Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

offtopic

 

Εντυπώσεις πες μας

 

τα πηρα και γω μολις χαλασα τα pistons επειδη λεγαν πολλοι οτι εχουν εξισου καλο ηχο.Απλα απογοητευση σε σχεση με τα πιστονια και θελουν και ανταπτορα για να παιξουν,o οποιος λογω του οτι τα mh1 εχουν το jack σε γωνια 90' το καλωδιο γινεται τραγικα αβολο.Επισης εχουν τα controls σε σημειο που ΔΕΝ παιζει να τα χρησιμοποιησεις χωρις να βγαλεις η να βγει μονο του το ενα ακουστικο.

Αλλο ενα μειον το πλακε καλωδιο που ενω ειναι θεωρητικα φτιαγμενο για να μην μπερδευεται,γινεται ακριβως το αντιθετο.

 

Γι αυτο και στο ιντερνετ υπαρχουν απειροι οδηγοι για το πως να αλλαξεις εντελως το fail καλωδιο της sony.Που καλη τυχη αν δεν εχεις εμπειρια με μικροκολλησεις..!

 

βαθμολογια Pistons: 8/10

βαθμολογια mh1: 3/10

 

προσοχη γιατι εχουν αρχιζει και παιζουν μαιμουδοπιστονς στα ελληνικα σκρουτζομαγαζα

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Μαs φαγανε τα κοντρολs..τι να κανουμε..αs βολευτουμε με ανταπτορα..και γωνιεs...αρκει να ακουμε μουσικη..ραδιο στον δρομο να περναει ευχαριστα η ωρα...με την πρωτη ευκαιρια παμε πιστονακια...μολιs και αν τελειωσει ποτε το θεμα καπιταλλs...για 6.90 μια χαρα ειναι να κανειs δουλιτσα..τωρα για παραπανω βαλαντια...σορρυ παιδεs..εγω δεν διατειθομαι να δωσω κατι 60αρεs..100αρεs που δινουν αλλοι..ο καθεναs με την τσεπη του..αλλα δεν ξερω κιολαs παιζουνε σε αυτα τα βαλαντια..ακουστικα συμβατα για την coolpadαρα?
Link to comment
Share on other sites

Τα gapps έχουν μέσα playstore. Το έχεις ήδη εγκαταστησει..

Δε γίνεται αλλιώς

 

Υπαρχει περιπτωση να παιζει ρολο οτι χρησιμοποιω TWP αντι για CWP?

Σορι αν γινομαι φορτικος, αλλα δεν μπορω να καυαλαβω τι δεν πηγε καλα. Εχω κανει την διαδικασια ηδη 2 φορες!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να παιζει ρολο οτι χρησιμοποιω TWP αντι για CWP?

Σορι αν γινομαι φορτικος, αλλα δεν μπορω να καυαλαβω τι δεν πηγε καλα. Εχω κανει την διαδικασια ηδη 2 φορες!

 

με TWRP την εχω περασει και εγω και ειναι κομπλε

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με TWRP την εχω περασει και εγω και ειναι κομπλε

 

Μηπως μπορεις να μου δωσεις τα gapps που χρηαιμοποιησες;

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι συμφουριτες η ενασχοληση μου με το coolpadακι μου ελειξε αδοξα.Ημουν διακοπες και επεσε στην θαλλασσα.δυστυχως επειδη ημουν μακρια απο το ξενοδοχειο δεν προλαβα να το σωσω(αν σωνοταν...)Ο τεχνικος μου ειπε οτι το κινητο ειναι dead.Λεω να το δωσω για ανταλλακτικα με ενα λογικο αντιτιμο.Αν καποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει π.μ. Edited by tifozi13
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν βλεπω gapps για κατεβασμα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Λεει v.2 changelog: Fixed online video play problems in various apps!

 

Ρε συ valsam, κάνε ένα κόπο και μπες στο λινκ του androidrootz που παραθέτω

Ρολαροντας την σελίδα, κάπου στη μέση θα δεις αυτό..

