Jump to content

Lenovo S660


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε εγώ βρήκα κάποιο update.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 840
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα παιδιά. συγνώμη εξ αρχής αν είμαι λίγο noobas σε θέματα smartphones κ.τ.λ. Λοιπόν, πήρα και εγώ το ΠΑΡΑ πολύ καλό Lenovo s660. Πολύ χαμηλή τιμή για αυτές τις επιδόσεις. Anyway, το πρόβλημά μου ειναι οτι ΔΕΝ έχει το play store.το έχω rootαρει με το vroot αλλά το πρόβλημά μου είναι οτι δεν ξέρω με ποίο πρόγραμμα να το κάνω flash, και γενικά την υπόλοιπη διαδικασία. Αρχικά έχει κάνει κανένας την διαδικασία που παραπέμπει στο thread για το A660 για το s και του δούλεψε? Αν κάποιος το έχει κάνει ας με βοηθήσει να το κάνω και εγώ. Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Ένα screenshot από το τεστ Antutu ...

[ATTACH]47309[/ATTACH]

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.

Είμαι τελείως άσχετος (διάβασα τις προηγούμενες σελίδες και προσπαθώ να καταλάβω)

με οτιδήποτε έχει σχέση με adroid, και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής

αγοράζοντας από ένα κατ/μα online το Lenovo s660, όταν το παραλάβω και

τοποθετήσω την κάρτα sim, θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω κανονικά ή με

μειωμένες δυνατότητες? ή θα έχω κάποιο πρόβλημα? αν δεν το ¨ρουτάρω-φλασάρω¨

ή οτιδήποτε άλλο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την προσοχή σας.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.

Είμαι τελείως άσχετος (διάβασα τις προηγούμενες σελίδες και προσπαθώ να καταλάβω)

με οτιδήποτε έχει σχέση με adroid, και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής

αγοράζοντας από ένα κατ/μα online το Lenovo s660, όταν το παραλάβω και

τοποθετήσω την κάρτα sim, θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω κανονικά ή με

μειωμένες δυνατότητες? ή θα έχω κάποιο πρόβλημα? αν δεν το ¨ρουτάρω-φλασάρω¨

ή οτιδήποτε άλλο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την προσοχή σας.

 

μην ανησυχεις, δε θα εχεις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

όταν το παραλάβω και

τοποθετήσω την κάρτα sim, θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω κανονικά ή με

μειωμένες δυνατότητες? ή θα έχω κάποιο πρόβλημα? αν δεν το ¨ρουτάρω-φλασάρω¨

ή οτιδήποτε άλλο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την προσοχή σας.

 

Οι περισσότεροι αυτό κάνουν. Το αγοράζουν, βάζουν μέσα την sim και τηλεφωνούν, βγάζουν φωτογραφίες κτλ... νορμάλ πράγματα δηλαδή.

Εδώ μέσα είναι οι καμένοι που είναι με το δάχτυλο στο refresh των ειδικών site μπας και ξετρυπώσουν καμιά καινούρια custom rom! :D

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι αυτό κάνουν. Το αγοράζουν, βάζουν μέσα την sim και τηλεφωνούν, βγάζουν φωτογραφίες κτλ... νορμάλ πράγματα δηλαδή.

Εδώ μέσα είναι οι καμένοι που είναι με το δάχτυλο στο refresh των ειδικών site μπας και ξετρυπώσουν καμιά καινούρια custom rom! :D

 

Ψηλέ ήρθε το τηλέφωνο; :)

Link to comment
Share on other sites

Ψηλέ ήρθε το τηλέφωνο; :)

 

Στο κέντρο διαλογής είναι. Λογικά σήμερα θα μου φέρουν το χαρτάκι.:happy:

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Άντε καλορίζικο περιμένουμε τις εντυπώσεις σου.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αμφιταλαντεύομαι εδώ και λίγες μέρες ανάμεσα σε αυτό και το Homgmi 1s.

Μου αρέσουν πολύ τα specs και η εμφάνιση του 1s αλλά από μπαταρία είναι να κόβεις φλέβες.

