Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά είμαι κάτοχος του redmi hogmi1 και του zopo που έχουν παραπλήσια dpi και πραγματικά στο hogmi η οθόνη είναι πάρα πολύ καλύτερη στον ήλιο και το βράδυ όταν θες να ρίξεις την φωτεινότητα για να κοιμηθείς.

Για το μάτι το όριο των 280-300dpi δύσκολα ξεπερνιέται, ότι είναι παραπάνω σίγουρα ζορίζει το τηλέφωνο, τον επεξεργαστή και την μπαταρία.

όταν πάρω το note θα κάνω και ένα συγκριτικό.:worry:

 

Αυτο που εχει το vickmall μου βγαζει----->

2014-05-27 12:12:24

Οποτε ειναι οκ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ, αντιλαμβάνομαι τα όσα λέτε, αλλά η κιτρινίλα που αναφέρθηκε σε προηγούμενο πόστ φαντάζομαι δεν είναι θέμα ματιών ή σύγκρισης με κάτι, το είδα και το βίντεο, το πρωί, κάπου θα βρεθεί φαντάζομαι η άκρη στις απορίες μου μόλις το πάρουν περισσότεροι στα χέρια τους :)

Για να σου την αληθεια την κιτρινιλα,και εαν καταλαβα καλα,εμφανιζεται οταν εβγαλε καποιες φωτο ο φιλος,και οταν εθεσε το φλας εκτος ολα ηταν οκ.Εκτος βεβαια εαν δεν το καταλαβα εγω καλα.

 

.......Αυτο που λες για κιτρινιλα σε μερικες φωτο σαν να το ειδα και με προβληματισε αλλα οταν απενεργοποιησα το φλας χαθηκε.Θα το ξανακοιταξω το βραδυ και θα σου πω........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο που εχει το vickmall μου βγαζει----->

2014-05-27 12:12:24

Οποτε ειναι οκ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να σου την αληθεια την κιτρινιλα,και εαν καταλαβα καλα,εμφανιζεται οταν εβγαλε καποιες φωτο ο φιλος,και οταν εθεσε το φλας εκτος ολα ηταν οκ.Εκτος βεβαια εαν δεν το καταλαβα εγω καλα.

 

.......Αυτο που λες για κιτρινιλα σε μερικες φωτο σαν να το ειδα και με προβληματισε αλλα οταν απενεργοποιησα το φλας χαθηκε.Θα το ξανακοιταξω το βραδυ και θα σου πω........

Καλα καταλαβες και μιλουσα για το 1s παντα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα καταλαβες και μιλουσα για το 1s παντα.

 

Αμα βρεις λιγο χρονο,και εχεις ορεξη φυσικα,κανε μας μια καλη παρουσιαση για το κντ (note) σε ολα τα επιπεδα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχει το vickmall μου βγαζει----->

2014-05-27 12:12:24 Οποτε ειναι οκ.........................

Τι εβαλες και σου εβγαλε αυτα ? Εχεις ηδη τη συσκευη στα χερια σου να υποθεσω ? :blink:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Τι εβαλες και σου εβγαλε αυτα ? Εχεις ηδη τη συσκευη στα χερια σου να υποθεσω ? :blink:

Ναι δεν το εθεσα ορθα..........

Αυτο που εχει το καταστημα στις foto εννοω βρε....ενα ελενχο εκανα..ειπαμε ειναι γρηγοροι,αλλα οχι και ετσι....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

@kostast1:

 

Έτσι όπως γράφεις το κινητό (κντ) όταν το διαβάζω η λέξη που μου έρχεται στο μυαλό είναι το κνούτο !!!!!!

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. :)

 

Παίδες να ξεκαθαρίσουμε κάτι, δεν μιλάμε για την όποια κιτρινίλα βγάζει στις φωτό(που είναι θέμα φωτομέτρησης και επεξεργασίας από το λογισμικό της κάμερας, δλδ θέμα software), αλλά για το αν υπάρχει κιτρινίλα ή όχι εγγενώς στην οθόνη αυτή καθαυτή (πράγμα που είναι θέμα hardware).

