Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα και reboot μολις τωρα και τις κρατησε,ειχα αλλαξει και ακομα μια ρυθμιση,την αναλυση της φωτογραφιας που θα τραβαει ενω ειναι σε video recording mode και την κρατησε και αυτην,περιεργο που δουλευει as intented συνηθως εχω τα πιο χαζα προβληματα και ολα στραβα πανε :p
Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω ρε παιδιά... Με τις ρυθμίσεις δεν εχω κανένα προβλημα. Όπως τις ρυθμιζω, έτσι τις κρατάει..

 

Ισως, επειδή δεν εγκατεστησα το ζιπ από το μοντακο αλλά δικό μου, φτιαγμένο κατευθείαν απι την s5, αντιγραφο της lgcamera .

Και φυσικά, τραβαω σε 5520*3680 που δίνει λόγο 15*10, όσο και τ φωτογραφικό χαρτί, ώστε να μην κροπαρεται η timestamp.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εγω πλεον το κανω επαναφορα απο τιτανιουμ μπακαπ,αλλα μεχρι την τελευταια φορα που μπηκα στις ρυθμισεις πριν καιρο ομως επρεπε να κανω edit το αρχειο αλλιως δεν τις κρατουσε οπως επισης και οι περισσοτεροι νομιζω,τωρα τι αλλαξε και τις κραταει δεν ξερω,επισης ειχα αλλαξει τοτε μονο βιντεο και φωτο resolution και που να αποθηκευει, ισως αυτες ακομα να χρειαζονται edit.
Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

Απο το μενού δεν αποθηκεύονται οι επιλογές όταν κλείνεις την εφαρμογή, γι'αυτό άλλωστε πειράζουμε το xml.

 

\ Σε εμένα αποθηκεύονται κανονικά μήπως κάτι δεν κάνατε κανονικά ?

το BITRATE πόσο πρέπει να είναι και τί κανει αυτή η ρύθμιση αν ξέρει κανείς

Link to comment
Share on other sites

Λογικά κάτι παίζει και αν κάνεις restore από Titanium αρχίζει και κρατάει τις ρυθμίσεις ενώ μετά από flash zip από modaco δεν τις κρατούσε. Μάλλον κάτι αλλάζει στα permissions.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά... Με τις ρυθμίσεις δεν εχω κανένα προβλημα. Όπως τις ρυθμιζω, έτσι τις κρατάει..

 

Ισως, επειδή δεν εγκατεστησα το ζιπ από το μοντακο αλλά δικό μου, φτιαγμένο κατευθείαν απι την s5, αντιγραφο της lgcamera .

Και φυσικά, τραβαω σε 5520*3680 που δίνει λόγο 15*10, όσο και τ φωτογραφικό χαρτί, ώστε να μην κροπαρεται η timestamp.

Στις ενδείξεις της οθόνης αυτή την ανάλυση σου βγάζει;5520*3680 ??

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την maucat το μονο που δεν μ αρεσει ειναι οτι δεν εχει καλο multitasking,τις σκοτωνει πολυ γρηγορα τις εφαρμογες στο background

 

Τελικά azuli μάλλον θα συμφωνήσω μαζί σου! Μου κλείνει το viper συνέχεια. Ενώ με quizdom, light manager δεν έχει πρόβλημα και τρέχουν μια χαρά στο background το viper αν το σύρω έξω από τα recent apps το κλείνει. Έχω ενεργοποιήσει και την επιλογή να το βγάζει σαν notification μήπως και διορθώσει αλλά το notification του μένει και η εφαρμογή δε λειτουργεί.... Επίσης το κάνει και με το messenger αλλά όχι πάντα, μόνο αν έχω πολύ ώρα να ανοίξω την εφαρμογή.

Ακόμα μου βγάζει πολύ συχνά το μνμ "Subway surfer stopped running", υποπτεύομαι ότι είναι από το greenify αλλά είναι η πρώτη ρομ που μου το βγάζει... Πάντως έχει ενδιαφέρων ότι το βγάζει πάντα μετά το boot και πάντα όταν τελειώνω μια κλήση :confused: ...

