Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μαλλον καποιο απο τα fix που εκανες επιασε γιατι και γω εβαλα τωρα ενα module-->http://forum.xda-developers.com/xposed/modules/kitkat-sd-card-access-t2790992 που το εφτιαξε και τα σωζει και μενα σε αυτον τον φακελο..!Πριν δεν με αφηνε να επιλεξω καν την εξωτερικη σαν προορισμο..

Τhanks για το test!

 

Να φανταστώ δεν υπάρχει τρόπος να τα βάζουμε σε δικό μας φάκελο ε?

 

Περί micromax decrappified:

 

Για πείτε ακριβώς για το fix με την εξωτερική SD γιατί τα έχω όλα στην εσωτερική τώρα(χάρτες sygic, loquendo, zooper widgets κλπ) και θα ήθελα να τα έχω στην SD. Τι να κατεβάσω και πώς να το σετάρω;

 

Επίσης, υπάρχει τρόπος να φύγει το ενοχλητικό lockscreen και να έχω το default aosp; Κάνω freeze το videoorbplugin και δεν μου δίνει καν επιλογή για lockscreen πλέον στα settings. Δεν ξέρω μην είναι ξεχωριστό app για το άλλο lockscreen που να το freezάρω θα με πηγαίνει με την μία στο aosp lockscreen.

 

Τέλος, τι apps να βγάλω; Πέρα από το salestracker ή όπως το έλεγαν(το σούταρα τελείως αυτό) βρήκα ένα MAGE money plant 1.0, ένα mcube και γενικά αν υπάρχει άλλη σαβούρα πείτε μου να την σουτάρω.

 

Μεγάλη συζήτηση, διάβασε λίγο παραπάνω το αναλύσαμε με τον Jpower.... εγώ κατέβασα το lockerpro lockscreen free και μου άρεσε πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Να φανταστώ δεν υπάρχει τρόπος να τα βάζουμε σε δικό μας φάκελο ε?

 

 

δεν το βλεπω γιατι μαλλον ο browser δεν εχει αυτη την επιλογη.Ισως με κανα mod του apk αλλα ποιος ασχολειται τωρα μ'αυτο..!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για πείτε ακριβώς για το fix με την εξωτερική SD γιατί τα έχω όλα στην εσωτερική τώρα(χάρτες sygic, loquendo, zooper widgets κλπ) και θα ήθελα να τα έχω στην SD. Τι να κατεβάσω και πώς να το σετάρω;

 

 

ακριβως το αποπανω ποστ σου λεει..θες xposed framework και root.Αν δεν ξερεις τι ειναι το xposed ριξε ενα γκουγκλινγκ..!

Link to comment
Share on other sites

Κόψτε πλάκα στις 15 του μήνα να βγάλει κανένα τσακάλι L παρέα με του nexus και να φύγει το coolpad σε άλλο γαλαξία :lol:
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα το module για το xposed, έκανα το reboot μου και δοκίμασα να κάνω cut/paste τους φακέλους Sygic και LoquendoTTS από την εσωτερική μνήμη στην κάρτα sd. Ενώ δουλεύει το Sygic και βλέπει χάρτες, δεν δουλεύει το Loquendo. Μικρό το κακό θα μου πείτε, το μεγάλο μέγεθος είναι οι χάρτες και όχι οι φωνές, απλά θα ήθελα να δούλευαν όλα από την εξωτερική sd. Τώρα μένει να το δοκιμάσω με κάποιο μεγάλο παιχνίδι με τα αρχεία του σωσμένα στο /mnt/sdcard1/Android/obb/whatever και ο θεός βοηθός.

 

Για το lockscreen θέλω το βασικό aosp γιατί έχω το κινητό κλειδωμένο με pin. Δεν θέλω να κάνω slide στο ένα lockscreen και μετά να βάζω pin στο άλλο. Άστε που το aosp lockscreen με βολεύει γιατί μέσω gravitybox βάζω διαφορετικό wallpaper και κάνω κι άλλες ρυθμίσεις(κόβω πχ τις κλήσεις έκτακτης ανάγκης και δεν χρειάζεται να πατάω enter όταν βάλω το pin). Το lockscreen που έχει από τη μάνα του μην είναι κάποιο app που αν το σβήσω γλυτώσω και γυρίσει στην aosp;

 

ΥΓ: Αυτό που έλεγα περί tap tap app στην micromax είναι όπως στην pure aosp v2, δηλαδή έχει μηδαμινή κατανάλωση. Φαντάζομαι το ίδιο ισχύει και για άλλα προγράμματα όπως το automaton. Οπότε κάτι παίζει με τις laek, δεν εξηγείται αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

δεν δουλεύει το Loquendo.

