Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια το λινκ με την ρομ της miui v7 5.8.20 ειναι ετοιμο οποιος κατεβασει θελω αν εχει την καλοσυνη να πει εντυπωσεις

ευχαριστω

 

Μολις κατεβηκε με 450kb απο το στικακι 3G της Cosmote, υπαρχει θεος!! Αρχιζω τις δοκιμες.

Ευχαριστω για την αμεση σου αποκριση φιλε μου!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Οπως περασες την cwm θα περασεις και την twrp.Περασε το recovery.img στην καρτα sd και μετα πηγαινεις απο το mobile uncle tools-> recovery update,διαλεγεις το το αρχειο και τελιωσες.Μετα μπανεις σε recovery οπως και με την cwm,πανω κατω ειναι οι ιδιες και με την twrp εχεις και touch screen νομιζω.Αν ποτε θελεις να αλλαξεις ακολουθεις τα ιδια βηματα και πας πισω στην cwm.

 

Φιλε την cwm την περασα αφου με βοηθησε ο combra24 μεσο ΥGDP tools και αρα δεν εχω ιδεα στο πως να περασω την twrp,οποιος καλος θελει ας βοπηθησει λιγο την κατασταση please στο να περασω την twrp!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε την cwm την περασα αφου με βοηθησε ο combra24 μεσο ΥGDP tools και αρα δεν εχω ιδεα στο πως να περασω την twrp,οποιος καλος θελει ας βοπηθησει λιγο την κατασταση please στο να περασω την twrp!

 

Αφού είσαι ήδη root εγκαθιστάς τα Mobileuncle tools από το Playstore, βάζεις την TWRP στην sd card αφού την έχεις μετονομάσει σε recovery.img (αν δεν είναι ήδη), ανοίγεις τα Mobileuncle tools, επιλέγεις recovery update, επιλέγεις αυτή που έχεις στην sd card, την εγκαθιστάς, κάνεις επανεκκίνηση και είσαι έτοιμος.

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

Μολις κατεβηκε με 450kb απο το στικακι 3G της Cosmote, υπαρχει θεος!! Αρχιζω τις δοκιμες.

Ευχαριστω για την αμεση σου αποκριση φιλε μου!!

 

johnickz1 οποτε μπορεσεις πες για τυχον προβληματα η bugs γιατι ειμαι με το χερι στην σκανδαλη στο να περασω την ρομ!

Θελω ν'αραξω επιτελους με μια σταθερη και απροβληματιστη ρομ,ελπιζω να ειναι αυτη μιας και το'πα ειμαι miui lover !

Link to comment
Share on other sites

Για κάθε φορά που θες να αλλαξεις recovery κανείς το ίδιο ακριβός πράγμα

 

Κατ'αρχήν συγχαρητήρια για την προσπάθειά σου να φέρεις την MIUI 7 για το κινητό μας τόσο γρήγορα,

Να σε ρωτήσω κάτι για την διαδίκασία update γιατί δεν την κατάλαβα στο needrom

Εγω έχω την 5.5.15 ....Πώς μπορώ να περάσω την δικιά σου χωρίς να χρειαστεί να κάνω στήσιμο από την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

Ένας ένας σκατε μύτη στον αφρό!

Κ εγώ νόμιζα ότι είμαι ο μόνος κομπλεξικος στο φόρουμ!!

Δώστε λίγο χρόνο να τελειώσω τα μπάνια για να δοκιμάσω ένα combo σε μια καλή που βρηκα (μου τελειώνουν κ τα mb) κ θα σας ενημέρωσω όλους!

 

Για Ελληνικά θα περιμένουμε λίγο ακόμη να μεταφράσουν τα παλικάρια απο miui-hellas κ την 7αρα.

 

Φίλε μου σε πολλούς αρέσει η miui. Το θέμα είναι να τρέχει bugless στο F1 μας.

Ούτε μήνα σε maucat aosp και παρόλο που πάει σφαίρα, ψήνομαι ξανά για miui

λόγω security center, διαχείρισης μπαταρίας και φυσικά εμφάνισης.

 

Εγώ την έχω στο τηλ μου από αυτή σας γράφω!

Έχει βάση την miui 5.8.20 από το xiaomi note 3g δουλεύουν τα πάντα.

Περνάει ΜΟΝΟ με twrp.

Ότι άλλο θέλετε πείτε μου να σας πω

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει καποιος μπαταρια απο banggood να μας πει εντυπωσεις γιατι απο ali συνεχεια τρωω πορτα και δεν μπορω να αγορασω λογω cc.
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν συγχαρητήρια για την προσπάθειά σου να φέρεις την MIUI 7 για το κινητό μας τόσο γρήγορα,

Να σε ρωτήσω κάτι για την διαδίκασία update γιατί δεν την κατάλαβα στο needrom

Εγω έχω την 5.5.15 ....Πώς μπορώ να περάσω την δικιά σου χωρίς να χρειαστεί να κάνω στήσιμο από την αρχή?

Πατάς πάνω στην εφαρμογή ενημέρωση

Πάνω δεξιά έχει τελείες τις πατάς

Επιλογή πακέτου ενημέρωσης

 

Πρέπει να έχεις κατεβάσει την ρομ να την έχει χημα μέσα στην sd και φυσικά να έχεις και twrp.

Αν είχες του ρώσου δεν χρειάζεται να αλλαξεις recovery

Και εγώ έτσι το έκανα....

Link to comment
Share on other sites

 

Βγηκε καινουργια?

Εχει βελτιωθει ο ηχος στο ακουστικο,οι κινεζιες απο την ημερομηνια εφυγαν,οι αριθμοι στον dialer μεγαλωσαν καθολου ετσι ωστε να μπορουμε να τα βλεπουμε?