 

Ο πιο εύκολος τρόπος να το διαπιστώσει κάποιος αυτό είναι ο εξής: ανοίγεις και στα 2 κινητά εναν browser στην σελίδα http://www.google.com και κοιτας και συγκρίνεις πως φαίνεται το λευκό της σελίδας σε κάθε οθόνη (κατα προτίμηση με τα 2 κινητά στην ίδια φωτεινότητα, πρώτα full, μετά στη μέση, κτλ)

 

Με αυτό τον τρόπο, προβάλλοντας ακριβώς το ίδιο λευκό και στα δύο κινητά καταλαβαίνεις αν κάποια από τις δύο οθόνες παραμορφώνει το λευκό και το κιτρινίζει.

 

Αν μπορεί κάποιος να το κάνει και να μας πει συμπεράσματα ;)

Edited by sunn
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. :)

 

Παίδες να ξεκαθαρίσουμε κάτι, δεν μιλάμε για την όποια κιτρινίλα βγάζει στις φωτό(που είναι θέμα φωτομέτρησης και επεξεργασίας από το λογισμικό της κάμερας, δλδ θέμα software), αλλά για το αν υπάρχει κιτρινίλα ή όχι εγγενώς στην οθόνη αυτή καθαυτή (πράγμα που είναι θέμα hardware).

 

Ο πιο εύκολος τρόπος να το διαπιστώσει κάποιος αυτό είναι ο εξής: ανοίγεις και στα 2 κινητά εναν browser στην σελίδα http://www.google.com και κοιτας και συγκρίνεις πως φαίνεται το λευκό της σελίδας σε κάθε οθόνη (κατα προτίμηση με τα 2 κινητά στην ίδια φωτεινότητα, πρώτα full, μετά στη μέση, κτλ)

 

Με αυτό τον τρόπο, προβάλλοντας ακριβώς το ίδιο λευκό και στα δύο κινητά καταλαβαίνεις αν κάποια από τις δύο οθόνες παραμορφώνει το λευκό και το κιτρινίζει.

 

Αν μπορεί κάποιος να το κάνει και να μας πει συμπεράσματα ;)

 

Aκυρον.

 

@anna2

Εισαι κακος.......ολα τα κουσουρια μου στην φορα θα τα βγαλεις βρε.....:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Η miui απλα τα σπάει,ενα μειων στην οθόνη που δεν μου άρεσε είναι το χρωμα σε άσπρο φόντο είναι κίτρινο σε σχέση με το w200 που είχα οσο για το ραδιο δουλευει χωρις να χρειαζετε ακουστικα

Αυτό πρέπει να εννοεί και ο Πάτερ στο ποστ 307

 

 

 

@kostast1: με το "είναι θέμα hardware" παραπάνω εννοώ ότι έτσι είναι σεταρισμένη και λειτουργεί/απεικονίζει η συγκεκριμένη οθόνη, δεν εννοώ ότι έχει κάποιο "θέμα"(=πρόβλημα)

 

και σε όλα τα υπόλοιπα κινητά το ίδιο ισχύει, η οθόνη δείχνει το λευκό(και κάθε άλλο χρώμα) σε κάποια συγκεκριμένη απόχρωση και αυτό δεν αλλάζει(έτσι νομίζω δλδ, μπορεί να κάνω και λάθος)

Edited by sunn
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. :)

 

Παίδες να ξεκαθαρίσουμε κάτι, δεν μιλάμε για την όποια κιτρινίλα βγάζει στις φωτό(που είναι θέμα φωτομέτρησης και επεξεργασίας από το λογισμικό της κάμερας, δλδ θέμα software), αλλά για το αν υπάρχει κιτρινίλα ή όχι εγγενώς στην οθόνη αυτή καθαυτή (πράγμα που είναι θέμα hardware).

 

Ο πιο εύκολος τρόπος να το διαπιστώσει κάποιος αυτό είναι ο εξής: ανοίγεις και στα 2 κινητά εναν browser στην σελίδα http://www.google.com και κοιτας και συγκρίνεις πως φαίνεται το λευκό της σελίδας σε κάθε οθόνη (κατα προτίμηση με τα 2 κινητά στην ίδια φωτεινότητα, πρώτα full, μετά στη μέση, κτλ)

 

Με αυτό τον τρόπο, προβάλλοντας ακριβώς το ίδιο λευκό και στα δύο κινητά καταλαβαίνεις αν κάποια από τις δύο οθόνες παραμορφώνει το λευκό και το κιτρινίζει.

