Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα aosp maucat 13/04/2015.δουλευουν τα παντα και η μπαταρια τα σπαει.προχθες στο 60% ειχα 3 ωρες οθονη.καλο σημα,led χρωματα,καλο 3g,gps σφαιρα.νομιζω οτι ειναι λιγο πιο αργη απο παλιοτερες αλλα με αυτη τη μπαταρια που ειναι το βασικοτερο για μενα δεν την αλλαζω προς το παρων.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Παιδες HELP ,δεν παιζεται αλλο πια η aosp maucat (δεν θυμαμαι πια εκδοση ειναι αλλα την εχω τουλαχιστον 3 μηνες τωρα!)με το προβλημα του οτι χανει το wifi συνεχεια και μου εχει σπασει τα νευρα,προτεινετε μου μια ρομ παρακαλω που να ειναι bug free να εχει Ελληνικα και google play και να παραμενει root το τηλ.!
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ,!!!!!!

 

ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΑΙΔΕΥΟΜΑΙ.... κλπ....

 

Αν σε ενδιαφέρει μόνο μεταφορά αρχείων από και προς βάλε το wifi file transfer στο κινητό. Δίνεις την ip που σου δίνει το πρόγραμμα στον browser και βλέπεις τα πάντα.

Απροβλημάτιστο

Link to comment
Share on other sites

Παιδες HELP ,δεν παιζεται αλλο πια η aosp maucat (δεν θυμαμαι πια εκδοση ειναι αλλα την εχω τουλαχιστον 3 μηνες τωρα!)με το προβλημα του οτι χανει το wifi συνεχεια και μου εχει σπασει τα νευρα,προτεινετε μου μια ρομ παρακαλω που να ειναι bug free να εχει Ελληνικα και google play και να παραμενει root το τηλ.!

 

Εγω έβαλα τελικα την MIUI6 .Χωρίς να μου παρουσιάζει προβλήματα μεχρι στιγμής μπορώ να πω πως δεν τρελλάθηκα κι όλας προερχόμενος απο την MIUI v5, καθώς μου τρώει πάρα πολύ χρόνο για την φέρω στην μορφή που είχα την v5 του emjot που ήταν πληρέστατη.

Ηχος χαμηλός , κάμερα ικανοποιητική , gps λιγο ταχύτερο το UI της οχι τόσο καλό όσο της V5.

Μιας και ξέρω πως γουστάρεις MIUI βάλτην και βλέπεις καθώς τουλάχιστον έχει συνεχή υποστήριξη απο τον mickvip.

 

PS.Για τo rooτ, αν θυμάμαι με ρώτησε κάτι στο CWM recovery μετά το φόρτωμα της ROM του είπα yes και καθάρισα.

Link to comment
Share on other sites

........

Ηχος χαμηλός ..........

 

Για τον ήχο φλασαρε το ζιπ που έχει πάνω πάνω sound-bass_miui_android 4.4 το δεύτερο και θα ακούσεις άλλον ήχο

Link to comment
Share on other sites

Εγω έβαλα τελικα την MIUI6 .Χωρίς να μου παρουσιάζει προβλήματα μεχρι στιγμής μπορώ να πω πως δεν τρελλάθηκα κι όλας προερχόμενος απο την MIUI v5, καθώς μου τρώει πάρα πολύ χρόνο για την φέρω στην μορφή που είχα την v5 του emjot που ήταν πληρέστατη.

Ηχος χαμηλός , κάμερα ικανοποιητική , gps λιγο ταχύτερο το UI της οχι τόσο καλό όσο της V5.

Μιας και ξέρω πως γουστάρεις MIUI βάλτην και βλέπεις καθώς τουλάχιστον έχει συνεχή υποστήριξη απο τον mickvip.

 

PS.Για τo rooτ, αν θυμάμαι με ρώτησε κάτι στο CWM recovery μετά το φόρτωμα της ROM του είπα yes και καθάρισα.

 

Φιλε με την v5 ειχαμε τραγικη καμερα γι'αυτο και το nvram error εφαγε ποδι απο μενα ,nvram error βγαζει η 6?

