Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά φίλε azuli με εστειλες τώρα αχαχαχαχα.Που είναι αυτές οι ρυθμίσεις γιατί είμαι και λίγο άσχετος.

 

δεν θυμαμαι γιατι πανε μηνες που ειχα βαλει emui..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

κατι δεν κανεις σωστα.Εχεις βαλει custom recovery cwm 6050?Απο wipes -->wipe data,wipe cache,format system,format data,format cache,format data+media και wipe dalvik.Μετα reboot recovery και τα ιδια ξανα,reboot recovery και install zip.

Δεν υπαρχει περιπτωση να κανεις αυτην την διαδικασια και να μην περαστει η rom.Eιδικα η maucat χρειαζεται το πολυ 2 λεπτα για να περαστει ειναι πολυ μικρη.Σου λεει install complete και κανεις μονος σου reboot system.Δεν πιστευω να πατας reboot to bootloader?!

Και πάλι τίποτα... Τα ίδια αντιμετώπισα και με του algorithm

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε μπορώ να μπω στο engineer mode (MTK) απο mobileuncletools.Με το που επιλέγω engineer mode (MTK) με πάει πίσω.Είμαι εδώ και λίγες ώρες με την emui unicom,καμμια λυση;

και σε εμένα το έκανε δεν το συνεχισα

 

με την mlais_Aosp4.4.3_Coolpad_20141225_Lbxb_Alg0r1thm.zip με κολλάει το AnTuTu Benchmark στα βίντεο 65% και μετά η εφαρμογή απέτυχε :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και πάλι τίποτα... Τα ίδια αντιμετώπισα και με του algorithm

rantosp

βγάλε την μπαταρία και ξαναδοκιμασε το κανί και σε μένα

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι τίποτα... Τα ίδια αντιμετώπισα και με του algorithm

Κανένα μπακαπ με cwm εχεις για να δοκιμασεις?

Αν θες δοκίμασε και απο twrp μπας και!

Άλλαξε και καμία sd.

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι κατάλαβα μάλλον δε μπαίνει στο engineer mode(mtk) με την emui unicom.Καμία λύση για την ένταση του ηχείου γιατί δε μου ακούγεται δυνατά;
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι κατάλαβα μάλλον δε μπαίνει στο engineer mode(mtk) με την emui unicom.Καμία λύση για την ένταση του ηχείου γιατί δε μου ακούγεται δυνατά;

 

δεν είχα προβλημα με τον ήχο για δες αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.themonsterit.EngineerStarter&hl=el

αν θυμαμαι

Link to comment
Share on other sites

δεν είχα προβλημα με τον ήχο για δες αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.themonsterit.EngineerStarter&hl=el

αν θυμαμαι

 

Το κατέβασα από play store,πάω να μπω στο mtk settings και μου βγάζει μήνυμα can not find engineer mode app.

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα από play store,πάω να μπω στο mtk settings και μου βγάζει μήνυμα can not find engineer mode app.

 

ισως μπαινει με τον dialer.Πατα στον dialer *#*#2846579#*#* αλλιως αν δεν μπαινει και ετσι θα λειπει το απαιτουμενο apk

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι γιατι πανε μηνες που ειχα βαλει emui..

 

aosp και ξερό ψωμί φίλε - ευτυχώς που είμαστε ομοϊδεάτες:lol: Αν και η algorom( οπως βαφτισανε τα παιδια εδω το σουλουπωμα της mlais) μου παιζει κουφετο αρχισα να ζαχαρωνω τώρα την maucat. Kαι από οτι βλέπω στην τελευταία έκανε update το baseband στην τελευταία version- καθώς και μονταρε μάλλον τα menu στο systemui. Χμμμ...

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

ισως μπαινει με τον dialer.Πατα στον dialer *#*#2846579#*#* αλλιως αν δεν μπαινει και ετσι θα λειπει το απαιτουμενο apk

 

Εσύ θα με σώσεις σήμερα.Που είναι το apk και πως περνάει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

aosp και ξερό ψωμί φίλε - ευτυχώς που είμαστε ομοϊδεάτες:lol: Αν και η algorom( οπως βαφτισανε τα παιδια εδω το σουλουπωμα της mlais) μου παιζει κουφετο αρχισα να ζαχαρωνω τώρα την maucat. Kαι από οτι βλέπω στην τελευταία έκανε update το baseband στην τελευταία version- καθώς και μονταρε μάλλον τα menu στο systemui. Χμμμ...

 

Φίλε Algorithm είπα σαν πρωτάρης να ξεκινήσω από χαμηλά όπως προτάθηκε και από το μηχανικό.Το επόμενο φλασαρισμα θα είναι της algorom δεν το συζητάμε μετά maucat και έπεται συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκτοs απο το Gravity Box..ποια αλλα modules δοκιμασμενα απο εσαs συστηνετε για ομορφα αλλα και χρησιμα tweaks??Δοκιμασμενα ετσι..μην παιζουμε με την φλογα?Και ερωτηση Νουμερο 2,,φακελο στην AlgoRom AOSP πωs φτιαχνουμε να βαλω τα εικονιδια απο games μου νοικοκυρεμενα στην επιφανεια εργασιαs?Πολυ εικονιδιο..να μπει το desktop σε μια σειρα.. Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν ξέρω πια εκδοση Aosp Maucat εβαλα(μάλλον την 31/12),χθες το βράδυ την κατέβασα και την έβαλα,η αλλη μαλλον ανεβηκε σήμερα το πρωι,ε?

Καλά κατεβαζω και την καινούργια καλου κακού!

