Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να το βάλεις, ιδίως σε καλά ακουστικά θα δεις μεγάλη διαφορά, αλλά και στο ηχείο. Να ενεργοποιήσεις τις προχωρημένες ρυθμίσεις. Στην εγκατάσταση να διαλέξεις τη βέλτιστη ποιότητα.

Βάλτο και εδώ είμαστε. Εγώ το είχα από το προηγούμενο τηλέφωνο.

 

Κατσε γιατι σκαλωσα τωρα,,ετσι οπωs μου τα εδωσεs πωs τα κανω install?2 Αρχεια εχει μεσα το zipακι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Κατσε γιατι σκαλωσα τωρα,,ετσι οπωs μου τα εδωσεs πωs τα κανω install?2 Αρχεια εχει μεσα το zipακι

 

το .apk με το 4.χ είναι για έκδοση android 4.0 και πανω

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και γω το είχα πάθει με λαεκ.

Ξηλωσα χποουσντ και ολα τα μοντούλ του και τα πέρασα ένα ένα από την αρχή.

Νομίζω οτι σκαλωνε σε ενα μοντούλ που είχε σχεση με την εγγραφή σε κάρτα sd.

Το άλλαξα

Και ολα οκ.

(δε βάζω και το χέρι στην φωτια, αλλά κάπου εκεί ήταν το θέμα)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον Azul για το αρχείο Google maps που μου υπέδειξε και έφτιαξα την εφαρμογή χωρίς να crashαρει πλέον. Αν μπορεί κάποιος ας μου πει τι μπορεί να φταίει και κλείνει η εφαρμογή ραδιόφωνο όταν κάνω swipe στην βέλονα και κλείνει. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον Azul για το αρχείο Google maps που μου υπέδειξε και έφτιαξα την εφαρμογή χωρίς να crashαρει πλέον. Αν μπορεί κάποιος ας μου πει τι μπορεί να φταίει και κλείνει η εφαρμογή ραδιόφωνο όταν κάνω swipe στην βέλονα και κλείνει. Ευχαριστώ

 

Ποια rom έχεις, την εργοστασιακή multilanguage μήπως;

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom έχεις, την εργοστασιακή multilanguage μήπως;

 

Ναι, αυτήν. Ο μπατζανακης μου που του το πήρα και έχει την ίδια, δεν έχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Η προσθήκη της Ελληνικής γλώσσας σε αυτή τη rom που δεν την υποστηρίζει εγγενώς έχει σαν αποτελέσματα να κρασάρουν κάποιες εφαρμογές. Κρασάρει και η εφαρμογή Βίντεο όπως και το data usage. Τώρα το γιατί δε συμβαίνει στον άλλο, μάλλον θέμα τύχης είναι.

 

Αν θες τη συμβουλή μου, βάλε μια άλλη rom να ησυχάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα γλώσσας που αναφέρει και ο φίλος πιο πάνω, αν γυρίσεις την γλώσσα στα αγγλικά θα δεις ότι ούτε το ραδιόφωνο ούτε το βίντεο θα "κρασάουν"
Link to comment
Share on other sites

Με την A310 v3 ασχολήθηκε κανείς σήμερα;;

 

Την κατεβασα θα την περασω αλλα δεν ειχα χρονο

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια και απο μενα

 

ο azuli αν δεν κανω λαθος ειχε γραψει κατι πριν καιρο για ενα Bug Που του ειχε βγαλει

 

οχι..ειναι εγκεκριμενη η rom!

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα γλώσσας που αναφέρει και ο φίλος πιο πάνω, αν γυρίσεις την γλώσσα στα αγγλικά θα δεις ότι ούτε το ραδιόφωνο ούτε το βίντεο θα "κρασάουν"

 

Δυστυχώς η "ζημιά" που γίνεται είναι μη αναστρέψιμη, και να γυρίσει τη γλώσσα στα Αγγλικά οι εφαρμογές θα συνεχίσουν να κρασάρουν.

 

Ας βάλει κάποια άλλη rom να ησυχάσει και να χαρεί τη συσκευή του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το γύρισα Αγγλικά και δεν crashαρει το ραδιόφωνο πλέον!!!

 

Τυχερός είσαι. :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Έχω ένα πρόβλημα με το recovery menu μου.

 

-Από Mobileuncle Tools,στο recovery update επιλέγω το img μου,πατάει να κάνει reboot σε recovery,αλλά δεν κάνει τπτ.

-Με συνδιασμούς πλήκτρων στην εκκίνηση επίσης δεν κανει τπτ,bootάρει κανονικά.

-Με TWRP παλιότερα είχα καταφέρει να του περάσω custom rom,όμως τώρα έχω θέμα: Όταν επιλέγω install,και κάνω add zip,και επιλέγω την rom μου σε .zip, πετάει ΤWRP manager has crashed.

 

Έψαξα και βρήκα παρόμοια προβήματα,όμως δεν βρήκα ξεκάθαρη λύση,αν κάποιος το είχε το πρόβλημα και το έλυσε ,με σώζει! ;)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία aosp maucat,αυτή που έδωσε σήμερα(χτες:p )στο λινκ ο azuli(χτες είχα βάλει την 31/12).

Μέχρι στιγμής δεν βλέπω διάφορες εμφανείς,αλλά το baseband μου φαίνεται είναι παλιότερο απο οτι στην 31/12(δεν το συγκράτησα αλλά νομιζω ελεγε 11/2014).

