Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουν εξοικειωθεί τόσο με τις αποστολές που και να μην τους το πεις τα στέλνουν όλα με το "σωστό τρόπο".

 

Καλό είναι μια υπενθύμιση κατά την διάρκεια του check out, όπου σου δίνεται η επιλογή να αφήσεις μήνυμα.

 

Δοκίμασε και το κωδικό που σου έδωσα πριν μπορεί να ισχύει ακόμα!

 

τον δοκιμασα φιλε μου αλλα δεν δουλευει. :O μια ερωτηση να το παρω με την γνησια ρομ? ρωταω μηπως και με αυτην με το ρουτ και το πλει μηπως δεν εχει το ολογραμμα γνησιοτητας και μου φερουν καμια απομημηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξερει κανεις που μπορω να βρω βυσμα microusb να κολληθει πανω στο κινητο γιατι μαλλον επαθε ζημια ο κονεκτορας και δεν δουλευει δεν φορτιζει.

 

Πρέπει να το πας σε εξειδικευμένο ηλεκτρονικό εργαστήριο.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,

 

 

Σκέφτομαι να το πάρω......

 

http://www.234buy.com/xiaomi-redmi-note-octa-core-android-4-2-wcdma-bar-phone-w-5-5-screen-wi-fi-and-gps.html

 

έχει περιπου 150Ευρω.

Δεν είναι καλη η τιμή?

Από αυτό το κατάστημα το έχει παραγγείλει κάποιος? Υπάρχει περίπτωση να στείλουν fake?

Edited by loupis
ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,

 

 

Σκέφτομαι να το πάρω......

Εδω http://www.234buy.com/xiaomi-redmi-note-4g-octa-core-android-4-2-wcdma-bar-phone-w-5-5-screen-wi-fi-and-gps.html έχει περιπου 150Ευρω.

Δεν είναι καλη η τιμή?

Από αυτό το κατάστημα το έχει παραγγείλει κάποιος? Υπάρχει περίπτωση να στείλουν fake?

 

Άσε που το έχει ακριβά είναι και άγνωστο μαγαζί δες στο vickmall.com

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λένε για πρόβλημα με stucked pixels σε διπλανό forum,γνωρίζει κάποιος τι συμβαίνει;

Είναι στο 3G ή 4G;

Κάποιος να μας πει κάτι..

Edited by captnemo
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις στις προηγουμενες σελιδες. Μεταξυ vickmall και b2cbuying ποιο να προτιμησω? σκεφτομαι για τη 4G εκδοση που ειναι και πιο φτηνη ωστε να μην κλαιω περισσοτερα λεφτα αν γινει κανα απροοπτο και χαθει στο δρομο.
Link to comment
Share on other sites

Άσε που το έχει ακριβά είναι και άγνωστο μαγαζί δες στο vickmall.com

 

Μα στο vickmall βγαίνει 190Ευρώ .

http://www.vickmall.com/xiaomi-hongmi-note-wcdma-original-5-5-inch-mtk6592-octa-core-android-phone-2gb-ram-8gb-rom-3200mah-otg-gps-miui-v5.html

 

Kοιτάω κάτι λάθος? Κοιταζω το δικαρτο με τον Mediatek MT6592.

ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μα στο vickmall βγαίνει 190Ευρώ .

http://www.vickmall.com/xiaomi-hongmi-note-wcdma-original-5-5-inch-mtk6592-octa-core-android-phone-2gb-ram-8gb-rom-3200mah-otg-gps-miui-v5.html

 

Kοιτάω κάτι λάθος? Κοιταζω το δικαρτο με τον Mediatek MT6592.

 

Το μαγαζί που παρέθεσες πάντως είναι άγνωστο, άσε που απ'όσο ξέρω στο vickmall δεν έχουν αναφερθεί fake

Link to comment
Share on other sites

Μα στο vickmall βγαίνει 190Ευρώ .

http://www.vickmall.com/xiaomi-hongmi-note-wcdma-original-5-5-inch-mtk6592-octa-core-android-phone-2gb-ram-8gb-rom-3200mah-otg-gps-miui-v5.html

 

Kοιτάω κάτι λάθος? Κοιταζω το δικαρτο με τον Mediatek MT6592.

