Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Εχω την εντυπωση αν θυμαμαι καλα οτι στην kk μονο η εκδοση 3.4.3 του gravity μου δουλευε..οποτε ας μη το ρισκαρω και χασω τις ρυθμισεις του..thanks παντως
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε clean install με CWM 6.0.5

Υπαρχει link λιγες σελιδες πισω.

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση αν θυμαμαι καλα οτι στην kk μονο η εκδοση 3.4.3 του gravity μου δουλευε..οποτε ας μη το ρισκαρω και χασω τις ρυθμισεις του..thanks παντως

 

δουλευουν ολα κανονικα στο gravity σε ολες τις εκδοσεις αρκει να χεις aosp καθαρη οπως η a310.Kαι φυσικα δεν χρειαζεται να περνας ξανα τις ρυθμισεις καθε φορα,γι αυτο ειναι το titanium..!(για restore των settings απο διαφορετικη σε διαφορετικη εκδοση gravity δεν βαζω το χερι μου στη φωτια)

Link to comment
Share on other sites

δουλευουν ολα κανονικα στο gravity σε ολες τις εκδοσεις αρκει να χεις aosp καθαρη οπως η a310.Kαι φυσικα δεν χρειαζεται να περνας ξανα τις ρυθμισεις καθε φορα,γι αυτο ειναι το titanium..!(για restore των settings απο διαφορετικη σε διαφορετικη εκδοση gravity δεν βαζω το χερι μου στη φωτια)

 

ετσι ακριβως, επανερχονται ολα ακομα και οι ρυθμισεις στο gravity

εγω θελω να ρωτησω τον algorithm το >off screen gestures τι ακριβως κανει? δουλευει στην παρουσα ρομ?

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως, επανερχονται ολα ακομα και οι ρυθμισεις στο gravity

εγω θελω να ρωτησω τον algorithm το >off screen gestures τι ακριβως κανει? δουλευει στην παρουσα ρομ?

 

Βασικα αυτα δεν υποστηριζονται απο τον kernel για το κινητο μας. Σε αλλες συσκευες μπαινεις απευθειας σε εφαρμογες οπως καμερα σχεδιαζοντας το C ενω το κινητο ειναι κλειδωμενο η επισης double tap για να ξυπνησεις την συσκευη . Ειναι ολα αμεσες συντομευσεις απο deep sleep και δυστυχως δεν ειναι θεμα rom :(

Edited by devilgene
Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στις τελευταίες εκδόσεις του gravity για kitkat υπάρχει η επιλογή. Στις παλιότερες όχι. Κατέβασε το τελευταίο gravity kk.

 

Μόνο σε aosp (stock android), στις άλλες όχι, ακόμα και η τελευταία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι παιδια. Εμεις που εχουμε μαμα ρομ στο κινητο και του εχουμε κανει απλα ενα root τι θα πρεπει να βγαλουμε απο μεσα με το titanium; Εγω μονο το messaging apk εβγαλα για να βαλω το gosms. Μπορω να βγαλω και κατι αλλο;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι παιδια. Εμεις που εχουμε μαμα ρομ στο κινητο και του εχουμε κανει απλα ενα root τι θα πρεπει να βγαλουμε απο μεσα με το titanium; Εγω μονο το messaging apk εβγαλα για να βαλω το gosms. Μπορω να βγαλω και κατι αλλο;

 

Αν και παλιο post ριξε ενδεικτικα μια ματια εδω νομιζω θα σε βοηθησει αρκετα : http://www.modaco.com/topic/372543-coolpad-f1-8297w-review-info-software-custom-roms/page-92#entry2228991

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Χμμ πηγα να ανοιξω το youtube και το κινητο κολλησε και εκανε reboot μονο του. Μετα το reboot πηγα να το ξαναανοιξω και ξανα το ιδιο . Εβγαλα μπαταρια και εστρωσε μετα ανοιγε κανονικα . Μετα απο καποιες ωρες ομως το ξανακανε .:confused:
Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Χμμ πηγα να ανοιξω το youtube και το κινητο κολλησε και εκανε reboot μονο του. Μετα το reboot πηγα να το ξαναανοιξω και ξανα το ιδιο . Εβγαλα μπαταρια και εστρωσε μετα ανοιγε κανονικα . Μετα απο καποιες ωρες ομως το ξανακανε .:confused:

 

Δοκίμασε ένα clear cache και dalvik cache? Πολλές φορές κάνει θαύματα.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ένα clear cache και dalvik cache? Πολλές φορές κάνει θαύματα.

 

Με εκνευρισε και γυρισα στη v2 :lol: ! Κρατησα backup με τα παντα στημενα .Παρα πολυ καλη η rom πραγματι απλα εμενα δε με πειραζουν τα αγγλικα της v2 και αγαπαμε μπαταρια αλλα εννοειται πως θα βαζαμε τη δικια σου :D

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Με εκνευρισε και γυρισα στη v2 :lol: ! Κρατησα backup με τα παντα στημενα .Παρα πολυ καλη η rom πραγματι απλα εμενα δε με πειραζουν τα αγγλικα της v2 και αγαπαμε μπαταρια αλλα εννοειται πως θα βαζαμε τη δικια σου :D

 

No problem :), όπως λέω πάντα "if it ain't broke don't fix it". Εγώ ήμουν με laek v4 kernel3 για αιώνες...

 

Πιθανό να ακολουθήσει εξελληνισμός της a310 v2 (στο σημείο που δεν χαλάει τίποτα βέβαια) :) Το παλεύω καιρό.

 

Το κακό με αυτό το χόμπι είναι ότι είναι κάψιμο:lol:

Βεβαια εστω και σε έναν να ψιλοαρεσε η Ρομ εμένα μου αρκεί!

