Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα έχω το κινητό απο τον Σεπτέμβρη, ολα καλά όλα ωραια.... Ωσπου σημερα ολα οσα φοβομουν επιβεβαιωθηκαν,,, στα ξαφνικα η οθόνη του κινητου γινεται ασπρομαυρες μπάρες ... το έχει παθει κανεις??? δεν μου εχει πέσει καθόλου κάτω.... εχω aosp laek αλλα δεν νομιζω να ειναι θέμα ρομ.... καμια βοήθεια??

 

βαλτο να φορτισει και μολις ανοιξει βαλε αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration&hl=en ακολουθα τις οδηγιες (και τα optional βηματα) και θα στρωσει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

ισχυει αυτο με το power off,καθως και αυτο με τα ασχετα freeze και reboot.Και γω παω σε backup vanilla και θα την ξαναβαλω στην επομενη εκδοση

Εγώ δεν έχω κανένα θέμα με το άνοιξε κλείσε της συσκευής...μάλλον θα είναι τίποτα απο τα Κούλα που κάνουν τα coolpad μας...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

βαλτο να φορτισει και μολις ανοιξει βαλε αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration&hl=en ακολουθα τις οδηγιες (και τα optional βηματα) και θα στρωσει

 

Δεν μπορω να δω τπτ.... πως να το κανω???

Link to comment
Share on other sites

έχω την s5

 

Κι εγώ S5 έχω και όλα όσα αναφέρω, λειτουργουν αψογα

Ειδικά το POWER Manager ειναο κορυφαίο... Θυμίζει greenify σε πιο "τραχιά" εκδιση. Δλδ, δε μασάει ταντερα του. Ετσι και σβήσει η οθονη, μετά απο λιγα δευτερόλεπτα, κλείνει ότι λειτουργεί στο παρασκήνιο.

 

Η δε επιλογη του για χρηση μονο ως τηλέφωνο, κυριολεκτικά, γονατιζει την συσκευή, κλείνοντας τα πάντα, εκτος από τις λειτουργίες τηλεφωνου και sms παρέχοντας έτσι αυτονομία πάνω από 80ωρες (συμφωνα με τις ενδείξεις του)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο για την MIUI 6.

Αν κλείσω το τηλέφωνο δεν ανοίγει! πρέπει να βγάλω την μπαταρία!

Σε επανεκκίνηση όλα καλά!

 

ΥΓ

Να πω ότι για την εγκατάσταση της MIUI, εγκατέστησα τη RΟΜ 2 φορές με clean install (και διπλά wipe για την κάθε εγκατάσταση) και μια φορά από πάνω dirty (με wipe μόνο cache και dalvic). Επομένως δεν μπορώ να δεχθώ ότι η ROM δεν έκατσε καλά.

 

Μόλις τη δοκίμασα κι εγώ προερχόμενος από emuiUNICOM 2.3.

 

Ωραία είναι, πολλές λειτουργίες έχει, αλλά η emuiUNICOM μου "κάνει" καλύτερα.

 

Το πρόβλημα που αναφέρεται ως προς το ότι πρέπει να βγει η μπαταρία για να ξεκινήσει ισχύει. Είδα κι έπαθα να μπω σε recovery.

 

Ήδη βγήκε και γύρισα σε emuiUNICOM.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το κινητό απο τον Σεπτέμβρη, ολα καλά όλα ωραια.... Ωσπου σημερα ολα οσα φοβομουν επιβεβαιωθηκαν,,, στα ξαφνικα η οθόνη του κινητου γινεται ασπρομαυρες μπάρες ... το έχει παθει κανεις??? δεν μου εχει πέσει καθόλου κάτω.... εχω aosp laek αλλα δεν νομιζω να ειναι θέμα ρομ.... καμια βοήθεια??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το κινητό απο τον Σεπτέμβρη, ολα καλά όλα ωραια.... Ωσπου σημερα ολα οσα φοβομουν επιβεβαιωθηκαν,,, στα ξαφνικα η οθόνη του κινητου γινεται ασπρομαυρες μπάρες ... το έχει παθει κανεις??? δεν μου εχει πέσει καθόλου κάτω.... εχω aosp laek αλλα δεν νομιζω να ειναι θέμα ρομ.... καμια βοήθεια??