 

Αν μπορεί κάποιος να το κάνει και να μας πει συμπεράσματα ;)

 

καλησπέρα αυτό έγραψα και εγώ σε σχεση με το w200s η οθόνη κιτρινίζει δεν ξερω τι μπορει να φταιει η διαφορα παντως είναι είναι εμφανες !!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα αυτό έγραψα και εγώ σε σχεση με το w200s η οθόνη κιτρινίζει δεν ξερω τι μπορει να φταιει η διαφορα παντως είναι είναι εμφανες !!:wacko:

 

Στο note3 που εχω μπλεδοπρασινιζη καπως η οθονη ας πουμε,στο Lg g2 ειναι εμφανως πιο λευκη,στο lenovo a850+ ειναι και αυτη διαφορετικη η αποχροση του λευκου ελαφρως κιτρινιζουσα,καθε τυπος οθονης εχει καποιες ιδιαιτεροτητες.Σε πολλα video που ειδα σε παρουσιασεις του νοτε δεν προσεξα κατι ωστε να μου κανει κλικ.

Μπορεις να αναιβασεις ενα video για να παρουμε και εμεις μαι ιδεα?:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα αυτό έγραψα και εγώ σε σχεση με το w200s η οθόνη κιτρινίζει δεν ξερω τι μπορει να φταιει η διαφορα παντως είναι είναι εμφανες !!:wacko:

Οκ, οπότε ξεκαθαρίσαμε ότι εννούμε το ίδιο πράγμα με το "κιτρίνιασμα" σε κάποιο στανταρ λευκό φόντο (πχ google στον browser)

 

με τέρμα τη φωτεινότητα δεν βελτιώνεται καθόλου η κατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Moλις εκανα παραγγελια για 2 κντ απο το Vickmall.:)

 

Σήμερα, 11:34 εκανα την αγορα μου......

Και μολις μου εστειλαν Tracking Number........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Στο note3 που εχω μπλεδοπρασινιζη καπως η οθονη ας πουμε,στο Lg g2 ειναι εμφανως πιο λευκη,στο lenovo a850+ ειναι και αυτη διαφορετικη η αποχροση του λευκου ελαφρως κιτρινιζουσα,καθε τυπος οθονης εχει καποιες ιδιαιτεροτητες.Σε πολλα video που ειδα σε παρουσιασεις του νοτε δεν προσεξα κατι ωστε να μου κανει κλικ.

Μπορεις να αναιβασεις ενα video για να παρουμε και εμεις μαι ιδεα?:)

Αυτό ακριβώς που λες είπα κι εγώ παραπάνω, κάθε οθόνη σε κάθε συσκευή απεικονίζει διαφορετικά το ίδιο λευκό και αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό!

Τώρα αν παρακιτρινίζει ή παραμπλεδίζει κάποια τότε είναι που δημιουργείται πρόβλημα γιατί τότε πέρνει η μπάλα και τα υπόλοιπα χρώματα τα οποία με τη σειρά τους παραμορφώνονται και δεν εμφανίζονται στην απόχρωση που θα έπρεπε (πχ το κόκκινο μπορεί να ροζίζει, το μπλέ να μωβίζει κ.ο.κ).

Από εκεί προέκυψε και ο όρος "ισορροπία λευκού" ή "white ballance" που χρησιμοποιείται ευρέως στην φωτογραφία(που είναι κάτι παρόμοιας φιλοσοφίας αλλά εντελώς διαφορετικό με αυτό που συζητάμε εδώ και αυτό γιατί στην φωτογραφία το λευκό ισορροπείται δλδ ρυθμίζεται από το χρήστη, εδώ είναι θέμα hardware, έρχεται έτσι από το εργοστάσιο και δεν μπορείς να το αλλάξεις, εκει είναι που διαφέρουν).

