Jump to content

Vivodi F.A.Q. & Comments


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Opws toxame provlepsei, anamenetai na kanoun kai sthn 384 anavathmish se 512!! :D :D

 

Pira kai rwthsa, den mou tope vevaia kathara h thlefwnhtria.

ALLA eipe oti exei ginei hdh meiwsh stis times. Kai oti an thelw mporw na steilw mail gia na zitisw hdh anavathmish!

 

Diladi twra logika (an den anavathmistoume) tha plirwnoume ligotero, kathws sthn idia timh ths 384 exei pesei h 512 (36,40e).

 

PS. Padws exw thn edypwsh oti to paketaki ths HOL (6+6) symferei perisotero (idiaitera gia aytous poy den exoun valei dsl)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο οποίο (email της 10.6.05) απάντησα ότι δεν επιθυμώ την αναβάθμιση. Οι υπόλοιποι αναβαθμίστηκαν κανονικά και χωρίς χρέωση (για την αναβάθμιση) και πληρώνουν το πάγιο της νέας τους ταχύτητας (φυσικά). Τι το περίεργο υπάρχει; Μήπως περίμενες να έδιναν 384 και να πληρώνονταν για 256;

Για κάποιον που η εμπειρία του από τη vivodi εξαντλείται σ' ένα demo (αν κάνω λάθος παρακαλώ διόρθωσέ με), σε βρίσκω εξαιρετικά προκατειλημμένο απέναντί της.

Εγώ, που τη χρησιμοποιώ για πάνω από 2 χρόνια τώρα, μπορώ να πω ότι, μ' εξαίρεση εκείνο το χρονικό διάστημα πέρισυ (για το οποίο εγώ ωφελήθηκα τα πάγια 2 μηνών, ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ), η σύνδεσή μου είναι άψογη.

 

Το οτι ειμαι προκατειλλημενος σε οτι εχει σχεση με τη βιβοντι το εχω δηλωσει αρκετες φορες.

 

Ομως, η συγκεκριμενη περιπτωση ξεπερνα τα ορια. Μαλλον ξεχνας ευκολα...να σου θυμισω το ακρως παραπλανητικο δελτιο τυπου που ελεγε δωρεαν αναβαθμιση, και μετα απο μερες μαθαμε οτι εννοουσαν οτι δεν θα υπαρχει χρεωση για την αναβαθμιση? Που ακουστηκε αλλωστε να υπαρχει χρεωση προς τον πελατη οταν αυτος θελει να πληρωσει παραπανω :blink:

 

 

Για το email τωρα, ποσοι νομιζεις διαβαζουν το email της βιβοντι? Απλα με αυτο το τροπο, ηθελε να συνεχισει να παιρνει τα ιδια χρηματα απο τους πελατες, δινοντας την αμεσως επομενη ταχυτητα. Και ολα αυτα με τροπο που μονο η βιβοντι ξερει τοσο καλα, α) με δελτιο τυπου παμπονηρο β) με αποστολη email ακουσον ακουσον email! ενημερωνοντας τον πελατη οτι θα αλλαξει το συμβολαιο του μονομερως :blink:

 

Εαν ηθελαν να ηταν σωστοι, θα επρεπε να ζητανε απο αυτους που θελουν να αλλαξουν ταχυτητα να απαντησουν στο email και οχι απο αυτους που δεν θελουν!

 

Αλλα ειπαμε, βιβοντι ειναι αυτη...

Link to comment
Share on other sites

Opws toxame provlepsei, anamenetai na kanoun kai sthn 384 anavathmish se 512!! :D :D

 

Pira kai rwthsa, den mou tope vevaia kathara h thlefwnhtria.

ALLA eipe oti exei ginei hdh meiwsh stis times. Kai oti an thelw mporw na steilw mail gia na zitisw hdh anavathmish!

 

Diladi twra logika (an den anavathmistoume) tha plirwnoume ligotero, kathws sthn idia timh ths 384 exei pesei h 512 (36,40e).

