Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιαυτό καλύτερο είναι να κάνετε χρήση πλέον του OTA update που σε ενημερώνει τι και πότε είναι διαθέσιμο για τη συσκευή σου.

Κ πως το κανουμε αυτο? Εχει καποια ρυθμιση στο τηλ?

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον βιάζεται και δε μπορεί να περιμένει από ebay, εγώ έχω πάρει από το jumbo μια βάση με 3Ευρώ περίπου και είναι ΟΚ.

 

Χεχε! Την πήρα και εγώ για δεύτερη στο αυτοκίνητο της δουλειάς. Για 3€ που κάνει καλή είναι, αλλά ξεκολλάει αρκετά εύκολα η άτιμη!

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα απο vickmall και όλα καλά.Η συσκευή ειναι εξαιρετική.Ρολλάρει σαφώς καλύτερα απο το προηγουμένο μου κινητό με τον 6589.Eιδικά στην εφαρμογή του tweeter που μου κόλλαγε συχνά,εδώ πάει "βούτυρο".Το ίδιο και στον browser.Το κρατώ με miui για σήμερα και από αύριο θα βάλω την aosp.Απο άποψη μεγέθους δε μου φάνηκε μεγάλο μιας και έχω συνηθίσει σε αυτό το μέγεθος κινητών.Ουσιαστικά ειναι όσο ένα note 3 αλλά είναι πιο βαρύ.Θεωρώ ότι αυτό το βάρος,βοηθάει ώστε να κάθεται πιο σταθερό στο χέρι,χωρίς να γίνεται κουραστικό Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα απο vickmall και όλα καλά.Η συσκευή ειναι εξαιρετική.Ρολλάρει σαφώς καλύτερα απο το προηγουμένο μου κινητό με τον 6589.Eιδικά στην εφαρμογή του tweeter που μου κόλλαγε συχνά,εδώ πάει "βούτυρο".Το ίδιο και στον browser.Το κρατώ με miui για σήμερα και από αύριο θα βάλω την aosp.Απο άποψη μεγέθους δε μου φάνηκε μεγάλο μιας και έχω συνηθίσει σε αυτό το μέγεθος κινητών.Ουσιαστικά ειναι όσο ένα note 3 αλλά είναι πιο βαρύ.Θεωρώ ότι αυτό το βάρος,βοηθάει ώστε να κάθεται πιο σταθερό στο χέρι,χωρίς να γίνεται κουραστικό

 

καλως ηλθες απο εδω Χρηστο !!!! :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Χεχε! Την πήρα και εγώ για δεύτερη στο αυτοκίνητο της δουλειάς. Για 3€ που κάνει καλή είναι, αλλά ξεκολλάει αρκετά εύκολα η άτιμη!

 

Σε μένα βεντουζάρει πολύ καλά και δεν έχει ξεκολλήσει ποτέ...!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το πάρω για φίλο ο οποίος δεν θέλει να ασχολείται με περίπλοκες διαδικασίες για αναβαθμίσεις κλπ, και θέλει απλά να γίνονται OTA. Άρα επιλογές μου είναι είτε η επίσημη Αγγλική είτε η Ελληνική, σωστά?

 

Έχει κανενα προβλημα η Ελληνικη? Αν είναι να πω στο vickmall να τη περάσουν?

 

Και ένα link με την Ελληνική αν είναι εύκολο.

Edited by jmallen3
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα βεντουζάρει πολύ καλά και δεν έχει ξεκολλήσει ποτέ...!!!!!!!!!