Επειδή έχει ξανά αναφερθεί αντίστοιχο πρόβλημα, προτού να αρχίσεις να ψάχνεις για εγγυήσεις κλπ κάνεις : 1)Ένα factory reset 2)Battery Calibration 3)Αλλαγή rom. Με κάτι από τα τρία είναι πιθανόν να στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το κινητό απο τον Σεπτέμβρη, ολα καλά όλα ωραια.... Ωσπου σημερα ολα οσα φοβομουν επιβεβαιωθηκαν,,, στα ξαφνικα η οθόνη του κινητου γινεται ασπρομαυρες μπάρες ... το έχει παθει κανεις??? δεν μου εχει πέσει καθόλου κάτω.... εχω aosp laek αλλα δεν νομιζω να ειναι θέμα ρομ.... καμια βοήθεια??

 

Όπως σου είπαν κάνε ένα Battery Calibration πρώτα (το εγκαθιστάς από το Playstore και ακολουθείς τις οδηγίες) και δες αν θα φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ S5 έχω και όλα όσα αναφέρω, λειτουργουν αψογα

Ειδικά το POWER Manager ειναο κορυφαίο... Θυμίζει greenify σε πιο "τραχιά" εκδιση. Δλδ, δε μασάει ταντερα του. Ετσι και σβήσει η οθονη, μετά απο λιγα δευτερόλεπτα, κλείνει ότι λειτουργεί στο παρασκήνιο.

 

Η δε επιλογη του για χρηση μονο ως τηλέφωνο, κυριολεκτικά, γονατιζει την συσκευή, κλείνοντας τα πάντα, εκτος από τις λειτουργίες τηλεφωνου και sms παρέχοντας έτσι αυτονομία πάνω από 80ωρες (συμφωνα με τις ενδείξεις του)

μάλλον δεν μπήκε σωστά η s5... θα την περάσω από την αρχή... τις εφαρμογές από lenovo τις πέρασες με αντιγραφή στο system/app...?

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε το recovery σου βάλε αυτό που δείνει στο needrom εγώ έτσι το κάνω σε όλα τα update που μας δείνει χωρίς κανένα μα κανένα πρόβλημα....

 

Αρα.....από ότι καταλαβαίνω....πρέπει να αλλάξω recovery και να βάλω TWRP για να έχω τα updates.....

Εγώ είμαι με CWM και το σκέφτομαι , αν είναι να πρεπει αλλάξω recovery.....συνηθίσα πλέον μ αυτή....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μπορειτε να μου δωσετε ενα λινκ για την τελευταια S5 που εχετε πολλοι?!

Εχει καποιο γνωστο Bug?

 

Επισης δοκιμασε κανεις την EMUI3 απο ATX?

Αν ναι μπορει να μας πει μερικες εντυπωσεις?!

Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν μπήκε σωστά η s5... θα την περάσω από την αρχή... τις εφαρμογές από lenovo τις πέρασες με αντιγραφή στο system/app...?

 

Οχι. Απλή εγκατάσταση.

Τις κατεβάζεις απο το λινκ που παρέχω στην sd (ή οπουδήποτε αποθηκεύει ο Browser σου και τις εγκαθιστάς)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έγραψα το είπε ο dev της rom(mickvip),στα Αγγλικά δουλεύει μια χαρά λέει!

 

Θα είδες όμως ότι το όνομα της ρομ έχει το BETA και μετά λέει στην περιγραφή DEVELOPER

όπως και

Make no mistake: the firmware ported to the device that it has not officially! (assembly is under beta). Bugs in the firmware available, are taking place in the original!