 

PS. Padws exw thn edypwsh oti to paketaki ths HOL (6+6) symferei perisotero (idiaitera gia aytous poy den exoun valei dsl)

Κατσε λιγο γιατι μπερδευτηκα. Τωρα που μου το κανανε 384, ποσα θα πληρωνω (οι γονεις μου δλδ) το μηνα; Ισχυει πραγματικα οτι θα γινει αναβαθμιση και απο 384 σε 512; Ποτε; Ξερεις τι θα πληρωνουμε τοτε αν κανουμε την αναβ.; Αν μεινουμε στην 384;

 

Sorry αν σε ζαλισα... ;)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Κατσε λιγο γιατι μπερδευτηκα. Τωρα που μου το κανανε 384, ποσα θα πληρωνω (οι γονεις μου δλδ) το μηνα; Ισχυει πραγματικα οτι θα γινει αναβαθμιση και απο 384 σε 512; Ποτε; Ξερεις τι θα πληρωνουμε τοτε αν κανουμε την αναβ.; Αν μεινουμε στην 384;

 

Sorry αν σε ζαλισα... ;)

 

Den kserw na sou pw akrivh timh giati egw plhrwnw kai DSLphone mazi.

 

Ap'oti exw katalavei esy prepei na anavathmistikes se 384 apo 256 ,swsta?

 

S'aythn thn periptwsh nomizw tha plhrwneis ta idia lefta me prin (dedomenou oti egine meiwsh timwn gia oles tis taxythtes prosvashs)

 

Se mena toulaxiston den egine akoma anavathmish se 512. Tha steilw mail na rwthsw.

 

PS. Exei vgalei anakoinwsh h vivodi oti prosferei pleon dwrean to telos anavathmishs

Link to comment
Share on other sites

Το οτι ειμαι προκατειλλημενος σε οτι εχει σχεση με τη βιβοντι το εχω δηλωσει αρκετες φορες.

 

Επομένως η κρίσεις/απόψεις σου δε μπορούν να χαρακτηριστούν αντικειμενικές, αλλά προφανώς "εχθρικές".

 

Ομως, η συγκεκριμενη περιπτωση ξεπερνα τα ορια. Μαλλον ξεχνας ευκολα...να σου θυμισω το ακρως παραπλανητικο δελτιο τυπου που ελεγε δωρεαν αναβαθμιση, και μετα απο μερες μαθαμε οτι εννοουσαν οτι δεν θα υπαρχει χρεωση για την αναβαθμιση? Που ακουστηκε αλλωστε να υπαρχει χρεωση προς τον πελατη οταν αυτος θελει να πληρωσει παραπανω :blink:

 

Δυσνόητο ίσως, παραπλανητικό όχι.

 

Για το email τωρα, ποσοι νομιζεις διαβαζουν το email της βιβοντι? Απλα με αυτο το τροπο, ηθελε να συνεχισει να παιρνει τα ιδια χρηματα απο τους πελατες, δινοντας την αμεσως επομενη ταχυτητα. Και ολα αυτα με τροπο που μονο η βιβοντι ξερει τοσο καλα, α) με δελτιο τυπου παμπονηρο β) με αποστολη email ακουσον ακουσον email! ενημερωνοντας τον πελατη οτι θα αλλαξει το συμβολαιο του μονομερως :blink:

 

 

Εαν ηθελαν να ηταν σωστοι, θα επρεπε να ζητανε απο αυτους που θελουν να αλλαξουν ταχυτητα να απαντησουν στο email και οχι απο αυτους που δεν θελουν!

 

Δεν διάβασα κανέναν, ούτε εδώ, ούτε στο adlsgr, να διαμαρτυρήθηκε γι' αυτό. Προφανώς τα διαβάζουν τα email, όπως κι εσύ διαβάζεις τα δικά σου...;)

Συμφωνώ πάντως ότι θα ήταν ορθότερο να ζητήσουν τη δωρεάν αναβάθμιση μόνο όσοι τη θέλουν κι όχι το ανάποδο.

