Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό ήταν!! Χίλια ευχαριστώ.. Μου έσπασε τα νεύρα όλη μέρα.. :O

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα. Η κάμερα εντός σπιτιού ( με χαμηλό γενικά φωτισμό) πως είναι ? παλεύεται ? σε σχέση και με το G2 αν γνωρίζει κανείς.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες. Προσφατα πηρα ενα μεταχειρησμενο note 3 neo απο εναν τυπο που ξερω ελαχιστα. Απλα η τιμη ηταν δελεαστικη και το πηρα. Ομως μαλλον την πατισα ασχημα. Ολα καλα στην αρχη με το κινητακι. Τα προβληματα αρχισαν οταν εβαλα τη καρτα ΣΙΜ και πηγα να παρω τηλ. Μου πεταξε ενα μηνυμα ''Μη εγγεγραμενο στο δικτυο''. Το ειχα ξαναπαθει σε ενα παλιο samsung S II που ειχα παλιοτερα αλλα με μια επανεκκινηση ολα ηταν κομπλε. Αυτο εδω του εχω κανει 50 επανεκκινησεις και δεν φτιαχνει με τιποτα. Ακομα και root του εκανα και παρολα αυτα παραμενει το ιδιο αχρηστο να παρει τηλεφωνα. Οποτε σκεφτηκα πως μαλλον καποιος το μπλοκαρε απο τον IMEI αριθμο του. Υπαρχει καποιος τροπος να φτιαξει ή θα καταντησει ενα απλο και μικρο ταμπλετ? Ευχαριστω. :!::!::X:X:cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες. Προσφατα πηρα ενα μεταχειρησμενο note 3 neo απο εναν τυπο που ξερω ελαχιστα. Απλα η τιμη ηταν δελεαστικη και το πηρα. Ομως μαλλον την πατισα ασχημα. Ολα καλα στην αρχη με το κινητακι. Τα προβληματα αρχισαν οταν εβαλα τη καρτα ΣΙΜ και πηγα να παρω τηλ. Μου πεταξε ενα μηνυμα ''Μη εγγεγραμενο στο δικτυο''. Το ειχα ξαναπαθει σε ενα παλιο samsung S II που ειχα παλιοτερα αλλα με μια επανεκκινηση ολα ηταν κομπλε. Αυτο εδω του εχω κανει 50 επανεκκινησεις και δεν φτιαχνει με τιποτα. Ακομα και root του εκανα και παρολα αυτα παραμενει το ιδιο αχρηστο να παρει τηλεφωνα. Οποτε σκεφτηκα πως μαλλον καποιος το μπλοκαρε απο τον IMEI αριθμο του. Υπαρχει καποιος τροπος να φτιαξει ή θα καταντησει ενα απλο και μικρο ταμπλετ? Ευχαριστω. :!::!::X:X:cry::cry:

Μήπως έχει θέμα η mikro sim σου?

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ SUMSUNG GALAXY NOTE 3 NEO TA ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ.ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ 4.3 ANDROID.ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΙ ΕΠΙΣΗΜΗ ΕΚΔΟΣΗ 4.4. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει θέμα η mikro sim σου?

Oχι φιλε μου. Την εβαλα σε ενα παλιο iphone 4s και δουλευει μια χαρα! :wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες. Προσφατα πηρα ενα μεταχειρησμενο note 3 neo απο εναν τυπο που ξερω ελαχιστα. Απλα η τιμη ηταν δελεαστικη και το πηρα. Ομως μαλλον την πατισα ασχημα. Ολα καλα στην αρχη με το κινητακι. Τα προβληματα αρχισαν οταν εβαλα τη καρτα ΣΙΜ και πηγα να παρω τηλ. Μου πεταξε ενα μηνυμα ''Μη εγγεγραμενο στο δικτυο''. Το ειχα ξαναπαθει σε ενα παλιο samsung S II που ειχα παλιοτερα αλλα με μια επανεκκινηση ολα ηταν κομπλε. Αυτο εδω του εχω κανει 50 επανεκκινησεις και δεν φτιαχνει με τιποτα. Ακομα και root του εκανα και παρολα αυτα παραμενει το ιδιο αχρηστο να παρει τηλεφωνα. Οποτε σκεφτηκα πως μαλλον καποιος το μπλοκαρε απο τον IMEI αριθμο του. Υπαρχει καποιος τροπος να φτιαξει ή θα καταντησει ενα απλο και μικρο ταμπλετ? Ευχαριστω. :!::!::X:X:cry::cry:

Έχω το note 3 (οχι το neo), και το πρόβλημα που αναφέρεις εμφανίζεται σε αρκετές συσκευές samsung και έχει να κάνει με το ότι σε νεότερα μόντεμ έχει αλλάξει ο τρόπος που διαβάζουν τον φάκελο efs και το imei που βρίσκεται σ'αυτόν. Το πρόβλημα λύνεται συνήθως με το να εγκαταστησεις ένα νεότερο official firmware μέσω Odin. Επειδή δεν έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο δεν ξέρω τι παίζει με τα firmware, αλλά κάποιος άλλος φίλος (η εσυ αν το ψαξεις), μπορεί να σου υποδείξει το πιο πρόσφατο firmware και να το εγκαταστησεις.

Link to comment
Share on other sites

ειναι λογικο που τρώει 40% της μπαταρίας οι υπηρεσίες google? σε αλλα κινητα ειναι 5-6%. Γινεται να κάνω κάτι για να το μειώσω;
Link to comment
Share on other sites

ειναι λογικο που τρώει 40% της μπαταρίας οι υπηρεσίες google? σε αλλα κινητα ειναι 5-6%. Γινεται να κάνω κάτι για να το μειώσω;

Κάνε μια επανεκκίνηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Sos. Ανοίγω την κάμερα και έχω μαύρη οθόνη. Κάποια βοήθεια? Έχω κάνει και επανεκκίνηση

Και κολλάει και το κινητό όταν την ανοίγω.

Edited by kxkxkx
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε από απογοητεύσω αλλά το ίδιο πρόβλημα ειχα σε ένα S2 και μου άλλαξαν, στα πλαίσια της εγγύησης, την κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβγαλα την μπαταρία και μετά από 5 επανεκκινησεις και δουλεύει κανονικά τώρα. Ελπίζω να λύθηκε το πρόβλημα. Αν είναι για αλλαγή είμαι και root τρεξιματα θα έχω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!! Από εχτές το κινητό μου κάνει κόλπα!!! Ζεστάθηκε υπερβολικά ξαφνικά, είδα στην κάμερα κάποια χνούδια τα οποία δεν τα παρατήρησα άλλη φορά, και κάπου κάπου (αυτό το έχει κάνει και άλλες φόρες) όταν με παίρνουν η παίρνω τηλέφωνο δεν με ακούνε αλλάζω θέση το ακουστικό και με ακούνε κανονικά??? Καμία ιδέα τι να συμβαίνει???Ευχαριστώ πολύ!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Sos. Ανοίγω την κάμερα και έχω μαύρη οθόνη. Κάποια βοήθεια? Έχω κάνει και επανεκκίνηση

Και κολλάει και το κινητό όταν την ανοίγω.

 

Για αρχή κάνε εκκαθάριση δεδομένων στην κάμερα.Αν δεν στρώσει τότε σβήσε το viber αν το έχεις.Αν πάλι δεν γίνει δουλειά κάνε επαναφορά το τηλέφωνο. Κατά 99 % είναι το viber. Μην ανησυχείς

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!! Από εχτές το κινητό μου κάνει κόλπα!!! Ζεστάθηκε υπερβολικά ξαφνικά, είδα στην κάμερα κάποια χνούδια τα οποία δεν τα παρατήρησα άλλη φορά, και κάπου κάπου (αυτό το έχει κάνει και άλλες φόρες) όταν με παίρνουν η παίρνω τηλέφωνο δεν με ακούνε αλλάζω θέση το ακουστικό και με ακούνε κανονικά??? Καμία ιδέα τι να συμβαίνει???Ευχαριστώ πολύ!!!!

Αν και δυστυχώς μου κάνει για hardware δοκίμασε να κάνεις μια Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων (πάρε backup τα βασικά γιατί θα σου σβήσει τυχόν επαφές, μηνύματα, λογαριασμούς κλπ).

Αν δεν διορθωθεί το πρόβλημα δυστυχώς δεν το γλυτώνεις το service.