 

Τι να σου πω, με μία άλλη που είχα πάρει με κάνα 5ευρω από ebay δεν είχα ποτέ θέμα. Αυτή μου έχει ξεκολλήσει 3-4 φορές. Αλλά για τα λεφτά της, κλάιν, δεν τρέχει και τίποτα. :D

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Kαι το gps του αρκετά καλό για mtk κινητό.Σε ανοιχτό χώρο κλείδωσε σε 10" με σχετικά καλό snr και χωρίς να χρειαστεί να κάνω τις γνωστές πατέντες για τα mtk.Θα το δοκιμάσω και στο δρόμο με igo.Το κινητό το πήρα με την multi rom και rooted.
Link to comment
Share on other sites

Kαι το gps του αρκετά καλό για mtk κινητό.Σε ανοιχτό χώρο κλείδωσε σε 10" με σχετικά καλό snr και χωρίς να χρειαστεί να κάνω τις γνωστές πατέντες για τα mtk.Θα το δοκιμάσω και στο δρόμο με igo.Το κινητό το πήρα με την multi rom και rooted.

 

Αδερφε τσεκαρε και τη καμερα όταν μπορέσεις! Σορρυ κιόλας, το εχω ρωτησει πολλές φορες αλλά εχω καει απο το thl w100 και θέλω καλη φωτογραφικη στο επόμενο! Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβάσω και δείγματα απο την κάμερα για να δεις τι παίζει.

 

Χρήστο αν καταφέρεις να ανεβάσεις παρόμοιες με του v3 να έχουμε μια σύγκριση ...

Α! Και με γεια ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε τσεκαρε και τη καμερα όταν μπορέσεις! Σορρυ κιόλας, το εχω ρωτησει πολλές φορες αλλά εχω καει απο το thl w100 και θέλω καλη φωτογραφικη στο επόμενο! Ευχαριστώ

Δύο φωτογραφίες. Η μια με την Lenovo camera και η άλλη με την stock, με την AOSP ROM από needrom.

Το thl w100 το είχα ένα διάστημα πέρυσι. Εντάξει, οι φωτο του note είναι πολύ καλύτερες.

 

@bbbb, Χρήστο καλομιλητο το κινητό. Ελπίζω να μην σε απογοητεύσει και να νιώθω ενοχές!!!

 

[ATTACH]48212[/ATTACH][ATTACH]48213[/ATTACH]

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ενα πρώτο τεστακι ....

 

Που το βρήκες αυτό το σκορ;

[ATTACH]48214[/ATTACH]

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου βγαίνει αυτό το μύνημα?

Τι θέλει να πει ο ποιητής?

Άσχετος είμαι και φοβάμαι μη κάνω καμιά πατάτα.

Είμαι με multi rom.

:)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου βγαίνει αυτό το μύνημα?

Τι θέλει να πει ο ποιητής?

Άσχετος είμαι και φοβάμαι μη κάνω καμιά πατάτα.

Είμαι με multi rom.

 

Είναι ο όγκος Data που έχεις καταναλώσει από τον πάροχό σου.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

CWM Recovery Automade for Redmi Note via MTKdroidtools (http://en.miui.com/thread-25653-1-1.html)

 

γνωριζει καποιος που μπορω να βρω τους παραπανω drivers?

Δες εδώ http://en.miui.com/thread-23259-1-1.html

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο αν καταφέρεις να ανεβάσεις παρόμοιες με του v3 να έχουμε μια σύγκριση ...

Α! Και με γεια ...

 

Δύο φωτογραφίες. Η μια με την Lenovo camera και η άλλη με την stock, με την AOSP ROM από needrom.

Το thl w100 το είχα ένα διάστημα πέρυσι. Εντάξει, οι φωτο του note είναι πολύ καλύτερες.

 

@bbbb, Χρήστο καλομιλητο το κινητό. Ελπίζω να μην σε απογοητεύσει και να νιώθω ενοχές!!!