Link to comment
Share on other sites

Οι νέες τιμές που ισχύουν από την 01/01/2006 διαμορφώνονται ως εξής:

ADSLaccess

Tαχύτητα LLU ADSLaccess AΡΥΣ ADSLaccess Shared LLU Full LLU

 

256/128 11,90 € 15,90 € 15,90 €

384/128 12,50 € 15,90 € 15,90 €

512/128 14,50 € 17,90 € 17,90 €

1024/256 23,90 € 28,90 € 30,90 €

2048/640 39,90 € 44,90 € -

4096/640 79,90 € 84,90 € -

 

DSLnet

DSLnet Static DSLnet SOHO DSLnet (ARYS)

256/128 9,90 € 20,90 € 40,90 € 12,90 €

384/128 12,90 € 24,90 € 43,90 € 16,90 €

512/128 18,50 € 29,90 € 49,90 € 23,90 €

1024/256 28,90 € 49,90 € 74,90 € 46,90 €

2048/640 68,90 € 97,90 € 117,90 € -

4096/640 138,90 € 187,90 € 207,90 € -

 

Παράλληλα, η Vivodi Telecom προσφέρει προπληρωμένα πακέτα υπηρεσιών (διαθέσιμα από την 01/01/2006) για ακόμη πιο οικονομικές χρεώσεις. Επιλέξτε μεταξύ 3μηνων, 6μηνων ή και 12μηνων πακέτων πρόσβασης και Internet, και επωφεληθείτε από τις προσφορές που τα συνοδεύουν.

 

ADSLaccess

Tαχύτητα Shared LLU AΡΥΣ ΧΟΝΔΡΙΚΗ

3 Μήνες 6 Μήνες 12 Μήνες 3 Μήνες 6 Μήνες 12 Μήνες

256/128 33,92 € 64,26 € 121,38 € 47,70 € 94,45 € 181,26 €

384/128 35,63 € 67,50 € 127,50 € 47,70 € 94,45 € 181,26 €

512/128 41,33 € 78,30 € 147,90 € 53,70 € 106,33 € 210,50 €

1024/256 68,12 € 129,06 € 243,78 € 92,70 € 183,55 € 352,26 €

 

 

ADSL Internet

Tαχύτητα DSLnet Dynamic DSLnet (AΡΥΣ ΛΙΑΝΙΚΗ)

3 Μήνες 6 Μήνες 12 Μήνες 3 Μήνες 6 Μήνες 12 Μήνες

256/128 28,22 € 50,49 € 95,04 € 37,54 € 72,76 € 139,32 €

384/128 36,77 € 65,79 € 123,84 € 49,18 € 95,32 € 182,52 €

512/128 52,73 € 94,35 € 177,60 € 69,55 € 134,80 € 258,12 €

1024/256 82,37 € 147,39 € 277,44 € 136,48 € 264,52 € 506,52 €

 

Επιπλέον, μοναδικές προσφορές σας περιμένουν, εφόσον ενεργοποιήσετε από τις 21/12/2005 έως και τις 31/01/2006 τη νέα σας ADSL συνδρομή και /ή το DSLphone:

 

* ΔΩΡΕΑΝ τα τέλη ενεργοποίησης της ADSL πρόσβασης (€34,99) στα προπληρωμένα και μηνιαίας χρέωσης πακέτα

* ΔΩΡΕΑΝ τα τέλη ενεργοποίησης του DSLphone (€10) καθώς και το 1ο πάγιο (ισχύει για ενεργοποιήσεις έως και τις 31/01/2006)

* ΔΩΡΕΑΝ ασύρματος εξοπλισμός- Wi-Fi ADSL Router για νέους συνδρομητές*

 

* H προσφορά ισχύει για 6μηνα και 12μηνα προπληρωμένα πακέτα ADSL πρόσβασης και Internet για τις ταχύτητες 512/128Kbps & 1024/256 Kbps

 

Στις τιμές δεν συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ.

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αναβάθμισα τη γραμμή μου σε 512. Είπα λοιπόν να πάρω ντέμο από πολλές εταιρείες και να πάω σε εκείνη που θα έχει καλό δείκτη τιμή/ανταγωνιστικότητα. Δοκίμασα πρώτα με Φόρθνετ και έμεινα αρκετά ικανοποιημένος. Να τονίσω ότι είχα ξαναπάρει με Φόρθνετ και άλλη ντέμο σε 384 ταχύτητα κανά 2μηνο πριν μάλιστα. Δεν θέσαν κάποιο βέτο.

