Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρέλαβααααα!!!

το τηλεφωνάκι τα σπάει δεν είναι ούτε πολύ μεγάλο ούτε πάρα πολύ βαρύ.:happy:

σήμερα θα κάνω ένα γρήγορο review!:)

καλώς να τα δεχτήται και ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!

 

E οχι και δεν ειναι μεγαλο,τεραστιο ειναι φιλε σε σχεση με αλλα 5,5 ιντσες τηλεφωνα!

Το εχω δει διπλα διπλα με Honor 3X G750 και ηταν υπερβολικη γκουμουτσα!

Honor 3X G750 =149.5x77.4x8.9mm

Xiaomi Hongmi Note=154mm x 78.7mm x 9.45mm

Βεβαια ειναι και πιο ακριβο το Honor 3X κατα 60$(44 ευρω)!

Link to comment
Share on other sites

E οχι και δεν ειναι μεγαλο,τεραστιο ειναι φιλε σε σχεση με αλλα 5,5 ιντσες τηλεφωνα!

Το εχω δει διπλα διπλα με Honor 3X G750 και ηταν υπερβολικη γκουμουτσα!

Honor 3X G750 =149.5x77.4x8.9mm

Xiaomi Hongmi Note=154mm x 78.7mm x 9.45mm

Βεβαια ειναι και πιο ακριβο το Honor 3X κατα 60$(44 ευρω)!

Μιας και τα εχω εδω διπλα διπλα και τα 2,ναι ειναι κατα τι πιο μεγαλο το note.

Eμενα βεβαια δεν με ενοχλει η διαφορα αυτη,καθως το xiaomi note ειναι καλυτερο σε πολλα αλλα πραματακια κατα την γνωμη μου...και φυσικα και πιο οικονομοικο οπως ειπες..:)

 

Τεσπα ο καθενας κανεις τις επιλογες του.

 

Αλλα μην το κανουμε vs........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα επιτέλους το τηλεφωνάκι μου.

Εντυπώσεις δεν εχω ακόμα γιατί δεν μπορεσα να το παίξω πολύ. Έχω όμως ήδη ενα πρόβλημα

Πέρασα τις επαφές μου με συγχρονισμό από gmail αλλά όταν στέλνω μήνυμα , ίσως και στις κλήσεις να συμβαίνει δεν ξέρω ακόμα, στέλνω μήνυμα σε μια επαφή μου κανονικά αλλά όταν μου απαντάνε μου το εμφανίζει σαν καινούρια επαφή με το πρόθεμα +30 μπροστά στο νουμερο. Τί φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο unboxing και πρωτες εντυπωσεις απο το Xiaomi Redmi Note......:)

Αχ Κώστα Κώστα... :p

Ωραία η παρουσίαση, απ'ότι κατάλαβα και από τα λεγόμενά σου στο vid δεν έχει θέμα κιτρινίλας η οθόνη, καλό αυτό!

Αντε μας πρίζωσες τώρα κι εμάς που περιμένουμε! :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

μηπως πρεπει να σταματισουμε να το αγοραζουμε μπασ και πεσει η τιμη του.:lol:

:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο unboxing και πρωτες εντυπωσεις απο το Xiaomi Redmi Note......:)

Πολύ ωραία παρουσίαση Κώστα.:up:

Ευχαριστούμε:thanks:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ, Κώστα, καλή δουλειά, συνοπτική.

 

Αλλά πιο πολύ ήθελα να ποστάρω τη φωτό της Σελίνα. Δείτε τι μου έβαλε η θεάρα μέσα.

 

 

Διακρίνω dust plug και αυτό που το κρατάει όρθιο στο γραφείο ή είναι η ιδέα μου;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ, Κώστα, καλή δουλειά, συνοπτική.

 

Αλλά πιο πολύ ήθελα να ποστάρω τη φωτό της Σελίνα. Δείτε τι μου έβαλε η θεάρα μέσα.