Άρα προέρχονται από την αρχική ρομ + άλλα που θα είναι από το πορτ

 

Καλησπερα, μπορειτε να μου δωσετε ενα λινκ για την τελευταια S5 που εχετε πολλοι?

 

S5 by liutao

https://docs.google.com/uc?id=0BwPSNNRyFKwPMUlDQWpJYjJ5SDQ&export=download

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα δοκιμαζω την EMUI3.0 B262 κανα 2 ωρες την παιδεύω πρωτες εντυπώσεις λοιπον εχει ελληνικα είναι multi δεν εχει κινεζικα site είναι καθαρη δεν εχει playstore θελει gapps ευτυχως βρηκα καποια που ταιριαζουν η μια καρτα 3g, φωτο χωρις κατι ιδιαιτερο μαλλον φτωχη cam.Eχει ομορφο περιβαλον κλασικο θα ελεγα emui δεν φαινετε να εχει καποιο bug παει ομαλα προηγουμενη rom miui 6 νεωτερα αυριο
Link to comment
Share on other sites

δοκιμαζω την EMUI3.0 B262

 

Επειδή κυκλοφορούν σχεδόν άπειρες Β262, ποια είναι αυτή που δοκιμάζεις?

Link to comment
Share on other sites

http://www.7to.cn/androidrom/romdetail/24687 εχεις δικιο χαμος γινεται

 

Ok την έχουμε δοκιμασμένη αυτή. Είναι η καλύτερη emui3.0 από όλες που δοκίμασα.

 

Δεν έχω δοκιμάσει την

EMUI 3.0 by ΑΤΧ 25.2.15

rom link: http://pan.baidu.com/s/1i3EbZox (pass:k5eu)

θέλει και το patch

wcdma patch: http://pan.baidu.com/s/1gdFzqD1

 

EMUI 3.0 by liutao 13.3.15

http://pan.baidu.com/s/1sjPX2C9

 

(όποιος τις βάλει, ας τσεκάρει το GPS πρώτα από όλα, γιατί μπορεί να μην παίζει)

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα τις περασω εγω μηχανικέ!!

Stay tuned, μακάρι να πετύχουμε τίποτα καλό.

 

Επίσης υπάρχει κ MIUI6 απο liuitao..

Edited by johnickz1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα η S5 και η Vanilla έχουν Ελληνικά? επίσης το λινκ για την S5 που έχει στην αρχική ισχύει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα η S5 και η Vanilla έχουν Ελληνικά? επίσης το λινκ για την S5 που έχει στην αρχική ισχύει?

 

S5

-1 πισω ειναι

 

Vanilla

http://www.needrom.com/download/xtremevanilla-v1-performance-as-fast-as-hell/

 

ναι

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα οι δοκιμες εγιναν παραθέτω τα αποτελέσματα η ΑΤΧ θελει patche για τις sim είναι root και οι δυο, θελουν gapps εχουν ελληνικα λιγα κινεζικα

πολύ σταθερές αλλα δεν εχουν gps όπως το ειπες mixanikos εάν μπορει να ληθει αυτο είναι πολύ καλες.Ισως ο algo που εχει στησει rom μπορει να βοηθήσει. Βρηκα μια port emui 3.0 θα την τεσταρω για να δουμε. Θα δω και την aosp του dakok σημερα που εχω χρονο.

οποιος θελει κατι να ρωτησει ευχαρίστως να απαντησω

PORT_EMUI3.0-8297W-Mod.Avecilla_v1 μακραν η καλυτερη emui 3.0 από τις πεντε που τεσταρα αλλααααααααααααα παραμορφωνει το μεγαφωνο και εδώ βοηθεια χρειαζεται............

ψαχνωντας βρηκα την v2 στην πιο πανω και ένα patche την κατεβαζω

 

λοιπον η PORT_EMUI3.0-8297W-Mod.Avecilla_v1 με το patche του ηχου εστρωσε εκπληκτικα...........

Edited by pavlospappas
edit
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...