 

Σειρά είχε η Βιβόντι, που μετά και τις τελευταίες μειώσεις ήταν πολύ ανταγωνιστική. Αμ δε όμως που θα σου δώσουν αυτοί ντέμο. Ψάξαν εκεί στα αρχεία τους και μου είπαν ότι στις αρχές του έτους είχα πάρει μια 3ήμερη ντέμο 384, οπότε και δεν δικαιούμαι άλλη μου είπαν. :w00t: Και μάλιστα με ύφος λυπάμαι κύριε δυστυχώς δεν μπορείτε να πάρετε νέα ντέμο. "Εγώ να λυπηθώ;" τους είπα, "εσείς να λυπάστε, που με χάνετε ως πελάτη!" Ακριβώς αυτό του απάντησα και του τό 'κλεισα.

 

@lewton περιέργως όμως μου απάντησαν σε e-mail εντός 12ώρου. :shifty:

 

Ακούστε ρε σεις λογική... Δεν έχουν καταλάβει ένα πράμα φαίνεται: Η ντέμο είναι για δική μου εξυπηρέτηση ή ουσιαστικά για δική τους; Άλλο ενα :down: σε αυτή την εταιρεία-ανέκδοτο. Είχα πει κι εγώ να μη την δω προκατειλημμένα, αλλά δυστυχώς φίλοι μου δε γίνεται αυτό. Οι εταιρείες γεννιούνται, δε γίνονται. :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο που λετε για τις αναβαθμισεις,ειχα παει χθες στα κεντρικα της βιβο στην Καλαμαρια-Θεσσαλονικη για να κανει αιτηση ενας φιλος(γιατι μεσω "Πλαισιου" Χεσε μας και γλυστρησα).Ρωτησα γιατι δεν μ εχει λογαριασμος και ειπαν πως ειχαν προβλημα με τα ΕΛΤΑ.Αλλα η κοπελια δεν θα μου ελεγε ξερεις οτι αναβαθμιστηκε η γραμμη σου?????Μετα τα Χmas θα δουμε.Τωρα αργα.ΑΑΑΑ και κατι αλλο η βιβο δεν θα μπορει να δωσει φοιτητικο net απο τα δικτυα της.Να ξερετε,αρα αυτο που λεγανε αυτο οτι θα βοηθησει στη αποδεσμετοποιηση του βρογχου για πολλους παροχους για να παει μπροστα το net στην Ελλαδα,ειναι μπαρουφες.
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Επομένως η κρίσεις/απόψεις σου δε μπορούν να χαρακτηριστούν αντικειμενικές, αλλά προφανώς "εχθρικές".

 

 

 

Δυσνόητο ίσως, παραπλανητικό όχι.

 

 

 

Δεν διάβασα κανέναν, ούτε εδώ, ούτε στο adlsgr, να διαμαρτυρήθηκε γι' αυτό. Προφανώς τα διαβάζουν τα email, όπως κι εσύ διαβάζεις τα δικά σου...;)

Συμφωνώ πάντως ότι θα ήταν ορθότερο να ζητήσουν τη δωρεάν αναβάθμιση μόνο όσοι τη θέλουν κι όχι το ανάποδο.

 

Manoz, δεν βρίσκεις άκρη μαζύ του.

Και στο adslgr (όπου τον έχουν "βρίσει" με την συμπεριφορά του), ενώ πλέον η πλειοψηφία δεν έχει πρόβλημα ειδικά με τις ταχύτητες, και συγκεκριμένα που είναι ότι καλύτερο με δικιές της γραμμές (όπως και της Telepassport) αυτήν την στιγμή, πολύ δε περισσότερο με τα χάλια που έχει ο ΟΤΕ. Αυτός έχει κολήσσει, ειδικά σε ένα demo, που φρόντισε και πήρε σε περίοδο που εν γνώση του υπήρχε πρόβλημα.

Ο ΟΤΕ μήνες αρκετούς έχει πρόβλημα, και πολλοί όχι VoIP δεν μπορούν να δουλέψουν, αλλά ούτε καν παιχνίδια on line να παίξουν δεν μπορούν. Και όμως τα έχει βάλει με την Vivodi, που τουλάχιστον στην Αθήνα όσο είχαμε το πρόβλημα, με proxy σχεδόν όλο εκείνο το διάστημα δεν είχαμε πρόβλημα.

