Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[ATTACH]55321[/ATTACH]

Εδώ είμαι και εγώ

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια παιδες.. ειμαι σιγουρος πως καποιος απο τους γκουρου εδω μεσα θα με βοηθησει.. Οταν βαζεις μια εφαρμογη για πρωτη φορα, ειναι σχεδον βεβαιο πως θα σου ζητησει αδειες "πχ για χρηση φωτογραφιων". Αν πατησεις "οχι" πως μπορεις να επαναφερεις την αδεια στην εφαρμογη αργοτερα?

 

Για να καταλαβαιτε το λογο που το ρωταω.. στην εφαρμογη πχ Αirdroid για να σκαναρει τον QR κωδικο πρεπει να κανει χρηση καμερας αλλα αν εχεις πατησει "οχι" στην χρηση καμερας απο την εφαρμογη, τοτε δεν δουλευει αυτο το χαρακτηριστικο. Απεγκατασταση-Εγκατασταση δεν πιανει καθως για καποιο λογο κραταει τις αδειες της 1ης εγκαταστασης στο κινητο. Αny help?

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει... ξεφύγαμε με την ViFrom!! :lol:

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια παιδες.. ειμαι σιγουρος πως καποιος απο τους γκουρου εδω μεσα θα με βοηθησει.. Οταν βαζεις μια εφαρμογη για πρωτη φορα, ειναι σχεδον βεβαιο πως θα σου ζητησει αδειες "πχ για χρηση φωτογραφιων". Αν πατησεις "οχι" πως μπορεις να επαναφερεις την αδεια στην εφαρμογη αργοτερα?

 

Για να καταλαβαιτε το λογο που το ρωταω.. στην εφαρμογη πχ Αirdroid για να σκαναρει τον QR κωδικο πρεπει να κανει χρηση καμερας αλλα αν εχεις πατησει "οχι" στην χρηση καμερας απο την εφαρμογη, τοτε δεν δουλευει αυτο το χαρακτηριστικο. Απεγκατασταση-Εγκατασταση δεν πιανει καθως για καποιο λογο κραταει τις αδειες της 1ης εγκαταστασης στο κινητο. Αny help?

 

Μπες στο ασφαλεια και στα δικαιωματα θα μπορεσεις να βρεις την εφαρμογη και να τα αλλαξεις

Link to comment
Share on other sites

Antutu ver.5.5 με την μαμά ROM και Antutu ver.5.6 με την ελληνική ROM. Ποιό λέτε να φταίει για την διαφορά? :confused:

Αυτο ειναι με ποια εκδοση κινητου;με την 4g snapdragon?

wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Eιναι ευκολο καποιος που εχει πανω την vifrom rom να δοκιμασει την εφαρμογη AirPlay DLNA SONOS Chrome Roku και να μας πει εαν δουλευει και κανει stream τον ηχο σε συσκευες dlna;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.airaudio

wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για άλλη μια φορά η τελευταία έκδοση για το κινητό μας βρίσκεται στο basketbuild. Ίσως να είναι η τελευταία που βασίζεται στο 4.2

 

Σε αυτή την έκδοση σας έχω και μια έκπληξη! Υποστήριξη για 3G και στις 2 κάρτες (όχι ταυτόχρονα). Όμως δεν λειτουργεί απευθείας αλλά χρειάζεται μια extra εφαρμογή απο το google store (π.χ MTK Control free).

 

Περιμένω σχόλια!

Link to comment
Share on other sites

Aντε μακαρι να ερθει η 4.4 τοσες συσκευες ακομα και με mtk 4πυρινο εχουνε παρει 4.4 και αυτο το κινητο επρεπε να παει σε lollipop κατευθειαν τετοια εποχη!Αλλα εστω και η 4.4 καλη θα ειναι γιατι για 5 δεν προκειται ποτε να δουμε.
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Aντε μακαρι να ερθει η 4.4 τοσες συσκευες ακομα και με mtk 4πυρινο εχουνε παρει 4.4 και αυτο το κινητο επρεπε να παει σε lollipop κατευθειαν τετοια εποχη!Αλλα εστω και η 4.4 καλη θα ειναι γιατι για 5 δεν προκειται ποτε να δουμε.

 

Μη νομιζεις οτι υπαρχει και καμμια (τραγικη) διαφορα αναμεσα 4.2 και 4.4.Αν ερθει η 5 καλως αλλιως μια χαρα ειναι το κινητακι και με 4.2.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ενω το κινητο υποστηριζει OTG, δεν ειναι συμβατο με την παρακατω εφαρμογη?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.glensk.RCCDroid

 

Δεν με αφηνει να την κατεβασω καν..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να αναφέρω ότι όσοι έχουν την προτελευταία έκδοση θα τους βγεί μήνυμα για αναβάθμιση.

 

Εννοείς την JHDMIBH 38.0.41217? Αυτήν έχω, νομίζω δική σου. .....δεν ήρθε κανένα update. ...

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Δυστυχώς σήμερα μου έσπασε η οθόνη από το Note.. Υπάρχει κάποιο link για οδηγίες αντικαταστασης και με πιο ανταλλακτικό να πάρω?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Δυστυχώς σήμερα μου έσπασε η οθόνη από το Note.. Υπάρχει κάποιο link για οδηγίες αντικαταστασης και με πιο ανταλλακτικό να πάρω?