 

 

Διακρίνω dust plug και αυτό που το κρατάει όρθιο στο γραφείο ή είναι η ιδέα μου;

 

Αυτό το μπλε εννοείς? Εμένα το στέλνει μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μπλε εννοείς? Εμένα το στέλνει μαύρο.

 

Ναι, το μπλε εννοώ και το άλλο που είναι σα στρασάκι. Το βρήκα;

 

Αν μου έχει βάλει όλα αυτά, δεν έχω λόγια...

 

Το πίσω κάλυμμα το αγόρασες ή δωράκι;

Link to comment
Share on other sites

Το πίσω κάλυμμα το αγόρασες ή δωράκι;
Πρέπει λογικά να είναι η hard case αυτη η μαύρη, έχω παραγγείλει κι εγώ μια, τις φωτό πότε και πως σας τις εστειλε η Selina, τις ζητήσατε ή από μόνη της?
Link to comment
Share on other sites

Απο το recovery μπορεις να βαλεις οποιαδηποτε Ρομ, εφ' οσον ειναι σε μορφη zip. Βεβαιως πρωτα full wipe.

Να συμπληρωσω οτι βρηκα ενα bug. Οταν συνδεω το κινητο με usb μετα την αποσυνδεση δεν βλεπει τα αρχεια ουτε της εσωτερικης ουτε της εξωτερικης μνημης. Με reboot επανερχονται. Αυτο ειναι το μονο bug που εχω βρει μεχρι στιγμης.

 

"Provided by MTP Connect to the PC as this default so like USB if usb rom may fail" αυτό το είδες; Μήπως έχει σχέση; Δε βγάζω άκρη, δεν είναι αγγλικά αυτά... :lol: Αλλά μήπως εννοεί ότι πρέπει να βάλεις το setting σε MTP για να μην έχεις το πρόβλημα που λες;

 

Τώρα που έχει AOSP άρχισε να με ψήνει το Xiaomi. MIUI sucks...

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα. Σαν δωράκι στέλνει τα ακουστικά. Φαντάζομαι κ σε σένα δωράκι. της ζήτησες εσύ η το έστειλε εκεινη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει λογικά να είναι η hard case αυτη η μαύρη, έχω παραγγείλει κι εγώ μια, τις φωτό πότε και πως σας τις εστειλε η Selina, τις ζητήσατε ή από μόνη της?

 

Όντως η hard case είναι. Μόλις μου έστειλε tracking number, μου εστείλε κ 2 φωτο. Μια αυτή που είδες κ μια με το πακέτο κλειστό στη ζυγαριά.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει λογικά να είναι η hard case αυτη η μαύρη, έχω παραγγείλει κι εγώ μια, τις φωτό πότε και πως σας τις εστειλε η Selina, τις ζητήσατε ή από μόνη της?

 

 

Πόσο κοστίζει, δε βρήκα όταν έψαχνα και θα ήθελα μία αν και είναι αργά τώρα. Εχθές πλήρωσα, σήμερα tracking number και λίγο αργότερα εικόνες από μόνη της.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κοστίζει, δε βρήκα όταν έψαχνα και θα ήθελα μία αν και είναι αργά τώρα. Εχθές πλήρωσα, σήμερα tracking number και λίγο αργότερα εικόνες από μόνη της.

 

Στις επιλογές των δώρων είχε κ προαιρετική επιλογή hard η soft case με 3,5 Κ 5 ευρώ αντίστοιχα.

Link to comment
Share on other sites

Στις επιλογές των δώρων είχε κ προαιρετική επιλογή hard η soft case με 3,5 Κ 5 ευρώ αντίστοιχα.

 

 

A ok, λάθος μου, νόμιζα ότι ήταν μαύρο κάλυμμα αντί για το κλασσικό λευκό.

Link to comment
Share on other sites

Sellina fans! Χαχαχαχα!

Εγώ δεν της ζήτησα αλλά έξτρα, αλλά τα βαλε. Μάλιστα, της ψιλογκρινιαξα γιατί δεν στέλνει τα original, μέχρι που μου είπε ότι κοστίζουν 25$!

