Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@gsouflas

μήπως έχεις κάποια νούμερα με +30 και κάποια χωρίς?

Διόρθωσέ τα με το number fixer από το playstore.

 

τα έχω διορθωμένα! η stock εφαρμογη για μηνύματα τα δείχνει κανονικά ομως!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Με την vanilla και το θεμα lollipop οταν παω να παρω τηλεφωνο γραφοντας το νουμερο στον dialer δεν φαινεται ο αριθμος που πληκτρολογω. Το εχει παρατηρησει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

@gsouflas

μήπως έχεις κάποια νούμερα με +30 και κάποια χωρίς?

Διόρθωσέ τα με το number fixer από το playstore.

 

τα έχω διορθωμένα! η stock εφαρμογη για μηνύματα τα δείχνει κανονικά ομως!

 

Αν έχεις δύο κάρτες σιμ (μία cosmote και μία από τις άλλες wind ή vodafone) θα πρέπει να τις διπλοπεράσεις τις επαφές

και με +30 (wind ή vodafone) και χωρίς +30 (cosmote)

Link to comment
Share on other sites

http://pan.baidu.com/wap/link?uk=2252774741&shareid=1810871896&third=0

 

Μαλλον lollipop για την έκδοση td

 

Το είδα και γω αλλά είναι για το F1 plus (8297_C00)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι παλι μιας και δεν βρηκα λυση μηπως εχει καποιος καποια αλλη ιδεα.εχω την AOSP KIT KAT 4.4.2 και δεν μου αποθηκεύει τπρ στην sd card.ουτε φωτο ουτε παιχνίδια.οι ρυθμίσεις μου είναι στην sd και στις επιλογές αποθηκεύσει στην μεσαία επιλογή που είναι κενή.οτι προγράμματα έτρεξαν δεν έκαναν τπτ.είναι της Ρομ πρόβλημα η δεν έχει περαστεί καλά?γιατί είμαι έτοιμος να την βγάλω και μου αρέσει πολύ είναι η αληθεια
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι παλι μιας και δεν βρηκα λυση μηπως εχει καποιος καποια αλλη ιδεα.εχω την AOSP KIT KAT 4.4.2 και δεν μου αποθηκεύει τπρ στην sd card.ουτε φωτο ουτε παιχνίδια.οι ρυθμίσεις μου είναι στην sd και στις επιλογές αποθηκεύσει στην μεσαία επιλογή που είναι κενή.οτι προγράμματα έτρεξαν δεν έκαναν τπτ.είναι της Ρομ πρόβλημα η δεν έχει περαστεί καλά?γιατί είμαι έτοιμος να την βγάλω και μου αρέσει πολύ είναι η αληθεια

 

μετα απο την 4.4 δεν μπορεις να το κανεις αυτο

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

Οδηγός εγκατάστασης επίσημων ρομ της Coolpad

μορφής .cpb με χρήση του YGDP tool

από το PC.

 

μπορώ να χρησιμοποιήσω όποια ρομ έχω σε μορφή .cpb;

υπάρχουν τα αρχεία σε google drive να τα κατεβάσω πιο γρήγορα;

ευχαριστώ

τους drivers πως τους περνάω; για windows7 32

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ψάχνοντας για κινητό, διάβασα πάρα πολύ στα forum και κατέληξα στα εξής 3:

(με σειρά.)

 

1) JIAYU G4S

2) Lenovo A806

3) Coolpad F1

 

και τα 3 φαίνονται πολύ καλά κινητά. Απλά θα ήθελα γνώμες απο κάποιον που ξέρει ή που έχει καποιο απο αυτά, για το ποιά θα ήταν η καλύτερη επιλογή.

 

μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Thx!

 

ακομα ρωτας? το ενα εχει μια σιμ μονο με ιδια ρομ με το coolpad το αλλο εχει 1gb romm eno to coolpad 2 και 20 ε λιγοτερα ανωτερο το coolpad με κλειστα τα ματια φιλε

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κάπου παλιότερα ειχε αναφερθεί για 4G για το κινητό μας μήπως ξέρει κανεις τι και πως πρέπει να γίνει?

Αφού μάθαμε για τις δυό κάρτες και πώς γίνονται 3G μου άνοιξε η όρεξη

Link to comment
Share on other sites

κάπου παλιότερα ειχε αναφερθεί για 4G για το κινητό μας μήπως ξέρει κανεις τι και πως πρέπει να γίνει?

Αφού μάθαμε για τις δυό κάρτες και πώς γίνονται 3G μου άνοιξε η όρεξη

 

δεν εχει αναφερθει κατι τετοιο γιατι δεν γινεται..

