Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασα να φτιαξω παρτισιον με aparted αλλα τωρα δε μου αναγνωριζει την sd καρτα και δε μου δουλευει το card reader στο pc για να το ξανακανω φορματ απο κει υπαρχει κανα αλλο προγραμμα απο ανδροιδ ? δοκιμασα και sto TWRP αλλα τιποτα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

δοκιμασα να φτιαξω παρτισιον με aparted αλλα τωρα δε μου αναγνωριζει την sd καρτα και δε μου δουλευει το card reader στο pc για να το ξανακανω φορματ απο κει υπαρχει κανα αλλο προγραμμα απο ανδροιδ ? δοκιμασα και sto TWRP αλλα τιποτα

Αν το συνδέσεις το κινητό στο pc?σου βγάζει 2 αποθηκευτικούς χώρους;

Link to comment
Share on other sites

βασικα το ξανακανα με TWRP και δουλεψε γενικα πρεπει να πατησεις 2-3 φορες στο TWRP για να δουλεψει κατι το ιδιο μου εκανε και με τη rom (algo)

αποτι καταλβα κανεις ενα παρτισιον fat32 για τις εικονες κτλπ και ενα ext2 για τις εφαρμογες και μετα με link2sd φτιαχνεις το script για να κανει mount αυτοματα το λειτουργικο το ext2? Μηπως ειναι κανα bug της algo kai de doyleyei??

Edited by darkie
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

μόλις έβαλα την Miui 6 για να την δοκιμάσω, και συνεχώς κολλάει στο Pin της 2ης κάρτας... μου βγάζει συνέχεια ότι είναι λάθος...

Έχει βγει κάποιο fix, ή κάτι που μπορεί να με βοηθήσει, ή είναι bug οπότε κοιτάω για άλλη ROM?

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν κανεις ενα search στο google να δεις τι ειναι αυτα που κανεις?γεμιζουμε σελιδες με πραγματα που θα επρεπε να τα ξερεις πριν ξεκινησεις να αλλαξεις rom.Οσο εσυ βαριεσαι να διαβασεις λιγο αλλο τοσο βαριομαστε και μεις να διαβαζουμε σελιδες με ποστς που δεν θα επρεπε να υπαρχουν σε αυτο το thread.Τα links στην πρωτη σελιδα τα διαβασες?Εχεις καταλαβει τι κανεις?Αν οχι παρε τον χρονο σου,διαβασε λιγο και ξαναελα.

 

Φίλη,

Καλύτερα να κρατήσεις το τηλέφωνο ως είναι και μην το σκαλιζεις μέχρι να μάθεις τα βασικά.

Το πιο πιθανό είναι να το κολλήσεις και μετά.... Θα μείνεις χωρίς τηλέφωνο.

 

Πρώτα διάβασε, μετά κατάλαβε και μετά ξεκίνα να πειραματιστεις σιγα σιγα.

Εσύ πήγες, κατευθείαν, στο τελευταίο στάδιο....

Δε γίνεται έτσι...

 

Δυστυχώς έτσι είναι. Αν δεν υπάρχει κάποια στοιχειώδης εξοικείωση με υπολογιστές αρχικά, και κατόπιν με σκαλίσματα κινητών, η αλλαγή rom μπορεί να μετατραπεί σε επώδυνη διαδικασία.

 

Δυστυχώς το έχω ήδη κολλήσει!

Ευχαριστώ.

 

Τέλος πάντων, αν δεν τα καταφέρεις (αν και απ' ό,τι κατάλαβα είσαι πολύ κοντά) και είσαι Αθήνα επικοινώνησε μαζί μου να σου δείξω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βρειτε μου αν υπαρχει λυση στο παρακατω προβλημα γιατι εχουν παιξει τα νευρα μου..

Στα ξαφνικα το google play δε μπορει να κανει αναζητηση.βγαζει "ελεγχος συνδεσης,δοκιμαστε ξανα".δλδ σαν να μην ειμαι στο ιντερνετ.εχω δοκιμασει τα παντα.προσπαιησα να αλαξω λογαριασμο χρηστη αλλα τιποτα..εκανα wipe cache.απεγκατεστησα google services και google play και εβαλα αλλες εκδοσεις τους αλλα παλι τα ιδια.απεγκατεστησα greenify,disable services,lin2sd που ειχα παγωσει καποια πραγματα μηπως εφταιγε αυτο αλλα παλι τιποτα..τι να κανω;;

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

μόλις έβαλα την Miui 6 για να την δοκιμάσω, και συνεχώς κολλάει στο Pin της 2ης κάρτας... μου βγάζει συνέχεια ότι είναι λάθος...