 

Άμα βρείτε καμία ακόμα με σταθερή βάση σφυρατε. Με βλέπω βέβαια για διαζύγιο αλλά πιστεύω έχω λίγο περιθωριο.:D

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

No problem :), όπως λέω πάντα "if it ain't broke don't fix it". Εγώ ήμουν με laek v4 kernel3 για αιώνες...

 

Πιθανό να ακολουθήσει εξελληνισμός της a310 v2 (στο σημείο που δεν χαλάει τίποτα βέβαια) :) Το παλεύω καιρό.

 

Το κακό με αυτό το χόμπι είναι ότι είναι κάψιμο:lol:

Βεβαια εστω και σε έναν να ψιλοαρεσε η Ρομ εμένα μου αρκεί!

 

Άμα βρείτε καμία ακόμα με σταθερή βάση σφυρατε. Με βλέπω βέβαια για διαζύγιο αλλά πιστεύω έχω λίγο περιθωριο.:D

 

Σε 1+1 πας; :)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι και γ...ω τα μικροβια ομως αυτο το χομπι χαχα :) . Και πραγματικα εξαιρετικη η δουλεια οχι σαν κατι rom κινεζικες που βγαινουν καθε μερα που ουτε rom δεν πρεπει να λεγονται :lol::lol: Edited by devilgene
Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέρασα την Infocus Maucat και μου έκατσε αρκετά καλά. Βέβαια λείπουν κάποια πραγματάκια που θα ήθελα και τα οποία υπάρχουν στην ROM που έβαλα το μεσημέρι (του φίλου από πάνω) αλλά εντάξει, συνηθίζονται. Σε μενα έκατσε κάπως πιο γρήγορη, χωρίς το όποιο lag λέγαμε σε προηγούμενη σελίδα ότι συνάντησα στην άλλη ROM, οπότε λέω να την κρατήσω προς το παρόν. Ορίστε και τα benches.

[ATTACH]54618[/ATTACH] [ATTACH]54619[/ATTACH]

 

Και δυο ερωτήσεις.

1). Τα χρώματα μου φαίνονται αρκετά έντονα-σκούρα στη maucat, υπάρχει κάποιος τρόπος να "ανοίξουν" ας πούμε; Σε χρώματα η αλήθεια είναι ότι μου άρεσε λίγο καλύτερα η ROM του φίλου.

 

2). Και κάτι άλλο που δεν κατάλαβα... Λέγανε κάποιοι ότι δεν μπορούμε να βάλουμε στη maucat το 2G (1η φωτο). Μα η επιλογή στη 2η φωτο δεν μας δίνει αυτό που θέλαμε; Σκέτο 2G δηλαδή;

[ATTACH]54620[/ATTACH][ATTACH]54621[/ATTACH]

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

Σε 1+1 πας; :)

 

Μπορεί για να δούμε... διότι έχω ήδη κάνει τρείς απόπειρες ελληνοποίησης της a310 v2 και δυο τρια core πακέτα σκαγανε. Είναι βεντέτα τώρα πια:devil:...:lol:

 

Μάλλον θα κάνω συντηρητική ελληνοποίηση την 4η φορά με μονο systemui.apk settings.apk framework-res.apk και αντε browser και launcher γιατί όταν το εκανα για 46 apk και ο π@τος μου βγήκε και εσκαγε...

 

Ωχ 3 παρα 10 ξημερώματα. είμαι τελείως καμμένος:blink:

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Aυτο το τιτανιουμ ρε παιδια πως δουλευει?οσες φορες το εβαλα δεν εβγαλα ακρη!!!πως βρισκουμε τις εφαρμογες που υπαρχουν στο τηλεφωνο για να κανουμε πχ καποια freeze?
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το κατάλληλο θέμα πιστεύω εδώ για να κάνουμε guide για το Titanium.

 

Εύκολα μπορείς να βρεις πληροφορίες με λίγο Google, πχ http://www.addictivetips.com/mobile/how-to-use-titanium-backup-for-android-complete-guide/

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αλγόριθμε σ’ ευχαριστώ για τον κοπο που εκανες . Μπορω να πω ότι μου αρεσε η ρομ σου και ειδικα όταν ειδα ότι κανει εγκατασταση και το navigon που ειχα προβλημα να το εγκαταστησω με άλλες ρομ. To Προβλημα που εχω είναι ότι κανει force close το outlook . Δοκιμασα να περασω και μια παλαιοτερη εκδοση αλλα πάλι είχα το ίδιο αποτελεσμα.

 

Επεξεργασια:

Μαλλον είχα προβλημα με τη συγκεκριμενη εκδοση του navigon 5.2.0 που ειχα. Δοκιμαζοντας το Infocus ειχα παλι προβλημα εγκαταστασης το οποιο λυθηκε με την εκδοση 5.3.0

Edited by miltossat
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στα καλα καθουμενα το xposed μου βγαζει κενο το φακελο "κατεβασμα" που κατεβαζουμε τα modules..γιατι;;πως διορθωνεται;;το εγκατεστησα απ την αρχη αλλα παλι τα ιδια..ενω μεσα στο φακελο modules μου δειχνει κανονικα αυτα που ειχα βαλει παλαιοτερα
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Είμαι με μαμίσιο κινητό, και διαπιστώνω ότι πολλές εφαρμογές δεν γυρίζουν όταν περιστρέφεται η οθόνη. Η σχετική επιλογή είναι ενεργοποιημένη (Ρυθμίσεις > Προβολή > Αυτόματη περιστροφή οθόνης) και πράγματι κάποιες εφαρμογές λετουργούν σωστά. Άλλες όμως, συμπεριλαμβανομένου και του launcher δεν περιστρέφονται. Τι μπορεί να γίνει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...