Ώρες ώρες αναρρωτιέμαι, μπας και ο πατέρας του είναι διευθυντής πουθενά στον ΟΤΕ.

 

Σε 1ΜΒ μέσω δικού της δικτύου, σταθερά 110 όλο το 24ωρο, και Limit packets per secοnd to: 229, που ο ΟΤΕ δεν δίνει καν αυτά τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Manoz, δεν βρίσκεις άκρη μαζύ του.

Και στο adslgr (όπου τον έχουν "βρίσει" με την συμπεριφορά του), ενώ πλέον η πλειοψηφία δεν έχει πρόβλημα ειδικά με τις ταχύτητες, και συγκεκριμένα που είναι ότι καλύτερο με δικιές της γραμμές (όπως και της Telepassport) αυτήν την στιγμή, πολύ δε περισσότερο με τα χάλια που έχει ο ΟΤΕ. Αυτός έχει κολήσσει, ειδικά σε ένα demo, που φρόντισε και πήρε σε περίοδο που εν γνώση του υπήρχε πρόβλημα.

Ο ΟΤΕ μήνες αρκετούς έχει πρόβλημα, και πολλοί όχι VoIP δεν μπορούν να δουλέψουν, αλλά ούτε καν παιχνίδια on line να παίξουν δεν μπορούν. Και όμως τα έχει βάλει με την Vivodi, που τουλάχιστον στην Αθήνα όσο είχαμε το πρόβλημα, με proxy σχεδόν όλο εκείνο το διάστημα δεν είχαμε πρόβλημα.

Ώρες ώρες αναρρωτιέμαι, μπας και ο πατέρας του είναι διευθυντής πουθενά στον ΟΤΕ.

 

Σε 1ΜΒ μέσω δικού της δικτύου, σταθερά 110 όλο το 24ωρο, και Limit packets per secοnd to: 229, που ο ΟΤΕ δεν δίνει καν αυτά τα αποτελέσματα.

 

Φιλε μου ριξε μια ματια στο φορουμ της βιβοντι στο σαιτ που αναφερεις, δες οτι το 90% των θεματων αναφερεται σε προβληματα και ξεκολα πια με τη παρτη μου. Αν δεν σου αρεσει να διαβαζεις την αληθεια, βαλε με στη μαυρη λιστα :mad:

 

Αν εσυ γουσταρεις που μια εταιρια την πληρωνεις και σε κοροιδευει συνεχεια, ειναι δικο σου προβλημα. Αν εχεις καποια ενσταση σε αυτο που αναφερα περι παραπλανητικης ανακοινωσης πεστην, αλλιως κανε μου τη χαρη...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ριξε μια ματια στο φορουμ της βιβοντι στο σαιτ που αναφερεις, δες οτι το 90% των θεματων αναφερεται σε προβληματα και ξεκολα πια με τη παρτη μου. Αν δεν σου αρεσει να διαβαζεις την αληθεια, βαλε με στη μαυρη λιστα :mad:

 

Αν εσυ γουσταρεις που μια εταιρια την πληρωνεις και σε κοροιδευει συνεχεια, ειναι δικο σου προβλημα. Αν εχεις καποια ενσταση σε αυτο που αναφερα περι παραπλανητικης ανακοινωσης πεστην, αλλιως κανε μου τη χαρη...

 

90% ήταν πριν ένα χρόνο ειδικά για Αθήνα, και εσύ έχεις κολλήσει εκεί ακόμα.

Σε λίγο καιρό θα λέμε πέρσυ, αλλά εσύ εκεί.

 

Μόνο εγώ να ξεκολλήσω, ξεχνάς που σε πήραν στο αστείο και αλλού;

Μην παραπληροφορείς τον κόσμο.

Περίεργο που η πλειοψηφία δεν έχει πρόβλημα, και εσύ που δεν έχεις σύνδεση έχεις πρόβλημα, γιατί είναι γεγονός ότι με την συγκεκριμένη εταιρεία γενικά έχεις.

 

Και στο adslgr, τα ίδια σου είπαν, αλλά από ότι φαίνεται......

