Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωκράτη στο ισπανικό φόρουμ ανέβασε την v3 έκδοση της ρομ,ενώ στο needrom είναι η 2.1

Ξαναγύρισε ο Ισπανός στο needrom με άλλο όνομα;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρε απο εδω στην τιμη του ενος περνεις δυο προσφορα ....http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Hongmi-Note-Aluminum-Metal-Tempered-Glass-Xiaomi-Hongmi-Note-Battery-Cover-Case-For-Xiaomi-Red/1887404506.html

Ευχαριστώ πολύ,μόλις έβαλα την παραγγελία για 2 κομμάτια εκεί που μου υπέδειξες,να΄σαι καλά :)

Edited by makisagn
Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, δηλαδη μου λες απο τις 9 Σεπ που τα εγραψα αυτα εψαξες και δεν βρηκες κατι ουτε στο Ιντερνετ, ουτε και τιποτε αλλο εδω μεσα σαυτο το νημα απο τοτε και ηρθες σημερα μετα απο 16 μερες και μας λες γιατι δεν γραφουμε για καποιο κινεζικο καταστημα site που το πουλαει ? Αν ειχες ψαξει λιγο και συ και ο αλλος φιλος, θα βλεπατε πως το συνολο των παραγγελιων εχουν γινει απο 3-4 sites ολα ολα (ας πουμε πριν απο 4 μερες εγραψα εγω παλι για site) . Αρα πας, βλεπεις τις τιμες, κατασταλαζεις και ρωτας συγκεκριμενα. Μην μου λες λοιπον γιατι απαντησα ετσι.

Ουτε και θα συζηταμε εδω συνεχεια για τα Κινεζικα καταστηματα και την αξιοπιστια τους. Εχει ειδικο νημα γιαυτο οποτε οποιος ενδιαφερεται ψαχνει εκει.

Εδω συζηταμε για τη συσκευη αυτη καθ αυτη, τη συμπεριφορα της, προβληματα, βελτιωσεις, τροποποιησεις, ROms κ.α. Και δεν ειναι απαντηση αυτη που δινεις, δεν μπορουμε να διαβαζουμε 50-50 σελιδες. Οποιος ενδιαφερεται να μαθει διαβαζει και αν δεν καταλαβει κατι ρωταει. Γιατι παρεξηγηθηκες λοιπον οταν απαντησα οτι δεν γινεται να γραφουμε τα ιδια και τα ιδια ? ;)

Οχι φίλε μου, κάνεις τεράστιο λάθος. Το θέμα εδώ έχει 200 σελίδες, εγώ ενδιαφέρομαι και θα μου πεις οτι στην 208 σελίδα ξανάγραψες τιμή; Έλεος θα πρέπει κάποιος να ζει στο ΜΕΞΙΚΟ για να έχει τόσο αργόσχολη μέρα ώστε να κάνει αυτό που λες. Και απ'ότι βλέπω μιλάνε και για τιμές εδώ και είναι λογικό. Μην μου λες λοιπόν οτι σε συμφέρει οτι δηλαδή εδώ μιλάνε για βελτιώσεις κλπ που είπες. Ασφαλώς όλους τους ενδιαφέρει και η τιμή. Ακόμη και σένα που τάχα τώρα το αποκλείεις και μου λές για τα υπόλοιπα.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Ξαναγύρισε ο Ισπανός στο needrom με άλλο όνομα;

Mε το ίδιο όνομα είναι.Αλλά για κάποιο λόγο αφαίρεσε τις περισσότερες ρομ που είχε εκεί και τις έχει μόνο στο ισπανικό φόρουμ

Link to comment
Share on other sites

Οχι φίλε μου, κάνεις τεράστιο λάθος. .............. αποκλείεις και μου λές για τα υπόλοιπα.
Αντε καλα. Μη διαβαζεις, μην ψαχνεις. Κατσε και περιμενε αλλες 16 μερες οπως εκανες μεχρι τωρα. Και οταν και οποιος σου απαντησει. Εσυ ξερεις.......

Εγω θα συνεχισω να ασχολουμαι με ολα τα υπολοιπα, που για σενα ειναι δευτερευουσας σημασιας. Εσυ απλα κατσε και περιμενε να σου δωσουν οι αλλοι την ετοιμη απαντηση. Μεχρι τα Χριστουγεννα, που ξερεις κατι θα καταφερεις. Τελος απο μενα, δεν χρειαζεται να μου απαντησεις, θα ειμαστε πλεον και offtopic :ninja:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Αντε καλα. Μη διαβαζεις, μην ψαχνεις. Κατσε και περιμενε αλλες 16 μερες οπως εκανες μεχρι τωρα. Και οταν και οποιος σου απαντησει. Εσυ ξερεις.......

