Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Και εγω ειχα βαλει την vanilla αλλα αυτο με το gps με χαλασε.οποτε εβαλα την τελευταια maucat και ησυχασα.πραγματικα δουλευουν ολα ρολοι και απροβληματιστα.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει παιδια καποιος τι παιζει μ αυτην την ρομ

http://bbs.ydss.cn/thread-555343-1-1.html

φημιζονται για τον καλο τους ηχο....δεν βρηκα περισσοτερες πληροφοριες κανενα κινεζο εχουμε στην παρεα;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ξερει παιδια καποιος τι παιζει μ αυτην την ρομ

http://bbs.ydss.cn/thread-555343-1-1.html

φημιζονται για τον καλο τους ηχο....δεν βρηκα περισσοτερες πληροφοριες κανενα κινεζο εχουμε στην παρεα;:rolleyes:

 

Προσωπικά δεν έχω βρει κάτι το ιδιαίτερο στον ήχο των coloros ρομ, σε μερικούς αρέσει γιατί λένε είναι δυνατός, εγώ τον άκουσα παραμορφωμένο. Τη συγκεκριμένη ρομ δεν τη δοκίμασα, μιλάω βάσει των προηγούμενων. Δεν έχεις παρά να δοκιμάσεις και να μας πει αν έχουμε κάτι νεώτερο και καλύτερο.

Ηχο καλό, με εμφανή διαφορά και σε ένταση και σε ποιότητα, έχει μόνο η gionee rom (στην οποία όμως δεν δουλευει η κλήση).

Link to comment
Share on other sites

Μία φίλη της κόρης μου το έριξε(της κόρης μου) και της έσπασε η οθόνη. Δεν είμαι σίγουρος τι ακριβώς έχει σπάσει γιατί η μικρή το χρησιμοποιεί κανονικά, μπορεί να έχει σπάσει μόνο ο γορίλλας. Έχει τύχει σε κανέναν; Τι μου προτείνεται να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι, έχω ενα πρόβλημα με το κινητό...όταν το έχω πολύ ωρα σε χρήση αρχίζει να καίει στο πίσω μέρος που ειναι η κάμερα... Ακομα αρκετές φορές ενώ δείχνει να έχω σήμα δεν μπορω να πάρω ή να με πάρουν τηλ...με την επανεκκίνηση φτιάχνει αλλά είναι θεμα...εχω την AOSP ρομ...τι μπορώ να κάνω???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι, έχω ενα πρόβλημα με το κινητό...όταν το έχω πολύ ωρα σε χρήση αρχίζει να καίει στο πίσω μέρος που ειναι η κάμερα... Ακομα αρκετές φορές ενώ δείχνει να έχω σήμα δεν μπορω να πάρω ή να με πάρουν τηλ...με την επανεκκίνηση φτιάχνει αλλά είναι θεμα...εχω την AOSP ρομ...τι μπορώ να κάνω???

 

Μην το φοβασαι..φυσιολογικο ειναι...σε ολους καιει μετα απο εντονη χρηση...εκτος και αμα καει μετα απο 5 λεπτα χρησης η καει τοσο πολυ που νομιζεις οτι αν δεν το κλεισεις θα παθει ζημια...

Ποια ρομ εχεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μία φίλη της κόρης μου το έριξε(της κόρης μου) και της έσπασε η οθόνη. Δεν είμαι σίγουρος τι ακριβώς έχει σπάσει γιατί η μικρή το χρησιμοποιεί κανονικά, μπορεί να έχει σπάσει μόνο ο γορίλλας. Έχει τύχει σε κανέναν; Τι μου προτείνεται να κάνω;

 

Το πιο πιθανο ειναι να χει σπασει το digitizer το οποιο ειναι παμφθηνο..πριν παραγγειλεις ομως βεβαιωσου οτι η οθονη ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασία:

 

-Κατεβάζω 2 βίντεο από γιουτουμπ σε HD

-μετατρέπω το 1ο σε mp3, 245kbps VBR, ενω το 2ο κατεβαίνει ακόμη.

-ακούω μουσική στο spotify

-σερφάρω με Boat Browser. (προλαβαίνω να ανοιξω σελίδα μέχρι να ολοκληρωθεί η 1η διαδικασια)

-απαντάω σε μηνυματα στον messenger

 

όλα αυτά ταυτόχρονα και χωρις λαγκάρισμα

 

:D

 

Υ.Γ. το κατεβασμα από 5 segments (tubemate) σε διαστημα λίγο λιγότερο από 1΄ για αρχείο της τάξεως 57ΜΒ.

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν μπορεί κάποιος να μου πει, υπάρχει η δυνατότητα βιντεοκλήσης σε αυτήν την rom?

http://www.needrom.com/download/miui-v6-c8297w-f1/

 

Δεν γνωρίζει κάποιος??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω to coolpad me miui v6 (5.6.18) tou mickvip το προβλημα που εχω ειναι οτι καποιες φορες αφηνω το βραδυ το κινητο να φορτισει και το πρωι το βρισκω σε recovery !!!! τι μπορει να φταιει? εκτος απο αυτο ειμαι αρκετα ευχαριστημενος και δεν θα ηθελα να την αλλαξω εκτος αν βρεθει κατι πολυ καλυτερο παλι σε miui.
Link to comment
Share on other sites

κάνε εγκατάσταση πάλι με όλα τα σχετικά (wipes x3 ) ...την συγκεκριμένη την έχω 3 μήνες χωρίς πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια, ένας φίλος μου έχει το coolpad f1 και σταμάτησε να ακούει ήχο κατά την διάρκεια της κλήσης. Με ακουστικά ακούει μια χαρά όπως και σε ανοιχτή ακρόαση.

