Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα καλά λοιπόν. Θα δουλέψει ελπίζω και το Dual Sim Control κι έτσι δεν θα χρειάζεται να αλλάζω κάρτες στις θέσεις sim για το 3G. :)

Στην θέση Sim 2 είδα και έχει από μόνο του όριο 400 MB για δεδομένα. Πως το αλλάζω σε απεριόριστα η χωρίς όριο;

 

Τα όρια τα αλλάζεις από το Κέντρο ασφαλείας στις ρυθμίσεις χρήσης δεδομένων. Έχει ξεχωριστά για την κάθε κάρτα. Όπως και αν θες να περιορίσεις κάποια εφαρμογή την χρήση δεδομένων ή WiFi.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όλα καλά μέχρι στιγμής delioppoulos. :up:

Το Dual Sim Control λειτουργεί και έχω 3G και στις 2 Sim :)

Την μαμίσια εφαρμογή sms/mms δεν την τσέκαρα γιατί χρησιμοποιώ ανέκαθεν το GO Sms Pro και έτσι είμαι οκ.:happy:

Κανένα πρόβλημα FC μέχρι στιγμής. :D

Το quickoffice το απεγκαθιστώ αλλά αυτό επιμένει και..ξανάρχεται...

Δεν με νοιάζει και τόσο δλδ απλά έχω αγορασμένο το Docs to Go και τι να το κάνω το Quickoffice.. :confused:

Με δυο κουβέντες δλδ..με έφτιαξες..!!! :thanks:

Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Ευρωπαϊκό μαγαζί για xiaomi με πολύ καλές τιμές, παραλαβή σε 2-3 μέρες και μπόλικες μπαταρίες χωρίς πρόβλημα τελωνείου. Και τηλεοράσεις xiaomi. Αααα και ευρωπαϊκή εγγύηση και σερβις. Σε λιγο καιρό και σερβις εγγύηση από Ελλάδα μέσω της ελληνικής κοινότητας xiaomi-miui.gr

http://www.xiaomiforsale.com/en/?t=miuigr

Edited by GR_MAcedon
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνουν τα εξής μετά τις δυο τελευταίες αναβαθμίσεις του deliopoulos.

Παγώνει οθόνη με τα touch κουμπιά.

Παγώνει η οθόνη μόνο.

Παγώνουν τα touch κουμπιά μόνο.

Παγώνει το κάτω μισό μέρος της οθόνης.

Η λύση των παραπάνω είναι αναμονή από 10 δεύτερα έως και ένα λεπτό ή κλείδωμα - ξεκλείδωμα αμέσως και το κινητό είναι οκ.

Επειδή με έχει κουράσει αυτό και γίνεται πολύ συχνά πλέον έχει κάνεις καμιά ιδέα?

Τώρα κατεβάζω την τελευταία αναβάθμιση άλλα δεν νομίζω ότι φταίει η ρομ.

Προσπάθησα να αναπαράγω το παραπάνω σφάλμα, το πέτυχα μόνο εάν μεταφέρω το θέμα στην εξωτερική κάρτα (SD).

Δηλαδή από τις Ρυθμίσεις -> Θέματα -> Save to SD Card (Ενεργοποίηση)

Ελπίζω ότι εάν το έχεις ενεργοποιημένο και το απενεργοποιήσεις τότε θα σταματήσει να "παγώνει" το κινητό.

Άκυρο, αυτό ισχύει από την έκδοση 5.5.12 και μετά.

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εκδοση Android 4.2..2 . Υπάρχει κάποιο SD fix για δυνατότητα μεταφοράς εφαρμογών στην SD card?
Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εκδοση Android 4.2..2 . Υπάρχει κάποιο SD fix για δυνατότητα μεταφοράς εφαρμογών στην SD card?

Δες εδώ στο "Part 5: Link2SD - Transferring your applications to SD Card"

και εδώ.

Δεν το έχω κάνει (δεν μου χρειάζεται ακόμα) αλλά τα γράφουν αναλυτικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,όλα καλά με το Link2sd.. Μόνο αυτό εγκατέστησα-την καρτα την είχα από πριν με 2 διαμερίσματα,το 2ο ext4-και απλά επέλεξα μερικές εφαρμογές που δεν πολυχρησιμοποιω και δεν έχουν widgets,τα έκανα "Σύνδεση" στην εξωτερική κάρτα, μία επανεκκίνηση αμέσως μετά και αυτό ήταν. :)
Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Με το Link2sd εέλυσαλυσα και το πρόβλημα με τις εφαρμογές που δεν χρειάζομαι και που επανέρχονται μετά την απεγκατάσταση τους (Quickoffice,Swiftkey κλπ) απλά "Παγωνοντας τες"
Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Να θυμάσαι μετά από κάθε update να ανοίγεις το ling2sd και να κάνεις mound το ext4 για να επανέρχονται τα εικονίδια των συνδεμενων εφαρμογών.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να αναπαράγω το παραπάνω σφάλμα, το πέτυχα μόνο εάν μεταφέρω το θέμα στην εξωτερική κάρτα (SD).