Link to comment
Share on other sites

Εσύ θα με σώσεις σήμερα.Που είναι το apk και πως περνάει;

 

 

 

δεν ανοιγει αν πληκτρολογησεις αυτο στον dialer?

Αnyway,το apk ειναι αυτο https://www.sendspace.com/file/qp2siq το βαζεις στον /system με εναν root explorer,του δινεις τα σωστα permissions (κοιτα τα permissions απο ενα αλλο apk του system/app και θα καταλαβεις τι πρεπει να κανεις) και μετα cut και paste μεσα στον system/app και reboot.

 

Aν θα δουλεψει δεν ξερω 100% γιατι δεν εχω ασχοληθει πολυ με την emui.Το apk αυτο βεβαια υπαρχει ηδη μεσα στην emui,δεν ξερω γιατι δεν σου ανοιγει η αν δεν ανοιγει γενικα

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρονια πολλα και καλη χρονια!!!!! εβαλα την algorith rom αλλα πλεον δεν ειμαι root. ειχα την laek v4 m v3 kernel εχω βρει ενα zipaki για root αλλα δεν το κανει. επισης ειχα κανει αντιγραφα τισ εφαρμογες με μια stock εφαρμογη σαν ενα μπλε ρολοι ηταν.... το ειχαν ολες oi rom αλλα αυτη δεν το εχει για να επαναφερω και κατι τελευταιο αυτο με το wifi που βγαζει NVRAM διαβασα οτι πρεπει να φλασσαρω ενα ζιπακι https://www.sendspace.com/file/dzw5oa το βρηκα αλλα δεν ξερω πως να το κατεβασω γιατι εχει 200 download..... ΛΙΓΟ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ποια τελευταια εκδοση ViPER4Android κατεβαζω για την Algorom που να ειναι συμβατη??Μην κανω κανα λαθοs και κατεβασω καμια παλιοτερη και εχω θεματα.. Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι κατάλαβα μάλλον δε μπαίνει στο engineer mode(mtk) με την emui unicom.Καμία λύση για την ένταση του ηχείου γιατί δε μου ακούγεται δυνατά;

 

Η emui, engineer mode(mtk) δεν έχει.

Μόνο το advanced settings στο μενού των ρυθμίσεων (όπου εκεί έχει πολλές έξτρα ρυθμίσεις και ευκολίες).

Κανονικά δεν έπρεπε να έχεις πρόβλημα χαμηλού ήχου. Μήπως δεν περάστηκε σωστά? Ακούγεται πιο χαμηλά απο την official?

Κάνε αυτά και βλέπουμε

1. ενεργοποίησε από τις ρυθμίσεις ''εφε DTS''

2. περνα το viper4android για να δυναμώσεις τους ηχους και άλλα πολλά

 

@

Christos_Tz

έκδοση fx 2.3.3.0 η τελευταία 12-04-14

http://www.mediafire.com/download/cz6l67mk81zsyq4/ViPER4Android_FX_v2330.zip

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Με την A310 v3 ασχολήθηκε κανείς σήμερα;;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Η emui, engineer mode(mtk) δεν έχει.

Μόνο το advanced settings στο μενού των ρυθμίσεων (όπου εκεί έχει πολλές έξτρα ρυθμίσεις και ευκολίες).

Κανονικά δεν έπρεπε να έχεις πρόβλημα χαμηλού ήχου. Μήπως δεν περάστηκε σωστά? Ακούγεται πιο χαμηλά απο την official?

Κάνε αυτά και βλέπουμε

1. ενεργοποίησε από τις ρυθμίσεις ''εφε DTS''

2. περνα το viper4android για να δυναμώσεις τους ηχους και άλλα πολλά

 

@

Christos_Tz

έκδοση fx 2.3.3.0 η τελευταία 12-04-14

http://www.mediafire.com/download/cz6l67mk81zsyq4/ViPER4Android_FX_v2330.zip

Ευχαριστω mixanikos..δεν εχω κανενα θεμα ηχου συνομιλιαs κτλ..ισα..ισα μια χαρα ειναι..απλα μηπωs κανω τιποτα μικροβελτιωσειs στο ραδιοφωνο με τα ακουστικα οταν ακουω..και mp3...αξιζει λετε να πειραξειs κατι η να τα αφησω ετσι,,μην κανω καμια ζημια..?Μονο μπαs και βελτιωσω/ανεβασω λιγο το FM Radio δηλαδη το θελω και τα mp3

Link to comment
Share on other sites

Με την A310 v3 ασχολήθηκε κανείς σήμερα;;

καλη χρονια και απο μενα

 

ο azuli αν δεν κανω λαθος ειχε γραψει κατι πριν καιρο για ενα Bug Που του ειχε βγαλει

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω mixanikos..δεν εχω κανενα θεμα ηχου συνομιλιαs κτλ..ισα..ισα μια χαρα ειναι..απλα μηπωs κανω τιποτα μικροβελτιωσειs στο ραδιοφωνο με τα ακουστικα οταν ακουω..και mp3...αξιζει λετε να πειραξειs κατι η να τα αφησω ετσι,,μην κανω καμια ζημια..?Μονο μπαs και βελτιωσω/ανεβασω λιγο το FM Radio δηλαδη το θελω και τα mp3

 

Να το βάλεις, ιδίως σε καλά ακουστικά θα δεις μεγάλη διαφορά, αλλά και στο ηχείο. Να ενεργοποιήσεις τις προχωρημένες ρυθμίσεις. Στην εγκατάσταση να διαλέξεις τη βέλτιστη ποιότητα.

Βάλτο και εδώ είμαστε. Εγώ το είχα από το προηγούμενο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...