Διαβαζω στο needrom για το οτι με την MIUI V6 BETA 5.4.17 KK δεν μπορουν να στειλουν SMS ,προβληματα με την συνδεση Bluetooth και οτι χανει την συνδεση μετα απο 20 δευτερολεπτα,οτι χανουν την συνδεση internet,προβλημα με το Play store,οτι δεν δουλευει το Auto rotation,περιεργα Αγγλικα και χαμηλο ηχο εντασης,ισχυουν ολα αυτα?????

Γιατι αν ισχυουν φιλε τοτε χειροτερη ρομ δεν πρεπει να υπαρχει εκει εξω!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

παιδες δοκιμαζω την αμιγκο είναι πολύ καλη θελει λιγη δουλιτσα. Αυτό που δεν παιζεται είναι ο ηχος, δεν το πιστευω, είναι εκπληκτικος,

δεν εχω ακουσει κατι καλυτερο, εχω δοκιμασει τουλάχιστον 40 ρομ. Ειχε δικιο ο mixanikos που τα ξετρυπωνει δεν ξερω, είναι gionne gn 9000. λοιπον δεν εχει playstore δουλευει με το pa-gapps εχει gps, εχει καμερα nubia καλα λογια μαθαινω,δεν εχει ελληνικα μονο κινεζικα αγγλικα, εχει αρκετες κινεζιες φευγουν ευκολα με titanioum.Γενικα αρκετα σταθερη τις λιγες ωρες που την εχω, μαλλον καλη καταναλωση.Εχει gravity greenify xposed δεν τα εχω ακομα δοκιμασει.Προς το παρον την εχω βρει με τον ηχο της κκκκκαταπληκτικος

jpower 73 ειπα να σε ξεκουρασω λιγο παρε τωρα την σκυταλη.

 

Εχώ γράψει παλιότερα για αυτή τη ρομ (2 εκδόσεις του LZY) και είχα και screenshot και εδώ και στο modaco αλλά δεν είχε λυθεί το πρόβλημα με την εισερχόμενη κλήση, οπότε δεν την κράτησε κανείς.

Απότι λες μάλλον ο liutao το διόρθωσε τελικά. Δες και το gps γιατί σε πολλές τελευταία δεν δουλεύει.

Ο ήχος είναι ο καλύτερος που υπάρχει σε ρομ. Με ακουστικά της πλάκας βάζεις την επιλογή στο earphone και στα ανεβάζει κατηγορία. Πάντως κανένας developer δεν ''πήρε'' τον ήχο της ρομ να τον πρόσθέσει σε δικιά του

Αναμένουμε νεότερά σου για τη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε με την v5 ειχαμε τραγικη καμερα γι'αυτο και το nvram error εφαγε ποδι απο μενα ,nvram error βγαζει η 6?

Διαβαζω στο needrom για το οτι με την MIUI V6 BETA 5.4.17 KK δεν μπορουν να στειλουν SMS ,προβληματα με την συνδεση Bluetooth και οτι χανει την συνδεση μετα απο 20 δευτερολεπτα,οτι χανουν την συνδεση internet,προβλημα με το Play store,οτι δεν δουλευει το Auto rotation,περιεργα Αγγλικα και χαμηλο ηχο εντασης,ισχυουν ολα αυτα?????

Γιατι αν ισχυουν φιλε τοτε χειροτερη ρομ δεν πρεπει να υπαρχει εκει εξω!

 

Δεν μου έχει παρουσιάσει τίποτα από όλα αυτά που γράφεις παραπάνω, και την έχω από την αρχή όταν βγήκε. Το nvram error το έχει αλλά δεν μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα ούτε αποσυνδέσεις έχω, θα το είχα καταλάβει διότι έχω μόνιμα το Wi-Fi ανοιχτό για να ελέγχει email κάθε 2 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε με καποιο τροπο αν γινεται και το επιτρεπει και ο algorithm να παρουμε το πληκτρολογιο απο την ρομ του και να το περασουμε σε αλλη ρομ;
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε με καποιο τροπο αν γινεται και το επιτρεπει και ο algorithm να παρουμε το πληκτρολογιο απο την ρομ του και να το περασουμε σε αλλη ρομ;

 

Φυσικά και μπορούμε, δε νομίζω να έχει κάποιο πρόβλημα ο Algorithm. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Στα 20mpixels, η lgcamera.