Μπορεί να κάνει κάτι;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/8-Colors-High-Quality-Fashion-New-Silicon-PC-Case-for-Coolpad-F1-8297W-Shakeproof-Armor-Cover/32225244554.html?spm=2114.32010308.4.11.4vJvas

Του δινει ογκο αλλα και πραγματικη προστασια !!!!

Μετα απο 8 μηνες με την θηκη ειπα και'γω να παιξω λιγο και με τις αλλες θηκες που του εχω παρει του κινητου και ετσι εβαλα την μαυρη σιλικονης ,τι το'θελα ?

Σε 2 μερες μεσα σε μια πολυ απλη πτωση ραγισε το glass screen protector,8 μηνες το φορουσα και δεν επαθε το παραμικρο λογο του πολυ σκληρου χειλος που εχει η θηκη και με την μια εσπασε με την σιλικονης!

προς το βαρος δινει πολυ περισοτερο βαρος ?ή μονο ογκο?
Link to comment
Share on other sites

προς το βαρος δινει πολυ περισοτερο βαρος ?ή μονο ογκο?

 

Λιγο παραπανω βαρος απο μια απλη θηκη σιλικονης!

Το τηλ. ειναι κουρσουμι απο μονο του τι να προσθεσει μια θηκη?

Πιανω το lenovo s650 και το Α916 της αδελφης μου και το meizu M1 Note του κολλητου και ειναι παναλαφρα σε συγκριση με το f1 σε σημειο που τα περενας για dummy phones!

Link to comment
Share on other sites

Έπειστα από αποστολή στη to2c μου επανάφεραν το τηλέφωνο αλλά ΔΕΝ έχει γλώσσες εκτός από Αγγλικά και κινέζικα.

Πως μπορώ να προσθλεσω τουλάχιστον τα Ελληνικά;

Ο πιο εύκολος τρόπος να αλλάξω Rom;

Έχει την Official...

Link to comment
Share on other sites

Η rom που έχω είναι αυτή: mlais_Aosp4.4.3_Coolpad_20141225_Lbxb_Alg0r1thm

Μέχρι στιγμής είναι πολύ καλή εκτός απο το θέμα με το σκάλομα των sim. Έχει κανείς να μου προτείνει καμιά άλλη rom σταθερή???

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει την τελευταία maucat κατάφερε να συνδέσει το τηλέφωνο με τον υπολογιστή;

 

Την έχω περάσει 2 φορές (για να αποκλείσω το ενδεχόμενο ότι δεν έκατσε καλά) και δεν........

 

Στην διαχείριση συσκευών πάντως,το βλέπω συνδεδεμένο κανονικά το τηλ. χωρίς να μου δείχνει ότι λείπουν drivers :confused:

Link to comment
Share on other sites

Την έχω περάσει 2 φορές (για να αποκλείσω το ενδεχόμενο ότι δεν έκατσε καλά) και δεν........

 

Στην διαχείριση συσκευών πάντως,το βλέπω συνδεδεμένο κανονικά το τηλ. χωρίς να μου δείχνει ότι λείπουν drivers :confused:

 

Και σε μένα το ίδιο. Δεν υπάρχει θέμα ότι δεν έκατσε καλά η rom. Υπάρχει λύση ή πάμε για άλλα;

Link to comment
Share on other sites

Την έχω περάσει 2 φορές (για να αποκλείσω το ενδεχόμενο ότι δεν έκατσε καλά) και δεν........

 

Στην διαχείριση συσκευών πάντως,το βλέπω συνδεδεμένο κανονικά το τηλ. χωρίς να μου δείχνει ότι λείπουν drivers :confused:

 

Και σε μένα το ίδιο. Δεν υπάρχει θέμα ότι δεν έκατσε καλά η rom. Υπάρχει λύση ή πάμε για άλλα;

 

Σε εμένα μια χαρά συνδέεται. Εκτός από τη πρώτη φορά που έπρεπε να αλλάξω την επιλογή σε MTP και μου έκανε κάτι αποσυνδέσεις, κατά τα άλλα συνδέεται κανονικά. Πάντως στην επιλογή λειτουργίας του usb είναι πολύ περίεργη...

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μια χαρά συνδέεται. Εκτός από τη πρώτη φορά που έπρεπε να αλλάξω την επιλογή σε MTP και μου έκανε κάτι αποσυνδέσεις, κατά τα άλλα συνδέεται κανονικά. Πάντως στην επιλογή λειτουργίας του usb είναι πολύ περίεργη...

 

Μα το θέμα είναι ότι δεν έχει επιλογή για λειτουργία MTP. Έχεις περάσει αυτή που βγήκε 30-05;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...