 

Έχεις εμπειρία από τέτοια δουλειά; Στο Youtube θα βρεις πολλά βίντεο που σου λένε το πως.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ενω το κινητο υποστηριζει OTG, δεν ειναι συμβατο με την παρακατω εφαρμογη?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.glensk.RCCDroid

 

Δεν με αφηνει να την κατεβασω καν..

 

Ποια έκδοση έχεις; Σε εμένα κατεβαίνει κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα.. Δυστυχώς σήμερα μου έσπασε η οθόνη από το Note.. Υπάρχει κάποιο link για οδηγίες αντικαταστασης και με πιο ανταλλακτικό να πάρω?

 

Ψάχνεις αυτό. Ελπίζω να το βρεις πιο φθηνά στο e-bay.

Βέβαια εάν δεν έχει χαλάσει η lcd τότε ψάχνεις μόνο για το touch screen που είναι αρκετά πιο φθηνό. Όμως λίγο πιο δύσκολο και σίγουρα θα χρειαστείς διπλής όψεως ταινία και αρκετή υπομονή (για να βγάλεις το touch screen αλλά και τις παλιές κόλλες).

 

για να πάρεις μια ιδέα πως γίνεται η αλλαγή. (Αν και νομίζω δεν είναι για το Note) Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την έκδοση σας έχω και μια έκπληξη! Υποστήριξη για 3G και στις 2 κάρτες (όχι ταυτόχρονα). Όμως δεν λειτουργεί απευθείας αλλά χρειάζεται μια extra εφαρμογή απο το google store (π.χ MTK Control free).

 

Επιτέλους γιατί ηταν κ ο μόνος λογος που αναγκάστηκα να εγκαταλείψω τη miui.

Τη κατεβάζω απο εδώ σωστά;

http:// https://s.basketbuild.com/devs/deliopoulos/lcsh92_wet_jb9/JHDMIBH38.0.41217

Εγκατάσταση μέσα απο recovery? Τώρα φοράω AOSP Z3 (by xancin)

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους γιατί ηταν κ ο μόνος λογος που αναγκάστηκα να εγκαταλείψω τη miui.

Απο που μπορω να τη κατεβάσω; Εγκατάσταση μέσα απο recovery? Τώρα φοράω AOSP Z3 (by xancin)

 

Εγκατάσταση από recovery, όμως για όσους δεν έχουν ήδη εγκατεστημένη κάποια MIUI μάλλον θα πρέπει να γίνει εγκατάσταση με full wipe. Καλό είναι πάντα να έχουμε backup πριν από οποιαδήποτε αναβάθμιση ή αλλαγή.

Την κατεβάζεις από τον λογαριασμό μου στο BasketBuild

 

Η τελευταία έκδοση είναι: JHDCNBL39.0.50109

Για την εναλλαγή του 3G θα πρέπει να γίνει εγκατάσταση μια εφαρμογή από το store (π.χ MTK Control free).

Για να ελέγχουμε εάν έγινε η αλλαγή: Ρυθμίσεις συστήματος -> Custom functions -> 3G service

 

http://s8.postimg.org/uujedutb5/3_G_Widget.jpg http://s18.postimg.org/3o2kax491/SIM_1.jpg http://s1.postimg.org/5secq7ba3/SIM_2.jpg

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση από recovery, όμως για όσους δεν έχουν ήδη εγκατεστημένη κάποια MIUI μάλλον θα πρέπει να γίνει εγκατάσταση με full wipe. Καλό είναι πάντα να έχουμε backup πριν από οποιαδήποτε αναβάθμιση ή αλλαγή.

Την κατεβάζεις από τον λογαριασμό μου στο BasketBuild

 

Η τελευταία έκδοση είναι: JHDCNBL39.0.50109

Για την εναλλαγή του 3G θα πρέπει να γίνει εγκατάσταση μια εφαρμογή από το store (π.χ MTK Control free).

Για να ελέγχουμε εάν έγινε η αλλαγή: Ρυθμίσεις συστήματος -> Custom functions -> 3G service

 

Ναι εχεις δίκιο υπήρχε κ η 39.0 αλλά το μάτι μου έμεινε στη 38...

full wipe θα εκανα έτσι και αλλιώς!

MTK Control free χρησιμοποιώ κ τώρα με την aosp που φοράω κ είναι πολύ βολικό.

Απο recovery έχω την v.2.7.0.0.

Θα χρειαστεί να βάλω πρωτα την v.2.8.2.0 που έχεις στο BasketBuilt;

να πάρω backup μετά και

τέλος να περάσω τη rom; Σωστα;

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

full wipe θα εκανα έτσι και αλλιώς! MTK Control free χρησιμοποιώ κ τώρα με την aosp που φοράω κ είναι πολύ βολική. Απο recovery έχω την v.2.7.0.0 θα χρειαστεί να βάλω πρωτα την v.2.8.2.0 που έχεις στο BasketBuilt, να πάρω backup μετά και τέλος να περάσω τη rom;

 

Δεν χρειάζεσαι νέο recovery!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...