 

Λάθος κοιτάς γύρω στα 140€ βγαίνει το 4G.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζί που παρέθεσες πάντως είναι άγνωστο, άσε που απ'όσο ξέρω στο vickmall δεν έχουν αναφερθεί fake

 

Ναι το μαγαζι μου ειναι εντελως αγνωστο ( και απο το vickmall δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα σε περιπου 10 αγορες κινητων) αλλα..

1. ειναι 50 ευρω διαφορα

2. το 234buy "προμηθευσε" κανα δυο τρεις παρουσιασεις κιητων στο myphone όπως βλέπω εδω

 

οποτε μου φανηκε περιεργο πως καποιος δεν εχει ψωνισει απο εκει.

Edited by loupis
ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις στις προηγουμενες σελιδες. Μεταξυ vickmall και b2cbuying ποιο να προτιμησω? σκεφτομαι για τη 4G εκδοση που ειναι και πιο φτηνη ωστε να μην κλαιω περισσοτερα λεφτα αν γινει κανα απροοπτο και χαθει στο δρομο.

Καταρχήν πρέπει να ξέρεις ότι το 3G με το 4G είναι άλλο τηλέφωνο σε επιδόσεις. Αν φοβάσαι μην χαθεί, κάτι που δεν ισχύει για τα γνωστά μαγαζιά, καλύτερα ψάξε ένα μεταχειρισμένο από τα παιδιά εδώ ή στην ελληνική ομάδα του XIAOMI.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εξολοθρευτη (:lol: ) αν το παρεις απο μαγαζι *γνωστο* δεν υπαρχει περιπτωση να μη φτασει στα χερια σου.Βασικα να χαθει αντικειμενο ειναι εξαιρετικα σπανιο....να μη σταλει ομως καν ναι.Την ειχε πατησει ο γαμπρος μου απο πωλητη στο aliexpress περυσι και ακομα κλαιει €80 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή φαίνεται στα γούστα μου το συγκεκριμένο κινητό, τι άλλες επιλογές Rom υπάρχουν για κάποιον που προτιμάει pure android και όχι miui ;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λένε για πρόβλημα με stucked pixels σε διπλανό forum,γνωρίζει κάποιος τι συμβαίνει;

Είναι στο 3G ή 4G;

Κάποιος να μας πει κάτι..

 

Αυτο πρωτη φορα το διαβαζω.. γενικα εδω μεσα δεν ειχε καποιος θεμα αλλιως θα το αναρτουσε φανταζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πρωτη φορα το διαβαζω.. γενικα εδω μεσα δεν ειχε καποιος θεμα αλλιως θα το αναρτουσε φανταζομαι.
Υπάρχει χρήστης με 3G σε διπλανό forum που έχει πρόβλημα,αλλά λένε για μεμονωμένο περιστατικό:happy:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει χρήστης με 3G σε διπλανό forum που έχει πρόβλημα,αλλά λένε για μεμονωμένο περιστατικό:happy:

 

Μαλλον ειναι ατυχος και επεσε στην περιπτωση :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο εχθές δεν μπορώ να συνδεθώ στο playstore.

Μου βγάζει αυτό.

Κάποια λύση?

 

Δοκιμασες απο αλλο δικτυο wifi η απο δεδομενα να δεις αν μπαινει? Βασικα πανε και στις ρυθμισεις/εφαρμογες και στο playstore κανε ενα καθαρισμο δεδομενων μπας και εφαγε κανενα κολλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή φαίνεται στα γούστα μου το συγκεκριμένο κινητό, τι άλλες επιλογές Rom υπάρχουν για κάποιον που προτιμάει pure android και όχι miui ;

Αυτό που λες μου ακούγεται σαν: μου αρέσουν τα Apple pcs αλλά να φοράνε Windows.

