Jump to content

Vivodi F.A.Q. & Comments


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία απορία. Εχω FULL LLU 1mbit και ξαφνικά σήμερα βλέπω 2mbit. Εχω χάσει τεύχη? Με αναβάθμισε η Vivodi από μόνη της?
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μία απορία. Εχω FULL LLU 1mbit και ξαφνικά σήμερα βλέπω 2mbit. Εχω χάσει τεύχη? Με αναβάθμισε η Vivodi από μόνη της?

 

Έχεις χάσει επεισόδια... :)

 

Δελτίο τύπου

 

Παράλληλα, η εταιρεία προχωρά στην αυτόματη αναβάθμιση των ταχυτήτων ADSL πρόσβασης σε όλους τους υφιστάμενους συνδρομητές του ιδιόκτητου δικτύου της (σε 2Mbps).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Πήρα για την αδερφή μου (εγώ το έχω ήδη ενα χρονο τώρα) το DSLcube ...

εστειλε τα χαρτια κανονικα, και πώς μου ήρθε να κοιτάξω εγώ σήμερα για διαθεσιμοτητα σε πόρτες και βλέπω απο το site oteshop οτι δέν υπάρχουν πόρτες...στο site της vivodi λέει πως υπάρχει προσβαση ΑΡΥΣ , αν και εχει σημείωση απο κάτω πώς δεν δεσμεύεται γι'αυτό.

 

Τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση ?

 

Ευχαριστώ.

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση ?

 

Η αίτησή σου θα πάρει σειρά προτεραιότητας και όταν προστεθούν νέες πόρτες ή ελευθερωθούν οι υπάρχουσες θα προχωρήσει.

Καλό είναι να ελέγχεις κάθε τόσο το status επικοινωνόντας με τη vivodi, και κοιτώντας και το oteshop.gr ή καλώντας το 134 και ζητώντας να μάθεις αν υπάρχουν ελεύθερες πόρτες για τον τάδε αριθμο.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να ελέγχεις κάθε τόσο το status επικοινωνόντας με τη vivodi, και κοιτώντας και το oteshop.gr ή καλώντας το 134 και ζητώντας να μάθεις αν υπάρχουν ελεύθερες πόρτες για τον τάδε αριθμο.

 

Αυτο θα γίνει αναγκαστικά...θα μας φανε τα τηλεφωνα και οι αναμονές στα τηλέφωνα...τα νευρα μου και μονο που το σκεφτομαι...

 

Ευχαριστω

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

geia xara..loipon ,kapou diavasa oti prepei na allaksw kapoio password sto 10.0.0.2 etsi wste na mh mporei o opoiosdhpote na allaksei tis ruthmiseis tou modem..tha allaksw to user password configuration etsi den einai??to allazw loipon kai meta otan tha mpainw sto 10.0.0.2 gia username tha prepei na valw to diko mou h ta klasika admin/epicrouter kai sth sunexeia an thelw na allaksw kati tha mou zhtaei to diko mou password??exw to microcom2636..thanks!!

...no one can find me...

...here in my soul...

...kicking and screaming...

...out of control...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις χάσει επεισόδια... :)

 

Δελτίο τύπου

 

Παράλληλα, η εταιρεία προχωρά στην αυτόματη αναβάθμιση των ταχυτήτων ADSL πρόσβασης σε όλους τους υφιστάμενους συνδρομητές του ιδιόκτητου δικτύου της (σε 2Mbps).

 

Θενξ. :)

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά δεν αντέχω άλλη ταλαιπωρία

Περίμενα για Τελλάς ένα μήνα και , και ΟΛΟ αναμονή και ΚΑΜΜΙΑ απάντηση ουσιαστική , τεκμηριωμένη τίποτα

Και μετά από τόσο καιρό μου λένε ότι ο ΟΤΕ δεν τους καλύπτει στο Κουκάκι , ότι αρνήθηκε την αίτησή μου

Ετσι σκέφτηκα την βιβόντι

Αλλά που ξέρω ότι ο ΟΤΕ δεν καλύπτει ΚΑΙ τη βιβόντι ? πως μπορώ να ξέρω αν η γραμμή μου έχει διαθεσιμότητα ?

Σύμφωνα με το site της τελλάς είχε και έχει ( ασχέτως αν δεν έχει σύμφωνα με την απόρριψη του ΟΤΕ αν όντως ισχύει )

Πως μπορώ να βρω το δίκιο μου και με ποιό τρόπο ? δεν θέλω να περιμένω πάλι στι βιβόντι άδικα για κάνα δίμηνο

Παίρνω Βιβόντι όλη μέρα δεν απαντά ποτέ κανείς

Τι σόι υπηρεσία είναι αυτή ?

Link to comment
Share on other sites

Απανταει φιλε μου...

Απλα μην περνεις ωρες αιχμης...

Παντως αν θες να μπεις στο δικο τους δικτυο θα περιμενεις τουλαχιστον 20 εργασιμες μερες..

Η Καλλιθεα καλυπτετε δυσκολο να μην καλυπτετε το κουκακι...

Link to comment
Share on other sites

Η Καλλιθέα και το Κουκάκι είναι δύο τελείως διαφορετικά κέντρα.

Το Κουκάκι πέφτει στο κέντρο της Ακρόπολης και στο μεγαλύτερο μέρος του καλύπτεται απο ONU, δηλαδή οπτική ίνα. Για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους, ο ΟΤΕ καλύπτει όποιον τον πληρώνει και σε όποια περιοχή τον πληρώνει...