 

Όπως είπα και παραπάνω, εγώ βλέπω 110 συνέχεια, τώρα τι λές εσυ......και ποιος με κοροιδεύει συνέχεια, μάλλον δεν είναι η Vivodi αλλά κάποιος άλλος εδώ μέσα που δεν σέβεται με αυτά που λέει τους άλλους.

 

Και όσο και να μην σου αρέσει, ΔΕΝ γουστάρω να πληρώνω τον ΟΤΕ, και εκτός από σερφάρισμα, να μην μπορώ να κάνω τίποτε άλλο.

Έχουν χαλάσει τα τηλέφωνα στο γραφείο 2!!!!! εβδομάδες και ακόμα ο τέλειος ΟΤΕ να τα θιάξει.

Όσο πιο λίγα μπορώ να του πληρώνω θα το κάνω, ειδικά όταν κάνω την δουλειά μου καλύτερα στο σύνολο.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ να ξεκολλήσω, ξεχνάς που σε πήραν στο αστείο και αλλού;

Μην παραπληροφορείς τον κόσμο.

Περίεργο που η πλειοψηφία δεν έχει πρόβλημα, και εσύ που δεν έχεις σύνδεση έχεις πρόβλημα, γιατί είναι γεγονός ότι με την συγκεκριμένη εταιρεία γενικά έχεις.

 

Και στο adslgr, τα ίδια σου είπαν, αλλά από ότι φαίνεται......

 

Όπως είπα και παραπάνω, εγώ βλέπω 110 συνέχεια, τώρα τι λές εσυ......και ποιος με κοροιδεύει συνέχεια, μάλλον δεν είναι η Vivodi αλλά κάποιος άλλος εδώ μέσα που δεν σέβεται με αυτά που λέει τους άλλους.

Αυτό με την ντέμο πώς το κρίνεις Boge; Γιατί καμιά άλλη εταιρεία δεν το κάνει και όλως τυχαίως μόνο στη Βιβόντι συνέβη; Ποιος χάνει στην τελική αν δε σου δίνει ντέμο; Ο πελάτης ή η εταιρεία; Δε βρέθηκε ένας να τους το πει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την ντέμο πώς το κρίνεις Boge; Γιατί καμιά άλλη εταιρεία δεν το κάνει και όλως τυχαίως μόνο στη Βιβόντι συνέβη; Ποιος χάνει στην τελική αν δε σου δίνει ντέμο; Ο πελάτης ή η εταιρεία; Δε βρέθηκε ένας να τους το πει αυτό;

 

Αν έχει περάσει καιρός που είχες πάρει demo (1 χρόνο λες), έπρεπε να σου δώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει περάσει καιρός που είχες πάρει demo (1 χρόνο λες), έπρεπε να σου δώσουν.

Tόν ίδιο καιρό είχα πάρει ντέμο και από Φορθνετ και από Βιβόντι. Οι μεν ξανάδωσαν, οι άλλοι όχι. Διαφορά νοοτροπίας και κατ'επέκτασης και διεισδυτικής ικανότητας στους "ψαγμένους" πελάτες. Οι μεν τους θέλουν, οι δε κ*λώνουν. Έτσι το εκλαμβάνω εγώ. Αθάνατη Βιβόντι.

Link to comment
Share on other sites

Tόν ίδιο καιρό είχα πάρει ντέμο και από Φορθνετ και από Βιβόντι. Οι μεν ξανάδωσαν, οι άλλοι όχι. Διαφορά νοοτροπίας και κατ'επέκτασης και διεισδυτικής ικανότητας στους "ψαγμένους" πελάτες. Οι μεν τους θέλουν, οι δε κ*λώνουν. Έτσι το εκλαμβάνω εγώ. Αθάνατη Βιβόντι.

 

Είναι κρίμας, γιατί ενώ σε θέμα ταχύτητας και ποιότητας αυτής, είναι ότι καλύτερο, σε άλλα θέματα, χρειάζεται βελτίωση.

Άκουγα από άλλα παιδιά, ότι για να πάρουν demo από Vivodi, τους ζητάγανε αρκετά στοιχεία, τώρα κατάλαβα το γιατί.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα τα πακέτα που βγάλανε, 3μηνα, 6μηνα κλπ...