 

Εντόπισα σήμερα και το εξής, αν από το developer options ενεργοποιήσεις την επιλογή Force 4x MSAA τότε δε λειτουργούν Gallery και stock camera αλλά παραδόξως ( ; ) λειτουργεί το videos! Δε ξέρω αν κανονικά θα έπρεπε να λειτουργούν (και άρα είναι bug) αλλά μου φαίνεται κουλό που δε λειτουργούν..

 

Παρόλα αυτά να πω ότι η ρομ ΠΕΤΑΕΙ και είναι η πρώτη φορά που αισθάνομαι ότι το κινητό αγγίζει το μέγιστο των δυνατοτήτων του :D για να μην την αδικήσω και διαβάζοντας κανείς νομίζει ότι δεν αξίζει!

 

EDIT: μόλις εντόπισα και το εξής!! Αν τραβήξεις βίντεο και μετά το διαγράψεις, δε διαγράφει το thumbnail. Συγκεκριμένα είχα μόνο ένα βίντεο που τράβηξα το απόγευμα (στη συνάντηση :) ), αργότερα διέγραψα όλο το φάκελο με τα βίντεο. Πριν λίγο δοκίμασα αυτό με το 4x MSAA για να δω αν λειτουργεί το app του videos και τράβηξα ένα νέο βίντεο. Στο gallery δείχνει το thumbnail του βίντεο που διέγραψα πριν ώρα! Δε διαγράφεται ούτε με restart!

Sorry για το μεγάλο ποστ, ορίστε φωτό από χρήση μπαταρίας:

Από την ίδια μέρα:

http://s6.postimg.org/e41myu3fx/Screenshot_2015_06_11_00_57_37.jpg

http://s6.postimg.org/tzqh24u0d/Screenshot_2015_06_11_00_57_46.jpg

Και από άλλη μέρα, αυτό είναι με την οθόνη στη μέγιστη φωτεινότητα και πολύ χρήση 3G:

http://s6.postimg.org/slyu6tur1/Screenshot_2015_06_14_22_21_57.jpg

Edited by Tolis_95

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

...

...

Παρόλα αυτά να πω ότι η ρομ ΠΕΤΑΕΙ και είναι η πρώτη φορά που αισθάνομαι ότι το κινητό αγγίζει το μέγιστο των δυνατοτήτων του ...

"+1"

...ναι, ναι, ναι!!

Link to comment
Share on other sites

...

 

EDIT: μόλις εντόπισα και το εξής!! Αν τραβήξεις βίντεο και μετά το διαγράψεις, δε διαγράφει το thumbnail. Συγκεκριμένα είχα μόνο ένα βίντεο που τράβηξα το απόγευμα (στη συνάντηση :) ), αργότερα διέγραψα όλο το φάκελο με τα βίντεο. Πριν λίγο δοκίμασα αυτό με το 4x MSAA για να δω αν λειτουργεί το app του videos και τράβηξα ένα νέο βίντεο. Στο gallery δείχνει το thumbnail του βίντεο που διέγραψα πριν ώρα! Δε διαγράφεται ούτε με restart!

 

...

 

Το bug υπάρχει μόνο στα βίντεο της εφαρμογής lgcamera.

 

Fix: με κάποιον explorer πάμε στο path: /sdcard0/DCIM διαγράφουμε το φάκελο .thumbnails

και στο path: /sdcard0/DCIM/Camera διαγράφουμε το φάκελο .dthumb

Προσοχή να έχουμε ενεργοποιήσει την επιλογή να είναι ορατά τα κρυφά αρχεία!

 

γενικά νμζ ότι μπορούμε να διαγράψουμε όλο το φάκελο DCIM χωρίς να έχουμε προβλήματα γιατί αυτός αναδημιουργείται με τα κατάλληλα αρχεία όταν ανοίξουμε το Gallery. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ! Αν αυτό δεν ισχύει και υπάρχει κάποια καλύτερη λύση ας πει κάποιος πιο έμπειρος.

Επίσης νομίζω ότι τα αρχεία αυτά συνήθως τα διαγράφουν και utilities τύπου sdMaid κλπ. Για κάποιον που τραβάει πολλά βίντεο και φωτό αυτά τα αρχεία μπορεί να αθροιστούν σε μεγάλα μεγέθη!