Έχει βγει κάποιο fix, ή κάτι που μπορεί να με βοηθήσει, ή είναι bug οπότε κοιτάω για άλλη ROM?

 

Δεν χρειάζεσαι φιξ...βάλε την κάρτα σου σε κάποιο άλλο κινητό και απενεργοποιήσε το πιν

:X
Link to comment
Share on other sites

Οχι, αλλά αυτό είναι ένα καθαρά "εμφανισιακο λαθος" και οχι... Λειτουργικο καθότι ολα τα προγράμματα τύπου Explorer βλέπουν κανονικά (αν και αντεστραμενα) τις χωρητικότητες.

 

Δλδ http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2015-02-27-20-20-54_zpsmnw73gwj.png

έχω κάτι θεματακια με Google maps... κάπου είχες αναφέρει για άλλη έκδοση.... δεν το βρίσκω με αναζήτηση..... έχεις κάνα link?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

μόλις έβαλα την Miui 6 για να την δοκιμάσω, και συνεχώς κολλάει στο Pin της 2ης κάρτας... μου βγάζει συνέχεια ότι είναι λάθος...

Έχει βγει κάποιο fix, ή κάτι που μπορεί να με βοηθήσει, ή είναι bug οπότε κοιτάω για άλλη ROM?

 

Είναι bug της Rom. Κάνε την sim που θα βάλεις στην συγκεκριμένη θέση χωρίς pin. Επίσης σας δείχνει τα ονόματα των εταιρειών ή το κλασικό ''χωρίς δίκτυο'';

Edited by tolis24
ΖΤΕ BLADE - Samsung Galaxy 3 (i5800) - Google Nexus One - Asus Eee Pad Transformer 10.1" - Lg G Pad 7.0 (V400) - Coolpad F1 - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Είναι bug της Rom. Κάνε την sim που θα βάλεις στην συγκεκριμένη θέση χωρίς pin. Επίσης σας δείχνει τα ονόματα των εταιρειών ή το κλασικό ''χωρίς δίκτυο'';

Το κλασικό χωρίς δίκτυο!

Link to comment
Share on other sites

Ω, τον θεουλη καθε μερα Update δεν προλαβαινω να στρωσω την ΡΟΜ, δινει αλλη.

Θελω να δοκιμασω μια την EMUI 3 απο ATX κ μια την τελευταια MIUI.

 

Εχει παρατηρησει καποιος Freezaρισματα ή Reboot χωρις λογο στην MIUI?

Γιατι νομιζω καποια στιγμη μου εκανε κατι αλλα δεν προλαβα να το δω.

 

Εντωμεταξυ εχει πολυ πλακα το Forum γιατι εχει χωριστει στους φανατικους των απλων κ

παραμετροποιήσιμων ΡΟΜ (Vanilla, MAUCAT, MLAIS κτλ κτλ) κ σε αυτους που ειναι λιγο πιο

γραφικακηδες κ δεν τους αρεσει τοσο πολυ Tweaking (EMUI, MIUI).

 

*και στους Noob που πειραζουν το τηλεφωνο πρωτη φορα (xD)

Edited by johnickz1
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που παρατήρησα στην (προτελευταία) Miui είναι ότι με Hdr η φωτογραφία βγαίνει mirror. (διορθώνεται βέβαια με την stock gallery). Επίσης δεν μου αναγνώρισε τα ονόματα και στα κουμπιά της κλήσης. Τα είχε με τους 5ψηφιους κωδικούς τους.
ΖΤΕ BLADE - Samsung Galaxy 3 (i5800) - Google Nexus One - Asus Eee Pad Transformer 10.1" - Lg G Pad 7.0 (V400) - Coolpad F1 - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντός εβγαλα την miui v6 και έβαλα πάλη miui v5 η οποία πραγματικα τρέχει πολύ καλά με διάρκεια οθόνης περιπου 5 ώρες.

Φυσικά έχω βάλει wsm tool και mi-tools και μπορω να έχω κάποια tweak....[ATTACH]57500[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντός εβγαλα την miui v6 και έβαλα πάλη miui v5 η οποία πραγματικα τρέχει πολύ καλά με διάρκεια οθόνης περιπου 5 ώρες.

Φυσικά έχω βάλει wsm tool και mi-tools και μπορω να έχω κάποια tweak....

 

Την ειχε αρκετος κοσμος παλιοτερα, τα αρνητικα ειναι οτι ειναι outdated, η καμερα ειναι χαλια, η θερμοκρασια ανεβαινει αρκετα..

