Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sony imx135 ,σενσορας τον οποιο φωρανε οι περσινες ναυαρχιδες οπως, Samsung Galaxy Note 3,Samsung Galaxy S4,LG G2, Sony Xperia Z,OPPO Find 5 κ.τ.λ!

 

Αν είναι εύκολο ανεβάστε κανα βιντεάκι σε μέρα και σε χαμηλό φωτισμό να χουμε ένα δείγμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Καντε υπομονη, χρησιμοποιουμε ported roms κ οχι τις κανονικες της Coolpad γιαυτο δεν εχουμε βελτιστοποιησει ακομη την καμερα.

Σε λιγο καιρο που θα εχουμε τα σταθερα builds της εταιρειας τοτε θα διορθωσουμε κ την καμερα αλλα κ τα custom roms θα γινουν καλυερα.

Link to comment
Share on other sites

Καντε υπομονη, χρησιμοποιουμε ported roms κ οχι τις κανονικες της Coolpad γιαυτο δεν εχουμε βελτιστοποιησει ακομη την καμερα.

Σε λιγο καιρο που θα εχουμε τα σταθερα builds της εταιρειας τοτε θα διορθωσουμε κ την καμερα αλλα κ τα custom roms θα γινουν καλυερα.

Νομιζω πανω στο zoppo προσάρμοσαν τις ρομ για το f1

Παντως στις φωτογραφιες για καμερα γραφει Yulong που απότι διαβασα εδω ειναι η ίδια η coolpad . Mαλλον ο φακος πρεπει να ειναι όντως της sony δυσκολο να το διαφημιζουν τόσο και να μην ειναι ..... οποτε κανουμε υπομονή και περιμενουμε τους drivers της εταιριας για τελεια αποτελεσματα .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγα ποστ πιο πίσω, έγραψα ότι κρασαρει όταν πατάω το System update settings, βγάζει μήνυμα Sorry, unfortunately settings has stopped....στο System Updates βγάζει ότι είναι ενημερωμένο όμως...

 

Καμιά ιδέα ;

 

ΥΓ: Εκείνο το mobile Uncle που έγραψε κάποιος πιο πίσω, πως το χρησιμοποιώ και τί ρυθμίσεις κάνω για βελτίωση της συσκευής;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και απο εμένα, το παρήγγειλα και εγώ μόλις απο Vickmall, με την δερμάτινη Nilkin, μιλησα και με την Selina μπας και στείλει την Nilkin hard case δώρο, αλλά δεν.... μου έστειλε ακουστικά δωράκι.Άντε να δούμε πότε θα έρθει. (ελπίζω πριν την γιορτή μου στις 30/6)

 

Πότε περίπου πήρατε tracking μετά την παραγγελία απο Vickmall?

 

Τελικά σε 20 ώρες πήρα το tracking number απο την Selina. Όπως το είπε, εντος 24 ωρών θα έχει σταλεί.

ΖΤΕ BLADE - Samsung Galaxy 3 (i5800) - Google Nexus One - Asus Eee Pad Transformer 10.1" - Lg G Pad 7.0 (V400) - Coolpad F1 - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε 20 ώρες πήρα το tracking number απο την Selina. Όπως το είπε, εντος 24 ωρών θα έχει σταλεί.

Παρομοίως! Είναι πολύ γρήγοροι τελικά στο Vickmall.:)

Τους έστειλα και email για να στείλουν χωρίς χρέωση αντάπτορα για την Ευρώπη για τον φορτιστή καθώς και ακουστικά.

Δεν μου απάντησαν. Ελπίζω να το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας έπεσα στο site της Modaco και είχε μια ωραία Rom του Color OS (των Oppo). Ενδιαφέρουσα φαίνεται.

http://www.modaco.com/topic/371968-coolpad-f1-8297w/?p=2213137

ΖΤΕ BLADE - Samsung Galaxy 3 (i5800) - Google Nexus One - Asus Eee Pad Transformer 10.1" - Lg G Pad 7.0 (V400) - Coolpad F1 - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Χτυπησα και γω απο Βικ πριν λιγες ωρες 3 τεμαχια

 

Απο εξυπηρετιση pre-order μεχρι στιγμης, ειναι αστερια

Οι εξτρα θηκες που βλεπετε στο καταστημα τους (MOFI και IMAK) υπαρχουν επειδη τους ζητησα εγω αν μπορουν να τις βρουν την Πεμπτη που μιλουσα μαζι τους

 

Και στα μειλ απαντανε στο φτερο και στο τσατ ειναι απο το πρωι μεχρι τις 11+ το βραδυ

 

Αναμενουμε λεπον :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ενοειτε πως οχι, δεν εχουν διαφορα... Κι εγω σε ασημι το παρειγγειλα, αν κ το περιμενω απο την αλλη δευτερα!
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να βρούμε πουθενά πίσω καπάκι σε άλλο χρώμα;

 

Εψαχνα και εγω χτες και δεν βρηκα.