Edited by Tolis_95

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

Τελικά azuli μάλλον θα συμφωνήσω μαζί σου! Μου κλείνει το viper συνέχεια. Ενώ με quizdom, light manager δεν έχει πρόβλημα και τρέχουν μια χαρά στο background το viper αν το σύρω έξω από τα recent apps το κλείνει. Έχω ενεργοποιήσει και την επιλογή να το βγάζει σαν notification μήπως και διορθώσει αλλά το notification του μένει και η εφαρμογή δε λειτουργεί.... Επίσης το κάνει και με το messenger αλλά όχι πάντα, μόνο αν έχω πολύ ώρα να ανοίξω την εφαρμογή.

...

Υπάρχει κάποιο app h module που να μας δίνει την δυνατότητα να κλειδώνουμε κάποιο app στα

recent apps?

Αυτό θα ήταν μια λύση για το θέμα που ανέφεραν τα παιδιά πιο πάνω, για την τελευταία θαυμάσια έκδοση της maucat.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο app h module που να μας δίνει την δυνατότητα να κλειδώνουμε κάποιο app στα

recent apps.

Αυτό θα ήταν μια λύση για το θέμα που ανέφεραν τα παιδιά πιο πάνω, για την τελευταία θαυμάσια έκδοση της maucat.

 

Έκανα ένα search και βρήκα αυτά:

http://android.stackexchange.com/questions/25470/is-there-a-way-to-force-an-app-to-remain-running-in-the-background-no-matter-wha

EDIT: ^^δεύτερο σχόλιο στο πάνω λινκ δίνει μια λύση μέσα από το xposed!

 

που λεν ότι μάλλον δε γίνεται αλλά βρήκα και αυτό:

http://www.themobimag.com/how-to-keep-an-app-in-memory-on-android/

που δεν δοκίμασα....

Edited by Tolis_95

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

Στις ενδείξεις της οθόνης αυτή την ανάλυση σου βγάζει;5520*3680 ??

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Screenshot_2015-06-15-00-04-56_zps2jjtac84_edit_1434315979124_zpsjsioalbb.jpeg

 

Και κάτι άσχετο, για όσους ασχολούνται με τρέξιμο, η εφαρμογή runtastic δίνει δωρεάν, εφ ορου ζωής, την PRO έκδοση της μονο για σήμερα. Κατεβάστε την δωρεάν έκδοση απο το μαγαζί και βάλτε promotion code = FREE-NOW.

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Screenshot_2015-06-15-00-17-31_zps0pacryx0.jpeg

 

Sorry για το οφ τοπικ

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

...

Και κάτι άσχετο, για όσους ασχολούνται με τρέξιμο, η εφαρμογή runtastic δίνει δωρεάν, εφ ορου ζωής, την PRO έκδοση της μονο για σήμερα. Κατεβάστε την δωρεάν έκδοση απο το μαγαζί και βάλτε promotion code = FREE-NOW.

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Screenshot_2015-06-15-00-17-31_zps0pacryx0.jpeg

 

Sorry για το οφ τοπικ

 

Thanks για το off topic!!

Έχω πλέων runtastic pro!

Τώρα μένει να το χρησιμοποιησω!

Link to comment
Share on other sites

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Screenshot_2015-06-15-00-04-56_zps2jjtac84_edit_1434315979124_zpsjsioalbb.jpeg

 

Και κάτι άσχετο, για όσους ασχολούνται με τρέξιμο, η εφαρμογή runtastic δίνει δωρεάν, εφ ορου ζωής, την PRO έκδοση της μονο για σήμερα. Κατεβάστε την δωρεάν έκδοση απο το μαγαζί και βάλτε promotion code = FREE-NOW.

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Screenshot_2015-06-15-00-17-31_zps0pacryx0.jpeg

 

Sorry για το οφ τοπικ[/quote

 

εμένα μου βγαζει 6000*3600 και σε παρένθεση 640*480.

Γιατί αυτή η διαφορά;

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποστ 14702. Η παρένθεση αφορά την ανάλυση βίντεο. Άλλαξε την από το μενού, άφοβα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Thanks για το off topic!!