Link to comment
Share on other sites

Με την vanilla και το θεμα lollipop οταν παω να παρω τηλεφωνο γραφοντας το νουμερο στον dialer δεν φαινεται ο αριθμος που πληκτρολογω. Το εχει παρατηρησει κανεις;

 

Ναι και για αυτό το έβγαλα. Συμβαίνει γιατί έχει άσπρο φόντο και άσπρα γράμματα

Link to comment
Share on other sites

πέρασα την ρομ με ygdp το θέμα είναι ότι εχώ κολλήσει σε μια εικόνα που γράφει modep up down

διάβασα στο modaco αλλά δεν βρήκα λύση καμιά βοήθεια;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πέρασα την ρομ με ygdp το θέμα είναι ότι εχώ κολλήσει σε μια εικόνα που γράφει modep up down

διάβασα στο modaco αλλά δεν βρήκα λύση καμιά βοήθεια;

Έγραφα σε παλαίοτερο ποστ :"Το φλασάρισμα της official CPB εξελίχθηκε σε θρίλερ, η συσκευή έμεινε σε factory mode και δεν μπούταρε, παιδεύτηκα αρκετά, η εντολή που έδινα με cmd για να βγει από το factory mode δεν εκτελούνταν αφού η USB επικοινωνία με τη συσκευή μπλοκαριζόταν από άλλες android εφαρμογές και πολλαπλούς drivers. Εν τέλει "καθάρισα" από εφαρμογές και drivers και το κινητό άνοιξε".

Η λύση λοιπόν είναι μια εντολή cmd που δίνεις να βγει από factory mode. Δεν έχω όμως έτοιμες οδηγίες (δεν τις θυμάμαι:O), πρέπει να ψάξεις modaco και xda για τους όρους adb , cmd , mode up down , factory mode .

Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και για αυτό το έβγαλα. Συμβαίνει γιατί έχει άσπρο φόντο και άσπρα γράμματα

Δεν έχω βάλει τη rom αλλά μου φαίνεται αστείο να έχουν κάνει τόσο χοντρή πατάτα! Κρίμα, και ετοιμαζόμουν για φλασάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει τη rom αλλά μου φαίνεται αστείο να έχουν κάνει τόσο χοντρή πατάτα! Κρίμα, και ετοιμαζόμουν για φλασάρισμα.

Η ρομ από μόνη της δεν έχει πρόβλημα. Όταν βάζεις ένα συγκεκριμένο θέμα το βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει τη rom αλλά μου φαίνεται αστείο να έχουν κάνει τόσο χοντρή πατάτα! Κρίμα, και ετοιμαζόμουν για φλασάρισμα.

Σε μένα δουλεύει μια χαρα!

[ATTACH]57230[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα,κινηταρα εχουμε που κανει τα παντα και φουλ παραμετροποιησιμη πλεον,

αλλα αυτοι κινεζοι δεν μπορουσαν να βαλουν το ηχειο σε αλλο σημειο???

Οταν ειναι σε φλατ επιφανεια,ο ηχος του μειωνεται δραματικα...

Ειτε ειναι χωρις θηκη,ειτε με μουφα θηκη ειτε με nillkin το ιδιο θεμα εχει.

Εχει βρει κανενας καμια λυση,εκτος απο το να το εχω αναποδα εεε??:lol::lol:

 

Να το έχεις ανάποδα, να βάλεις μια τέτοια θήκη, ένα τέτοιο αυτοκόλλητο... και άσε όλο τον κόσμο να αναρωτιέται τι είναι αυτό !!! :lol::lol::lol:

 

http://s29.postimg.org/ltide8qsj/IMG_20150219_233602_1.jpg

 

Μια άλλη καλή λύση πρέπει να είναι αυτά τα αυτοκόλλητα (ευτυχώς έχει και λίγα λευκά/διάφανα), τα οποία τα περιμένω ακόμη...

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

πέρασα την ρομ με ygdp το θέμα είναι ότι εχώ κολλήσει σε μια εικόνα που γράφει modep up down

διάβασα στο modaco αλλά δεν βρήκα λύση καμιά βοήθεια;

 

Αυτό που λέει στο modaco το έκανες και δεν δούλεψε?

 

1. Σύνδεσε το τηλέφωνο με το PC

2. Start Menu - Run, γράψε cmd και πάτα Enter

3. γράψε cd/ και πάτα Enter

4. γράψε adb shell fctest system reboot

και πάτα Enter

Link to comment
Share on other sites

Έγραφα σε παλαίοτερο ποστ :"Το φλασάρισμα της official CPB εξελίχθηκε σε θρίλερ, η συσκευή έμεινε σε factory mode και δεν μπούταρε, παιδεύτηκα αρκετά, η εντολή που έδινα με cmd για να βγει από το factory mode δεν εκτελούνταν αφού η USB επικοινωνία με τη συσκευή μπλοκαριζόταν από άλλες android εφαρμογές και πολλαπλούς drivers. Εν τέλει "καθάρισα" από εφαρμογές και drivers και το κινητό άνοιξε".