Δηλαδή από τις Ρυθμίσεις -> Θέματα -> Save to SD Card (Ενεργοποίηση)

Ελπίζω ότι εάν το έχεις ενεργοποιημένο και το απενεργοποιήσεις τότε θα σταματήσει να "παγώνει" το κινητό.

Άκυρο, αυτό ισχύει από την έκδοση 5.5.12 και μετά.

 

Για 3-4 μερες απο τηναναρτηση μου το προβλημα ηταν εντονο σε σημειο που σκεφτομουν να κανω μια καθαρη εγκατασταση…

Εχω τωρα μερικες μερες που το προβλημα εξαφανιστηκε….

Γιατι δεν ξερω…

Ελπιζω να μεινει ετσι!

Ευχαριστω για τις συμβουλες!

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα ενα σετ piston 2.

Όταν τα βάζω στο προφίλ τους ακούγονται χάλια, αδύναμα και με artifacts.

Όταν επιλέγω το γενικό προφίλ in ear headphones παίζουν μια χαρά.

Έχει κανείς άλλος το συνδυασμό Note-piston2 να τσεκαρει αυτό που λέω;

Είμαι με 5.5.8 by deliopoulos

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επιλέγω το προφιλ mi Ear-buds γιατί μου βγάζουν πιο γεμάτα μπασα. Στο κανονικό προφίλ τους (pistons 2) ακούγονται πιο flat με λίγο επιπλέον μπάσο αλλά χωρίς πρόβλημα. Έχω όμως άλλη ρομ.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

MIUI ROM 5.5.15

Όπως κάθε παρασκευή η τελευταία έκδοση για το Redmi Note 3G θα βρίσκεται στο λογαριασμό μου στο BasketBuild.

Όσοι έχουν προηγούμενη έκδοση θα την κατεβάσουν μέσω της εφαρμογής "Αναβάθμιση" (όπως πάντα!).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε φίλε μου!!

 

Μήπως λύθηκε το θέμα με τα μηνύματα στο Facebook ;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Για 3-4 μερες απο τηναναρτηση μου το προβλημα ηταν εντονο σε σημειο που σκεφτομουν να κανω μια καθαρη εγκατασταση…

Εχω τωρα μερικες μερες που το προβλημα εξαφανιστηκε….

Γιατι δεν ξερω…

Ελπιζω να μεινει ετσι!

Ευχαριστω για τις συμβουλες!

 

Και το απιστευτο!!!

Μετα την αναβαθμιση χτες ξεκινησαν τα ιδια παλι κολληματα!!!

Αντε ξανα απο την αρχη….

Link to comment
Share on other sites

Και το απίστευτο!!!

Μέτα την αναβάθμιση χτες ξεκίνησαν τα ίδια πάλι κολλήματα!!!

Άντε ξανά από την αρχή….

Δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο που σου συμβαίνει αυτό :(

Μήπως υπάρχει κάποια ασυμβατότητα με το θέμα σου και κολλάει το Mi Home; Είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα με την έκδοση 5.5.13 ( είναι μια από τις Beta εκδόσεις που βγαίνουν πριν της Παρασκευής), όμως τελικά ήταν προβληματική η έκδοση 5.5.13.

Εκεί ενεργοποιήθηκε για πρώτη φορά η μεταφορά του θέματος στην κάρτα SD.

Μήπως έχεις κάνει χρήση Link2SD και έχεις μεταφέρει το MiHome ή το θέμα σου ή κάποια εφαρμογή συστήματος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ένα παράξενο πρόβλημα που αντιμετώπισα πριν λίγο, με την τελευταία έκδοση 5.5.15 του deliopoulos.... Έσβησα την οθόνη του κινητού, πατώντας μία φορά το κουμπί power, κλειδώνοντας το, μα όταν μετά από λίγο θέλησα να το ανοίξω, δεν εμφανίστηκε τίποτα στην οθόνη, φαινόταν σαν να είχε κλείσει, μα δεν ήταν κλειστό διότι τα 3 κουμπιά κάτω φωτίζονταν όταν πατούσα το κουμπί power για να ξεκλειδώσει..... Απλά το κινητό δεν έκανε τίποτα, είχε κολλήσει!!!