Εγω θα συνεχισω να ασχολουμαι με ολα τα υπολοιπα, που για σενα ειναι δευτερευουσας σημασιας. Εσυ απλα κατσε και περιμενε να σου δωσουν οι αλλοι την ετοιμη απαντηση. Μεχρι τα Χριστουγεννα, που ξερεις κατι θα καταφερεις. Τελος απο μενα, δεν χρειαζεται να μου απαντησεις, θα ειμαστε πλεον και offtopic :ninja:

++++++ κ απο μένα ;)

Πάμε παρακάτω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι φίλε μου, κάνεις τεράστιο λάθος. Το θέμα εδώ έχει 200 σελίδες, εγώ ενδιαφέρομαι και θα μου πεις οτι στην 208 σελίδα ξανάγραψες τιμή; Έλεος θα πρέπει κάποιος να ζει στο ΜΕΞΙΚΟ για να έχει τόσο αργόσχολη μέρα ώστε να κάνει αυτό που λες. Και απ'ότι βλέπω μιλάνε και για τιμές εδώ και είναι λογικό. Μην μου λες λοιπόν οτι σε συμφέρει οτι δηλαδή εδώ μιλάνε για βελτιώσεις κλπ που είπες. Ασφαλώς όλους τους ενδιαφέρει και η τιμή. Ακόμη και σένα που τάχα τώρα το αποκλείεις και μου λές για τα υπόλοιπα.

Φιλέ μου δίκιο έχει "kwnana" κ μη θέλεις μασημένη τροφή. Μπορεί κατα διαστήματα όλο κ κάποιος να αναφέρει τιμές αλλά αυτές καθε μερα αλλάζουν. Δηλαδή τι θέλεις να ψάξουν άλλοι για σένα. Μπες κ δες άλλωστε τα μαγαζιά 4 - 5 είναι κ συνέχεια αναφέρονται, μπες minideal, vickmall δες κ ψωνισε! Απλό είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σχετικα με τη CM11 να αναφέρω οτι οι ήχοι ειδοποιησεων είναι πιο δυνατοί κ νομιζω οτι κ το ακουστικό ομιλίας είναι ενα κλικ ποιο πανω απ'οτι στη miui.

Ωστόσο θέλω τη βοήθεια σας ως προς το εξής, θέλω να απενεργοποιησω το ήχο ειδοποίησης όταν το WiFi βρίσκει δίκτυα, αλλά δε βρίσκω απο που. Στη miui τον είχα βγάλει off

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα με ταπαταλκ που μπαίνω δεν συνδέετε , μάλλον έχουν αυξηθεί οι χρήστες

 

Καλημέρα εμένα εδώ και μια εβδομάδα που έχω βάλει την τελευταία έκδοση δεν μου έχει κάνει tsik στα forum που μπαινω.Μήπως είναι θέμα έκδοσης;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ,μόλις έβαλα την παραγγελία για 2 κομμάτια εκεί που μου υπέδειξες,να΄σαι καλά :)

Και εγω 2 κομματια πηρα ....

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κυκλοφόρησε καινούρια official rom.

Αναφέρεται ως Redmi NOTE-WCDMA Stable Version(Global) JHDMIBH36.0.

Τι διαφορές έχει ακόμα δεν έχω ελέγξει. Όμως θα προσπαθήσω να της προσθέσω την ελληνική γλώσσα και θα δώσω link εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Οι πληροφορίες μου λένε ότι έχουν μείνει πολύ λίγα κομμάτια. Γι'αυτό και ακριβαίνει. Η xiaomi παράγει μόνο το 4g τώρα.

 

Δηλαδή τέλος το 2καρτο note? Λες να βγάλει 4G δίκαρτο;

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κυκλοφόρησε καινούρια official rom.

Αναφέρεται ως Redmi NOTE-WCDMA Stable Version(Global) JHDMIBH36.0.

Τι διαφορές έχει ακόμα δεν έχω ελέγξει. Όμως θα προσπαθήσω να της προσθέσω την ελληνική γλώσσα και θα δώσω link εδώ.

Ευχαριστούμε. Να είσαι καλά:)

 

Δηλαδή τέλος το 2καρτο note? Λες να βγάλει 4G δίκαρτο;

Δεν γνωρίζω. Ίδομεν:rolleyes:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάτι καινούργιο στην 36.

Επίσης δεν τη βλέπω για ΟΤΑ, άρα πρέπει να κατεβάσω 537ΜΒ...

Θα περιμένω για εντυπώσεις γιατί μια χαρά μου παίζει η 30 μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τη CM11 να αναφέρω οτι στο antutu x το κινητό έγραψε σκορ 29500 (και χθες και σήμερα σχεδόν ίδιο σκορ) δλδ πιο χαμηλό σκορ αποτι με τη miui (30500) με ίδιες εφαρμογές και παρόμοιες ρυθμίσεις. Ωστόσο στη χρηση φαίνεται να είναι πιο άνετο το κινητό τώρα. Το μονο που με έχει εκνευρισει λίγο είναι η υπερευαισθησία του αισθητήρα φωτεινότητας της οθόνης. Με τη παραμικρή μεταβολή της φωτεινότητας του χώρου που βρίσκεσαι, κατευθείαν αλλάζει κ η ενταση φωτισμού της οθόνης με αποτέλεσμα και σε εξωτερικό χωρο να μειώνεται η φωτεινότητα της οθόνης πολύ εύκολα με το παραμικρό και να μη βλέπεις καλά. Με τη miui δε είχα τέτοιο θέμα. Αναγκάστηκα πλεον να εχω σταθερή την ενταση στα 3/4.