 

Βίντεο δεν μπορω να ανεβάσω γιατι δεν έχω ούτε κάμερα ούτε κινητό της προκοπής αυτή τη στιγμή.

 

 

Edit: πχ τσέκαρε αυτό το video http://youtu.be/-5ReWs3ltEY?t=4m36s πάνω είναι το Xiaomi Red Rice, κάτω αριστερά το Huawei Honor 3c και κάτω δεξιά το Coolpad F1. To F1 φαίνεται να έχει το φωτεινότερο και σωστότερο λευκό, μετά έρχεται το Red Rice και τελευταίο το 3c που ναι μεν είναι πιο φωτεινό αλλά κιτρινίζει. Στα μαύρα το Coolpad F1 είναι απλά τραγικό/ανύπαρκτο και τα άλλα 2 είναι οκ με λίγο πιο σκοτεινό (καλύτερο) το Red Rice. Πιο μετά αν δείς στη μπλέ κάρτα το Coolpad την δείχνει μώβ (εντελώς λάθος), το Red Rice σωστά και το 3c κάπου ανάμεσα. Αν ήμουν να διαλέξω ανάμεσα σε αυτά τα 3 με βάση αποκλειστικά και μόνο την επίδοση της οθόνης το F1 θα έπαιρνε πόδι με τη μία, και ανάμεσα στα άλλα 2 θα πήγαινα μάλλον για το Red Rice, μου φαίνεται σωστότερο. Γενικά το θέμα οθόνη και σωστά χρώματα είναι μεγάλη ιστορία...

[σορρυ για το offtopic σεντόνι :X]

Edited by sunn
Link to comment
Share on other sites

Οκ, οπότε ξεκαθαρίσαμε ότι εννούμε το ίδιο πράγμα με το "κιτρίνιασμα" σε κάποιο στανταρ λευκό φόντο (πχ google στον browser)

 

με τέρμα τη φωτεινότητα δεν βελτιώνεται καθόλου η κατάσταση?

 

Βελτιωνεται αρκετά αλλά όπως έχω γράψει και ποιό πριν το κίτρινο παραμένει:(

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω στο παρακατω video που εχει αναιβασει σαν παρουσιαση του κντ το minideal,και μετα το 0930 που δειχνει το λευκο στα settings δεν βλεπω κατι το ενοχλητικο τουλαχιστον.-->

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Και αλλημια παρα πολυ καλη παρουσιαση απο τον GLG που μας δειχνει και το gps......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω στο παρακατω video που εχει αναιβασει σαν παρουσιαση του κντ το minideal,και μετα το 0930 που δειχνει το λευκο στα settings δεν βλεπω κατι το ενοχλητικο τουλαχιστον.-->

βασικά τί γίνεται, το μάτι μας και οι αισθητήρες στις κάμερες προσαρμόζονται και αν δεν έχεις άλλο μέτρο σύγκρισης δεν καταλαβαίνεις αν αυτό που βλέπεις είναι το σωστό ή λάθος λευκό (εκτός βέβαια και αν έχει τρομερή απόκλιση και κάνει "μπαμ" που λέμε)

 

πχ στο video που έστειλες πρόσεξε το εξής: πριν το 9:15 είναι σε μαύρο φόντο και η κάμερα έχει προσαρμόσει την ισορροποία λευκού με βάση αυτό που βλέπει (δλδ το μαύρο). Ακριβώς στο 9:15 με το που πατάει το "more" και περνά σε λευκό φόντο η κάμερα αναπροσαρμόζει το πως γράφει τα χρώματα και στιγμιαία για κλάσματα του δευτερολέπτου με το που περνα στο λευκό, φαίνεται πολύ πολύ λαμπρότερο από ότι είναι στην πραγματικότητα.

Για να καταλάβεις πιο έντονα αυτό που εννοώ, πρόσεξε την απόχρωση του τραπεζιού στο φόντο πως αλλάζει πρίν και μετα το 9:15 (με το που αλλάζει η φωτομέτρηση της κάμερας)

Οπότε το συμέρασμα είναι ότι αν έχεις μόνο ένα λευκό η κάμερα (ή το μάτι σου σε συνδυασμό με τον εγκέφαλο σου) θα προσαρμοστούν ώστε να γράφουν (ή να σου δίνουν την εντύπωση ότι αυτό που βλέπεις) είναι το σωστό λευκό.

