Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαποιοι χειρισμοι πχ κλησεις κανενα μυνημα παιζει να τα κανει καποιος με το ενα χερι παντως αν το συνηθισεις και μετα.Μετα απο μια βδομαδα με το κινητο ειμαι πολυ ικανοποιημενος.Οσο για τις φωτο πολυ καλες ακομα και νυχτα αν το θεμα ειναι κοντα το φλας του κανει πολυ καλη δουλεια.Το σημα wifi ειναι πολυ καλο σε σχεση με οσα κινητα ειχα μερα με τη νυχτα καλυτερο και απο το ταμπλετ που εχω.

Σε γενικες γραμμες τα αξιζει τα λεφτα του και gps καλο μια φορα το δοκιμασα κλειδωσε κατευθειαν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον, παραγγελια απο Vickmall Κυριακη 15/06/2014 πρωτες πρωινες ωρες, πηρα tracking no Δευτερα 16/06/204 πρωι :D

Αυτα ειναι :rolleyes:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έριξα την παραγγελία νωρίτερα και περιμένω το Tracking Number.
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά οι εφαρμογές και τα αρχεία φωτογραφίες video αποθηκεύονται στην εσωτερική κάρτα. Από άλλο νήμα αναφέρθηκε αυτός ο τρόπος...http://xiaomi.eu/community/threads/hongmi-1s-foldermount-link-folders-and-app-from-internal-to-external-sd.24507/ λύσης του προβληματος αυτού...

Πιθανόν θα δουλευει και με το note...Δοκιμάστε τον....

Δεν ξέρω αν υπάρχει αλλος τρόπος για πέρασμα στην καρτα εφαρμογών και αρχείων..........

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα! Από vickmall, οι οποίοι είναι άψογοι! 31 Μαΐου παραγγελία, το έστειλαν αυθημερόν (!), 2 Ιουνίου παραλαβή από Singapore Post, 4 του μήνα αποστολή, 16 στο αεροδρόμιο και σήμερα σπίτι! Πολύ καλή συσκευασία, δωράκια, και γενικά πολύ ευχαριστημένος από το κατάστημα μέχρι στιγμής! Αναφορικά με το τηλέφωνο, λίγο υπομονή να το σκαλίσω...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά οι εφαρμογές και τα αρχεία φωτογραφίες video αποθηκεύονται στην εσωτερική κάρτα. Από άλλο νήμα αναφέρθηκε αυτός ο τρόπος...http://xiaomi.eu/community/threads/hongmi-1s-foldermount-link-folders-and-app-from-internal-to-external-sd.24507/ λύσης του προβληματος αυτού...

Πιθανόν θα δουλευει και με το note...Δοκιμάστε τον....

Δεν ξέρω αν υπάρχει αλλος τρόπος για πέρασμα στην καρτα εφαρμογών και αρχείων..........

 

Καλημέρα φίλε το MIui που έχω στο original redmi, τα σώζει αν έχεις κάρτα sd σε αυτή.

μην μου πεις πως έχεις το ported rom από hellasMui.gr :blink:

Link to comment
Share on other sites

Μου το έστειλαν με την original rom, όπως το είχα ζητήσει. Δεν μπορώ όμως να το κάνω root me to framaroot. Τι μπορεί να φταίει? ΥΓ1. Το έκανα update στην τελευταία έκδοση, 23.0. Να φταίει αυτό? ΥΓ2. Έχει όντως κιτρινίλα στο κάτω μέρος της οθόνης...
Link to comment
Share on other sites

Μου το έστειλαν με την original rom, όπως το είχα ζητήσει. Δεν μπορώ όμως να το κάνω root me to framaroot. Τι μπορεί να φταίει? ΥΓ1. Το έκανα update στην τελευταία έκδοση, 23.0. Να φταίει αυτό? ΥΓ2. Έχει όντως κιτρινίλα στο κάτω μέρος της οθόνης...

 

Φίλε Γιάννη παρακαλώ τσέκαρε αν είναι αυθεντικό.:blink:

http://en.miui.com/thread-12053-1-1.html

 

κιτρινίλα στην οθόνη ΔΕΝ πρέπει να υπάρχει είναι ελάττωμα.:mad: και έχω ψωνίσει και εγώ από αυτό το κατάστημα... χμμ περιμένουμε φωτογραφία και screen shot.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Μου το έστειλαν με την original rom, όπως το είχα ζητήσει. Δεν μπορώ όμως να το κάνω root me to framaroot. Τι μπορεί να φταίει? ΥΓ1. Το έκανα update στην τελευταία έκδοση, 23.0. Να φταίει αυτό? ΥΓ2. Έχει όντως κιτρινίλα στο κάτω μέρος της οθόνης...

Με προλαβαν.....για ποιο καταστημα μιλαμε??

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έχει όντως κιτρινίλα στο κάτω μέρος της οθόνης...

 

Η κιτρινίλα αυτή φαίνεται μόνο όταν το φόντο είναι άσπρο;

Οταν διαβαζεις ενα αρθρο σε κάποιο σαιτ, οπου το φοντο ειναι ασπρο, τα γραμματα διαβαζονται χωρις κανενα προβλημα (λογω της κιτρινιλας);

Link to comment
Share on other sites

Η κιτρινίλα ειναι εμφανης με full την φωτεινοτητα?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει αυτό... 2014-05-27 14:06:43. Αυθεντικό είναι, πιθανόν να έπεσα στην περίπτωση, δεν μπαίνω καν στον κόπο να το στείλω πίσω, φαίνεται μόνο σε άσπρο φόντο, ενώ και τα γράμματα εμφανίζονται κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει αυτό... 2014-05-27 14:06:43. Αυθεντικό είναι, πιθανόν να έπεσα στην περίπτωση, δεν μπαίνω καν στον κόπο να το στείλω πίσω, φαίνεται μόνο σε άσπρο φόντο, ενώ και τα γράμματα εμφανίζονται κανονικά.

