Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με συνχωρειται,αλλα σταματησα το διαβασμα μετα απο 20 σελιδες,θελω να μαθω αν αξιζει η φωτογραφικη του,το gps,και αν με καποιο τροπο μπορω να λειτουργησω πενακι σε στυλ note
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην Official ειτε με φλασαρισμα με twrp είτε μέσω του mistore δε δούλευε το play store. Δε ξέρω τη παιζει. Η multi πάντως δουλεύει ρολόι. Οποτε είμαι οκ. Μόλις βγει κιτκατ θα αλλάξω παλι. Κατα τα αλλά το κινητό είναι μπουνιά σε όλα!
Link to comment
Share on other sites

Στην Official ειτε με φλασαρισμα με twrp είτε μέσω του mistore δε δούλευε το play store. Δε ξέρω τη παιζει. Η multi πάντως δουλεύει ρολόι. Οποτε είμαι οκ. Μόλις βγει κιτκατ θα αλλάξω παλι. Κατα τα αλλά το κινητό είναι μπουνιά σε όλα!

Στην official πρέπει να φλασάρεις τα gapps

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5716-Stable-23-0-Xiaomi-Redmi-Note-en-miui-com/#description

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Θα επιμείνω πάντως ότι δεν είναι απαραίτητο καν να τα κάνεις flash

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Θα επιμείνω πάντως ότι δεν είναι απαραίτητο καν να τα κάνεις flash

Κανονικά θα έπρεπε να δουλεύει και λογικά έχεις δίκιο σ' αυτό που λες.

Όμως λέω ότι δοκίμασα κι εγώ μέσω Google Installer, η εγκατάσταση έγινε κανονικά αλλά δεν μπορούσα να μπω στο Play. Μου έβγαζε συνέχεια μήνυμα "No connection-Retry". Φλασσάροντας τα gapps δούλεψε αμέσως!:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με συνχωρειται,αλλα σταματησα το διαβασμα μετα απο 20 σελιδες,θελω να μαθω αν αξιζει η φωτογραφικη του,το gps,και αν με καποιο τροπο μπορω να λειτουργησω πενακι σε στυλ note

 

Πενάκι σε στιλ Galaxy Note όχι, ωστόσο ένα third party πενάκι μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ως finger replacement, τίποτα περισσότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μου έβγαζε και εμένα no connection,

το γυρίζω να συνδεθεί με 3G και μου ζητά να εγκαταστήσει κάτι ακόμα.(δεν θυμάμαι ακριβώς τι, νομίζω το framework παρόλο που το είχα εγκαταστήσει απο wifi)

του δίνω οκ, και μετά έπαιξε κανονικά.

 

επίσης με 3G δεν με άφηνε να εγκαταστήσω μέσα απο playstore μεγάλα apps (>1MB)

χρειάστηκε να πάω mimarket->downloads-data usage και να το βάλω unlimited.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάντε το τεστ που σας είπα για την κιτρινίλα.

σε εμένα εμφανίζεται όπως το δείχνει στις φωτό ο crapatzi αλλά είναι θέμα εφέ

γιατί αφενός γυρίζει όταν το γυρίζω σε landscape αφετέρου φαίνεται και σε screenshot.

[ATTACH]47002[/ATTACH]

στη πραγματικότητα είναι πολύ λιγότερο ορατό απο οτι στο screenshot.

στα υπόλοιπα με λευκό φόντο, πχ σελίδα google, δεν υπάρχει κιτρινίλα.

 

το λέω για να σώσω κάποιον απο το να το στέλνει πίσω χωρίς λόγο.

Πράγματι, αυτός είναι όντως ο σωστός τρόπος για να τσεκάρει κανείς αν έχει θέμα η οθόνη, με ένα κατάλευκο φόντο όπως πχ η σελίδα της google.

 

Η απόχρωση/τονικότητα του λευκού στο μενού μπορεί να είναι από επιλογή έτσι, και δεν οδηγεί σε ασφαλές συμπέρασμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, αγορασα το συγκεκριμενο κινητο απο vickmall, εφτασε την παρασκευη. Χθες το ανοιξα και το κινητο βγαζει Invalid Imei και nvram error στο wifi. Τι λετε να κανω? Εγραψα σε αυτους τους μακακες, περιμενω απαντηση μπορεί να πουν στειλτω πισω αλλα θα κανει περιπου 2 μηνες πανε-ελα. Δεν τα ελεγχουν πριν την αποστολη? Ελεος. Τι λετε να κανω νομιζω πως διορθωνεται καπως αλλα το πηρα καινουργιο και γιατι να το διορθώνω εγω :p
Link to comment
Share on other sites

μου έβγαζε και εμένα no connection,

το γυρίζω να συνδεθεί με 3G και μου ζητά να εγκαταστήσει κάτι ακόμα.(δεν θυμάμαι ακριβώς τι, νομίζω το framework παρόλο που το είχα εγκαταστήσει απο wifi)

του δίνω οκ, και μετά έπαιξε κανονικά.