Τέλος να ξαναρωτησω αν γνωρίζει καποιος πως μπορω να απενεργοποίησω τις ειδοποιήσεις του WiFi για ύπαρξη δικτύων!

Link to comment
Share on other sites

Παρε απο εδω στην τιμη του ενος περνεις δυο προσφορα ....http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Hongmi-Note-Aluminum-Metal-Tempered-Glass-Xiaomi-Hongmi-Note-Battery-Cover-Case-For-Xiaomi-Red/1887404506.html

Αυτή η θήκη μου ήρθε σήμερα από aliexpres το κινητό πήρε πολυτελής όψη όμως έχει ενα μικρό θεματάκι με το μεγάφωνο επειδή οι τρύπες είναι από την κάτω μεριά μειώνεται λίγο η ένταση . .

 

 

 

Ρε παιδιά ξέρει κάποιος πως να εγκαταστήσουμε στην MIUI το Google search να δουλεύει η φωνητική λειτουργία ; Το εγκατέστησα και στην κεντρική οθόνη δεν ξυπνάει με το "ok Google" πρέπει να το πατήσω εγώ ίδιος :(

Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες για τη θήκη και το μεγάφωνο, ήταν το μόνο που μου έβαλε φρένο στην αγορά της.

Πάλι όμως φίλε ακούγεται μια χαρα δεν θα έχεις πιστεύω πρόβλημα

Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

Τέλος να ξαναρωτησω αν γνωρίζει καποιος πως μπορω να απενεργοποίησω τις ειδοποιήσεις του WiFi για ύπαρξη δικτύων!

Για δες Ρυθμίσεις-->wifi-->μενού-->ειδοποίηση για νέα δίκτυα

Link to comment
Share on other sites

Για δες Ρυθμίσεις-->wifi-->μενού-->ειδοποίηση για νέα δίκτυα

Ναι έχεις δίκιο, πηγαινα ρυθμίσεις-> WiFi αλλά δε σκεφτόμουν να πατήσω το πλήκτρο του μενού :p

Τώρα μαλιστα, μια ειδοποίηση λιγότερη... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να έχει διαφορετικό ήχο κλήσης για κάθε SIM με MIUI Rom?

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Και μιας κ κάνουμε κουβέντα, μια απορία που έχω με τις official ROM της miui.

Τι διαφορές έχει η WCDMA China έκδοση απο τη WCDMA Global που βρίσκουν εδώ:

http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=218&mobile=no#326

Γιατί η μια είναι 365Mb και η άλλη 540mb;

Υποστηρίζουν κ η δυο ota ενημερώσεις;

Εγώ που, εδώ κ κάνα μήνα, φοραγα τη global δε μου είχε ερθει ουτε μια παρασκευατικη ενημέρωση!

Εφτεγε που είχα root τη συσκευή, ή οχι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρεμπιπτόντως, έβαλα τη εφαρμογή "glovebox" απο playstore και τη βρήκα αρκετα πρακτική για aosp rom (με miui δεν την είχα δοκιμάσει)

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Και μιας κ κάνουμε κουβέντα, μια απορία που έχω με τις official ROM της miui.

Τι διαφορές έχει η WCDMA China έκδοση απο τη WCDMA Global που βρίσκουν εδώ:

http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=218&mobile=no#326

Γιατί η μια είναι 365Mb και η άλλη 540mb;

Υποστηρίζουν κ η δυο ota ενημερώσεις;

Εγώ που, εδώ κ κάνα μήνα, φοραγα τη global δε μου είχε ερθει ουτε μια παρασκευατικη ενημέρωση!

Εφτεγε που είχα root τη συσκευή, ή οχι;

 

Και εγώ την ίδια απορία έχω.... και φαγουριζομαι να την βάλω την 36 Global.... :)

 

Ούτε για την Chinese version μου έχει έρθει κανένα update εδώ και 1 μήνα που το έχω...

 

Μόνο στην αρχή όταν το άνοιξα για πρώτη φορά, έβγαλε αναβάθμιση από την 25 στην 30 μέσω OTA, την οποία και έκανα.....

 

Τώρα πέρασα την 34 με download χειροκίνητο, αφού ούτε για το αυτήν μου έβγαλε και ένδειξη για update....

 

Υπόψιν ότι έχει βγει και ακόμα πιο καινούργια έκδοση, η 36 σε Global έκδοση όπως έβαλες και εσύ στο link, αλλά η Chinese έχει κολλήσει στην 30, στο επίσημο site Xiaomi.. ....

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να έχει διαφορετικό ήχο κλήσης για κάθε SIM με MIUI Rom?

Με ΑΥΤΗΝ την εφαρμογή δούλεψε!:), ενώ με ΑΥΤΗΝ δεν δουλεύει!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...