 

[ATTACH]48212[/ATTACH][ATTACH]48213[/ATTACH]

Γιώργο και Σωκράτη ευχαριστώ.Το κινητό είναι μια χαρά.4 φωτογραφίες που έβγαλα πρόχειρα σήμερα το μεσημέρι με ελαφριά συννεφιά και μια εικόνα με το gps σήμα

https://www.dropbox.com/s/1hhev3nk8vxnpj2/IMG_20140806_151643.jpg

https://www.dropbox.com/s/nmbabt8lnptzt4k/IMG_20140806_151651.jpg

https://www.dropbox.com/s/7qd33gza5puzgah/IMG_20140806_151658.jpg

https://www.dropbox.com/s/3isrj83oks35vzz/IMG_20140806_151716.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

...είναι σιγουρα αυτό που ψαχνω?:(

νομιζω αυτό που μου εστειλες είναι για Rom Flashing ...λεει :(

ενώ εγω θελω CWM Recovery

Edited by Pater77
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο και Σωκράτη ευχαριστώ.Το κινητό είναι μια χαρά.4 φωτογραφίες που έβγαλα πρόχειρα σήμερα το μεσημέρι με ελαφριά συννεφιά και μια εικόνα με το gps σήμα

https://www.dropbox.com/s/1hhev3nk8vxnpj2/IMG_20140806_151643.jpg

https://www.dropbox.com/s/nmbabt8lnptzt4k/IMG_20140806_151651.jpg

https://www.dropbox.com/s/7qd33gza5puzgah/IMG_20140806_151658.jpg

https://www.dropbox.com/s/3isrj83oks35vzz/IMG_20140806_151716.jpg

Οι φωτο μια χαρά είναι.

Για το GPS βάλε το faster gps και θα έχεις πολύ καλύτερο snr. Εγώ βλέπω και πάνω από 45

 

...είναι σιγουρα αυτό που ψαχνω?:(

νομιζω αυτό που μου εστειλες είναι για Rom Flashing ...λεει :(

ενώ εγω θελω CWM Recovery

Νομίζω ναι, έχει και τους ADB Drivers που χρειάζονται είτε για φλασάρισμα Ρομ είτε για Recovery

Γράφει:

"A- Preparation of your computer :

1 - unzip the file " INSTALL_USINE_REDMINOTE.zip "

2 - install the drivers provided in " MTK6592_PdaNET_ADB_VCOM_Drivers "

3 - Provide a USB cable to connect your phone to the PC"

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτο μια χαρά είναι.

Για το GPS βάλε το faster gps και θα έχεις πολύ καλύτερο snr. Εγώ βλέπω και πάνω από 45

 

 

Νομίζω ναι, έχει και τους ADB Drivers που χρειάζονται είτε για φλασάρισμα Ρομ είτε για Recovery

Γράφει:

"A- Preparation of your computer :

1 - unzip the file " INSTALL_USINE_REDMINOTE.zip "

2 - install the drivers provided in " MTK6592_PdaNET_ADB_VCOM_Drivers "

3 - Provide a USB cable to connect your phone to the PC"

 

εκανα εγκατασταση αλλα το MtkDroidTools v2.5.3 δεν βλεπει το κινητο :cry:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η miui όσο και αν πούμε ότι συνηθίζεται έχει και κάποιες περίεργες παραξενιές.πχ Δε τρέχει σωστά το πρόγραμμα swipepad αλλά και swapps.Ειδικά το swipepad με βοηθάει προσωπικά πάρα πολύ στη χρήση με το ένα χέρι.Ενώ όσο βρίσκομαι μέσα στο πρόγραμμα τρέχει κανονικά,μόλις βγω στον launcher σταματά να λειτουργεί.Το ίδιο κάνει και με τον nova launcher.Δοκίμασα απο το security center να του δώσω όλες τις άδειες αλλά και απενεργοποίηση του security center και πάλι όμως δε τρέχει

edit

Ακυρο τελικά.Επρεπε να πάω μέσα στις ρυθμίσεις του security center--->swipepad--->details ή απλά στο ρυθμίσεις-->εφαρμογές-->swipepad και να ενεργοποιήσω το "show pop up windows".

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...