Jump to content

Lenovo A850+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι

μην ξεχασεις να κανεις full wipe

 

 

 

Μηπως δεν θέλει recovery update αλλα κατευθειαν εγκατάσταση της vanilla τώρα?

Edited by Vagelis2000
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι

μην ξεχασεις να κανεις full wipe

 

Μάλλον δεν γινεται έτσι. Την ξαναεβαλα και δεν άλαξε τιποτα απολύτως στο κινητό

Μηπως θέλει φλασάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν γινεται έτσι. Την ξαναεβαλα και δεν άλαξε τιποτα απολύτως στο κινητό

Μηπως θέλει φλασάρισμα.

 

αυτο σου ειπα απο την αρχη φλασαρισμα και φουλ γουαιπ

Link to comment
Share on other sites

Εσκασε σημερα και του φιλου μου.τωρα τι κανω; ροοταρισμα πως; επισης εψαχνα να μπω στο μενου που ειναι οι εφαρμογες και δεν το βρησκα.αγορα απο to2c
Link to comment
Share on other sites

Εσκασε σημερα και του φιλου μου.τωρα τι κανω; ροοταρισμα πως; επισης εψαχνα να μπω στο μενου που ειναι οι εφαρμογες και δεν το βρησκα.αγορα απο to2c

 

Δεν υπάρχει μενού για τις εφαρμογές. Είναι χύμα.

Δεν είναι απαραίτητο ούτε το root ούτε κάτι άλλο. Βάζει sim και το δουλεύει κανονικά όπως είναι. Μόνο αν δεν δουλεύει κάτι (που δεν το νομίζω) ή θέλει κάτι το ιδιαίτερο ψάχνεσαι για αλλαγές rom ή root.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μενού για τις εφαρμογές. Είναι χύμα.

Δεν είναι απαραίτητο ούτε το root ούτε κάτι άλλο. Βάζει sim και το δουλεύει κανονικά όπως είναι. Μόνο αν δεν δουλεύει κάτι (που δεν το νομίζω) ή θέλει κάτι το ιδιαίτερο ψάχνεσαι για αλλαγές rom ή root.

 

Ευχαριστω φιλε.Αρα αμα κανει εγκατασταση μια εφαρμογη θα μεινη πανω στην οθονη? δεν εχει μενου που ειναι ολα εκει? κανενας ευκολος τροπος για ρουτ γιατι θελω να βαλω την εφαρμογη για της διαφημισεις και αυτη χρειαζεται ροοτ για να της βγαλει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες!

 

Παίδες το κινητάκι με έχει ψήσει (φανταστείτε ότι κάθησα και διάβασα 35 σελίδες εδώ πέρα :lol: )

 

Από την αρχή όμως που εντόπισα το κινητό μου έχει κάνει εντύπωση που αλλού λένε 1400mhz (gsmarena.com/skroutz.gr) και αλλού 1.66mhz (κυρίως κινέζοι και benchmarks). Και από ότι είδα και άλλοι είχαν την ίδια απορία κάπου στο 500ο post... :rolleyes:

 

Το ότι τα benchmarks γράφουν 1.66 δε σημαίνει κάτι, διότι μπορεί να τράβανε την τιμή από κάποιο database που έχουν, ενώ η Lenovo πχ. να το έχει underclocked. Ή το ανάποδο, να είναι 1400 και να το έχει overclocked...

 

Θα μου πείτε τώρα τι με νοιάζει αφού το κινητό πετάει... Και εδώ έρχεται η απορία μου...

 

Ψάχνοντας να βρω τα mhz του κινητού λοιπόν έτσι από περιέργεια (κάτι που θεωρητικά θα έπρεπε να είναι 3 δευτερόλεπτα googling)... διαπίστωσα ότι το A850+ δεν αναφέρεται σε κανένα site της Lenovo. σε καμία γλώσσα/χώρα, κλπ... Δεν υπάρχει specs sheet, δεν υπάρχει manual, δεν υπάρχει απολύτως τίποτα όχι μόνο για τα mhz, αλλά για το κινητό ολόκληρο...

 

Πώς γίνεται ρε παιδιά να υπάρχει ένα Lenovo μοντέλο 8 μηνών που ουσιαστικά παίζει μόνο μέσω της παρά-κινέζικης αγοράς; Και αυτό βάζει στο μυαλό μου θεωρίες συνομοσίας... :X

 

Μπορείτε εσείς να βρείτε έστω μια επίσημη αναφορά στο A850 plus μοντέλο από την ίδια την εταιρεία; Ένα manual; Ένα spec sheet;Κάτι τέλοσπάντων...Σε οποιοδήποτε site της στον κόσμο; Μέχρι και στο κινέζικο site τους κοίταξα... (νομίζω)

 

Δεν αποκλείω να υπάρχει και να μου διέφυγε δηλαδή...

