Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,

 

Θελω να ρωτησω γιατι δεν μπορω να δω video στο youtube απο το iphone 4 κλωνο μου.

Πισω στην μπαταρια γραφει J8 και μαλλον αυτο θα ειναι το μοντελο του.

Εβαλα το Mini opera 5.1 και μπορω να μπω στο youtube αλλα οταν παταω να δω το video me λεει

1. sim1

2. Sim2

3. Wi-fi

 

επιλεγω wifi και και μετα με βγαζει ενα προβλημα στο οποιο λεει οτι δεν μπορει να κανει steam.

 

Επιπλεον θα ηθελα και εγω να μαθω πως κανεις τις ρυθμισεις σχετικα με το WAP της cosmote γιατι και εγω δεν μπορεσα να το κανω.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά επειδή είμαι έτοιμος να παραγγείλω το Κ599 θα ήθελα να με πληροφορήσετε εσέις που είστε κάτοχοι αν είναι αργό το μενού του.

Εμένα ναι μεν με ενδιαφέρει λόγω dual sim , tv και wifi όμως αν είναι να κολλάει στο μενού και στις εφαρμογές και να αργεί γενικά 10 φορές πιο πολυ από το γνήσιο ίσως να μην αξίζει όχι σε σχέση με το γνήσιο αλλα για αγορά.

Δηλαδή μη φτάσουμε στο σημείο να πατάμε 10 φορές το κουμπάκι για να μπούμε σε μια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι έτοιμος να παραγγείλω το Κ599 θα ήθελα να με πληροφορήσετε εσέις που είστε κάτοχοι αν είναι αργό το μενού του.

Εμένα ναι μεν με ενδιαφέρει λόγω dual sim , tv και wifi όμως αν είναι να κολλάει στο μενού και στις εφαρμογές και να αργεί γενικά 10 φορές πιο πολυ από το γνήσιο ίσως να μην αξίζει όχι σε σχέση με το γνήσιο αλλα για αγορά.

Δηλαδή μη φτάσουμε στο σημείο να πατάμε 10 φορές το κουμπάκι για να μπούμε σε μια εφαρμογή.

γνησιο δεν ειναι! παντως οσο ειχα το κινητο το μενου ηταν πολυ γρηγορο.το μονο "κολλημα" που μου εκανε ηταν στην χρηση της καμερας.

αλλα να ξερεις οτι σαν κινητο (απο λειτουργικο) δεν μπορεις να βαλεις πολλες εφαρμογες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απαντήσή σου.

Πόσο καιρό το είχες και γιατί το άλλαξες?

Πιστεύεις παίζει καλύτερος κλώνος απο πλευράς διάρκειας σταθερότητας κινητού?

Οι εφαρμογές δεν με πολυ νοιάζουν αρκεί να είναι ευχρηστο και να μην κολλάει.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απαντήσή σου.

Πόσο καιρό το είχες και γιατί το άλλαξες?

Πιστεύεις παίζει καλύτερος κλώνος απο πλευράς διάρκειας σταθερότητας κινητού?

Οι εφαρμογές δεν με πολυ νοιάζουν αρκεί να είναι ευχρηστο και να μην κολλάει.

εγω προσωπικα το αλλαξα γιατι η αποδοση της μπαταριας δεν με καλυπτε καθολου.εποσης δεν ηθελα το κινητο μου να εχει tv,στην θεση σου θα επαιρνα τον καινουργιο κλωνο του iphone 4 ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το βασικό μειονέκτημα πλέον αυτού του κινητού είναι ότι μετράει ήδη 1,5 χρόνο στην αγορά και πλέον έχουν σταματήσει οι αναβαθμίσεις του.

Όποιος δεν καίγεται για tv καλύτερα ας πάει σε κάποιο κλώνο του iphone 4 με capacitive οθόνη και θα αποζημιωθεί από την ευκολία χρήσης

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό μειονέκτημα πλέον αυτού του κινητού είναι ότι μετράει ήδη 1,5 χρόνο στην αγορά και πλέον έχουν σταματήσει οι αναβαθμίσεις του.

Όποιος δεν καίγεται για tv καλύτερα ας πάει σε κάποιο κλώνο του iphone 4 με capacitive οθόνη και θα αποζημιωθεί από την ευκολία χρήσης

 

1)υπάρχει με capacitive οθόνη? έχεις Link?

2)παίζει Iphone 3 με capacitive οθόνη?

3)και κάτι άλλο αν ξέρεις.

διαφορές μεταξύ ml002l και K599 είναι μόνο οι διαστάσεις και το πενάκι?

