Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανεβάζω τώρα την τελευταία έκδοση για το Redmi Note 3G στο account μου στο basketbuild.


  • Βασίζεται στην MIUI-5.1.16 (official beta MIUI 6).
    Έχει Ελληνικά, Αγγλικά, Κινέζικα.
    160 χαρακτήρες στα μηνύματα.

Ωραίος!!!

Ευχαριστούμε που μοιράζεσαι τον κόπο σου και την δουλειά σου:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως εχεις προσθέσει δυνατότητα εναλλαγής του 3G και στις δυο κάρτες;

Επίσης επειδή δε το έχω ψάξει καθόλου η miui 6 είναι βασισμένη στη 4.2.2 που ηταν μέχρι τώρα η ROMs που ειχαμε ή ανέβηκε σε kit-kat?

Απο διαχείριση μπαταρίας πως τα πάει;

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Βασίζεται στη 4.4.2, η εναλλαγή του 3G λειτουργεί πάλι με την χρήση εξωτερικής εφαρμογής, από διαχείριση μπαταρίας όχι τόσο καλά όσο πριν, όμως ελπίζω να διορθωθεί αυτό μόλις βγει σταθερή έκδοση. Επίσης έχει κάποια προβληματάκια ακόμα, με το πιο βασικό ότι δεν λειτουργεί ο φωτισμός στα πλήκτρα. Αυτή η έκδοση είναι για όσους δεν μπορούν να περιμένουν... Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ για την προσπάθεια σου!!

Εγώ έχω ήδη την τελευταία δική σου ΡΟΜ, αλλά εάν δεν βγει σταθερή 5αρα, δεν θα την βάλω....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο σκεφτόμουν κ εγώ, οπότε θα περιμένω την stable έκδοση.

 

Όπως κ να'χει βέβαια πολλά πολλά συγχαρητήρια κ παλι για τη δουλειά που κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Επισης απο κινητο δε μπορω να μπω με τπτ πεταει δηθεν μνμ με ιους και χαζα χαχα. Ειναι τσεκαρισμενο το site; δε το κοβω για σοβαρο.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής έχει απαγορευτεί στο forum, εδώ δεν είναι chat room.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Μετά την 5.1.14 με τα πολλά προβλήματα, μου εμφανίζει ΟΤΑ την 5.1.18.

Καμία βοήθεια για την εγκατάσταση;

Δε γίνεται όπως οι προηγούμενες.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να αλλάξω την προεπιλεγμένη Sim για Data Connection?

Μου έχει προεπιλεγμένη την SIM2 και θέλω να έχω την SIM1. Θέλω να το αλλάξω πριν ενεργοποιήσω τα Data, διότι δυο φορές την πάτησα και η Wind χρεώνει 1€ το 24ωρο. (GTV-5.1.18)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να αλλάξω την προεπιλεγμένη Sim για Data Connection?

Μου έχει προεπιλεγμένη την SIM2 και θέλω να έχω την SIM1. Θέλω να το αλλάξω πριν ενεργοποιήσω τα Data, διότι δυο φορές την πάτησα και η Wind χρεώνει 1€ το 24ωρο. (GTV-5.1.18)

Σου απάντησα στο xiaomi-miui.gr forum.

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά την 5.1.14 με τα πολλά προβλήματα, μου εμφανίζει ΟΤΑ την 5.1.18.

Καμία βοήθεια για την εγκατάσταση;

Δε γίνεται όπως οι προηγούμενες.

Αν εννοείς την ελληνική κατέβασε την από τον OTA και εγκατέστησε την από τον updater. Όχι από τον OTA.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα στο xiaomi-miui.gr forum.

Ευχαριστώ για την απάντηση....

Πηγαίνω Ρυθμίσεις/Διαχείριση Sim/Data Connection, αλλά αν δεν ενεργοποιήσω τα data δεν μπορώ να αλλάξω την προεπιλεγμένη SIM. Πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσω τα data. Επι πλέον και να κάνω την αλλαγή αφού πρώτα ενεργοποιήσω τα data δεν κρατάει την αλλαγή. Μόλις κλείσω τα data επαναφέρει σαν προεπιλεγμένη SIM thn 2.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση....

Πηγαίνω Ρυθμίσεις/Διαχείριση Sim/Data Connection, αλλά αν δεν ενεργοποιήσω τα data δεν μπορώ να αλλάξω την προεπιλεγμένη SIM. Πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσω τα data. Επι πλέον και να κάνω την αλλαγή αφού πρώτα ενεργοποιήσω τα data δεν κρατάει την αλλαγή. Μόλις κλείσω τα data επαναφέρει σαν προεπιλεγμένη SIM thn 2.