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Screenshot_2015-08-18-20-23-14_zps49mj4z6a.jpeg

 

Κανε κλικ στην έκδοση που θες και θα σε βγάλει σε σελιδα κατεβάσματος..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ετσι νομιζα κι εγω!! Αλλα δεν βρισκω playstore πουθενα. Εγκατεστησα τα gapps full που προτεινεις σε προηγουμενο post. Δεν εκανα κατι λαθος θεωρω και μου κανει κι εμενα εντυπωση!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μηπως εχεις ετοιμο καποιο link να τα ξαναπεαρσω; Αλλα θα πρεπει να ξαναπερασω και την ROM απο την αρχη;

 

Λοιπον,

Κανε όλα τα wipes

Ξαναπερνα την ρομ από την αρχη ΚΑΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ, περνα τα gapps.

Βάλε τα full απο δω

http://downloadandroidfiles.org/file-php/?File=/Gapps/KitKat/Android%204.4.X/pa_gapps-modular-full-4.4.4-20150308-signed.zip

 

ή οποια αλλη εκδοση απο το λινκ

http://www.androidrootz.com/2015/03/download-android-44x-kitkat-pa-gapps.html?m=1

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεις να μου δωσεις τα gapps που χρηαιμοποιησες;

 

Το ίδιο πακέτο που σου έχει πει και ο jpower έχω βάλει

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξεκαρφωτο, αλλα μολλις πηρα γραμμη οτι τα dvd με ταινιες που τοσα χρονια κρατουσα στην συλλογη μου αρχισαν να μην παιζουν.

αρα αληθευει η ιστορια με την "νοσο των dvd"!!!

λοιπον, εχω ξεκινησει τα convert σε mkv, αλλα δεν εχω χωρο για +250 ταινιες.

ετοιμος να χτυπησω ενα σκληρο.

1Τ ειναι αρκετα προς το παρων. με καμια 970G που θα απομεινουν και με μεσο ορο 4.5G στην ταινια, θα ripαρω καμια 210 ταινιες.

latency και read/write δεν με ενδιαφερουν.ουτε και τα MB/s.

με ενδιαδερει η σταθεροτητα του σκληρου και η αντοχη στον χρονο

θα ειναι σε usb to sata dock.οποτε θελω τον βγαζω απο την ντουλαπα και παιζει.

φραγκα? 70-75Ε.σκεφτομαι για

SEAGATE ST1000VX000

WD WD10EFRX RED NAS

εχω σκληρους και απο τις 2 εταιριες.ειναι σκυλια!αλλα εχω χρονια να παρω καινουργους και τα reviews δεν μου λενε κατι

εχει κανεις προσωπικη εμπειρια?

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι συμφουριτες η ενασχοληση μου με το coolpadακι μου ελειξε αδοξα.Ημουν διακοπες και επεσε στην θαλλασσα.δυστυχως επειδη ημουν μακρια απο το ξενοδοχειο δεν προλαβα να το σωσω(αν σωνοταν...)Ο τεχνικος μου ειπε οτι το κινητο ειναι dead.Λεω να το δωσω για ανταλλακτικα με ενα λογικο αντιτιμο.Αν καποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει π.μ.

 

λυπητερα νεα... -.-

την επομενη φορα αν ειναι μακρια καποιο μαγαζι για service και πεσει το τηλεφωνο στην θαλασσα, βγαλε μπαταρια ΟΣΟ πιο γρηγορα μπορεις,τραβα στην βρυση και κανε του ενα μπανιο με γλυκο νερο και προσπαθησε με το πιστολακι στο κρυο να απομακρυνεις οσο νερο γινεται. κολλα το πιστολακι πανω στο τηλεφωνο.... (αν εχεις κανα κονφλερ που ριχνει αερα με πιεση, ακομα καλυτερα.)

λιγο ζεστο μετα, αλλα απο αποσταση. στο χερι θα το κρατας για να καταλαβαινεις ποση ζεστη του ριχνεις. μη το λιωσεις κιολας.

αν δεις να μην βγαινουν αλλα νερα, βαλτο μεσα σε σακουλακι με ρυζι. και μετα σε service point.