 

Βασική ερώτηση επειδή έχω αλληλοαναιρούμενες πληροφορίες: Το S660 έχει ραδιόφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Αμφιταλαντεύομαι εδώ και λίγες μέρες ανάμεσα σε αυτό και το Homgmi 1s.

Μου αρέσουν πολύ τα specs και η εμφάνιση του 1s αλλά από μπαταρία είναι να κόβεις φλέβες.

 

Βασική ερώτηση επειδή έχω αλληλοαναιρούμενες πληροφορίες: Το S660 έχει ραδιόφωνο;

 

Ναι, έχει. ...

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βελτιωθεί , για 3000ma δεν αποδίδει μου βγάζει μια μέρα εύκολα αλλά με τίποτα δεύτερη και η οθόνη δεν είναι και κορυφαία ούτε η φωτεινοτερη που υπάρχει άρα βλέπουμε πόσο σημαντικό είναι το software (βλέπε ios) , μόνο το σαββατοκυριακο βγάζω με χαλαρή χρήση, πάντως είναι μια έντιμη συσκευή Edited by hometech
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει βρει κάποιος την λύση σχετικά με την αναγνώριση κλήσης ; δεν εμφανίζει τις επαφές που έχουν +30

Ευχαριστώ

Στο δικό μου τις εμφανίζει μια χαρά.... Δοκίμασε να παίξεις με την εφαρμογή Number Fixer

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν θα βελτιωθεί , για 3000ma δεν αποδίδει μου βγάζει μια μέρα εύκολα αλλά με τίποτα δεύτερη και η οθόνη δεν είναι και κορυφαία ούτε η φωτεινοτερη που υπάρχει άρα βλέπουμε πόσο σημαντικό είναι το software (βλέπε ios) , μόνο το σαββατοκυριακο βγάζω με χαλαρή χρήση, πάντως είναι μια έντιμη συσκευή

Την ίδια ακριβώς άποψη έχω και εγώ για την μπαταρία κυρίως και μετά για την οθόνη....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βελτιωθεί , για 3000ma δεν αποδίδει μου βγάζει μια μέρα εύκολα αλλά με τίποτα δεύτερη και η οθόνη δεν είναι και κορυφαία ούτε η φωτεινοτερη που υπάρχει άρα βλέπουμε πόσο σημαντικό είναι το software (βλέπε ios) , μόνο το σαββατοκυριακο βγάζω με χαλαρή χρήση, πάντως είναι μια έντιμη συσκευή

 

Περίεργο μου φαίνεται να εχει τόσο χαμηλή απόδοση. Μήπως κάτι σας τρώει την μπαταρία; Τώρα στις διακοπές οπου δεν είχε καλό σήμα 3g και υπήρχε συνεχής εναλλαγή 2g/3g παρατήρησα μια κάπως πιο γρήγορη πτώση της μπαταρίας αλλά υπο κανονικές συνθήκες το 2ήμερο το έχει για πλάκα με πολλές(αμέτρητες) ώρες σερφαρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγάζει τουλάχιστον 5 μέρες συνεχόμενες με χαλαρή χρήση! Edited by derveni1969

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση είναι επαγγελματίκη skype , email και πολλά τηλέφωνα κάθε μέρα μέχρι το βράδυ θα είναι περίπου 45% και παρακάτω μέχρι 30% ,με τα δεδομένα αυτά δεν πας για χρήση δεύτερης μέρας

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έβαλα το number fixer τα δήλωσα όλα 12 ψηφία και τα τσεκάρισε αλλά πάλι δεν εμφανίζει το όνομα καλούντα

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση είναι επαγγελματίκη skype , email και πολλά τηλέφωνα κάθε μέρα μέχρι το βράδυ θα είναι περίπου 45% και παρακάτω μέχρι 30% ,με τα δεδομένα αυτά δεν πας για χρήση δεύτερης μέρας

Σκέψου δηλαδή να είχες τηλέφωνο με τα κλασικά Amh (±2000Αmh περίπου) Οπότε, μην τα θέλουμε όλα δικά μας! Τα 3000Amh είναι 3000Αmh! Δεν είναι ούτε 1800 ούτε 2000

ούτε 2200 που έχουν τα περισσότερα Κινέζικα (κι όχι μόνο) !

