Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσυ δεν εισαι που πηρες και το hongmi 1s και ψιλοαπογοητευτηκες απο το τηλ.?

Μολις παρεις και το coolpad στα χερια σου αν γινετε φιλε κανε ενα συγκρητικο αναμεσα στα 2 τηλ. για να ξερουν και οι μελοντικοι υποψιφιοι αγοραστες πιο απ' τα 2 ειναι καλυτερη αγορα.

 

Oh yes.....θα τα δουλέψω παράλληλα και θα σας πω.....:cool:

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

και εμενα μου γραφει grath για ενα coolpad και ενα jiayou f1 που ειχα παραγγειλει απο ali xpress λετε να ερθουν σε καμια βδομαδα???εδω και τρεις μερες μου λεει grath και τελευταια σημερινη ενημερωση transfering.το τσεκαρα με 4px μεταφορικη.Σορυ διπλο ποστ......Vallsam εσυ τι λες? Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

canoni εννοεις οτι εχει ερθει ηδη ελλαδα???

 

αναλογα τι βλεπεις στο συστημα ιχνηλατησης , ειτε εφτασε , ειτε ειναι στο τελευταιο δρομολογιο που καταληγει στο Ελ βενιζελος

Link to comment
Share on other sites

RF229446126SG

GR

2014-05-28 05:11:47

Transferring

 

 

 

Local Date and Time Week Local places of transhipment Transshipment records

RF229446126SG

2014-05-24 19:28:34

GRATH

Despatched to ATC .................αυτα μου λεει...canoni τι λες εσυ?αν διαβασες αυτα που μου λεει.

Edited by olympiakos
λαθος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα έβαλε κάποιος miui rom ? να μας πει εντυπώσεις ? βολεύει σωστα? τρώει κανένα κολληματακι? τι score antutu βγάζει ?
Link to comment
Share on other sites

αναλογα τι βλεπεις στο συστημα ιχνηλατησης , ειτε εφτασε , ειτε ειναι στο τελευταιο δρομολογιο που καταληγει στο Ελ βενιζελος

Φιλε αποκλειετε να εχει φτασει Ελλαδα ακομη αλλιος θα το εμφανιζε καποια tracking υπηρεσια!

2014-05-17 εφυγε απο Σιγκαπουρι (Despatched to overseas Country code: GR)

και μου βγαζει μετα απο 7 μερες δηλ. στις 2014-05-24 GRATH Despatched to ATC ,δεν βγαινει νοημα αφου στις 17 εφυγε γιατι να ξαναβγαλει στις 24 Despatched to ATC(Airmail Transit Centre)?

Εγω λεω το πιο λογικο ειναι οτι πρεπει να εκανε σταση καπου (αυτο το Airmail Transit Centre οπου υποθετω μαζευονται και μοιραζονται οι παραγγελιες αναλογα τον τελικο προορισμο)και για να ξαναεβγαλε Despatched to ATC και στην πραγματικοτητα να εφυγε με προρισμο Ελλαδα στις 24 γι'αυτο και την προηγουμενη φορα εκανε 7-8 μερες να μου φτασει το πακετο απο το Despatched to ATC!

Link to comment
Share on other sites

Eκανα αναβαθμιση σε miui 4.5.26 ολα καλα

Εχει και Ελληνικα, το αρχειο ειναι 464mb προσπαθησα για αναβαθμιση μονο wipe cache και dalvic χωρις format , βρηκε την rom σαν αναβαθμιση την εγκατεστησε , αλλά ξανα ολα απο την αρχη .

Με το backup της miui εκανα restore ολα καλα ,οποτε προτείνω καθαρη εγκατάσταση της rom και backup απο πριν και restore απο την εφαρμογη της miui.

Οι αναβαθμισεις ειναι :

v 0.3:

 

- MIUI updated to 4.5.26

 

- added italian and greek language files

 

- GAPPS now included

 

- WSM Tools included

 

- improved camera video performance (from 4.5.26 by xs)

 

- should now work on both TD-SCDMA and WCDMA versions

 

- uses ad blocking hosts file from AdAway

 

Σε λιγο εντυπωσεις - πιθανα προβληματα ....

 

Αυτή περιέχει μήπως και τις βελτιώσεις του Lbxb;

Link to comment
Share on other sites

RF229446126SG

GR

2014-05-28 05:11:47

Transferring

 

 

 

Local Date and Time Week Local places of transhipment Transshipment records

RF229446126SG

2014-05-24 19:28:34

GRATH

Despatched to ATC .................αυτα μου λεει...canoni τι λες εσυ?αν διαβασες αυτα που μου λεει.