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία aosp maucat,αυτή που έδωσε σήμερα(χτες:p )στο λινκ ο azuli(χτες είχα βάλει την 31/12).

Μέχρι στιγμής δεν βλέπω διάφορες εμφανείς,αλλά το baseband μου φαίνεται είναι παλιότερο απο οτι στην 31/12(δεν το συγκράτησα αλλά νομιζω ελεγε 11/2014).

 

Βγηκε αλλη δηλ. πιο καινουργια απο την Μaucat aosp 31.12?

Link to comment
Share on other sites

Απο azuli

 

Νεα εκδοση maucat aosp.Δεν ξερω τι εχει αλλαξει https://yadi.sk/d/lyakJ_MFd7TTo . Τον π$#%^η ουτε μιση μερα δεν φορεσα την 31.12..

 

KAI a310 v3 decrapified aosp σε zip http://www.modaco.com/topic/374249-rom-442-aosp-nitro-a310-v3-repack/

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,αξιζει να περασει κανεις απο την προηγουμενη aosp maucat σ αυτην που εσκασε μυτη χτες η μπα?
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS. Χωρίς να ξέρω πως, ξαφνικά αντί για κάποια γράμματα όπως το α, το ο, το ί , το ς και άλλα γράμματα, εμφανίζονται τετράγωνα στη θέση τους. Τι έκανα και πως μπορώ να το διορθώσω? Βοήθεια! Edited by petntoul
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το γύρισα Αγγλικά και δεν crashαρει το ραδιόφωνο πλέον!!!

 

Άλλαξε ρομ και θα μας θυμηθείς όλους εδώ μέσα. Άλλο κινητό μετά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά SOS. Χωρίς να ξέρω πως, ξαφνικά αντί για κάποια γράμματα όπως το α, το ο, το ί , το ς και άλλα γράμματα, εμφανίζονται τετράγωνα στη θέση τους. Τι έκανα και πως μπορώ να το διορθώσω? Βοήθεια!

 

Φαντάζομαι ότι αυτό στο κάνει όταν είσαι σε μια σελίδα ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Έχω ένα πρόβλημα με το recovery menu μου.

 

-Από Mobileuncle Tools,στο recovery update επιλέγω το img μου,πατάει να κάνει reboot σε recovery,αλλά δεν κάνει τπτ.

-Με συνδιασμούς πλήκτρων στην εκκίνηση επίσης δεν κανει τπτ,bootάρει κανονικά.

-Με TWRP παλιότερα είχα καταφέρει να του περάσω custom rom,όμως τώρα έχω θέμα: Όταν επιλέγω install,και κάνω add zip,και επιλέγω την rom μου σε .zip, πετάει ΤWRP manager has crashed.

 

Έψαξα και βρήκα παρόμοια προβήματα,όμως δεν βρήκα ξεκάθαρη λύση,αν κάποιος το είχε το πρόβλημα και το έλυσε ,με σώζει! ;)

 

για δοκιμασε αυτην την ΤWRP http://www.mediafire.com/download/6yr56cpbg06av6y/TWRP+Recovery.rar

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Έχω ένα πρόβλημα με το recovery menu μου.

 

-Από Mobileuncle Tools,στο recovery update επιλέγω το img μου,πατάει να κάνει reboot σε recovery,αλλά δεν κάνει τπτ.

-Με συνδιασμούς πλήκτρων στην εκκίνηση επίσης δεν κανει τπτ,bootάρει κανονικά.

-Με TWRP παλιότερα είχα καταφέρει να του περάσω custom rom,όμως τώρα έχω θέμα: Όταν επιλέγω install,και κάνω add zip,και επιλέγω την rom μου σε .zip, πετάει ΤWRP manager has crashed.

 

Έψαξα και βρήκα παρόμοια προβήματα,όμως δεν βρήκα ξεκάθαρη λύση,αν κάποιος το είχε το πρόβλημα και το έλυσε ,με σώζει! ;)

 

Εγώ όταν ήθελα να του περάσω την recovery μου έκανε ακριβώς το ίδιο. Στην σελίδα 533 ο mixanikosgr έχει όλες τις recovery. Έκανα απεγκατασταση το mobile uncle και το εγκατέστησα ξανά από εκεί που το δίνει ο mixanikosgr. Μου πήρε την TWRP 2.6.0, πήρα backup καλού κακού και μετά επειδή πολλά παιδιά εδώ μέσα προτείνουν την CWM 6.0.5.0 την δοκίμασα και την πήρε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά!! Φίλοι μου έχω ενα θεμα με τα video!!!ενω επεζαν μια χαρά εκανα μάλλον καμιά βλακεία και τώρα που παταω το video μου γράφει οτι η εφαρμογή του video έχει σταματήσει !! Και πατάς ΟΚ και δεν παίζει τίποτα!! Help me !!!sos!!!
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε ρομ και θα μας θυμηθείς όλους εδώ μέσα. Άλλο κινητό μετά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φαντάζομαι ότι αυτό στο κάνει όταν είσαι σε μια σελίδα ίντερνετ.

 

Το κάνει και στο πληκτρολόγιο οποίο και να έχω, στις επαφές κτλ. Θέλω να αλλάξω rom αλλά είμαι τελείως άσχετος, δεν το έχω ξανακάνει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...