 

ισως με uninstall του longuendo και περασμα παλι,μπορει να ψαχνει ακομα την παλια διαδρομη

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κόψτε πλάκα στις 15 του μήνα να βγάλει κανένα τσακάλι L παρέα με του nexus και να φύγει το coolpad σε άλλο γαλαξία :lol:

 

λογικα θα βγει και επισημα στα rebrands οπως το A310,νομιζω η εταιρια υποσχεται μια αναβαθμιση και αυτα εχουν κυκλοφορησει ηδη με kitkat.Οποτε ειναι πολυ πιθανο σε μερικους μηνες.Unofficial port θα δουμε σιγουρα πολυ πιο γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το honor 3c... Διαβάζω ότι το coolpad έχει colour bleed και η κάμερα δεν είναι καλή. Ισχύει; ποια είναι η τελευταία ρομ;; τα έχουν φτιάξει; μπορώ να βάλω miui?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, προσωπικά έχω καλοβολευτεί με την V4 αλλά επείδή μου κολήσατε το μικρόβιο :p και με ξύνει το χέρι μου να φορτώσω καμια ρομ, υπάρχει κάποια που να λειτουργεί το λαμπακι led στις ειδοποιήσεις? Αν όχι άδικος κόπος να φορτώσω κάποια γιατί με βολεύει αφάνταστα αυτό το feature.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το honor 3c... Διαβάζω ότι το coolpad έχει colour bleed και η κάμερα δεν είναι καλή. Ισχύει; ποια είναι η τελευταία ρομ;; τα έχουν φτιάξει; μπορώ να βάλω miui?

Αν σου ειναι ευκολο μπορεις να διαβασεις και κανενα ποστ απο τα παραπανω!

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το honor 3c... Διαβάζω ότι το coolpad έχει colour bleed και η κάμερα δεν είναι καλή. Ισχύει; ποια είναι η τελευταία ρομ;; τα έχουν φτιάξει; μπορώ να βάλω miui?

 

υπαρχουν συζητησεις επι συζητησεων γι αυτα στις σελιδες του thread,αν ενδιαφερεσαι για το κινητο πρεπει να διαβασεις ολο το thread για να παρεις εικονα,αλλιως μπορω να σου απαντησω εγω:οχι.Η ναι.Η γνωμη ενος ισον με την γνωμη κανενος.

 

Για rom εδω:http://www.modaco.com/forum/778-coolpad-f1/

Link to comment
Share on other sites

Ή έχει colour bleed ή δεν έχει η κάμερα είναι καλή ας πούμε με το xiaomi Red Rice? Από ρομ από ότι είδα έχει πολλές επιλογές..

 

εμενα παντως δεν εχει.Η camera ειναι αναλογη της rom και της εφαρμογης που χρησιμοποιεις.Αν εψαχνες το thread θα εβλεπες και τις φωτο

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο μένα. Πολύ καλό το forum του coolpad μπορώ να πω. Η ερώτηση μου είναι: Έχω παραγγείλει απο to2c και στο site της Singapore post γράφει αυτό (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article). Επειδή έχω ξαναπαραγγέιλει κι άλλα τηλέφωνα αυτό το status δεν το έχω ξανασυναντήσει και θα ήθελα να ξέρω αν πάνε όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο μένα. Πολύ καλό το forum του coolpad μπορώ να πω. Η ερώτηση μου είναι: Έχω παραγγείλει απο to2c και στο site της Singapore post γράφει αυτό (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article). Επειδή έχω ξαναπαραγγέιλει κι άλλα τηλέφωνα αυτό το status δεν το έχω ξανασυναντήσει και θα ήθελα να ξέρω αν πάνε όλα καλά.

 

Καλησπέρα, ναι όλα μια χαρά, αν έχεις άλλες ερωτήσεις για αποστολές μπορείς να τις κάνεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάνα κουπόνι εκπτωτικο για εμάς του myphone?

 

Ρώτα στο chat, δωράκια θα τσιμπήσεις αλλά για έκπτωση χλωμό το βλέπω

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία ερώτηση... Με custom rom κλπ έχω μια σχετική εμπειρία οπότε τους λέω να το στείλουν με την original αγγλοκινεζικη ή μουλτι και ροοτ;;

Με ems είναι οκ ή παίζει τελωνείο έχω κάνα χρόνο να παραγγείλω από Κίνα μιλάω για το to2c

Edited by naxiand
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο μένα. Πολύ καλό το forum του coolpad μπορώ να πω. Η ερώτηση μου είναι: Έχω παραγγείλει απο to2c και στο site της Singapore post γράφει αυτό (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article). Επειδή έχω ξαναπαραγγέιλει κι άλλα τηλέφωνα αυτό το status δεν το έχω ξανασυναντήσει και θα ήθελα να ξέρω αν πάνε όλα καλά.