δεν λεω οτι θα σωθει 100%, αλλα του δινεις πολλες παραπανω πιθανοτητες.

Link to comment
Share on other sites

λυπητερα νεα... -.-

την επομενη φορα αν ειναι μακρια καποιο μαγαζι για service και πεσει το τηλεφωνο στην θαλασσα, βγαλε μπαταρια ΟΣΟ πιο γρηγορα μπορεις,τραβα στην βρυση και κανε του ενα μπανιο με γλυκο νερο και προσπαθησε με το πιστολακι στο κρυο να απομακρυνεις οσο νερο γινεται. κολλα το πιστολακι πανω στο τηλεφωνο.... (αν εχεις κανα κονφλερ που ριχνει αερα με πιεση, ακομα καλυτερα.)

λιγο ζεστο μετα, αλλα απο αποσταση. στο χερι θα το κρατας για να καταλαβαινεις ποση ζεστη του ριχνεις. μη το λιωσεις κιολας.

αν δεις να μην βγαινουν αλλα νερα, βαλτο μεσα σε σακουλακι με ρυζι. και μετα σε service point.

δεν λεω οτι θα σωθει 100%, αλλα του δινεις πολλες παραπανω πιθανοτητες.

Tα ξερω αυτα αλλα το θεμα ηταν οτι ημουν στο πηλιο και μακρια απο το ξενοδοχειο.οποτε δεν ειχα την πολυτελεια για τετοια.οποτε συμεχισα το ψαρεμα μου...:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 Coolpad F1 ένα με σπασμένη οθόνη που λειτουργεί κανονικά η αφή του και ένα άλλο Coolpad F1 το οποιο εξωτερικά είναι άριστο αλλα έπεσε στο νερό και χάλασε.Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να χρησιμοποιήσω την οθόνη από το ένα που χάλασε με το νερό ως ανταλλακτικό για το άλλο ? Edited by madchild1992
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι όσους χρησιμοποιούν την emui 3 build 262 (είστε μπόλικοι, το έχω καταλάβει :lol:). Θέλω να μάθω αν έχει την ίδια ιδιοτροπία με τη UNICOM όσον αφορά την αναγνώριση κλήσεων με τον Cosmote, δηλαδή να πρέπει να έχεις αποθηκεύσει τον αριθμό χωρίς το +30 για να δουλεύει η αναγνώριση ή τα μηνύματα για τις χαμένες κλήσεις όταν είναι κλειστό.

 

Η UNICOM θέλει να έχεις αποθηκεύσει όλες τις επαφές με +30 για να λειτουργεί σωστά και όποιος συνδυάζει δύο κάρτες εκ των οποίων η μία είναι Cosmote έχει πρόβλημα.

 

Η emui 3, 262 πως συμπεριφέρεται στον τομέα αναγνώριση; Θέλει το +30 ή όπως και να είναι αποθηκευμένη η επαφή δουλεύει; Ρωτάω μπας και κάνω κάνα πετυχημένο transplant αν δεν διαλυθεί το σύμπαν...:p

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ valsam, κάνε ένα κόπο και μπες στο λινκ του androidrootz που παραθέτω

 

 

1[/url]

 

Φιλε ο τρελο explorer μου κανει τρελα και δεν μου εμφανιζε την επιλογη αυτη,μπηκα με chrome και ολα καλα!

Τελικα μαλον δεν χρειαζετε να κατεβασω τα gapps μιας και λεω να βαλω αυτη την emiu http://www.needrom.com/download/emui-3-0-build-262-multilanguage/ οπου λεει οτι εχει ηδη ενσωματομενα τα gapps και εχει και update v.2 οπου φτιαχτηκε το προβλημα με την αναπαραγωγη βιντεο σε κατι facebook και youtube!

Tην εχει βαλει κανεις αυτη την ρομ?

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

ξεκαρφωτο, αλλα μολλις πηρα γραμμη οτι τα dvd με ταινιες που τοσα χρονια κρατουσα στην συλλογη μου αρχισαν να μην παιζουν.