Δοκιμασε EMUIUNICOM (σου προτεινω) κ περιμενε μια πιο stable MIUI6.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε EMUIUNICOM (σου προτεινω) κ περιμενε μια πιο stable MIUI6.

Θα συπληρώσω και την EMUI 3.0 by Fireteam (Απορώ γιατί δεν σου άρεσε, έχει και καλύτερη μπαταρία ή την κράτησες πολύ λίγο?)

Δοκίμασε την έκδοση της ATX να μας πεις.

MIUI6 περιμένω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσε αρκετα αλλα δεν παιζει το Twitch κ το θελει ο μικρος αδελφος μου για να βλεπει streams (κ να μου τρωει την μπαταρια)!
Link to comment
Share on other sites

Την ειχε αρκετος κοσμος παλιοτερα, τα αρνητικα ειναι οτι ειναι outdated, η καμερα ειναι χαλια, η θερμοκρασια ανεβαινει αρκετα..

Δοκιμασε EMUIUNICOM (σου προτεινω) κ περιμενε μια πιο stable MIUI6.

 

τελευταια εκδοση 4,9,26 την εχω μερικες μερες δεν εχω δει κατι σε θερμοκρασια απο καμερα οκ δεν ειναι και η καλυτερη

φυσικα αν βγει σταθερη εκδοση miui6 εχω παει...

Link to comment
Share on other sites

Θα συπληρώσω και την EMUI 3.0 by Fireteam (Απορώ γιατί δεν σου άρεσε, έχει και καλύτερη μπαταρία ή την κράτησες πολύ λίγο?)

Δοκίμασε την έκδοση της ATX να μας πεις.

MIUI6 περιμένω και εγώ.

Αυτή εδώ είναι "Emui 262 by ATX?" η έχει βγει και αλλη;

το αρχειο modem fix.zip το βαζουμε απο recovery?γιατι μου βγαζει aborted...

Edited by savvas_p25
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα την EMUI 3.0 και την βλέπω πολύ ωραία!!

 

Το μόνο που αντιμετώπησα προς το παρών είναι ότι για κάποιο λόγο δεν λειτουργούν τα capacitive buttons...

Έχουμε καμιά εξήγηση/fix?

Link to comment
Share on other sites

Απο όσο ξέρω η συγκεκριμένη Ρομ δεν έχει πρόβλημα με το gps,μήπως έχει κανεις κάτι λάθος;

Όχι όλα κομπλέ έγιναν. Τέσπα. Ίσως να μην έδειξα την απαιτούμενη υπομονή....Θα δούμε. Ευχαριστώ anyway...

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Όχι όλα κομπλέ έγιναν. Τέσπα. Ίσως να μην έδειξα την απαιτούμενη υπομονή....Θα δούμε. Ευχαριστώ anyway...

 

αν θελεις δοκιμασε την xtremevanilla που ειναι μια πολυ καλη aosp και ολα λειτουργουν τελεια

Link to comment
Share on other sites

αν θελεις δοκιμασε την xtremevanilla που ειναι μια πολυ καλη aosp και ολα λειτουργουν τελεια

Ok... Θα τη δω και αυτή!

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Ω, τον θεουλη καθε μερα Update δεν προλαβαινω να στρωσω την ΡΟΜ, δινει αλλη.

Θελω να δοκιμασω μια την EMUI 3 απο ATX κ μια την τελευταια MIUI.

 

Εχει παρατηρησει καποιος Freezaρισματα ή Reboot χωρις λογο στην MIUI?

Γιατι νομιζω καποια στιγμη μου εκανε κατι αλλα δεν προλαβα να το δω.

 

Εντωμεταξυ εχει πολυ πλακα το Forum γιατι εχει χωριστει στους φανατικους των απλων κ

παραμετροποιήσιμων ΡΟΜ (Vanilla, MAUCAT, MLAIS κτλ κτλ) κ σε αυτους που ειναι λιγο πιο

γραφικακηδες κ δεν τους αρεσει τοσο πολυ Tweaking (EMUI, MIUI).

 

*και στους Noob που πειραζουν το τηλεφωνο πρωτη φορα (xD)

 

Και σε μένα που είμαι μια κατηγορία μόνος μου,πάω απο aosp σε miui και απο emui σε οτι υπάρχει(infocus-htc κτλ.).

Απο την τελευταια miui έφυγα λόγω freeze και reboot και το βασικότερο δεν συνεργαζόταν πλήρως με το smartwatch!

Έβαλα την βανίλια παλι αν και η κάμερα είναι τραγική(πολύ καλύτερη στην miui)!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...