Πιστεύω ότι η xiaomi είναι αυτή που είναι πρώτα λόγω του MIUI και μετά λόγω των συσκευών της.

Ότι άλλο βάλεις στο xiaomi μόνο χάσιμο θα έχεις αργά ή γρήγορα.

Edited by GR_MAcedon
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή φαίνεται στα γούστα μου το συγκεκριμένο κινητό, τι άλλες επιλογές Rom υπάρχουν για κάποιον που προτιμάει pure android και όχι miui ;

Πάρα πολλές rom που μοιάζουν με pure android και samsung tw roms αλλά είναι όλες 4.2.2.Ορεξη να έχεις να δοκιμάζεις.Συνήθως βέβαια αυτές οι ρομ ειναι μια και έξω.Ακόμη και bugs να υπάρχουν,δε θα βγάλει αναβαθμισμένη έκδοση.Προσωπικά εδώ και αρκετό καιρό έχω μείνει με την vifrom και είμαι ικανοποιημένος.Το redmi είναι το καλύτερο mtk σε συνολική ποιότητα hw που έχω πάρει μέχρι σήμερα.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολλές rom που μοιάζουν με pure android και samsung tw roms αλλά είναι όλες 4.2.2.Ορεξη να έχεις να δοκιμάζεις.Συνήθως βέβαια αυτές οι ρομ ειναι μια και έξω.Ακόμη και bugs να υπάρχουν,δε θα βγάλει αναβαθμισμένη έκδοση.Προσωπικά εδώ και αρκετό καιρό έχω μείνει με την vifrom και είμαι ικανοποιημένος.Το redmi είναι το καλύτερο mtk σε συνολική ποιότητα hw που έχω πάρει μέχρι σήμερα.

 

Επειδή ακριβώς φαίνεται πολύ καλή επιλογή, είναι κρίμα να το απορρίψω λόγω Miui που δεν μου αρέσει.

Θα δω και την vifrom που λες.Καλή μαγκιά που κάνει την sd card να φαίνεται ως εσωτερική. Οπότε πουθενά δεν επηρεάζει η μικρή χωρητικότητα των 8gb;

Για εφαρμογές συστήματος τι γίνεται; και αυτές στην sd card;

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που λες μου ακούγεται σαν: μου αρέσουν τα Apple pcs αλλά να φοράνε Windows.

Πιστεύω ότι η xiaomi είναι αυτή που είναι πρώτα λόγω του MIUI και μετά λόγω των συσκευών της.

Ότι άλλο βάλεις στο xiaomi μόνο χάσιμο θα έχεις αργά ή γρήγορα.

Συγγνώμη, το Miui δεν πατάει σε android?

Άρα άκυρη η σύγκριση.

Καταλαβαίνω ότι σε εσάς αρέσει αυτό το λειτουργικό, αλλά εγώ δεν το θέλω να το βάλω.

Βασικά το πιο μεγάλο πρόβλημα είναι η παλιά έκδοση Android. Κρίμα που ακόμα φοράει την 4.2.2

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου αρέσει η miui τότε μην αγοράσεις xiaomi κακός τα κοιτάς. Για μένα xiaomi = miui το καλύτερο (Android) λειτουργικό που έχω δουλέψει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου αρέσει η miui τότε μην αγοράσεις xiaomi κακός τα κοιτάς. Για μένα xiaomi = miui το καλύτερο (Android) λειτουργικό που έχω δουλέψει.

Μην είσαι κ συ τόσο απόλυτος! Καλη η miui αλλά δεν είναι κ το μονο που μετράει στη συσκευή! Σαφως παιζουν ρολο κ τα τεχνικά χαρακτηριστικά της συσκευής. Και εγώ είμαι υπέρ του αν αγορασεις xiaomi να κρατήσεις τη miui αλλά αν κάποιος δεν τη θέλει κ θελει τη συσκευή λόγω των τεχνικών της χαρακτηριστικών, ποιότητας κατασκευής, της τιμής κλπ, μπορεί να βάλει οποία αλλη rom θέλει.