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή κάνε εκκαθάριση δεδομένων στην κάμερα.Αν δεν στρώσει τότε σβήσε το viber αν το έχεις.Αν πάλι δεν γίνει δουλειά κάνε επαναφορά το τηλέφωνο. Κατά 99 % είναι το viber. Μην ανησυχείς

Το έκανα αλλά όπως έγραψα και πιο πάνω έβγαλα την μπαταρία και δούλεψε. Αλλά ρε φίλε με το viber τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά όπως έγραψα και πιο πάνω έβγαλα την μπαταρία και δούλεψε. Αλλά ρε φίλε με το viber τι παίζει?

 

Σε μένα έφταιγε το viber.Το έσβησα και από τότε δεν έχω πρόβλημα με την κάμερα.

(S3 neo,S5 και σε κάτι ακόμα κινητά κάνει ακριβώς το ίδιο το viber). Πχ στο S5 mini του πατέρα μου δεν το κάνει, βέβαια δεν έχει ενημερωθεί η εφαρμογή στην τελευταία έκδοση της.Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα έφταιγε το viber.Το έσβησα και από τότε δεν έχω πρόβλημα με την κάμερα.

(S3 neo,S5 και σε κάτι ακόμα κινητά κάνει ακριβώς το ίδιο το viber). Πχ στο S5 mini του πατέρα μου δεν το κάνει, βέβαια δεν έχει ενημερωθεί η εφαρμογή στην τελευταία έκδοση της.Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό.

Ότι να ναι. Καμμένα σενάρια.

Link to comment
Share on other sites

Ότι να ναι. Καμμένα σενάρια.

 

Όσους ξέρω με Sony συσκευές δεν έχουν κανένα θέμα.Μόνο στις συσκευές samsung έχω δει το θέμα αυτό και σε κάποιον με nexus 5.Τώρα τι ακριβώς παίζει δεν ξέρω φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα έφταιγε το viber.Το έσβησα και από τότε δεν έχω πρόβλημα με την κάμερα.

(S3 neo,S5 και σε κάτι ακόμα κινητά κάνει ακριβώς το ίδιο το viber). Πχ στο S5 mini του πατέρα μου δεν το κάνει, βέβαια δεν έχει ενημερωθεί η εφαρμογή στην τελευταία έκδοση της.Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό.

 

Όσο για το Viber, έχεις απόλυτο δίκιο!!!

Κάποτε ήταν αγαπημένο πρόγραμμα...

Πλέον, νομίζω δεν έχω βρει ακόμα πρόγραμμα με τόσα Bugs στο Android!!!

Δεν διορθώνουν σχεδόν τίποτα, μόνο προσθέτουν υποτιθέμενες δυνατότητες, εκεί αυξάνουν τα bugs ακόμα περισσότερο,βαρύ και με μη δυνατότητα κλεισίματος του προγράμματος...

Για εμένα ότι χειρότερο!!!

Αυτό που προτείνω εγώ σε όσους με ρωτάνε, είναι ο συνδυασμός του What'sApp και Skype... So Simple... ;)

Και το Viber πλέον μόνο εγκατεστημένο σε PCs... ;)

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το Viber, έχεις απόλυτο δίκιο!!!

Κάποτε ήταν αγαπημένο πρόγραμμα...

Πλέον, νομίζω δεν έχω βρει ακόμα πρόγραμμα με τόσα Bugs στο Android!!!

Δεν διορθώνουν σχεδόν τίποτα, μόνο προσθέτουν υποτιθέμενες δυνατότητες, εκεί αυξάνουν τα bugs ακόμα περισσότερο,βαρύ και με μη δυνατότητα κλεισίματος του προγράμματος...

Για εμένα ότι χειρότερο!!!

Αυτό που προτείνω εγώ σε όσους με ρωτάνε, είναι ο συνδυασμός του What'sApp και Skype... So Simple... ;)

Και το Viber πλέον μόνο εγκατεστημένο σε PCs... ;)

 

Συμφωνώ απόλυτα με αυτά που είπες!! Ευτυχώς μιλάω μέσω Facebook στο τηλέφωνο με τους δικούς μου στην Ελλάδα. Κρίμα για το viber που χάλασε τόσο πολύ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...