Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα το θέμα είναι ότι δεν έχει επιλογή για λειτουργία MTP. Έχεις περάσει αυτή που βγήκε 30-05;

Συνδεεις το κινητο με το pc και μετα απο το κινητο πηγαινεις ρυθμισεις/αποθηκευτικος χωρος/πατας το πληκτρο μενου απο τα capasitive/συνδεση υπολογιστη μεσω usb και επιλεγεις mtp.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Γεια κ χαρα στην παρεα.Εχω το coolpad κ του ειχα βαλει κωδικο κλειδωματος σε περιπτωση κλοπης.(ετσι στα χαμενα δλδ...)

Ετσι λοιπον καποια μερα του βγαζω την μια καρτα,το ανοιγω ξανα κ τι εγινε;;;;;; Ζηταγε κωδικο προσωπικων δεδομενων!!!!!! Ελα ομως που τον εχω ξεχασει.....Τοθεμα τωρα ειναι οτι του εχω κανει φορματ τρεις-τεσσερις φορες κ παλι με βγαζει στα ιδια.Θελω την βοηθεια καποιου προκειμενου να το επαναφερω,καθως επισης κ τι λειτουργικο να του βαλω,διοτι φοραγα το 4,4,4 κ δεν ημουν καθολου ευχαριστημενος.Απαντησεις μπορειτε να στελνετε κ στο jimmag68@gmail.com.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί έπειτα από πτώση έχω ράγισμα στην Οθόνη. Πρέπει να είναι η οθόνη γιατί στην αφή το κινητό ανταποκρίνεται κανονικά, άρα δεν πρέπει να είναι το digitizer. Το θέμα είναι πόσο εύκολα αλλάζει η οθόνη γιατί από ένα πρόχειρο ψάξιμο σε youtube, παρατήρησα οτι έχει πολύ λύσιμο. Η εμπειρία μου σε τέτοιου είδους εργασίες εξαντλείται σε 2 αλλαγές digitizer σε tablet, που πραγματικά δεν ήταν και παρα πολύ δύσκολο. Αλλά με την οθόνη τώρα? Τι προτείνετε? Είναι εύκολη η αλλαγή της οθόνης? Να το τολμήσω ή να απευθυνθώ σε κάποιον ποιο ειδικό και αν ναι, έχετε κάποιον να προτείνετε? Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη. Edited by petntoul
Link to comment
Share on other sites

... Lgcamera 7.0 με ενσωματωμένο το κολπάκι στα 21 mpixels...

Δεν υπάρχει αντίπαλος....

Για να μπει χρειάζεται κάποια συγκεκριμμένη ROM? αν ναι ποιά;

Όταν τη φλασσάρουμε έχουμε κάνει wippe κάτι πριν;

Με τη Coolpad_8297W_EMUI3.0_B262_7TO_KitKat4.4 μπορούμε να ανεβοκατέβουμε ανάλυση η μένουμε καρφωμένοι στα 21mpx?

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει σε όλες τις rom αλλά δεν πειράζει ξανά το 6000χ3600 γιατί μετά δεν σου δίνει επιλογή να το ξανά επιλέξεις , πείραξε άμα θες την ανάλυση video

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ σε emui 3.0 είναι.

Link to comment
Share on other sites

για καλή ρόμ, δες ποστ #14638

 

Ευχαριστώ πολύ. Ακόμα μια ερώτηση...αν κάνω backup την rom που έχω τώρα μπορώ μετά να την επαναφέρω όπως είναι αυτή τη στιγμή σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει την τελευταία maucat κατάφερε να συνδέσει το τηλέφωνο με τον υπολογιστή;

 

ειπαμε,δουλευει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως στην επιλογή λειτουργίας του usb είναι πολύ περίεργη...

 

τι περιεργο εχει?σε ολα τα android με τον ιδιο τροπο δουλευει..

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανο ειναι να χει σπασει το digitizer το οποιο ειναι παμφθηνο..πριν παραγγειλεις ομως βεβαιωσου οτι η οθονη ειναι οκ.