 

επίσης με 3G δεν με άφηνε να εγκαταστήσω μέσα απο playstore μεγάλα apps (>1MB)

χρειάστηκε να πάω mimarket->downloads-data usage και να το βάλω unlimited.

 

Για το πρόβλημα του Connection με τα Gapps έχουν βγάλει ανακοίνωση και είναι κάτω στο Changelog...

 

Ενημέρωση :

 

Aν για οποιοδήποτε λόγο μετά την αναβάθμιση δεν μπορείτε να συνδεθείτε στα Gapps, κάντε το εξής

  • Πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις => Εφαρμογές
  • Βρίσκετε το Google Play Store
  • Κάνετε καθαρισμό δεδομένων
  • Κάνετε εκαθάρσιη προεπιλογών

 

Ξεκινήστε πάλι το Google Play Store

Tώρα κανονικά θα πρέπει να σας ζητήσει αποδοχή όρων χρήσης

Κάντε αποδοχή και είστε ΟΚ !

 

Για κάποιο λόγο το παράθυρο της αποδοχής δεν εμφανίζεται και για αυτό το λόγο δεν έκανε σύνδεση.

Αν δεν σας το εμφανίσει μετά από όλα αυτά, τότε κάνετε Restart την συσκευή και θα σας το εμφανίσει μετά το Rebοot.

WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το θέμα με την κιτρινιλα η θαμπαδα στο κάτω μέρος, το είχα παρατηρήσει και εγώ στο mi3, μονο στα settings φαίνεται, είναι θέμα miui, έτσι είναι σε όλα τα xiaomi, δοκιμαστε κάτι άλλο άσπρο να δείτε οτι δεν υπάρχει θεμα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, αγορασα το συγκεκριμενο κινητο απο vickmall, εφτασε την παρασκευη. Χθες το ανοιξα και το κινητο βγαζει Invalid Imei και nvram error στο wifi. Τι λετε να κανω? Εγραψα σε αυτους τους μακακες, περιμενω απαντηση μπορεί να πουν στειλτω πισω αλλα θα κανει περιπου 2 μηνες πανε-ελα. Δεν τα ελεγχουν πριν την αποστολη? Ελεος. Τι λετε να κανω νομιζω πως διορθωνεται καπως αλλα το πηρα καινουργιο και γιατι να το διορθώνω εγω :p

Καλα ειναι να το γυρισεις πισω..αλλα και αν δεν θες μπορουμε να το φτιαξουμε..

Link to comment
Share on other sites

Καλα ειναι να το γυρισεις πισω..αλλα και αν δεν θες μπορουμε να το φτιαξουμε..

Φιλε μου, απαντησε τελικα ο κινεζος και ειπε τα sorry του και ειπε να αλλαξω τη rom με την ελληνικη που υπαρχει και θα στρωσει. Εβαλα την Ελληνικη απο xiaomi-miui gr ομως δεν λυθηκε το προβλημα. Δοκιμασα με ενα αλλο εργαλειο που ειχα φτιαξει τα imei απο το lenovo μου (το χαλασα μονος μου) και παλι οχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα πρόβλημα έκανα απενεργοποιηση το Facebook και δεν μπορώ να το επαναφέρω. Αυτό που είχε δεν δούλευε καλά δεν μπορούσα να γράψω σχόλια. Και είπα να βάλω αυτό από το play store αλλά λέει ότι υπάρχει ήδη. Τι πρέπει να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

@aytach

Περασες αλλη rom και το προβλημα εξακολουθει??

Δοκιμασς την εργοστασιακη που εχει μονο Aγγλικα-Κινεζικα??

 

@cactus75

Το εκανες απεγκατασταση??

Θα ελεγα να το δουλευεις το fb απο τον browser,δουλευει κατα πολυ καλυτερα και δεν κουραζει και το κντ η εξτρα εφαρμογη(οχι οτι εχει καποπιο προβλημα βεβαια.....).