Ok εισαι κομπλε απο γνησιοτητα....

Για να παρουμε μια ιδεα απο την κιτρινιλα,ειναι οπως αυτο που βλεπουμε εδω στην 6η foto??

http://www.vickmall.com/xiaomi-hongmi-note-wcdma-original-5-5-inch-mtk6592-octa-core-android-phone-2gb-ram-8gb-rom-3200mah-otg-gps-miui-v5.html

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ok εισαι κομπλε απο γνησιοτητα....

Για να παρουμε μια ιδεα απο την κιτρινιλα,ειναι οπως αυτο που βλεπουμε εδω στην 6η foto??

http://www.vickmall.com/xiaomi-hongmi-note-wcdma-original-5-5-inch-mtk6592-octa-core-android-phone-2gb-ram-8gb-rom-3200mah-otg-gps-miui-v5.html

 

καλησπέρα παιδιά μίλησα με την selina από το Vickmall:

 

Selina 13:24:40

Hello,what can i do for you?

I 13:24:40

Hi selina can i ask you 1 question?

Selina 13:24:51

Hello

Selina 13:24:51

ok

I 13:25:58

my friend John from Greece have ordered the note 5.5 xiaomi.

Selina 13:26:08

ok

Selina 13:26:19

and what's wrong?

I 13:27:20

he got it today and from the screenshots he send us that it has a small area in the botom of the screen with a little yellow diferentiation

I 13:28:05

is this normal?

I 13:28:22

is this a mulfunction? they ask me fromthe forum.

Selina 13:28:44

can you show me a photo?

I 13:33:21

i will ask him to send it now

I 13:33:25

thank you in advance

Selina 13:33:57

ok

 

------

απλά αν μπορείς μίλα με την selina και στείλε μας και εμάς που καιγόμαστε μία φωτογραφία.

σε ευχαριστούμε εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]46251[/ATTACH]Δυστυχώς δεν φαίνεται στον υπολογιστή... Θα επανλθω στο θέμα αφού ξεμπερδέψω με το ρουτ..

 

Good try, αλλά επειδή είναι της οθόνης πρόβλημα θα πρέπει να το βγάλεις φωτογραφία από πάνω το κινητό με ένα zoom στο κάτω μέρος.

 

για να σε βοηθήσω το root:

 

http://en.miui.com/thread-11242-1-1.html

 

αλλά γιατί να το κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

................

για να σε βοηθήσω το root : http://en.miui.com/thread-11242-1-1.html αλλά γιατί να το κάνεις;

Συγγνωμη, αλλα αυτο ειναι ROM Flash, και ΟΧΙ Root :confused:

 

[ATTACH]46254[/ATTACH]

 

Μην τον μπερδευεις τον ανθρωπο :!:

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη, αλλα αυτο ειναι ROM Flash, και ΟΧΙ Root :confused:

 

[ATTACH]46254[/ATTACH]

 

Μην τον μπερδευεις τον ανθρωπο :!:

 

Ναι έχεις δίκιο Κώστα, κακό copy paste.

:)

 

στο θέμα μας όμως δεν πιστεύω να την πατήσουμε με το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο Κώστα, κακό copy paste. :)

στο θέμα μας όμως δεν πιστεύω να την πατήσουμε με το κινητό.

 

Δεν το πιστευω. Ειμαι ηδη θετικα επηρρεασμενος και περιμενω με αγωνια .......... μια και η συσκευη εφυγε απο Κινα :lol:

 

Οσο για το Root, νομιζω πως με framaroot (1.9.3 πιθανοτατα, μια και ειναι το τελευταιο) θα ειμαστε κομπλε :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Το framaroot δεν δουλεύει, όμως το ρουταρα με 2 zip αρχεία από το forum της xiaomi. Πολύ εύκολο, αλλά μου έφαγε χρόνο στο ψάξιμο. Η δική μου ρομ ήταν η official, όπως το ζήτησα, και μου έβγαλε αυτόματα update στην 23.0. Το τηλέφωνο φαίνεται πολύ καλό, με προβληματίζει όμως αν θα το επιστρέψω για την κιτρινιλα, μιας και δεν είναι κάτι ιδιαίτερο. Φωτό της θα ανεβάσω σε λίγο με φωτογραφία, αν καταφέρει πάλι να φανεί...
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παιδια αμα ξερει κανεις

μολις το παρελαβα απο το to2c

ειδα με το imei-s/n αμα ειναι γνησιο και ολα καλα

στο antutu βγαζει 28000 περιπου

ηρθε με εκδοση 4.2.2. jdq39

mui version miui-jhdcnba97.0

θελω να το αναβαθμισω με την ελληνικη απο το mui forum

επειδη δεν εχει εικονιδιο αναβαθμησης παω στις ρυθμισεις αλλα οταν παταω ενημερωση εγκταστασεις με πεταει στο μενου. ουτε μπορω να πατησω επιλογη πακετου( αυτο το εχει το συγκεκριμενο μαγαζι με τις ρομ που τα στελνει και τα red rice etsi κανουν)

εβαλα το Mobileuncle και παω στο recovery

οταν παω να φορτωσω τη ελληνικη η την επισημη απο εδω http://en.miui.com/download-218.html#313

μου βγαζει αυτο

assert failed:getprop(ro.product.device)==1csh92_wet_jb9 II getprp(ro.built.product)==1csh92_wet_jb9

instalation aborted

καμια ιδεα πως μπορω να βαλω αλλη ρομ?

Edited by twmnnmik
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...