 

100% σιγουρος δεν ειμαι , μαλλον ταξιδευει προς Αθηνα

στις 20 μπηκε στο συστημα ο κωδικος σου , 24 παραδωθηκε στο κεντρο και 28 πεταξε ;!

Link to comment
Share on other sites

valsam μαλλον εχεις δικιο....δηλαδη λογικα θα το παραλαβω σε καμια 10αρια μερες λες??

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το transfering μου το γραφει εδω και 3 μερες παντως

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πολυ μπερδεμα αυτα τα tracking παντως παιδια

Link to comment
Share on other sites

valsam μαλλον εχεις δικιο....δηλαδη λογικα θα το παραλαβω σε καμια 10αρια μερες λες??

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το transfering μου το γραφει εδω και 3 μερες παντως

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πολυ μπερδεμα αυτα τα tracking παντως παιδια

Αν ειμαστε τυχεροι πιστευω μεχρι την Παρασκευη θα εχει ερθει το τηλ. αν οχι τοτε πιστευω την Δευτερα το αργοτερο θα το εχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

το δικό μου με παραγγελία από 15 Μαϊ από To2c, εμφανίζεται στο σύστημα σήμερα να έχει φτάσει:

 

tem in conta IPS 17-05-2014 17:14 IPS

Receive Item At Office Of Exchange 27-05-2014 05:01 IPS

Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 27-05-2014 08:51 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

Καλημέρα,

 

ταχύτατα τα ΕΛΤΑ, σήμερα το πρωί μπήκα και βγάζει ότι είναι εδώ για παράδοση σπίτι μου!!!:D

 

tem in conta IPS 17-05-2014 17:14 IPS

Receive Item At Office Of Exchange 27-05-2014 05:01 IPS

Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 27-05-2014 08:51 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

28-05-2014 02:31 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Item to be delivered 28-05-2014 08:00 Μ.Δ. ΣΕΡΡΩΝ

 

Τρέχω στο Κ.Δ Σερρών για την παραλαβή, νεότερα για το κινητό το απόγευμα.....:cool:

 

EDIT

 

Παιδιά έπαθα πλάκα, δεν πρόλαβα να γράψω το παραπάνω κείμενο και χτύπησε το θυροτηλέφωνο ο ταχυδρόμος για να μου παραδώσει το κινητό!!!!

 

Το ανοίγω τώρα.....νεότερα σε λίγο.....

 

ΥΓ: Έχει πλάκα να απογοητευτώ και από αυτό και να το βγάλω άμεσα στο σφυρί....χαχαχα

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μην το κουραζουμε εδω με τα off topic, υπαρχει Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

παρήγγειλα το κινητό από Vickmall και περιμένω να έρθει. Θα θελα να ρωτήσω 2 πράγματα:

 

1. Η συσκευασία δεν περιέχει hands free ακουστικά. Μήπως ξέρετε τι ακουστικά να αγοράσω που να είναι τελείως συμβατά με το κινητό και με την κεραία του ραδιοφώνου?

 

2. Το παρήγγειλα με root οπότε να υποθέσω είναι εγκατεστημένη η official rom που έχει πρόβλημα με τις θολές φωτογραφίες? Θεωρείτε οτι είναι εμφανές το πρόβλημα με τις photos? Ρωτάω γιατί φοβάμαι να κάνω τον οδηγό που είπε ένας φίλος (πριν κάποιες σελίδες) μήπως πάει κάτι στραβά και καταστραφεί καινούργιο κινητό

Link to comment
Share on other sites

Μολις επικοινωνισα με merimobiles και μου λενε οτι θα επρεπε να ειχε φτασει ηδη το τηλ. μου,ατομα τα οποια τα πακετα τους εφυγαν 3 και 4 μερες μετα απο το δικο μου εχουν ηδη παραλαβει,το κουφο ειναι οτι ολα τα τρακινγκ δειχνουν οτι δεν εφτασε καν το πακετο στην Ελλαδα αλλα το δειχνει οτι εγινε shiped!

Και τωρα μου εξηγησαν οτι σε αυτους δειχνει οτι εφτασε το πακετο Ελλαδα αλλα μαλλον εχει κολλησει στο τελωνειο γιάυτο δεν αλλαζει status,λετε να ειμαι τοσο γκαντεμης?

Link to comment
Share on other sites

Μολις επικοινωνισα με merimobiles και μου λενε οτι θα επρεπε να ειχε φτασει ηδη το τηλ. μου,ατομα τα οποια τα πακετα τους εφυγαν 3 και 4 μερες μετα απο το δικο μου εχουν ηδη παραλαβει,το κουφο ειναι οτι ολα τα τρακινγκ δειχνουν οτι δεν εφτασε καν το πακετο στην Ελλαδα αλλα το δειχνει οτι εγινε shiped!