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

kostast1 δεν γίνεται απεγκατασταση εγώ το απενεργοποιησα

Tοτε λογικα εχει μεινει μεσα παγωμενο για αυτο και σου λεει οτι υπαρχει ακομα.Δοκιμασες να κανεις μια επαναφορα μηπως στρωση??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

@aytach

δεν πρόκειται να φτιαχτεί έτσι απλά.

βασικά έχεις χάσει ΙΜΕΙ, MAC address του wifi και ίσως και MAC του bluetooth (τσέκαρε να δεις αν αυτό δουλεύει)

έχει αρκετή δουλίτσα για να φτιάξει και όχι 100% σίγουρα.

πάντως με απλό πέρασμα ROΜ δεν πρόκειται να στρώσει.

 

θα χρειαστείς σίγουρα το imei&sn writer ή maui meta3g

Edited by NaGR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, αγορασα το συγκεκριμενο κινητο απο vickmall, εφτασε την παρασκευη. Χθες το ανοιξα και το κινητο βγαζει Invalid Imei και nvram error στο wifi. Τι λετε να κανω? Εγραψα σε αυτους τους μακακες, περιμενω απαντηση μπορεί να πουν στειλτω πισω αλλα θα κανει περιπου 2 μηνες πανε-ελα. Δεν τα ελεγχουν πριν την αποστολη? Ελεος. Τι λετε να κανω νομιζω πως διορθωνεται καπως αλλα το πηρα καινουργιο και γιατι να το διορθώνω εγω :p

Φίλε μου ρίξε μια ματιά στον Οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374457

 

Επίσης δες και αυτό https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CCwQtwIwAQ&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DwsFK6KPeg9E&ei=JkS6U-SkMafMygPAtoCgCQ&usg=AFQjCNFPYCyd1wG_bNnxIqllNRSgERs5Uw&sig2=PuK8arrxoz1iBZrz-6QJDg

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να δουλεύει και λογικά έχεις δίκιο σ' αυτό που λες.

Όμως λέω ότι δοκίμασα κι εγώ μέσω Google Installer, η εγκατάσταση έγινε κανονικά αλλά δεν μπορούσα να μπω στο Play. Μου έβγαζε συνέχεια μήνυμα "No connection-Retry". Φλασσάροντας τα gapps δούλεψε αμέσως!:)

 

Φίλε SSO ο λόγος που σου έβγαζε connection retry στο playstore όπως και εμένα πρέπει να πας στα permissions και να κάνει TRUST THIS APP στο framework μετά να εγκαταστήσεις το google play store και μετά να το κάνεις και αυτό trust this app και παίζει πάντα.

1. install google framework

2. google services

3. google account manager

4. playstore

και όλα TRUST THIS APP από το permission manager:)

το MIui είναι simple και απλά ΤΕΛΕΙΟ!!!

 

Tοτε λογικα εχει μεινει μεσα παγωμενο για αυτο και σου λεει οτι υπαρχει ακομα.Δοκιμασες να κανεις μια επαναφορα μηπως στρωση??

 

Κώστα μήπως ο φίλος cactus75 θα πρέπει να κοιτάξει το permission manager της MIui και να δώσει τα σωστά permissions στο facebook app?

φίλε cactus75 τί κάνει; πατάς το facebook icon κάνει ότι ανοίγει και αμέσως κλείνει;

και στο task manager λέει πως τρέχει;

αν ναι τότε σίγουρα σε κόβει το permissions που βρίσκεται μέσα στο security!

BTW όλα τα λέω γιατί τα έχω ΟΛΑ πάθει με την Αγγλική -Κινέζικη αυθεντική MIui v5 _23.0

Edited by Vasilis_Marousi
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους είδα το δικό μου στο Αεροδρόμιο.

Λογικά αύριο παραλαμβάνωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

vasilis_marousi έχει φύγει και το εικονίδιο του Facebook απλά έκανα απενεργοποιηση από το μενού εφαρμογές

 

Άρα μπήκες settings- apps- downloaded- εκεί δεν έκανες uninstall αλλά έκανες end το proccess.

 

να υποθέσω έχεις multilang. ελληνική και όχι την αυθεντική.

το facebook app πρέπει να το κάνεις uninstall (δες αν μπορείς να το κάνεις uninstall) αλλά αφού μου λες πως έχεις χάσει το icon κανονικά θα έπρεπε να μην το βλέπεις και στα processes...

ποιο πολύ bug του MiUi μου φαίνεται αυτό.:O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...