Όταν έχεις 2 ίδια λευκά δίπλα δίπλα είναι τότε που ζορίζουν τα πράγματα, φαίνονται οι διαφορές και γίνονται οι συγκρίσεις πχ τσέκαρε:

:blink:

Edited by sunn
Link to comment
Share on other sites

φοραει φιλμ σιλικονης όταν ερχεται ξερει κανείς???

Εχει μια θολη απο το εργοστασιο με κινεζικα πανω.

Link to comment
Share on other sites

το παράγγειλα και εγώ χτες και σήμερα μου ήρθε το tracking number αναμονή τώρα.. είναι κάτι που πρέπει να ξέρω όσο αφορά την ρομ (rooted, multi ζήτησα)

τα ελληνικά δεν με ενδιαφέρουν.

 

μια ερώτηση οσο αφορά την οθόνη σε σχέση με την οθόνη και το gap (κενό) σε σχέση με το huawei honor 3x που έχω δει απο κοντά είναι εξίσου καλή και gapless?

Link to comment
Share on other sites

βασικά τί γίνεται, το μάτι μας και οι αισθητήρες στις κάμερες προσαρμόζονται και αν δεν έχεις άλλο μέτρο σύγκρισης δεν καταλαβαίνεις αν αυτό που βλέπεις είναι το σωστό ή λάθος λευκό (εκτός βέβαια και αν έχει τρομερή απόκλιση και κάνει "μπαμ" που λέμε)

 

πχ στο video που έστειλες πρόσεξε το εξής: πριν το 9:15 είναι σε μαύρο φόντο και η κάμερα έχει προσαρμόσει την ισορροποία λευκού με βάση αυτό που βλέπει (δλδ το μαύρο). Ακριβώς στο 9:15 με το που πατάει το "more" και περνά σε λευκό φόντο η κάμερα αναπροσαρμόζει το πως γράφει τα χρώματα και στιγμιαία για κλάσματα του δευτερολέπτου με το που περνα στο λευκό, φαίνεται πολύ πολύ λαμπρότερο από ότι είναι στην πραγματικότητα.

Για να καταλάβεις πιο έντονα αυτό που εννοώ, πρόσεξε την απόχρωση του τραπεζιού στο φόντο πως αλλάζει πρίν και μετα το 9:15 (με το που αλλάζει η φωτομέτρηση της κάμερας)

Οπότε το συμέρασμα είναι ότι αν έχεις μόνο ένα λευκό η κάμερα (ή το μάτι σου σε συνδυασμό με τον εγκέφαλο σου) θα προσαρμοστούν ώστε να γράφουν (ή να σου δίνουν την εντύπωση ότι αυτό που βλέπεις) είναι το σωστό λευκό.

Όταν έχεις 2 ίδια λευκά δίπλα δίπλα είναι τότε που ζορίζουν τα πράγματα, φαίνονται οι διαφορές και γίνονται οι συγκρίσεις πχ τσέκαρε:

:blink:

 

Φιλε μυ καλε,στα 2 video που εβαλες βλεπουμε 2 διαφορετικες τεχνολογιες κατασκαυης οθονων βρε,αυτα δεν συγκρινονται......αλλο η amoled η Super clear LCD και αλλο η ips οθονη,και σε αυτα που δειχνεις υπαρχει και διαφορα στην αναλυση των οθονων,μην τα μπερδευεις τα πραματα.:)

@fatdata

Εαν δεν κανω λαθος και στο note ogs ειναι η οθονη.

