Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

]

 

 

 

FIX AOSP έχω πάθει πλάκα με αυτή τη ρομ, άψογη σε όλα (εκτός του θέματος με τον συγχρονισμό που απο οτι φαίνεται κανείς δεν έχει λύση) και είμαι απο χθές το μεσημέρι που την πέρασα χωρίς φόρτιση με μέτρια χρήση, μερικά τηλ, λίγο ίντερνετ και μόνιμα ανοιχτο το wifi + τον χρόνο που έκανα να περάσω όλες τις εφαρμογές απο την αρχή.

Δωσε λινκ παρακαλω

Εχω προβλημα με την v3,δεν μπορω να κατεβασω εφαρμογες απο το play,μου λεει οτι υπαρχει επαρκης χωρος

Επισης δεν μπορω να συνδεσω μεσω sixaxis ασυρματα ps3 controller,ολες οι ιδεες καλοδεχουμενες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

FIX AOSP έχω πάθει πλάκα με αυτή τη ρομ, άψογη σε όλα (εκτός του θέματος με τον συγχρονισμό που απο οτι φαίνεται κανείς δεν έχει λύση) και είμαι απο χθές το μεσημέρι που την πέρασα χωρίς φόρτιση με μέτρια χρήση, μερικά τηλ, λίγο ίντερνετ και μόνιμα ανοιχτο το wifi + τον χρόνο που έκανα να περάσω όλες τις εφαρμογές απο την αρχή.

Τι κινεζιές αφαίρεσες?

Την είχα βάλει για λίγο πριν την v3 του leak αλλά δεν την κράτησα γιατί έπρεπε να αρχίσω να βγάζω / παγώνω κινέζικες εφαρμογές.

Αφού όμως λες ότι είναι καλή και μάλλον καλύτερη από την V3, θα την ξαναδοκιμάσω. Επομένως θα με βοηθήσει πολύ το τι αφαίρεσες / πάγωσες για να μην πειραματίζομαι.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Να δοκιμασω οποια θελετε,αρκει να βαζεται και το καταλληλο link παιδια.

 

@ioannis82

Με το που την φλασαρες εκανες αμεσως επιλογη να πηγαινουν ολα στην sd??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δωσε λινκ παρακαλω

Εχω προβλημα με την v3,δεν μπορω να κατεβασω εφαρμογες απο το play,μου λεει οτι υπαρχει επαρκης χωρος

Επισης δεν μπορω να συνδεσω μεσω sixaxis ασυρματα ps3 controller,ολες οι ιδεες καλοδεχουμενες

 

http://www.modaco.com/topic/372543-coolpad-f1-8297w-review-info-software-custom-roms/page-89#entry2228767

 

Τι κινεζιές αφαίρεσες?

Την είχα βάλει για λίγο πριν την v3 του leak αλλά δεν την κράτησα γιατί έπρεπε να αρχίσω να βγάζω / παγώνω κινέζικες εφαρμογές.

Αφού όμως λες ότι είναι καλή και μάλλον καλύτερη από την V3, θα την ξαναδοκιμάσω. Επομένως θα με βοηθήσει πολύ το τι αφαίρεσες / πάγωσες για να μην πειραματίζομαι.

 

δεν θυμάμαι να είχε κινέζικες εφαρμογές, οπότε δεδομένου οτι την έβαλα χθές και έχω αλλάξει πολλές και μπορεί να μην θυμάμαι καλά θεωρώ οτι πάνω απο 2-3 δεν θα είχε.... και γενικά ότι σε κινέζικο το σβήνω και αν μπρικάρει περνάω κάτι άλλο... δεν θέλω γράμμα κινέζικο στο κινητό μου :D

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα μετα το restore απο titanium,με το που ζητησα να αποθηκευονται στην sd το τηλ εκλεισε,παιζει ρολο?

έκλεισε ή έκανε επανεκκίνηση;

Αν έκανε επανεκκίνηση όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Σε ενδιαφέρει μόνο η official 041;Εδώ μπορείς να βρείς μια custom της 041 που είναι ήδη ρουταρισμένη. Την περνάς μέσω CWM η TWRP.

http://pan.baidu.com/s/1gdf5T1x

 

δυστυχως ουτε με CWM ουτε με TWRP περναει ..... το δοκιμασα με ολα τα wipes και format data system etc

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος γιατι οταν εκλεισε πατησα το power button,παντως το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει,να ξαναφλασαρω?και πριν το restore να ζητησω να πηγαινουν στην καρτα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος γιατι οταν εκλεισε πατησα το power button,παντως το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει,να ξαναφλασαρω?και πριν το restore να ζητησω να πηγαινουν στην καρτα?

Δεν μποτουρώ να φανταστώ τι φταίει.