Προσωπικά αναγκάστηκαν να εγκαταλείψω τη miui γιατί δε με αφηνε να εναλλασω το 3G κ στις δυο κάρτες. Έπρεπε να βγάζω καπάκι μπαταρία κ να αντιστρεφω τις καρτες! Ε, όσο κ να μου άρεσε η miui δεν επαιζε να την κρατήσω. Έβαλα aosp και είμαι μια χαρά. Δηλαδή με τη δική σου λογική θα έπρεπε να πουλησω τη συσκευή ( αντί να αλλάξω ROM) και να αγοράσω αλλη που να φοράει aosp...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου αρέσει η miui τότε μην αγοράσεις xiaomi κακός τα κοιτάς. Για μένα xiaomi = miui το καλύτερο (Android) λειτουργικό που έχω δουλέψει.

Βασικά Ρομ χωρίς miui βρήκα.

Αλλά στο τέλος του 2014 να ειμαι με Android 4.2.2 , όταν έχω ήδη Lollipop στο Ν4 δεν παλεύεται.

Οπότε μάλλον το ξεχνάω έτσι και αλλιώς το Note.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι κ συ τόσο απόλυτος! Καλη η miui αλλά δεν είναι κ το μονο που μετράει στη συσκευή! Σαφως παιζουν ρολο κ τα τεχνικά χαρακτηριστικά της συσκευής. Και εγώ είμαι υπέρ του αν αγορασεις xiaomi να κρατήσεις τη miui αλλά αν κάποιος δεν τη θέλει κ θελει τη συσκευή λόγω των τεχνικών της χαρακτηριστικών, ποιότητας κατασκευής, της τιμής κλπ, μπορεί να βάλει οποία αλλη rom θέλει.

Προσωπικά αναγκάστηκαν να εγκαταλείψω τη miui γιατί δε με αφηνε να εναλλασω το 3G κ στις δυο κάρτες. Έπρεπε να βγάζω καπάκι μπαταρία κ να αντιστρεφω τις καρτες! Ε, όσο κ να μου άρεσε η miui δεν επαιζε να την κρατήσω. Έβαλα aosp και είμαι μια χαρά. Δηλαδή με τη δική σου λογική θα έπρεπε να πουλησω τη συσκευή ( αντί να αλλάξω ROM) και να αγοράσω αλλη που να φοράει aosp...

 

Μην παρεξηγεις τον φιλο chios,εδω εχει γνωμες για κλωνους που δεν του εχει καν.Απλα γραφει

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πως το βλέπετε; http://www.focalprice.com/MH1120W/Xiaomi_Hongmi_Redmi_Note_5.5_4G_Smartphone_Capacitive_IPS_178_Viewing_Angle.html?Currency=EURΜε βάζει σε σκέψεις η τιμή του.

Xiaomi Hongmi Redmi Note 5.5" 4G Smartphone Capacitive IPS 178° Viewing Angle GFF Touch Screen 1280x720 MIUI V5 MTK6592 Octa-core 1.7GHz 2GB RAM & 8GB ROM 3G Phablet with Bluetooth, WiFi, Dual Cameras (White) $ 172.99

Edited by lari66
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το λινκ παει στην κεντρικη σελιδα, αν ειδες αυτο Xiaomi Hongmi Redmi Note 5.5" 4G Smartphone Capacitive IPS 178° Viewing Angle GFF Touch Screen 1280x720 MIUI V5 MTK6592 Octa-core 1.7GHz 2GB RAM & 8GB ROM 3G Phablet with Bluetooth, WiFi, Dual Cameras (White) στα $ 172.99 δολαρια αστο.. 4G και Octa-core δε πανε μαζι :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...