Έχω πλέων runtastic pro!

Τώρα μένει να το χρησιμοποιησω!

 

Καλο ειναι... Το χρησιμοποιώ εδω και... 2000 χιλιόμετρα :)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο app h module που να μας δίνει την δυνατότητα να κλειδώνουμε κάποιο app στα

recent apps?

Αυτό θα ήταν μια λύση για το θέμα που ανέφεραν τα παιδιά πιο πάνω, για την τελευταία θαυμάσια έκδοση της maucat.

 

memory locker

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παιδεύομαι 2 μέρες και άκρη δε βρίσκω με την lgcamera και την αποθήκευση των ρυθμίσεων, μπορεί κάποιος να ανεβάσει τα αρχεία από το backup του Titanium να το κάνω restore? Με το γνωστό zip από recovery δε γίνεται δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή παιδεύομαι 2 μέρες και άκρη δε βρίσκω με την lgcamera και την αποθήκευση των ρυθμίσεων, μπορεί κάποιος να ανεβάσει τα αρχεία από το backup του Titanium να το κάνω restore? Με το γνωστό zip από recovery δε γίνεται δουλειά.

 

Έχεις pm. :)

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

Εδω και καμποσο καιρο εχω την miui v6 και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος εκτος του θεματος που εχει οταν κανω κληση σβηνει η οθονη αλλα παταω το σβησιμο και τερματιζει την κληση οποτε την παλευω... Η ερωτηση ειναι αν υπαρχει αλλη καλυτερη ρομ γτ προς το παρον οσες εχω δοκιμασει εχουν θεματα πολυ χειροτερα απο αυτο που προανεφερα
Link to comment
Share on other sites

Εδω και καμποσο καιρο εχω την miui v6 και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος εκτος του θεματος που εχει οταν κανω κληση σβηνει η οθονη αλλα παταω το σβησιμο και τερματιζει την κληση οποτε την παλευω... Η ερωτηση ειναι αν υπαρχει αλλη καλυτερη ρομ γτ προς το παρον οσες εχω δοκιμασει εχουν θεματα πολυ χειροτερα απο αυτο που προανεφερα
την καινουρια maucat απροβλιματιστη την εχω μια βδομαδα που την εχω https://yadi.sk/d/lyakJ_MFd7TTo και επισης απροβληματιστη ειναι και η EMUI3.0 https://docs.google.com/file/d/0B8kqC7UkNBLcLWNna00ybE12QjQ/edit?pli=1 και θελει η EMUI3.0 να βαλεις και τα gapps jpower73 σχολιο 14503!
Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο ποστ, δίνω λινκ για το Dolby atmos.

Για να το ρυθμισω σωστά με βοήθησε αυτο το κομμάτι..

(θελει την εφαρμογη spotify)

Αξιοποιεί όλο το φάσμα των συχνοτητων.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι η vanilla 4 οπως ηρθε ετσι και εφυγε...παντως επιβεβαιωνω για ακομα μια φορα οτι το gps δουλευει για οποιον θελει να την βαλει..την εβαλα προχθες παλι...μετα το φλασαρισμα οντως το gps δεν δουλευε.εκανα wipe data kai wipe cache και δουλεψε..δυο φορες που το χω κανει εχει δουλεψει..
Link to comment
Share on other sites

θελω να ευχριστισω ολους οσους εχουν γραψει εδω μεσα :) ειμουν τοσο ασχετος και με την βοηθια σας που διαωασα ολες τις σελιδες εχω μαθει παρα πολλα :)
Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο ποστ, δίνω λινκ για το Dolby atmos.

Για να το ρυθμισω σωστά με βοήθησε αυτο το κομμάτι..

(θελει την εφαρμογη spotify)

Αξιοποιεί όλο το φάσμα των συχνοτητων.

να σου κανω μια ερωτηση αδερφε για την EMUI3.0 μηπως εχεις καμια λυση για το messenger να κραταει την εικονιτσα οταν πατας ανιγμα φοτογραφιας χρηστη στην επιφανεια ? αμα το λυσω αυτο γιατι χρισιμοποιω πολυ messenger εχω παει κατευθιαν EMUI3.0 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...