Όταν ξαναφλασάρεις, καλύτερα να κάνεις διπλά wipe με ενδιάμεσα επανεκκίνηση recovery και μετά φλασάρισμα.

Δοκίμασε την Fix_Aosp4.4.2.v1.0_Coolpad-8297w.20140917.by Lzy.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Δεν μποτουρώ να φανταστώ τι φταίει.

Όταν ξαναφλασάρεις καλύτερα να κάνεις διπλά wipe με ενδιάμεσα επανεκκίνηση recovery.

Δοκίμασε την Fix_Aosp4.4.2.v1.0_Coolpad-8297w.20140917.by Lzy.

 

Τα κανω παντα διπλα,καποιο λινκ παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

ο leak κανει απίστευτες αλχημείες σε αυτό που φτιάχνει, μπορεί να κάνω λάθος αλλά οτι βρίσκει το πετάει μέσα :lol:

 

Στην 2.1 είχε κάνει μία πολύ αστεία αλλά ακίνδυνη πατάτα: όλα τα αρχεία στο xbin ήταν ολοκληρες κόπιες του busybox αντί για symlinks με αποτέλεσμα η ρομ να είναι καμιά 200 mb μεγαλύτερη. Μάλλον σε κάποια εντολή αντιγραφής κάτι του ξέφυγε στα options...

 

Επίσης στα script fixes είχε ρίξει μέσα ενα σωρο... Μπαχαρικά :lol:

 

Μάλλον τον έχει αγχώσει το community και βιάζεται...

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος γιατι οταν εκλεισε πατησα το power button,παντως το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει,να ξαναφλασαρω?και πριν το restore να ζητησω να πηγαινουν στην καρτα?

Αυτο κανε και βλεπεις,λογικα δεν θα εχεις θεμα μετα.:)Το κντ θα κενει αμεσως restart,κανεις restore,ετοιμος.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το έχει δώσει μερικά post πιο πριν η Aelin!

 

Παιδια συγνωμη μα δεν μπορω να ανοιξω το λινκ,καποιο αλλο λινκ?ξαναφλασαρα με διπλο wipe &reboot,το προβλημα παραμενει

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ουτε με CWM ουτε με TWRP περναει ..... το δοκιμασα με ολα τα wipes και format data system etc

 

Τι σου βγάζει δηλαδή και δεν περνάει;

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη μα δεν μπορω να ανοιξω το λινκ,καποιο αλλο λινκ?ξαναφλασαρα με διπλο wipe &reboot,το προβλημα παραμενει

 

δοκιμασε και αυτο --> https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.sdfix&hl=en

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισχύει?

 

"This particular rom is ported from X3S, but what's more interesting is that Coolpad F1 and Vivo X3S

have something in common: professional Hi-Fi DAC chip ES9018."

 

http://www.modaco.com/topic/373460-rom422fire-funtouch-os-repack2014-09-19/

Link to comment
Share on other sites

 

Ειπα να την δοκιμασω αλλα βλεπω και αυτο.....Camera doesnt shoot in full resolution.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να την δοκιμασω αλλα βλεπω και αυτο.....Camera doesnt shoot in full resolution.

 

ισως με 3rd party app η με μονταρισμα στο media_profiles να φτιαχνεται αυτο.Με το μονταρισμα βασικα θα φτιαχνεται αλλα το θεμα ειναι να ειναι και καλη η ποιοτητα της φωτογραφιας απο την rom..!

Link to comment
Share on other sites

ισως με 3rd party app η με μονταρισμα στο media_profiles να φτιαχνεται αυτο.Με το μονταρισμα βασικα θα φτιαχνεται αλλα το θεμα ειναι να ειναι και καλη η ποιοτητα της φωτογραφιας απο την rom..!

Ναι αυτο σκεφτηκα και εγω,ηδη την καταιβαζω και θα την περασω το απογευμα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο σκεφτηκα και εγω,ηδη την καταιβαζω και θα την περασω το απογευμα.

 

το πιο απλο για να μην μπαινεις σε διαδικασια notepad++ ειναι να δοκιμασεις να αντικαταστησεις κατευθειαν το media profiles πριν φλασαρεις με 7zip απο αναλογη rom που δουλευε η full αναλυση

Link to comment
Share on other sites

το πιο απλο για να μην μπαινεις σε διαδικασια notepad++ ειναι να δοκιμασεις να αντικαταστησεις κατευθειαν το media profiles πριν φλασαρεις με 7zip απο αναλογη rom που δουλευε η full αναλυση

 

Αυτη η διαδικασια που προτεινεις μονο μεσω pc γινεται ε;με notepad++ τι ακριβως πρεπει να κανουμε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...