουν καθόλου..

 

Σου έρχονται κανονικά εσένα, δηλαδή γρήγορα κ χωρίς καμία καθυστέρηση?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποίησα το "sound-bass" απο needrom κ όλα καλά. Το άλλο με το όνομα sound+bass παραμορφώνει απίστευτα κ μπουκωνει το μεγάφωνο. Δεν δοκιμασα του kouskous μπορεί να είναι το καλυτερο.

 

Σε κάθε περίπτωση δοκιμαστε κ τα τρια με απλό φλας απο το ρικοβερυ κ διαλεξτε!

 

Εγω εβαλα το ζιπακι που εχει αναρτησει ο kouskous κατευθειαν δηλ. το φλασαρα και αρα δεν γνωριζω πως ηταν ο ηχος πιο πριν,ο ηχος τωρα στο ακουστικο ειναι πολυ καλος,το μονο μου θεμα ειναι με την ενταση στα ακουστικα,μου φαινεται πολυ χαμηλη,την δυναμοσα με viper αλλα μου βγαζει μια παραμορφωση στα ακουστικα,που βρισκονται τα αλλα 2 ζιπακια που λες να τα δοκιμασω?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς από ότι διάβασα και σε κάποια αλλά site ή mui7 έχει γενικά πρόβλημα με το bluetooth..

Οπότε δεν είναι μόνο σε εμένα..

Κρίμα γιατί κατά τα αλλά είναι πραγματικά τέλεια και δυστυχώς θα αναγκάστω να την βγάλω.. :(

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάποιες μέρες να μπω και διαβάζω τώρα για την ρομ του kouskous. Έχω την emui 3 262 και είμαι ευχαριστημένος, αξίζει να την αλλάξω; Βέβαια ένας από τους λόγους που ψηνομαι είναι να αλλάξει λίγο το κινητό ;) βαρέθηκαν με την ίδια Ρομ... Χαχαχα

Για lolipop ούτε λόγος έτσι; Τελικά θα βγάλουν στις 30 ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Εγω την emui τη βρισκω εξαιρετικη τουλαχιστον μεχρι στιγμης. Πολυ γρηγορη, ολα αποθηκευονται στην sd ακομα και τα screenshot που διαβασα πριν, φτιαχνονται οπως ο ηχος με αυτο https://mega.nz/#!Bod3GJwA!X1iWNVVskqgArpkKHC2dkjTdjdeJ0N_Rw75gUQIjGJA

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τη rom του Kouskous με dirty flash. Αν και ολα πηγαν καλα, δεν παρατηρησα καποια ουσιαστικη διαφορα.... Δεν ξερω αν εσεις που ειχατε παλια miui και βαλατε την v.7 ειδατε κατι...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εβαλα και εγω την miui 7 του kouskous αλλα διαπιστωσα οτι δεν μπορω να κατεβασω εφαρμογες απο play store. Μου λεει συνεχεια οτι ειναι μεγαλη η εφαρμογη (ενω δεν ειναι) και μονο μεσω wifi. Το ξετσεκαρω και παταω συνεχεια αλλα ψαχνει για wifi με αποτελεσμα να μην κατεβαζει. Μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω. Ευχαριστω. Edited by greg1979
Link to comment
Share on other sites

Αν δείτε διάφορα με κάποιο από τα 2 αυτά ζιπ να μου το πείτε να τα ενσωμάτωσω στην ρομ...

 

Φιλε μου λεω να περασω και το αλλο ζιπ για τον ηχο για τυχον διαφορα,για πες μου αν σου ειναι ευκολο πως φλασαρω το αλλο ζιπ ηχου?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...