αρα αληθευει η ιστορια με την "νοσο των dvd"!!!

λοιπον, εχω ξεκινησει τα convert σε mkv, αλλα δεν εχω χωρο για +250 ταινιες.

ετοιμος να χτυπησω ενα σκληρο.

1Τ ειναι αρκετα προς το παρων. με καμια 970G που θα απομεινουν και με μεσο ορο 4.5G στην ταινια, θα ripαρω καμια 210 ταινιες.

latency και read/write δεν με ενδιαφερουν.ουτε και τα MB/s.

με ενδιαδερει η σταθεροτητα του σκληρου και η αντοχη στον χρονο

θα ειναι σε usb to sata dock.οποτε θελω τον βγαζω απο την ντουλαπα και παιζει.

φραγκα? 70-75Ε.σκεφτομαι για

SEAGATE ST1000VX000

WD WD10EFRX RED NAS

εχω σκληρους και απο τις 2 εταιριες.ειναι σκυλια!αλλα εχω χρονια να παρω καινουργους και τα reviews δεν μου λενε κατι

εχει κανεις προσωπικη εμπειρια?

 

Πάρε τον WD Red.

Link to comment
Share on other sites

:blink:

Θα δαγκωσω... :mad:

 

Γιατί; Σε πείραξε κανείς να τον δείρουμε; :p

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να ξερει?

 

Αν η οθόνη που βράχηκε δεν έχει πρόβλημα γιατί όχι; Σε κάθε περίπτωση την αλλάζεις και βλέπεις τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι σπασμενη ουτε τιποτα απλα το κινητο επεσε στην θαλασσα.τωρα πια αναβει απλα δεν διχνει κατι... πιστευω αξιζει να προσπαθησω
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι σπασμενη ουτε τιποτα απλα το κινητο επεσε στην θαλασσα.τωρα πια αναβει απλα δεν διχνει κατι... πιστευω αξιζει να προσπαθησω

 

Κάνε το, δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου συνιστούσα να αφήσεις στην άκρη τους Red και τους Green και να πας στον κλασσικό Blue... Δε συνεχίζω γιατί είμαστε -πολύ- offtopic.

 

Anyway, on τώρα. Τι έγινε ρε παιδιά με τη Lollipop; Τέτοιον καιρό δεν ήταν να την έχουμε στα χέρια μας;

Link to comment
Share on other sites

[ROM][unofficial][5.1.1] CyanogenMod 12.1 for Canvas Nitro A310, ROM for the Micromax Canvas Nitro A310/A311 http://forum.xda-developers.com/a310/development/rom-cyanogenmod-12-1-canvas-nitro-a310-t3181727
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ valsam, κάνε ένα κόπο και μπες στο λινκ του androidrootz που παραθέτω

Ρολαροντας την σελίδα, κάπου στη μέση θα δεις αυτό..

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Screenshot_2015-08-18-20-23-14_zps49mj4z6a.jpeg

 

Κανε κλικ στην έκδοση που θες και θα σε βγάλει σε σελιδα κατεβάσματος..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Λοιπον,

Κανε όλα τα wipes

Ξαναπερνα την ρομ από την αρχη ΚΑΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ, περνα τα gapps.

Βάλε τα full απο δω

http://downloadandroidfiles.org/file-php/?File=/Gapps/KitKat/Android%204.4.X/pa_gapps-modular-full-4.4.4-20150308-signed.zip

 

ή οποια αλλη εκδοση απο το λινκ

http://www.androidrootz.com/2015/03/download-android-44x-kitkat-pa-gapps.html?m=1

 

Καλημερα!! Ευχαριστω πολυ για τον χρονο και τις οδηγιες. Απλα ενημερωτικα και μονο, παλι με τα gapps ειχα προβλημα. Θεωρω οτι για καποιο αγνωστο λογο δεν μου "επαιξαν", ενω η διαδικασια εγινε σωστα. Τελικα, εβαλα την emui3 απο needrom και ολα τελεια μεχρι τωρα!

 

Μεχρι να σκασει η lollipop, λεω να μεινω σε αυτη!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...