 

Δεν το κάνανε καλά που τα πακέτα δεν ισχύουν και για τις Full LLu συνδέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα τα πακέτα που βγάλανε, 3μηνα, 6μηνα κλπ...

 

Δεν το κάνανε καλά που τα πακέτα δεν ισχύουν και για τις Full LLu συνδέσεις.

 

Γενικα δεν το κανανε καλα, ελαχιστα χρηματα γλυτωνει κανεις. Μα δεν ειδαν τι προσφερει ο ανταγωνισμος? Πχ φορθνετ 3+3 :blink:

Link to comment
Share on other sites

Γενικα δεν το κανανε καλα, ελαχιστα χρηματα γλυτωνει κανεις. Μα δεν ειδαν τι προσφερει ο ανταγωνισμος? Πχ φορθνετ 3+3 :blink:

Kαταρχάς αυτοί τι σύστημα έχουν έστω ότι ενδιαφέρεσαι να αγοράσεις συνδρομή; Εδώ και 1,5 χρόνο το online shop στο σάιτ τους είναι υπό κατασκευή. Μολύβι, φάκελο, γραμματόσημο ισχύει; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχάς αυτοί τι σύστημα έχουν έστω ότι ενδιαφέρεσαι να αγοράσεις συνδρομή; Εδώ και 1,5 χρόνο το online shop στο σάιτ τους είναι υπό κατασκευή. Μολύβι, φάκελο, γραμματόσημο ισχύει; :confused:

 

Ισχύει: Μολύβι, φάκελο, courier με δική τους χρέωση

Το "online shop" αφού δεν είναι έτοιμο, δεν έπρεπε τόσο καιρό να υπάρχει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχάς αυτοί τι σύστημα έχουν έστω ότι ενδιαφέρεσαι να αγοράσεις συνδρομή; Εδώ και 1,5 χρόνο το online shop στο σάιτ τους είναι υπό κατασκευή. Μολύβι, φάκελο, γραμματόσημο ισχύει; :confused:

Μπορεις άνετα να πας και στα multirama (υπάρχουν παντού πλέον).

Μπορείς επίσης μέσω τηλεφώνου να κάνεις συνδρομή. Ενεργοποιείται σε 15 λεπτά και πας την άλλη μέρα στη τράπεζα και πληρώνεις.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας κ χρονια πολλα!

 

Ξερω οτι ειμαι offtopic αλλα επειδη ενας συγγενης μου ψιλο-βιαζεται, μπορειτε να μου πειτε ποιο πακετο ADSL(512) αυτον τον καιρο εχει την καλυτερη τιμη; Ευχαριστω :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας κ χρονια πολλα!

 

Ξερω οτι ειμαι offtopic αλλα επειδη ενας συγγενης μου ψιλο-βιαζεται, μπορειτε να μου πειτε ποιο πακετο ADSL(512) αυτον τον καιρο εχει την καλυτερη τιμη; Ευχαριστω :)

 

Fadazomai thanai anamesa se HOL kai Vivodi :D

 

Koita panw katw ta idia einai , giati h Vivodi sou dinei dwrean to router me ligotero omws xrono prosvashs, kai h HOL pio poly xrono enw den sou xarizei to router (diladi an allakseis se allh etairia meta thn lhksh ths prosforas sto pairnei pisw :O )

Link to comment
Share on other sites

Fadazomai thanai anamesa se HOL kai Vivodi :D

 

Koita panw katw ta idia einai , giati h Vivodi sou dinei dwrean to router me ligotero omws xrono prosvashs, kai h HOL pio poly xrono enw den sou xarizei to router (diladi an allakseis se allh etairia meta thn lhksh ths prosforas sto pairnei pisw :O )

Aυτο με το router ειναι λιγο γυφτια ε; Αρα του λεω να παει προσ vivodi μερια;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Aυτο με το router ειναι λιγο γυφτια ε; Αρα του λεω να παει προσ vivodi μερια;

 

An thelei na krathsei to modem/router nai!

 

Ektos an vevaia thelei meta apo kana xrono na valei wireless ;) opote ton symferei h HOL.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...