Αν υπαρχει τετοια emui πειτε που να την βρω να την περασω κι'ολας.

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε καινουργια?

Εχει βελτιωθει ο ηχος στο ακουστικο,οι κινεζιες απο την ημερομηνια εφυγαν,οι αριθμοι στον dialer μεγαλωσαν καθολου ετσι ωστε να μπορουμε να τα βλεπουμε?

Αν υπαρχει τετοια emui πειτε που να την βρω να την περασω κι'ολας.

 

Δεν βγήκε καινούργια.

Σελίδα 976

Post 14638

Ο ήχος βελτιώνεται με τον θείο.

Dialer και με αποκλεισμό ανεπιθύμητων αριθμών.

https://drive.google.com/file/d/0B0u1Ikc1Q4mKTHhZd3JvM0ZNS2c/view?usp=docslist_api

https://drive.google.com/file/d/0B0u1Ikc1Q4mKM3hCQ2ItN0Y0YVU/view?usp=docslist_api

Link to comment
Share on other sites

Πατάς πάνω στην εφαρμογή ενημέρωση

Πάνω δεξιά έχει τελείες τις πατάς

Επιλογή πακέτου ενημέρωσης

 

Πρέπει να έχεις κατεβάσει την ρομ να την έχει χημα μέσα στην sd και φυσικά να έχεις και twrp.

Αν είχες του ρώσου δεν χρειάζεται να αλλαξεις recovery

Και εγώ έτσι το έκανα....

Τα screenshot αποθηκεύονται στον εσωτερικό χώρο γίνεται να αποθηκεύονται στην sd?

Link to comment
Share on other sites

Τα screenshot αποθηκεύονται στον εσωτερικό χώρο γίνεται να αποθηκεύονται στην sd?

 

απο οτι διαβαζω στο xiaomi.com σε καποιος επομενο update θα το φτιαξουν....

Link to comment
Share on other sites

απο οτι διαβαζω στο xiaomi.com σε καποιος επομενο update θα το φτιαξουν....

 

Εφαρμογες,φωτος κ.τ.λ αποθηκευονται στην εξωτερικη sd ?

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογες,φωτος κ.τ.λ αποθηκευονται στην εξωτερικη sd ?

[ATTACH]63699[/ATTACH]

[ATTACH]63700[/ATTACH]

Από ότι καταλαβαίνεις οι εφαρμογές πάνε στην εσωτερική μνήμη

Link to comment
Share on other sites

Στην rom του Kouskous έχετε παρατηρήσει καμία αλλαγή στην κάμερα σε σχέσει με τις παλιές miui?

 

Γενικά με μια μέρα χρήση της rom του Kouskous δεν έχει εμφανιστεί κανένα πρόβλημα! Όλα λειτουργούν κανονικά!

Το μόνο που θέλει έξτρα είναι να κάνεις install το zip για την ενίσχυση των ήχων.

 

Σ'ευχαριστούμε πολύ Kouskous! :)

Link to comment
Share on other sites

Στην rom του Kouskous έχετε παρατηρήσει καμία αλλαγή στην κάμερα σε σχέσει με τις παλιές miui?

 

Γενικά με μια μέρα χρήση της rom του Kouskous δεν έχει εμφανιστεί κανένα πρόβλημα! Όλα λειτουργούν κανονικά!

Το μόνο που θέλει έξτρα είναι να κάνεις install το zip για την ενίσχυση των ήχων.

 

Σ'ευχαριστούμε πολύ Kouskous! :)

 

Και που το βρισκουμαι αυτο το zip του ηχου για να το κανουμε install?

Link to comment
Share on other sites

φλασαρε απο ρεκοβερι αυτο

https://mega.nz/#!etNnXQiD!0kd4wFC-szvvQQvXNl2JjkX_d5ReFiuH85foGLQRsiE

 

με κεφαλεα θα εχεις 160 γραματα στα sms και καλυτερο ηχο...

Link to comment
Share on other sites

βαλε αυτη μολις την εφτιαξα

http://www.needrom.com/download/miui-v6-twrp/

 

Μπράβο ρε φίλε kouskous για το κόπο σου για τη νέα σου ρομ :clap:

 

Μάλλον ηρθε η ώρα να αποχαιρετήσω τις EMUI και να πάω στις γνήσιες MIUI.

Ένα χρόνο χωρίς MIUI πρέπει να ξαναμάθω τα κόλπα της (κυρίως τα νέα)

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια με τον mixanikosgr. μεχρι τωρα ειχα την unicom αλλα απο χθες που την εχω νομιζω οτι αυτη θα ειναι η νεα μου ρομ.

ευχαριστω και απο εμενα για την προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Προς χρήστες Α310. Έχει κανείς θέμα με το bluetooth? Έτσι γουστάρει τώρα και δε συνδέεται το ακουστικό. Βασικά δεν το βλέπει καν.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι ήδη root εγκαθιστάς τα Mobileuncle tools από το Playstore, βάζεις την TWRP στην sd card αφού την έχεις μετονομάσει σε recovery.img (αν δεν είναι ήδη), ανοίγεις τα Mobileuncle tools, επιλέγεις recovery update, επιλέγεις αυτή που έχεις στην sd card, την εγκαθιστάς, κάνεις επανεκκίνηση και είσαι έτοιμος.

 

Eχω βαλει το TWRP recovery.img μεσα στην sd card σε εναν φακελο που ονομασα TWRP recovery παταω λοιπον στο mobileuncle την επιλογη recovery update και μου βγαζει μετα recovery update in remote και απο κατω finish search,num:0!

Tι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...