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μυ καλε,στα 2 video που εβαλες βλεπουμε 2 διαφορετικες τεχνολογιες κατασκαυης οθονων βρε,αυτα δεν συγκρινονται......αλλο η amoled η Super clear LCD και αλλο η ips οθονη,και σε αυτα που δειχνεις υπαρχει και διαφορα στην αναλυση των οθονων,μην τα μπερδευεις τα πραματα.:)

 

Δεν μπερδεύομαι εγώ κάπου. Σωστα είναι όσα αναφέρεις για τις διαφορετικές τεχνολογίες παρ'όλα αυτά η μια ειναι κίτρινη και δε βλέπεται και η άλλη λευκή και σωστή. Εμάς το αποτέλεσμα μας ενδιαφέρει, όχι ο τρόπος που φτάνεις σε αυτό. Ο τρόπος και οι τεχνολογίες αφορούν τους κατασκευαστές. Οταν το φόντο είναι άσπρο πρέπει να φαίνεται και άσπρο, όχι κίτρινο (και προφανώς και μπορούμε αλλά και πρέπει να συγκρίνουμε το τελικο αποτέλεσμα στο λευκό).

Απλά πράγματα. :)

 

Αν τώρα έχει παρόμοια θέματα το note(δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου οπότε δεν γνωρίζω από πρώτο χέρι, γι αυτό ρωτάω κι εδώ όσους το έχουν για να καταλάβουμε 2-3 πράγματα) και κιτρινίζει έντονα το λευκό (όπως ανέφερε ο Pater77) τότε η οθόνη του δεν είναι καλή.

 

Και προφανώς η ανάλυση δεν πάιζει κανένα ρόλο στη χρωματική απόδοση της οθόνης.

 

by the way IPS δεν είναι η οθόνη του Note υποτίθεται?

Edited by sunn
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπερδεύομαι εγώ κάπου. Σωστα είναι όσα αναφέρεις για τις διαφορετικές τεχνολογίες παρόλλα αυτά η μια ειναι κίτρινη και δε βλέπεται και η άλλη λευκή και σωστή. Εμάς το αποτέλεσμα μας ενδιαφέρει, όχι ο τρόπος που φτάνεις σε αυτό. Ο τρόπος και οι τεχνολογίες αφορούν τους κατασκευαστές. Οταν το φόντο είναι άσπρο πρέπει να φαίνεται και άσπρο, όχι κίτρινο (και προφανώς και μπορούμε αλλά και πρέπει να συγκρίνουμε το τελικο αποτέλεσμα στο λευκό).

Απλά πράγματα. :)

 

Αν τώρα έχει παρόμοια θέματα το note(δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου οπότε δεν γνωρίζω από πρώτο χέρι, γι αυτό ρωτάω κι εδώ όσους το έχουν για να καταλάβουμε 2-3 πράγματα) και κιτρινίζει έντονα το λευκό (όπως ανέφερε ο Pater77) τότε προφανώς η οθόνη του δεν είναι καλή.

 

by the way IPS δεν είναι η οθόνη του Note υποτίθεται?

 

Α καλα....υποθετικα μιλας τοση ωρα.....και εγω ειχα καταλαβει οτι το εχεις στα χερια σου..........:lol:

Δεν υποτιθεται ειναι ips,εαν προσεξεις στα videos τις γωνιες θεασης το καταλαβαινεις αυτο.

Τι κντ εχεις εσυ τωρα φιλε μου??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν το έχω στα χέρια μου, γι αυτό και ρωτάω τόσα πράγματα όσους το έχουν παραλάβει(μεταξύ άλλων πως κάθεται στο χέρι σε συνάρτηση με το μέγεθος και το βάρος του αν δεις σε προηγούμενα ποστς), γιατι ενδιαφέρομαι να το αγοράσω κι εγώ. :)

 

Όπου και να κοιτάξω πάντως με IPS οθόνη το βρίσκω πχ

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note-6217.php

http://www.xiaomishop.com/73-xiaomi-hongmi-red-mi-note-mtk6592-octa-core-14ghz-1gb-ram-8gb-rom-55-inch-ips-ogs-screen-13mp-smartphone.html

 

Είχα ένα Samsung S3 mini για κανα 6μηνο που πήγε από πέσιμο, και τώρα έχω ξεμείνει με ένα ΗΤC Desire τετραετείας, γι αυτό ψάχνω κάτι να με καλύψει για κανα 2χρονο τουλάχιστον, δεν είμαι από αυτούς που αλλάζουν κάθε τρείς και λίγο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...