 

Ευχαριστώ για την πραγματικά άμεση απάντηση. Όταν λες πάμφθηνο τι εννοείς; Και από που το αγοράζω; Τίποτα οδηγίες για την αλλαγή παίζουνε πουθενά; Βρήκα μονάχα έναν οδηγό αποσυναρμολόγησης στο Youtube που διαρκεί 40 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Ακόμα μια ερώτηση...αν κάνω backup την rom που έχω τώρα μπορώ μετά να την επαναφέρω όπως είναι αυτή τη στιγμή σωστά?

 

Ναι.. Με nandroid backup

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να μπει χρειάζεται κάποια συγκεκριμμένη ROM? αν ναι ποιά;

Όταν τη φλασσάρουμε έχουμε κάνει wippe κάτι πριν;

Με τη Coolpad_8297W_EMUI3.0_B262_7TO_KitKat4.4 μπορούμε να ανεβοκατέβουμε ανάλυση η μένουμε καρφωμένοι στα 21mpx?

 

Παίζει σε ολες τις ρομ....!

Δεν χρειάζεται wipe...

Δεν θα πειραζεις την αναλυση της φωτογραφίας.. Θα την αφήνεις εκει που είναι, στα 21.

Με την αναλυση του βίντεο, κανε οτι θες...

 

Φωτογραφίες, δείγματα και οδηγίες, έχει και δω..

http://www.modaco.com/topic/374871-shooting-at-216-mpixels-6000%CF%873600/

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

πηγα να περασω miuiv6 και emui3 me twrp 2.8 και στο φλασαρισμα μου βγαζει

E : Error executing updater binary in zip '/external_sd/miuiv6.zip'

Error flashing zip '/external_sd/miuiv6.zip'

και τα αντιστοιχα για την emuι

Λυθηκε μετα απο πολλα wipes kai reboot

Edited by Mdu
Link to comment
Share on other sites

πηγα να περασω miuiv6 και emui3 me twrp 2.8 και στο φλασαρισμα μου βγαζει

E : Error executing updater binary in zip '/external_sd/miuiv6.zip'

Error flashing zip '/external_sd/miuiv6.zip'

και τα αντιστοιχα για την emuι

Λυθηκε μετα απο πολλα wipes kai reboot

 

Γιατί δε βάζεις την recovery CWM6.0.5.0 που είναι η πιο αξιόπιστη να ξεμπερδέυεις

Link to comment
Share on other sites

Με cmw θα μπορώ να φλασαρω όμως την miui v6 γιατί αυτός προτείνει το twrp recovery!

 

Έβαλα και γω σήμερα για δοκιμή την lg camera, δεν είδα τρομερή διάφορα με την stock του maucat άσε που το ui με ξενίζει λίγο.

 

Καλό είναι να χρησιμοποιούμε αυτό που λέει ο developer, αλλά το CWM6.0.5.0 δεν με έχει απογοητεύσει ποτέ και με όλες τις ρομ. (μόνο σε κάτι κινέζικες που δεν δουλεύει το gps, σε κάποιους δουλευε με το philzrecovery)

 

Το θεμα με τις εφαρμογές κάμερας κια τις ρυθμίσεις είναι ανεξάντλητο, γιαυτό ο καθένας δοκιμάζει και αν δεν του αρέσει, απλά δεν το χρησιμοποιεί. Με την ίδια εφαρμογή ένας μπορεί να βγάζει τέλειες φωτο και ένας άλλος, αν δεν την ξέρει, χάλια.

Έτσι έχω αρκετές εφαρμογές κάμερας μέσα, κάθε μία έχει + και -

Link to comment
Share on other sites

miuiv6 φλασαρα κανονικα με twrp. ενω την emui ενω την φλασαρει ξαφνικα σταματαει και με πεταει στο μενου του recovery.. Οποτε μενω στην πρωτη προς το παρον
Link to comment
Share on other sites

Με cmw θα μπορώ να φλασαρω όμως την miui v6 γιατί αυτός προτείνει το twrp recovery!