Κατα τα λοιπα, παίζουν ολες οι αλλες κάμερες.

 

Για την καμερα της S5, δεν ασχολήθηκα.

Άλλωστε με την lgcamera, δεν εχω λόγο...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Στα 20mpixels, η lgcamera.

Κατα τα λοιπα, παίζουν ολες οι αλλες κάμερες.

 

Για την καμερα της S5, δεν ασχολήθηκα.

Άλλωστε με την lgcamera, δεν εχω λόγο...

 

αν δεν βαριέσαι για πες τι ρυθμίσεις κάνεις στην lg γιατί εμένα δεν μου κάθεται καλά

τι να ρυθμίσω;

γιατί όντως η φωτό που είχες ανεβάσει με τον καφέ και το λουλούδι δεν παιζότανε!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από εμενα!

Διαβαζω εδω και χρόνια το forum και όπως εχω πει και παλιοτερα ειναι το πληρεστερο κατα την γνωμη μου!

Ενα μεγαλο μπραβο σε οσους προσπαθουν γι'αυτο!

Θελω να παρω το αναφερθεν κινητο αλλα διαβάζοντας περι τις 30 σελιδες του θεματος ειδα καποια προβληματα τοσο με official rom οσο και με τις custom.

Θελω να το παραγγειλω απο vickmall και θα ηθελα αν καποιος ξερει, με ποια rom ερχεται και αν εχει προβληματα.

Αν πρεπει να αντικατασταθει η rom που εχει απο το καταστημα με ποια;

Το κινητο προκειται να αγορασθει για ενα φιλο και δεν ειναι γνωστης των root, cwm κλπ απλα θελω να του δωσω ενα κινητο διχως bugs αλλα και με οτι αλλο προσφερει ενα κλασικο android phone.

Επισης θα ηθελα να πω οτι θα ασχολειται, ισως, λιγο παραπανω με τη ληψη φωτογραφιων αλλα οχι κατι πολυπλοκο.

Η διαδιακασια αναβαθμισης ειναι γνωστη σε μενα μιας και εχω προϊστορια με το καλο Lenovo A850+ στο αντιστοιχο θέμα!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνω κουραστικός αλλά αλήθεια ρε παιδιά πείτε μου κάτι... Γιατί παιδεύεστε με οποιαδήποτε άλλη ROM πέραν της Α310;;; Το ΜΟΝΟ bug της είναι ότι ανάβουν πράσινο ή κόκκινο LED. ΌΛΑ τα υπόλοιπα λειτουργούν κανονικότατα! Είναι stock, τι καλύτερο;;;;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Θα γίνω κουραστικός αλλά αλήθεια ρε παιδιά πείτε μου κάτι... Γιατί παιδεύεστε με οποιαδήποτε άλλη ROM πέραν της Α310;;; Το ΜΟΝΟ bug της είναι ότι ανάβουν πράσινο ή κόκκινο LED. ΌΛΑ τα υπόλοιπα λειτουργούν κανονικότατα! Είναι stock, τι καλύτερο;;;;

 

γιατι με maucat εχω καλυτερη διαχειρηση μπαταριας,η Α310 δεν εχει ελληνικα και εχει μονο στην μια sim 3g.αυτα απο μενα!

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνω κουραστικός αλλά αλήθεια ρε παιδιά πείτε μου κάτι... Γιατί παιδεύεστε με οποιαδήποτε άλλη ROM πέραν της Α310;;; Το ΜΟΝΟ bug της είναι ότι ανάβουν πράσινο ή κόκκινο LED. ΌΛΑ τα υπόλοιπα λειτουργούν κανονικότατα! Είναι stock, τι καλύτερο;;;;

Δουλευει ο αισθητηρας φωτος;

Link to comment
Share on other sites

γιατι με maucat εχω καλυτερη διαχειρηση μπαταριας,η Α310 δεν εχει ελληνικα και εχει μονο στην μια sim 3g.αυτα απο μενα!