Και τωρα μου εξηγησαν οτι σε αυτους δειχνει οτι εφτασε το πακετο Ελλαδα αλλα μαλλον εχει κολλησει στο τελωνειο γιάυτο δεν αλλαζει status,λετε να ειμαι τοσο γκαντεμης?

 

Για δώσε TRACK NUMBER

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε TRACK NUMBER

 

Nα το κανεις τι φιλε,εχω ψαξει ηδη oλα τα τρακινγκ σερβις , και singpost,και en.4px και 17track και ΕΛΤΑ και παντου μου δειχνει ακομη ειναι ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 15-05-2014 16:34 IPS ,αυτο που αναρωτιεμε ειναι αν λεμε οτι πηγε τελωνειο δεν θα επρεπε αν ειχε φτασει να μου εβγαζε πρωτα ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ/ Receive Item At Office Of Exchange, και μετα να μου εβγαζε οτι εμεινε στο τελωνειο?

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις.... σε σχέση με το Red Rice 1S, κατά πολύ ανώτερο ειδικά στην διαχείριση μπαταρίας.... γενικώς πετάει!!

 

Τώρα έχω δουλειά, το βράδυ μετά τις 10:30 πλήρη ανάλυση....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή περιέχει μήπως και τις βελτιώσεις του Lbxb;

 

Κ εγω αυτο ψαχνω. Η εκδοση που εχει χρησιμοποιησει ο emjot αλλα κ ο Lbxb ειναι η ιδιες δηλαδη απο το official site του MIUI.

Τωρα αν βαζει μεσα τις αναβαθμισεις των kernel ο Lbxb τοτε ειναι η ιδια εκδοση αλλα πειραγμενη απο αυτη που δινει ο emjot.

Αυτο που θελω να μαθω ειναι πιο δινει καλυτερη αποδοση φωτογραφιας γιατι ο Lbxb εχει αναβαθμισει κ αλλο τα kernel καμερας κ ηχου απο 077 (Κινεζινη Version).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι εγινε ? αλλαξε ο τιτλος του τοπικ σε αποστολή αγορών από Κίνα ?

Δεν ειναι 2-3 ποστ off , ειναι δυο σελλιδες :rtfm:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι εγινε ? αλλαξε ο τιτλος του τοπικ σε αποστολή αγορών από Κίνα ?

Δεν ειναι 2-3 ποστ off , ειναι δυο σελλιδες :rtfm:

 

Σορρυ φιλε για τα οφ τοπικ αλλα εχω τον νταλκα μου!

Link to comment
Share on other sites

Εκδοση kernel απο την τελευταια miui (4.5.26) που εχω ειναι 3.4.39 απο το needrom και τον emjot .

Καμερα για φωτο ειδα διαφορα .... το μεγεθος της φωτος ανεβηκε 1 mb

https://www.dropbox.com/s/d4k27dtciac7hm8/20140527_134340.jpg

 

Μεχρι τωρα διαπιστωσα οτι δεν λειτουργει το led notification για χαμενες κλησεις ενω απο ρυθμισεις το ενεργοποιησα - και δεν δειχνει το σημα του gps πανω στην μπαρα της οθονης οταν το ενεργοποιω , άσχετα που δουλευει απροβληματιστα και πολυ γρηγορα σε εφαρμογες οπως runkeeper και sygic.

 

Να αναφερω οτι με την AOSP που ειχα βαλει στην αρχη , Αntutu x εβγαζε συνεχεια 27800 περιπου πανω απο το samsung g4s , με miui 26.100-26400 .

Με miui βεβαια ειναι ελάχιστα πιο βαρυ , αλλα εχει ενσωματωμενες λειτουργιες που γλυτωνεις πολλες extra εφαρμογες και περισσοτερες ευκολιες + τις αναβαθμισεις .

Βλεπουμε συγκρινουμε και συνεχιζουμε .....

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις.... σε σχέση με το Red Rice 1S, κατά πολύ ανώτερο ειδικά στην διαχείριση μπαταρίας.... γενικώς πετάει!!

 

Τώρα έχω δουλειά, το βράδυ μετά τις 10:30 πλήρη ανάλυση....

 

Ειχα ακουσει για τους mediatek οτι δεν εχουν τοση καταναλωση μπαταριας σε σχεση με τους snapdragon και το διαπιτωσα και'γω μετα με το thl t5s της γυναικας μου και αυτος ηταν και ενας απο τους βασικους λογους που πουλησα το haier w910 με τον snapdragon που επινε την μπαταρια σαν τον βρυκολακα που πινει αιμα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...