 

Έβαλα και γω σήμερα για δοκιμή την lg camera, δεν είδα τρομερή διάφορα με την stock του maucat άσε που το ui με ξενίζει λίγο.

 

Εγω την φλασαρα με cmw 6,0,5 και δουλευει κανονικα η miui v6

Link to comment
Share on other sites

Λιγο παραπανω βαρος απο μια απλη θηκη σιλικονης!

Το τηλ. ειναι κουρσουμι απο μονο του τι να προσθεσει μια θηκη?

Πιανω το lenovo s650 και το Α916 της αδελφης μου και το meizu M1 Note του κολλητου και ειναι παναλαφρα σε συγκριση με το f1 σε σημειο που τα περενας για dummy phones!

σε ευχαριστο λογικα 8α παραγγιλω γιατι απο μια αλλη πανεμορφη θυκη που ειχα παρει το βαρενει πολυ και κανει και δαχτιλιεσ πολυ ευκολα !
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε βάζεις την recovery CWM6.0.5.0 που είναι η πιο αξιόπιστη να ξεμπερδέυεις
εγω με twrp recovery ειμαι και δεν εχω κανενα θεμα ισα ισα ειναι ποιο ευχρηστο !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα την Coolpad_8297W_EMUI3.0_B262_7TO_KitKat4.4 και εχω θεμα με την κάμερα...οποια εφαρμογη και να δοκιμασα δεν ανοιγει...εκανα τριπλα wipe με restart ενδιαμεσα πριν την βαλω...ξερουμε τι παιζει ή να δοκιμασω καμια αλλη rom?
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο. Δεν υπάρχει θέμα ότι δεν έκατσε καλά η rom. Υπάρχει λύση ή πάμε για άλλα;

Και σε εμενα δεν συνδεεται το κινητο με τον υπολογιστη.Δεν ειχα κανενα θεμα με την τελευταια maucat αλλα αυτο με ξενερωσε λιγο.υπαρχει καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα δεν συνδεεται το κινητο με τον υπολογιστη.Δεν ειχα κανενα θεμα με την τελευταια maucat αλλα αυτο με ξενερωσε λιγο.υπαρχει καμια λυση?

 

Ξαναπερασε την. Εγω περασα μια επίσημη rom με YGDP μετά πέρασα την maucat και τώρα συνδέεται κανονικά με τον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος χρήστης στο coolpad f1 8297W. Ενεργοποίησα το internet μέσω COSMOTE και συνδέεται μόνο σε edge. Γνωρίζεται πως θα συνδεθώ σε πιο γρήγορα δίκτυα ?

 

ok το βρήκα είχα βάλει την κάρτα sim στην θέση gsm . Το άλλαξα και δουλεύει κανονικά σε H..

Edited by GoldPritsa
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπερασε την. Εγω περασα μια επίσημη rom με YGDP μετά πέρασα την maucat και τώρα συνδέεται κανονικά με τον υπολογιστή.

Και εγω μετα απο περασμα της επισημης ρομ περασα την maucat αλλα τιποτα.Δεν μπορω να καταλαβω το γιατι....

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν την τελευταια maucat και δεν μπορουν να συνδεθουν στο υπολογιστη βρηκα την λυση.Συνδεουμε το κινητο στον υπολογιστη-αποθηκαυτικος χωρος-πληκτρο μενου(αριστερα)-συνδεση υπολογιστη μεσω usb και επιλεγουμε συσκευη πολυμεσων(mtp).Δηλαδη με λιγα λογια δεν ειναι τικαρισμενη η επιλογη και πρεπει να το κανουμε χειροκινητα.Αντε λυσηκε και αυτο.Ειναι πολυ καλη ρομ και Βλεπω να την κραταω για πολυ καιρο.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο να κοστίζει σε δραχμές το Coolpad άραγε; :lol:
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...