Μου φανηκε περιεργο, γιατι στην ουσια θα ηταν πανευκολο να αλλαξεις το πισω χρωμα, μονο το καπακι ειναι!!

Link to comment
Share on other sites

Από το συγκεκριμένο forum διάβασα πως κυκλοφόρησε official έκδοση 081 για το κινέζικο.

Για να βγάλουν στην αγορά έκδοση WCDMA τι διάολο, θα την υποστηρίξουν όπως και την κινέζικη θέλω να πιστεύω....

 

Πάντως διάβασα πως και η Color OS είναι καλή και αξίζει την δοκιμή, αλλά δεν ανέφεραν κάτι για την κατάσταση στης κάμερας για την συγκεκριμένη ROM.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να βρούμε πουθενά πίσω καπάκι σε άλλο χρώμα;

Ναι παιζει... http://www.aliexpress.com/store/product/For-Coolpad-F1-8297-8297W-3G-MTK6592-Original-Back-cover-for-Coolpad-f1-cell-phone-Accessory/412402_1753966149.html

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως... το πρασσινο μαρεσει περισσοτερο, αλλα εφοσων πηρα το πακετο με την σιλικονατη μου ειναι αδιαφορα τα πισω καπακια...
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου εστειλαν τρακινγκ και για τις 3 συσκευες :)

Υπομονη 3 εβδομαδες τωρα μεχρι την παραλαβη

 

Καλη φαση τα καπακια διαφορετικων χρωματων αλλα

1. Το τηλεφωνο δεν εχει καθολου λευκο bezel γυρω γυρω? Αν εχει τοτε και να αλλαχθει το καπακι, θα εξακολουθει να υπαρχει μια λευκη λοριδα

2. Εχει βρει κανεις πουθενα μαυρο καπακι?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό http://www.aliexpress.com/store/product/For-Coolpad-F1-8297-8297W-3G-MTK6592-Original-Back-cover-Leather-case-for-Coolpad-f1-cell/412402_1790579700.html είναι πίσω καπάκι με ενσωματωμένο flip για μπροστά ή μπαίνει πάνω από το original καπάκι; Με μπέρδεψε λίγο. Αν είναι πίσω καπάκι μαύρο ενιαίο με μπροστινό φλιπ μπορεί και να λέει...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό http://www.aliexpress.com/store/product/For-Coolpad-F1-8297-8297W-3G-MTK6592-Original-Back-cover-Leather-case-for-Coolpad-f1-cell/412402_1790579700.html είναι πίσω καπάκι με ενσωματωμένο flip για μπροστά ή μπαίνει πάνω από το original καπάκι; Με μπέρδεψε λίγο. Αν είναι πίσω καπάκι μαύρο ενιαίο με μπροστινό φλιπ μπορεί και να λέει...

 

Θηκη ειναι

Flip cover leather case

Είναι θήκη, που όμως στην ουσία είναι πίσω καπάκι μαζί με flip cover. Μπορείς να το βρείς στο Alli και λευκό στα $13.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο παρήγγειλα το λευκό κι εγώ από Vickmall μαζί με την σκληρή θήκη Nillkin.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και σύντομα να το έχω στα χέρια μου!:)

Τους είχα στείλει email να μου στείλουν την θήκη σε λευκό χρώμα (όπως το κινητό). Δεν μου απάντησαν.

Τους ξαναέστειλα χθες πάλι και σήμερα μου απάντησαν ότι πρόλαβαν και μου την έστειλαν ...σε μαύρο...:(

Τεσπα, θα το αντέξω αν και θα είναι σαν παοκτσίδικο...

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Καλά φαρμακείο είναι! Αλλά από το τίποτα δεν μας χάλασε... ;)

Link to comment
Share on other sites

δυο διευκρινήσεις παιδιά...

1. τα 3 κουμπιά home, menu στο κάτω μέρος είναι αφής και αυτά ή είναι hard keys και θελουν παραπανω δυναμη για να πατηθούν?

2. όταν το κινητό είναι σε stand by τα κουμπιά αυτά δεν φωτίζονται? δηλ. φαίνεται όλη η οθόνη μαύρη?

λέω να το παραγγείλω και εγώ από vickmall. παίζει ρόλο αν θα μου το στείλουν rooted ή όχι?

Edited by nicolle
Link to comment
Share on other sites

Είναι θήκη, που όμως στην ουσία είναι πίσω καπάκι μαζί με flip cover. Μπορείς να το βρείς στο Alli και λευκό στα $13.

 

σωστος

Τωρα που το ειδα απο το πισι το προσεξα καλυτερα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...