 

Αναγκαστικά έβγαλα και έβαλα ξανά την μπαταρία του και το άνοιξα ξανά. Εδώ τώρα είναι το άλλο κουφό, η μπαταρία του κινητού έδειχνε τώρα 1% με το κόκκινο φωτάκι επάνω αριστερά να αναβοσβήνει, ενώ μέχρι πριν κολλήσει το κινητό, ήταν σίγουρα πάνω από 30%!!!

 

Τι bug ήταν αυτό άραγε; Το έχει πάθει κανείς άλλος εκτός από μένα στο δικό του κινητό, με την έκδοση του deliopoulos ;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, διαβάζοντας στο xiaomi-miui.gr αλλά κι εδώ και επίσης σε ξένους σχετικούς ιστότοπους από τις παραπομπές χρηστών έχω καταλάβει ότι οι νέες v6 rom έχουν από...την μάνα τους αρκετά bugs... Καλύτερα προς το παρόν είναι να μείνουμε εμείς οι αδαείς στην καλή και σταθερή v5 μέχρι νεωτέρας...
Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εχω το Note 3g με GTV-4.11.14 που είναι Rooted και δουλεύει άψογα .

Θέλω να το κάνω unroot (γιά πρόσβαση στο OTE TV Go), για ακαταλαβίστικους λόγους δεν έχουν πρόσβαση οι rooted συσκευές .

1. Ας μου θυμήσει κάποιος φίλος πως θα το κάνω unroot και ποιά θα είναι η διαφορά στην συμπεριφορά του κινητού .

2. Αν θέλω να επανέλθω (να το κάνω rooted ξανά ) ποιά η διαδικασία .

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ένα παράξενο πρόβλημα που αντιμετώπισα πριν λίγο, με την τελευταία έκδοση 5.5.15 του deliopoulos.... Έσβησα την οθόνη του κινητού, πατώντας μία φορά το κουμπί power, κλειδώνοντας το, μα όταν μετά από λίγο θέλησα να το ανοίξω, δεν εμφανίστηκε τίποτα στην οθόνη, φαινόταν σαν να είχε κλείσει, μα δεν ήταν κλειστό διότι τα 3 κουμπιά κάτω φωτίζονταν όταν πατούσα το κουμπί power για να ξεκλειδώσει..... Απλά το κινητό δεν έκανε τίποτα, είχε κολλήσει!!!

 

Αναγκαστικά έβγαλα και έβαλα ξανά την μπαταρία του και το άνοιξα ξανά. Εδώ τώρα είναι το άλλο κουφό, η μπαταρία του κινητού έδειχνε τώρα 1% με το κόκκινο φωτάκι επάνω αριστερά να αναβοσβήνει, ενώ μέχρι πριν κολλήσει το κινητό, ήταν σίγουρα πάνω από 30%!!!

 

Τι bug ήταν αυτό άραγε; Το έχει πάθει κανείς άλλος εκτός από μένα στο δικό του κινητό, με την έκδοση του deliopoulos ;

 

Ναι, το έπαθα και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έπαθα και εγώ.

 

Γεια σας! έχω την έκδοση 4,4,2KOT49H

Έκδοση MIUI 5.5.15 Developer

Όταν κάνω σβήσιμο το κινητό και η μπαταρία είναι γεμάτη σε όποιο σημείο και ας είναι 95%, 98%, 60%, 40% (ότι και να είναι η μπαταρία) με το που πάω να το ανοίξω η μπαταρία πέφτει στο 1% και αναβοσβήνει το κόκκινο λεντακι του….. άπειρες φορές το έχω κάνει. Όταν όμως κάνω απλώς επανεκκίνηση ΔΕΝ πέφτει η μπαταρία και συμπεριφέρεται φυσιολογικά……

Έτσι το αφήνω ΣΥΝΕΧΕΙΑ ανοιχτό και περιμένω όταν τελεύσει τα διαγωνίσματα ο γιος μου από την σχολή να έρθει να το «πειράξει» μήπως το φτιάξει. Γιατί εγω είμαι ΤΕΛΕΙΟΣ ανίδεος ……

Από την στιγμή που υπάρχει και σε άλλους άρα φταίει η έκδοση και πρέπει να λυθεί……

Είναι σημαντικό πρόβλημα….

Έχω το κινητό HM NOTE 1W

CPU octra core 1,7GHZ (δηλαδή το κλασικό τηλέφωνο που έχουμε όλοι μας……)

Τι κάνουμε;;;;;;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...