Edited by termi21
EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε.Αρα αμα κανει εγκατασταση μια εφαρμογη θα μεινη πανω στην οθονη? δεν εχει μενου που ειναι ολα εκει? κανενας ευκολος τροπος για ρουτ γιατι θελω να βαλω την εφαρμογη για της διαφημισεις και αυτη χρειαζεται ροοτ για να της βγαλει.

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Q-fOAUvScTg

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεμα .παιδια . λενοβο α850+ αγορασμενο απο minideal περιπου 6-7 μηνες σταματησαν ξαφνικα να λειτουργουν ολα τα κατω πληκτρα..!! το βελακι το δεξι κ το αριστερο..ενω η οθονη δουλευει κομπλε ..το εκανα επαναφορα..του εκανα full wipe μετα και περασα αλλη ρομ την βανιλια.. πριν φορουσε στοκ.. κ παλι το ιδιο.

τα τρεια κουμπια κατω στην οθονη δεν λειτουργουν..

τι λετε να παιζει? μπορω να κανω - δοκιμασω κατι αλλο? η μιλαω με αυτους??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεμα .παιδια . λενοβο α850+ αγορασμενο απο minideal περιπου 6-7 μηνες σταματησαν ξαφνικα να λειτουργουν ολα τα κατω πληκτρα..!! το βελακι το δεξι κ το αριστερο..ενω η οθονη δουλευει κομπλε ..το εκανα επαναφορα..του εκανα full wipe μετα και περασα αλλη ρομ την βανιλια.. πριν φορουσε στοκ.. κ παλι το ιδιο.

τα τρεια κουμπια κατω στην οθονη δεν λειτουργουν..

τι λετε να παιζει? μπορω να κανω - δοκιμασω κατι αλλο? η μιλαω με αυτους??

 

Μάλλον χάλασε το digitizer στο ebey το βρίσκεις πάνω κάτω στο €10, στο youtoube έχει βιντεάκια για το πως το αλλάζεις, αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου είναι εύκολο.

Καλό είναι να μιλήσεις με αυτούς αλλά το ποιο πιθανό είναι να σου ζητήσουν να το στείλεις Κίνα οπότε ξέχνα το κινητό κανένα 3μηνο.

Η λύση τώρα για προσωρινά ή και για μόνιμα αφού έχεις την Vanilla είναι το Gravitybox>Pie controls>Ενεργοποίηση των Pie controls>Πάντα, εδώ για να δουλέψουν αρχικά θέλει να βρεις από το GravityBox αλλά αφού δεν έχεις την δυνατότητα θα πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση.

Δες και εδώ για να καταλάβεις για τί λέμε

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον χάλασε το digitizer στο ebey το βρίσκεις πάνω κάτω στο €10, στο youtoube έχει βιντεάκια για το πως το αλλάζεις, αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου είναι εύκολο.

Καλό είναι να μιλήσεις με αυτούς αλλά το ποιο πιθανό είναι να σου ζητήσουν να το στείλεις Κίνα οπότε ξέχνα το κινητό κανένα 3μηνο.

Η λύση τώρα για προσωρινά ή και για μόνιμα αφού έχεις την Vanilla είναι το Gravitybox>Pie controls>Ενεργοποίηση των Pie controls>Πάντα, εδώ για να δουλέψουν αρχικά θέλει να βρεις από το GravityBox αλλά αφού δεν έχεις την δυνατότητα θα πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση.

Δες και εδώ για να καταλάβεις για τί λέμε

 

Αυτή είναι εφαρμογή που έχει η βανίλια μέσα? Η πρεπει να την κατεβασω απο play store??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι εφαρμογή που έχει η βανίλια μέσα? Η πρεπει να την κατεβασω απο play store??

Δεν θυμάμαι αν την έχει ήδη εγκατεστημένη, στο Needrom έχει μια rom παρόμοια με την vanilla που την έχει σίγουρα εγκατεστημένη, είναι εφαρμογή του xposed, αν δεν ξέρεις τι είναι αυτό γουγλαρισε το για να δεις πως να το ενεργοποιήσεις, θα ζοριστείς λίγο μέχρι να το ενεργοποιήσεις χωρίς τα softkey αλλά δεν βλέπω άλλη επιλογή (να τι χρειάζεται το OTG)

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία το είχε μέσα η Ρομ.. Το εκανα αναβάθμιση αυτό κ το xposed ..ενεργοποίησαν τα pie Παντα.. Εκανα reboot..