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Η χρήση είναι επαγγελματίκη skype , email και πολλά τηλέφωνα κάθε μέρα μέχρι το βράδυ θα είναι περίπου 45% και παρακάτω μέχρι 30% ,με τα δεδομένα αυτά δεν πας για χρήση δεύτερης μέρας

 

Μια χαρά το βλέπω. Άρα, σε μη επαγγελματική χρήση (ως άνεργος που είμαι :mad:) θα μου βγάζει σίγουρα 3 μέρες.

Και μία ακόμα ερώτηση, έχει τους κατάλληλους αισθητήρες ώστε να χρησιμοποιείται σαν τιμόνι σε διάφορα παιχνίδια (π.χ. αγώνων αυτοκινήτων); Γιατί είναι το μόνο κινητό που σε διάφορες βιντεοπαρουσιάσεις, χρησιμοποιούνται κουμπιά στην οθόνη και όχι η κίνηση στο χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Το χρήσιμοποιησα το number fix ενώ δείχνει ότι αφαιρεί το +30 δεν το κάνει ένα αντίθετα μπορεί να προσθέσει και ένα νούμερο να γίνει +30+3069.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω έχει να κάνει με την διαχείριση του software η μπαταρία και όχι με τα mha ,τώρα μετα από ένα ενάμισι μήνα χρήσης δεν θα έπαιρνα ξανά lenovo για εργασία το λέω αυτό γιατί έχω πάρει και 2 μικρότερα από minideal 4,5 ροζ για τις γυναίκες με πολύ ωραία εικονίδια και είναι ευχάριστημενες προς το παρόν , αλλά το s660 έχει σοβαρό θέμα με το touch ξεκλειδώνει πολύ εύκολα το κινητό γιατί ανταποκρινεται σε όλα τα ερεθίσματα ακόμη και σε χαρτί με αποτέλεσμα στην τσέπη να ανοίγει συνέχεια τις σημειωσεις και να αλλάζει και το κείμενο.

Το άλλο θέμα είναι ότι μόλις ζοριστεί μου κάνει επανεκκίνηση και μερικές μέρες συνέβη αρκετές φορές , και η κάμερα καμιά φορά δεν μπορεί να εστιάσει από κοντά και θολώνει και δεν γίνεται τίποτα .Αλλά το σημαντικότερο είναι ότι με τα ακουστικά ή ένταση είναι πολύ χαμηλή , δοκίμασα όλα τα ακουστικά (iphone , samsung,lenovo,Nokia, Sony )μάταια όμως έβαλα και μια εφαρμογή πάλι τίποτα , αντίθετα στο ράδιο με ακρόαση είναι καμπάνα .Ο dialler έχει μια καθυστέρηση στην απόκριση αλλά δεν χάνει νουμερο απλά δεν μπορεί να σε ακολουθήσει εάν βιάζεσαι , και άλλα διάφορα μικρά που την ώρα της δουλειάς είναι πολύ σημαντικά !Άρα είναι ένα καλό κινητό για απλή χρήση με χρώμα smart phones .

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με τα mah έχει να κάνει με το software και την διαχείριση, και αυτό φαίνεται και από την ram ένα σύστημα με μικρές απαιτήσεις ram δείχνει πόσο ευέλικτο είναι. Τώρα γράφω από Samsung note 8 έχω εκτός το 3g από το πρωί μόνο με wifi και είναι στο 65 %
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με το ζόρι να βγάλει μια μέρα, με μέτρια χρήση και κυρίως απλά σερφάρισμα στο διαδίκτυο....

 

Ιδού και τα screenshot.......

 

[ATTACH]47470[/ATTACH]

 

[ATTACH]47471[/ATTACH]

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με το ζόρι να βγάλει μια μέρα, με μέτρια χρήση και κυρίως απλά σερφάρισμα στο διαδίκτυο....

 

7 ωρες οθόνη ON, δεν είναι μέτρια χρήση...!

Οι περισσότεροι με > 4.5" οθόνη και μπαταρία περίπου 2300mAh, ειναι ενθουσιαμένοι αν φτασουν τις 4 ώρες οθόνη και εσύ διαμαρτυρεσαι για τις 7 ώρες (ως το 19%)!!!

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...