Τώρα γιατί η Τελλάς δεν έχει πάρει ακόμα κυκλώματα απο τον ΟΤΕ για Κουκάκι δεν το γνωρίζω, η vivodi που την δουλεύω εδώ και ένα χρόνο έχει κυκλώματα ΟΤΕ αλλά και δικές της γραμμές στο Κουκάκι. Το πρόβλημα που θα έχει αν πέφτεις σε οπτική είναι η κατασκευή της γραμμής σου απο πλευράς ΟΤΕ, σε χαλκό, παίρνει πολύ μεγαλύτερο χρόνο.

Τώρα όσον αφορά στο call center της Vivodi, αυτό είναι ένα άλλο ανέκδοτο. Απαντάνε απλά πρέπει να περιμένεις κανα τεταρτάκι στο τηλέφωνο....

Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλυπτει το 80% της περιοχης αν δεν κανω λαθος...
Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και ευτυχισμενα:happy: . Στις 9/1 ληγει το DSL Cube και εχω τις εξης επιλογες. Να παω αοριστου με €22 η να προπληρώσω για τουλάχιστον 6 μηνες το οποιο βγαινει €19.83. Το ερωτημα ειναι: μπορω να παρω καινουργιο DSL Cube με €99 για 6 μηνες, και να μη γινει διακοπη της συνδεσης και να εχω το ιδιο username and email accounts? Διαφορετικα η αοριστου είναι μονοδρομος.
Link to comment
Share on other sites

Nα παρεις καινουργιο cube γινεται αλλα θα περιμενεις σαν να εχεις κανει καινουργια συνδεση...

Δεν κρατας τιποτα ιδιο...

Ξανα απο την αρχη...

Καλυτερα κανε ενα 6 μηνο......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα. Εχω μια συνδεση 2Mbit και τωρα ξαφνικα εδω και 2 μερες βλεπω οτι συγχρονιζομαι στα 960Kbit. Φταιει ο ΟΤΕ που εχω τη γραμμη ή η Vivodi που ειναι ο παροχεας μου? Ρωταω γιατι εχω καθησει αυτες τις 2 μερες να επικοινωνησω με τη Vivodi αλλα φυσικα ειμαι απειρη ωρα στην αναμονη και ακρη δεν βγαζω. Εχει τυχει κατι παρομοιο σε καποιον? Αν ναι πως εβγαλε ακρη?
Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα. Εχω μια συνδεση 2Mbit και τωρα ξαφνικα εδω και 2 μερες βλεπω οτι συγχρονιζομαι στα 960Kbit. Φταιει ο ΟΤΕ που εχω τη γραμμη ή η Vivodi που ειναι ο παροχεας μου? Ρωταω γιατι εχω καθησει αυτες τις 2 μερες να επικοινωνησω με τη Vivodi αλλα φυσικα ειμαι απειρη ωρα στην αναμονη και ακρη δεν βγαζω. Εχει τυχει κατι παρομοιο σε καποιον? Αν ναι πως εβγαλε ακρη?

Εμένα στα 2 mbps συμπεριφέρεται χειρότερα απο 768 kbps. Ασε που κάνει συνέχεια αποσυνδέσεις. Πάντως τη λύση τη βρήκα. Αλλάζω εταιρία!

Link to comment
Share on other sites

Nα σε ρωτησω φιλε μου εχεις 2 Μbit στο δικτυο της vivodi?

Kαι εχεις και το microkom το usb modem...?

Link to comment
Share on other sites

Nα σε ρωτησω φιλε μου εχεις 2 Μbit στο δικτυο της vivodi?

Kαι εχεις και το microkom το usb modem...?

Είμαι shared llu με 3com modem router

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερα οτι και στο δικτυο vivodi ειναι τοσο χαλια τα πραγματα στις ταχυτητες πιστευα οτι εχουνε προβλημα μονοι οσοι εχουνε γραμμη οτε...

Τελος παντων αμα μπορεις δοκιμασε αλλο router γιατι αυτα που εχει μεσα το cube ειναι μαπα τελειως...

Δοκιμασε αυτο και μετα βλεπεις....

Και εγω το ιδιο προβλημα ειχα αλλα δεν ειχα shared llu, με πεταγε συνεχεια εξω και εφταιγε αυτο το καταπληκτικο modem....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το προβλημα λυθηκε με ενα ωραιο μπινελικωμα στον ΟΤΕ και απο σημερα ειμαι ΟΚ. Μπαινω με Router,δεν χρησιμοποιω τα "μαμισια". Παντως ευχαριστω οσους μπηκαν στον κοπο να απαντησουν.
Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά!!!! Για τις ταχυτητές της βιβο από το ιδιόκτητο εγώ βλέπω οτί πανε καλά.Εγω προσωπικά που έχω 2ΜΒ Θεσ/νικη κόμβος Ερμού είναι μια χαρά.Το 210-215 τα πιάνω,πρόβλημα κανένα.
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Κατά 99% η vivodi θα το καταργήσει το δίκτυό της στη Θεσσαλονίκη και όπου αλλού έχει και θα παραμείνει μόνο ότι έχει στην Αθήνα..:!:

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Και για πιο λογο θα το κανει αυτο...?

Νομιζω θα χασει αρκετα αμα το κανει αυτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Και για πιο λογο θα το κανει αυτο...?

Νομιζω θα χασει αρκετα αμα το κανει αυτο!!!

Η κατάργηση έχει ήδη δρομολογηθεί.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...