 

Κι εγώ το παρήγγειλα την Τετάρτη απο το Vickmall με Singapore post και απο την Παρασκευή 10/10 μου γράφει το ίδιο. Αύριο Δευτέρα μπορεί να μπουν και τα δύο στο ίδιο αεροπλάνο για Ευρώπη.:)

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία ερώτηση... Με custom rom κλπ έχω μια σχετική εμπειρία οπότε τους λέω να το στείλουν με την original αγγλοκινεζικη ή μουλτι και ροοτ;;

Με ems είναι οκ ή παίζει τελωνείο έχω κάνα χρόνο να παραγγείλω από Κίνα μιλάω για το to2c

 

Θα ειμαι κι εγω ευγενικος και θα σου απαντησω αναλογως. Εχουν απαντηθει εκατομμυρια φορες τετοια ερωτηματα. Κάνε ενα search, ειναι φίλος μας το search. Δεν μπορεί από τις 6 σελίδες που γεμίζουμε τη μέρα να είναι οι 4 τέτοιου είδους ερωτήματα. Ή για θήκες ή για sd. Καλησπέρα.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Είναι ΣΚ. Θέλω να δοκιμάσω νέα ROM. Αυτή η micromax nitro canvas ενδιαφέρουσα φαίνεται. Απλό φλασάρισμα ή θέλει αυτό το YMCA tools? Τι πράμα είναι αυτό ρε παιδιά;; Πώς δουλεύει;; :lol:

 

Δώστε και κανα link. Του modaco δεν κάνουν δουλειά

 

Θα είμαι ευγενικός, κάνε ένα search, έχουν απαντηθεί αυτά τα ερωτήματα μην γεμίζουμε το τοπικ με τέτοια :-P

http://bit.ly/1roOatc

Link to comment
Share on other sites

Θα είμαι ευγενικός, κάνε ένα search, έχουν απαντηθεί αυτά τα ερωτήματα μην γεμίζουμε το τοπικ με τέτοια :-P

http://bit.ly/1roOatc

 

Μ'αρεσεις!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει το 4007mV πως είναι 90%. Εμένα τώρα είναι στο 74%, με 4024mV στους 30 βαθμούς Κελσίου. Βέβαια και εμένα έχει ως τώρα γράψει 1 ώρα και 50 λεπτά οθόνη, σίγουρα καλύτερα από laek v4. Θέλω να κάνω μερικούς ακόμα κύκλους φόρτισης για να έχω σίγουρα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Πες μας την μαγικη συνταγη γτ αυτο δεν μου φαινεται καθολου εφικτο! Εισαι σιγουρος οτι το προγραμμα μηδενιζει οταν φτασει στο 100% η μπαταρια; μηπως εχεις βαλει καμια μπαταρια αυτοκινητου;

Edited by vasilis91
Link to comment
Share on other sites

Πες μας την μαγικη συνταγη γτ αυτο δεν μου φαινεται καθολου εφικτο! Εισαι σιγουρος οτι το προγραμμα μηδενιζει οταν φτασει στο 100% η μπαταρια; μηπως εχεις βαλει καμια μπαταρια αυτοκινητου;

 

:lol::lol:

Καλοοο :D

 

Λοιπόν, αφήστε τα ποσοστα και το gsam. Ας πουμε οτι ειναι λαθος..

Πάρτε αυτό..

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2014-10-09-07-10-56_zpsyztdbyvq.png

Κι αυτό..

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2014-10-08-23-35-01_zps6xqcwlgp.png

Τα οποία ειναι στοιχεία του συστήματος

Ολη τη νύχτα το τηλέφωνο έμεινε με ανοιχτό wifi μέσω της εφαρμογης σποτιφαη και με αναμενη οθονη.

Τα ξημερώματα έσβησε λόγω χρονοπρογραμματισμου και οχι λογω μπαταρίας.

Η μπαταρία έχει καλιμπραριστει. Για να απορριφθει το ενδεχόμενο προβληματικων δεδομένων.

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εαν στην rom micromax canvas nitro 310 η οποια απο οτι λενε χρηστες αυτης δεν εχει ελληνικα βάλουμε αυτην την εφαρμογή ( https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&hl=el ) υπαρχει περίπτωση να δουμε ελληνικά ??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...