 

Αυτό με τις 2 sim 3g πώς γίνετε και εγω macaut έχω αλλα δεν το ξέρω

Αν θες πες μου τα βήματα να το κάνω Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις 2 sim 3g πώς γίνετε και εγω macaut έχω αλλα δεν το ξέρω

Αν θες πες μου τα βήματα να το κάνω Ευχαριστώ

 

ρυθμισεις-->περισσοτερα-->δικτυα κινητης τηλεφωνιας-->υπηρεσια 3g-->ενεργοποιηση 3g..απο κει ενεργοποιεις το 3g σε οποια καρτα θελεις.

Link to comment
Share on other sites

γιατι με maucat εχω καλυτερη διαχειρηση μπαταριας,η Α310 δεν εχει ελληνικα και εχει μονο στην μια sim 3g.αυτα απο μενα!

 

Το να μην έχει Ελληνικά και η 2η SIM δε με ενδιαφέρουν. Η καλύτερη διαχείριση μπαταρίας είναι ελκυστική όμως. Έχεις δοκιμάσει και τις 2 ROM για μεγάλο χρονικό διάστημα; Γιατί η Α310 είναι εξαιρετική στο θέμα μπαταρία...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Το να μην έχει Ελληνικά και η 2η SIM δε με ενδιαφέρουν. Η καλύτερη διαχείριση μπαταρίας είναι ελκυστική όμως. Έχεις δοκιμάσει και τις 2 ROM για μεγάλο χρονικό διάστημα; Γιατί η Α310 είναι εξαιρετική στο θέμα μπαταρία...

η αληθεια ειναι πως δεν το χω δοκιμασει.παντως εχω δοκιμασει καμια 20αρια ρομ την α310 την εχω μεσα στην τριαδα.θα τις ξαναδοσω μια ευκαρια μιας και αυτον τον καιρο χρησιμοποιω 3g απ την μια καρτα μονο..παντως με maucat ισως να ειδα και λιγο καλυτερο σημα εκει που οι αλλες δυσκολευοντουσαν και αλλαζανε σε 2g.

Link to comment
Share on other sites

ενα προβλημα με το clean master ρε παιδια. ενω μεχρι χτες δουλευε μια χαρα σημερα που πηγα να απενεργοποιησω καποιες εφαρμογες που ξεκινουσαν με την εκκινηση μου βγαζει αυτο το μυνημα. [ATTACH]59822[/ATTACH] . ενω πιο πριν την ωρα που ανοιγει η εφαρμογη μου γραφει οτι παραχωρηθηκαν δικαιωματα superuser κτλ.

οταν πηγαινω σε αυτην την οθονη [ATTACH]59823[/ATTACH] οπως βλεπετε μου το εχει κανονικα σαν ενεργοποιημενο.

παρολα αυτα δεν μπορω να κλεισω της εφαρμογες γιατι μου πεταει συνεχεια το παραθυρο της πρωτης εικονας.

καμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνω κουραστικός αλλά αλήθεια ρε παιδιά πείτε μου κάτι... Γιατί παιδεύεστε με οποιαδήποτε άλλη ROM πέραν της Α310;;; Το ΜΟΝΟ bug της είναι ότι ανάβουν πράσινο ή κόκκινο LED. ΌΛΑ τα υπόλοιπα λειτουργούν κανονικότατα! Είναι stock, τι καλύτερο;;;;

 

Αυτο ειναι θεμα και γουστο του καθενα.Εγω για παραδειγμα εχω δοκιμασει 40-50 ρομ.Και πιστευω οτι οι Emui ειναι οι καλυτερες.Και η unicom που φορουσα για μηνες και η Emui 3.0 που εχω τωρα.Οποτε αυτο που λες ειναι σχετικο....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...