Η λύση λοιπόν είναι μια εντολή cmd που δίνεις να βγει από factory mode. Δεν έχω όμως έτοιμες οδηγίες (δεν τις θυμάμαι:O), πρέπει να ψάξεις modaco και xda για τους όρους adb , cmd , mode up down , factory mode .

Καλή επιτυχία.

 

http://www.modaco.com/topic/373530-guide-ygdp-tool-for-flashing-stock-42-44-roms/

μπορείς να με βοηθήσεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που λέει στο modaco το έκανες και δεν δούλεψε?

 

1. Σύνδεσε το τηλέφωνο με το PC

2. Start Menu - Run, γράψε cmd και πάτα Enter

3. γράψε cd/ και πάτα Enter

4. γράψε adb shell fctest system reboot

και πάτα Enter

 

το έκανα αλλά δεν λειτούργησε μου εμφάνισε κάποια αποτελέσματα στο cmd αλλά τπτ μετά.νομίζω τα ίδια απoτελέσματα από έναν user του modaco

εάν το κάνω με άλλη μέθοδο σε windows 7 64 bit θα λειτουργήσει;

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το έκανα αλλά δεν λειτούργησε μου εμφάνισε κάποια αποτελέσματα στο cmd αλλά τπτ μετά.νομίζω τα ίδια απoτελέσματα από έναν user του modaco

εάν το κάνω με άλλη μέθοδο σε windows 7 64 bit θα λειτουργήσει;

 

Σε ποιο PC σου δουλεψε το YGDP τελικά στα 7 ή στα vista?

Σε άλλο Pc από αυτό που πέρασες ρομ με YGDP θες να το κάνεις?

Πρέπει στο ίδιο Pc και στην ίδια θύρα

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο PC σου δουλεψε το YGDP τελικά στα 7 ή στα vista?

Σε άλλο Pc από αυτό που πέρασες ρομ με YGDP θες να το κάνεις?

Πρέπει στο ίδιο Pc και στην ίδια θύρα

 

όχι δανείστηκα laptop me win7 64bit και έφτασα Με YGDP στο στάδιο με την εικόνα modem και up down.

στο ίδιο pc έκανα τις εντολές και μου εμφάνισε αποτέλεσμα νομίζω τα ίδια από modaco user

τα έκανα απεγκατάσταση όλα δοκίμασα και χωρίς drivers και με drivers

ένας στο Μodaco λέει ότι του πέτυχε με mtkdroid tool adb cmd δοκίμασα αλλά τπτ δεν το έβρισκε μήπως θέλει διαφορετικές εντολές;

σε ευχαριστώ πολύ

με άλλη μέθοδο λες να δουλέψει;

τι λύση υπάρχει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όχι δανείστηκα laptop me win7 64bit και έφτασα Με YGDP στο στάδιο με την εικόνα modem και up down.

στο ίδιο pc έκανα τις εντολές και μου εμφάνισε αποτέλεσμα νομίζω τα ίδια από modaco user

τα έκανα απεγκατάσταση όλα δοκίμασα και χωρίς drivers και με drivers

ένας στο Μodaco λέει ότι του πέτυχε με mtkdroid tool adb cmd δοκίμασα αλλά τπτ δεν το έβρισκε μήπως θέλει διαφορετικές εντολές;

σε ευχαριστώ πολύ

με άλλη μέθοδο λες να δουλέψει;

τι λύση υπάρχει;

 

Δοκίμασε ξανά αφού αφαιρέσεις με το USBDeview άχρηστους USB drivers.

 

Μεταφρασμένο από κινέζικα 2ος τρόπος

2, how truly be finished flashing process it there is a definite step was to give the DM marking system , after entering the phone, open the dial pad, enter * # 9527 * #, select the DM, then pop R & D-specific password, and then enter code 54321 and click on settings, so even if your DM marked Well, you can exit the factory mode, the normal start of his love machine.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ξανά αφού αφαιρέσεις με το USBDeview άχρηστους USB drivers.

 

Μεταφρασμένο από κινέζικα 2ος τρόπος

2, how truly be finished flashing process it there is a definite step was to give the DM marking system , after entering the phone, open the dial pad, enter * # 9527 * #, select the DM, then pop R & D-specific password, and then enter code 54321 and click on settings, so even if your DM marked Well, you can exit the factory mode, the normal start of his love machine.

 

το dm marking system τι είναι πως θα ανοίξω το dial pad?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...