Αλλά τώρα πως δουλεύει αυτό? Δεν μου το εμφανιζει....θέλει να ενεργοποίηση κ Κατι αλλο??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία το είχε μέσα η Ρομ.. Το εκανα αναβάθμιση αυτό κ το xposed ..ενεργοποίησαν τα pie Παντα.. Εκανα reboot..

Αλλά τώρα πως δουλεύει αυτό? Δεν μου το εμφανιζει....θέλει να ενεργοποίηση κ Κατι αλλο??

Ωραία, πίγενε στα pie controls πάλι και πάτα εκεί που λέει θέσεις ενεργοποίησης, το βάζεις σε όποια θέση θες πχ δεξί όριο οθόνης και πατάς ok, κανείς ξανά επανεκκίνηση, τώρα πατάς με το δάχτυλο στην μέση δεξιά και το σέρνεις προς το κέντρο για να εμφανιστούν, δες και στο YouTube κανένα βιντεακι για να το καταλάβεις καλύτερα αν δεν το μεταφέρω καλά

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμια λύση να μην μου πεταει o contacnmanager συνέχεια για update γιατί η έκδοση που θέλει να κάνω δεν έχει ελληνική γλώσσα. Με αυτή που έχω τώρα ειμε με ελληνικά .δεν έχω βρει να το απενεργοποίηση κάτι
:!:
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με την sim1 γενικά; Το έδωσα στην αδερφή μου και μου παραπονιέται ότι τις τελευταίες μέρες η vodafone δεν πιάνει πουθενά και καθόλου όλη την ημέρα, παρά μόνο όταν επιστρέψει σπίτι... Έχω περασμένει την vanilla, αλλά όσο το είχα στα χέρια μου δεν μου είχε δημιουργήσει κανένα πρόβλημα! Πολύ σπάνια να μου έβγαζε x στο σήμα και αυτό για μερικές στιγμές!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω μόνο και μόνο εξωτερικά στο σχήμα υπάρχουν κάποιες διαφορές.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά. Γνωρίζει κάποιος αν το touch και η οθόνη είναι ίδια με του Α850?

 

Μην το ρισκάρεις, αν ήταν το ίδιο... θα αναφερόταν στα ανταλλακτικά που πουλάνε τα διάφορα κινέζικα καταστήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Γνωρίζει κάποιος αν το touch και η οθόνη είναι ίδια με του Α850?

Οχι δεν ειναι. Ειχα παρει κατα λαθος tempered glass για το απλο και οταν ηρθε ειδα οτι δεν κανει για το 850+.

Το 850 εχει στρογγυλεμενες γωνιες ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια σημερα μου ηρθε και ενω στην αρχη δούλευε κανονικά δεν μπαίνει τωρα με τιποτα στο ρεκοβερι μοντ

προσπαθησα να κανω απτντειτ και τιποτα

δεν κανει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων

το σουπερ γιουζερ ζηταει αναβάθμισή και δεν κανει τιποτα

κατα τα αλλα δειχνει να δουλευει

 

πως στο κορακα να αλλαξω ρομ

Edited by mples
Link to comment
Share on other sites

γιατι ρε παιδια δεν μπαίνει σε ρικοβερη με τιποτα το πρωι μπηκε τωρα τιποτα βοήθεια !!

 

ουτε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ελεος !

Edited by mples
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κάνεις τίποτα?

 

Το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρά αλλά δεν μπενει σε ρεκοβερι και δεν κανει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων όχι τίποτα έχω βάλει το μειλ μου και το τηλ δεν είναι δικό μου

 

Παιδιά ποτέ καμία λύση γιατί θα το σπάσω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κάνεις τίποτα?

 

Το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρά αλλά δεν μπενει σε ρεκοβερι και δεν κανει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων όχι τίποτα έχω βάλει το μειλ μου και το τηλ δεν είναι δικό μου

 

Παιδιά ποτέ καμία λύση γιατί θα το σπάσω

Βάλε ξανά το recovery με τον τρόπο που λέει ο οδηγός του πρώτου ποστ.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Βάλε ξανά το recovery με τον τρόπο που λέει ο οδηγός του πρώτου ποστ.

 

 

δεν το περνάει με τιποτα :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...