Ναι για να επιλέξεις πρέπει να ενεργοποιησεις. Επέλεξε και φύγε από τις ρυθμίσεις. Μετά κλείσε data άνοιξε τα πάλι και πάνε ρυθμίσεις να δεις τι γίνεται.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ναι για να επιλέξεις πρέπει να ενεργοποιησεις. Επέλεξε και φύγε από τις ρυθμίσεις. Μετά κλείσε data άνοιξε τα πάλι και πάνε ρυθμίσεις να δεις τι γίνεται.

 

Φίλε μου έγραψα και πιο πάνω ότι δεν κρατάει την ρύθμιση.

 

 

 

 

 

Κατέβασε την εφαρμογή MTK control free να κάνεις τη ζωή σου εύκολη...

Ευχαριστώ φίλε μου. Αυτή η εφαρμογή κάνει τη δουλειά!!!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος φίλος να βοηθήσει με την λειτουργία στο κινητό μας του sygik navicator. To έχει εγκαταστήσει κάποιος; λειτουργεί;Σε μένα κολλάει στη λευκή οθόνη με το λογότυπο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φαινεται σε αλλους παραξενη η καμερα? Εχει μονο δυο επιλογες να αλλαξεις το camera frame σε 4:3 και 16:9 και φαινεται λες και εχω κανει ζουμ. Κοβει πολυ εικονα πλευρικα, και χρειαζεται αρκετη αποσταση για να βγαλεις μια νορμαλ φωτο. Υπαρχει καποια εφαρμογη 'η κατι που μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος φίλος να βοηθήσει με την λειτουργία στο κινητό μας του sygik navicator. To έχει εγκαταστήσει κάποιος; λειτουργεί;Σε μένα κολλάει στη λευκή οθόνη με το λογότυπο.

 

Ποια εκδοση εχεις; Η 14.5.1 που εχω δουλευει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Από χθες παιδευόμαι να κατεβάσω την 5.1.18 και δεν την βρίσκω με το οτα , γιατί αυτό?

Πως κάνω την χειροκίνητη αναζήτηση?

Την έχει εγκατάσταση κάνεις να μας πει τι παίζεται?

Και μένα δεν μου την έβγαζε και μόλις έκανα επαννεκίνηση την έβγαλε! Θα την κατεβάσεις και μετά θα την εγκαταστήσεις μέσω recovery. θα την βρείς στον χώρο συσκευής\ΟΤΑ updater\download\ROM

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν βαλουμε την εφαρμογη MTK Control Free θα μπορουμε να εναλλασουμε το 3G μεταξυ των καρτών SIM που απο προεπιλογης ειναι ενεργο μονο στην SIM1?

Επισης δεν βλεπω να υπαρχει πουθενα ο updater (ειναι με την multi), και οταν παω στο About Phone>Ενημερωσεις συστηματος , με πεταει στο Home. Σε ολες τις Multi ετσι ειναι, δεν υπαρχει η μαμα Update εφαρμογη? Πρεπει να φλασαρω την ελληνικη για να στρωσουν ολα? Και αν ναι θα πρεπει να σεταρω το κινητο απο την αρχη (εφαρμογες, emails, επαφες, φωτο κτλ) ???

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Βασίζεται στη 4.4.2, η εναλλαγή του 3G λειτουργεί πάλι με την χρήση εξωτερικής εφαρμογής, από διαχείριση μπαταρίας όχι τόσο καλά όσο πριν, όμως ελπίζω να διορθωθεί αυτό μόλις βγει σταθερή έκδοση. Επίσης έχει κάποια προβληματάκια ακόμα, με το πιο βασικό ότι δεν λειτουργεί ο φωτισμός στα πλήκτρα. Αυτή η έκδοση είναι για όσους δεν μπορούν να περιμένουν...

 

Λοιπόν εγκατέστησα τη v6 στο note μας λόγω mi-band.

Αν και έχει κάμποσα bugs η εμπειρία μου φαίνεται στο σύνολο πιο smooth από τη v5.

Βασικότερα των bugs:Φωτισμός πλήκτρων,δεν αναγνωρίζει τα handsfree.

Επίσης για κάποιο λόγω στα άλμπουμ δεν εμφανίζονται καθόλου οι φωτογραφίες(είτε είναι περασμένες στην sd είτε στην εσωτερική).Οπότε αναγκαστικά πρέπει να πάω μέσω κάποιου file broswer :(

Μία ακόμη ασυμβατότητα υπάρχει και με το widget της what's up(αυτό που εμφανίζει υπόλοιπο ομιλίας,μηνύματα κ.τ.λ)

Αυτά από μένα.

Ευχαριστούμε τον deliopoulos για τον κόπο του.:)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν βαλουμε την εφαρμογη MTK Control Free θα μπορουμε να εναλλασουμε το 3G μεταξυ των καρτών SIM που απο προεπιλογης ειναι ενεργο μονο στην SIM1?

Αυτή την δυνατότητα εναλλαγής του 3G μεταξύ των δυο Sim την έχει προσθέσει ο deliopoulos στις rom που μεταφράζει και ανεβάζει ο ίδιος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...