Link to comment
Share on other sites

@NHONTZ

Βάλε το 20ψήφιο νούμερο που θα δεις μόλις ξύσεις ΕΔΩ

Βάλε το ΙΜΕΙ και το S/N ΕΔΩ Στο 1o κουτάκι το ΙΜΕΙ,στοο 2ο το S/N

 

Από vickmall το πήρα κι εγώ. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην είναι γνήσιο:)

 

Ευχαριστώ φίλε μου και μένα μου βγάζει ok. :) Πάντως το τηλέφωνο είναι φοβερό και όποιοι το είδαν και άκουσαν και την τιμή έπαθαν πολιτισμικό σόκ!:rolleyes: Και το gps κλειδώνει για πλάκα!!

Να κάνω και μία ερώτηση. Μού ήρθε root και multilangue. Όταν θέλω τις φωτο ή τα video να τα αποθηκεύσω στην sd τι κάνω .Με το link2sd ή με κάτι άλλο γίνεται; Επειδή είμαι κάποιας ηλικίας και ολίγον άσχετος ;)μην με μπλέξετε με άλλες rom ή εξεζητημένα πράγματα για μένα....!

Edited by NXONTZ
άλλο
XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα. Σαν δωράκι στέλνει τα ακουστικά. Φαντάζομαι κ σε σένα δωράκι. της ζήτησες εσύ η το έστειλε εκεινη?

 

 

Της ζήτησα ακουστικά επικαλούμενος την αιτιολογία ότι δεν έχει Xiaomi market στην Ελλάδα και ό,τι άλλο θέλει να μου προσθέσει εκείνη.

Πολύ εξυπηρετική, όπως λένε και όλοι οι άλλοι στο φόρουμ, proficiency δεν έχει απ'όσο κατάλαβα, αλλά κάνει ό,τι περνάει από το χέρι της για να ευχαριστήσει τους πελάτες. To Vickmall είναι μονόδρομος θα έλεγα, ξεχάστε όποιο άλλο κινέζικο e-shop.

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση λογισμικου γινεται κανονικα οπως σε ολα τα γνωστα smartphones?
Goodness reflects the light and evil bears the seed of all darkness. These are the mirrors of the soul, reflections of the mind. Choose well...;)
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση λογισμικου γινεται κανονικα οπως σε ολα τα γνωστα smartphones?

Σε αυτο γινεται πολυ συχνα,σε σχεση με αλλα γνωστα και πιο ευρωπαικα,που δεν γινονται ποτε.......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Sellina fans! Χαχαχαχα!

Εγώ δεν της ζήτησα αλλά έξτρα, αλλά τα βαλε. Μάλιστα, της ψιλογκρινιαξα γιατί δεν στέλνει τα original, μέχρι που μου είπε ότι κοστίζουν 25$!

 

και αυτα που θα σου στειλει να τα βαλεις στα εικονισματα,δεν θα ακους τιποτα ετσι η αλλοως.καλο καταστημα,τελεια εξυπηρετηση αλλα τα ακουστικα τους ειναι για νομπελ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου και μένα μου βγάζει ok. :) Πάντως το τηλέφωνο είναι φοβερό και όποιοι το είδαν και άκουσαν και την τιμή έπαθαν πολιτισμικό σόκ!:rolleyes: Και το gps κλειδώνει για πλάκα!!

Να κάνω και μία ερώτηση. Μού ήρθε root και multilangue. Όταν θέλω τις φωτο ή τα video να τα αποθηκεύσω στην sd τι κάνω .Με το link2sd ή με κάτι άλλο γίνεται; Επειδή είμαι κάποιας ηλικίας και ολίγον άσχετος ;)μην με μπλέξετε με άλλες rom ή εξεζητημένα πράγματα για μένα....!

Θα κατεβασεις την lenovo super camera αυτη εχει επιλογη για αποθηκευση στην sd.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, μου ηρθε. πατάω τα κουμπιά να ανοίξει και δεν ανοίγει (απο vickmall το πήρα)

Υποθετω οτι εχει βγαλει την προστατευτικη τιανια απο την μπαταρια.....σωστα??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...