γιατί αν είναι έτσι αξίζει περισσότερο το ML002L

Link to comment
Share on other sites

1) με capacitive οθόνη κλώνος του iphone 4 είναι το kiphone και το phone 4gs και το i66 (για την ώρα αυτά έχουν ελληνικά)

2)Υπάρχει και μάλιστα και με tv, είναι το ZOHO C709

3)Μόνο στις διαστάσεις είναι οι διαφορές του καθώς και στο ότι το k599 βγήκε πιο αξιόπιστο σε σχέση με το m002l σε θέματα ζημιών

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

1) με capacitive οθόνη κλώνος του iphone 4 είναι το kiphone και το phone 4gs και το i66 (για την ώρα αυτά έχουν ελληνικά)

2)Υπάρχει και μάλιστα και με tv, είναι το ZOHO C709

3)Μόνο στις διαστάσεις είναι οι διαφορές του καθώς και στο ότι το k599 βγήκε πιο αξιόπιστο σε σχέση με το m002l σε θέματα ζημιών

 

1) Να υποθέσω δεν ξέρουμε κατα πόσο αξιόπιστα είναι αυτά

2) αυτό τι λέει? από πλευράς σταθερότητας δηλαδή και ζημιών?

3)στο Κ599 υπάρχει προστατευτική θήκη που να κουμπώνει καλά? γιατί απ'όσο έψαξα στο forum υπαρχει θέμα...?

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα κινητά που σου έχω σημειώσει στην περίπτωση 1 και 2 είναι πολύ καινούρια μοντέλα οπότε δεν ξέρουμε με σιγουριά τι λένε από αξιοπιστία.Πάντως απ όσο γνωρίζω ως τώρα δεν έχουν παρουσιάσει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.Για το k599 δεν κάνουν οι θήκες του αυθεντικού iphone 3gs οπότε αν θες κάτι τέτοιο τότε πάρε καλύτερα το m002l με την προυπόθεση ότι θα πρέπει να γνωρίζεις ότι η θήκη που θα πάρεις θα καλύπτει το φλας της κάμερας και την κεραία της tv

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Το να αλλαξει καποιος το digitizer ειναι κατι δυσκολο?

ειδα στο ebay εχουν 5-7$ ...

μου εχει σπασει και δεν δουλευει πλεον το κινητο...

 

ξερει καποιος .. καποιιον που να κανει τετοιες επισκευες?

Link to comment
Share on other sites

Eιναι πανευκολο.Το εχω κανει επιτυχως σε 2 κινητα μου m002l.

Παρηγγειλε το και περασε το μονος σου

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Eιναι πανευκολο.Το εχω κανει επιτυχως σε 2 κινητα μου m002l.

Παρηγγειλε το και περασε το μονος σου

 

 

 

εχω κακη εμπειρια με αυτα.. ειχα χαλασει ενα Ν95.. ειναι σχετικα ευκολο?

εστειλα μηνυμα να δω ποσο θα μου κοστισει να το στειλω κινα να το κανουν...

Link to comment
Share on other sites

Απλά θέλει λίγη προσοχή μην σπάσεις τα πλαστικά, γιατί είναι κάπως σφιχτά ενωμένα. Γενικά πάντως δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο.
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα κατοχος και ενος kiphone k668 και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι αριστες.

η συσκευασια του ειναι οπως η αυθεντικη και επισης εχει ενα φυλλαδιο μεσα οπως και το κανονικο iphone με διαφορες πληροφοριες.οι μπαταριες ειναι 2 των 960 mah.γενικοτερα το τηλεφωνο ειναι στιβαρο..και δεν δειχνει "ψευτικο".

επισης καθησα και επαιξα λιγο με το κινητο,με τα μηνυματα δεν υπαρχει προβλημα.με την αποκριση της οθονης μαλλον θελει καποια συνηθεια.

http://img80.imageshack.us/img80/849/26112010340.th.jpg http://img809.imageshack.us/img809/6392/26112010341.th.jpg http://img19.imageshack.us/img19/8172/26112010342.th.jpg

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος ιδέα πως θα βάλω το igo που εχω στο κινητό?

Ειναι το πρωτο wm κινητο μου και δεν εχω ιδεα.

 

Απλα το τοποθετώ στην κάρτα?Δεν χρειάζεται να σπαστεί με καποιον τρόπο?

Οι χάρτες πως μπαίνουν?

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα και παλι. Εχω βαλει το fingerkeyboard2.1 αλλα δεν μπορω να βαλω ελληνικα sms με πανω απο 70 χαρακτηρες. Δεν βρισκω πουθενα την ρυθμιση use unicode when necessary. Υπαρχει λυση.

Φιλε gelo το δικο μου εχει ενα προγραμματακι ονοματι ringtonesetting στο start menu εαν δεν εχεις αυτο τοτε η θα τα βαλεις στον φακελο που λες στην μνημη του τηλεφωνου ή θα βρεις καποιο software τυπου ringo.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν βρισκω πουθενα την ρυθμιση use unicode when necessary.

 

Αυτό που θέλεις βρίσκεται στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων. Ψάξτο λίγο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλεις βρίσκεται στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων. Ψάξτο λίγο.

Στις ρυθμισεις μηνυματων εχει 3 tab display, remind & about. Στο display εχει normal mode & chat mode, στο remind εχει τις αναφορες παραδοσης και στο about εχει για τις πληροφοριες προγραμματος Mediatek year etc. Υπαρχει περιπτωση να ειναι καπου αλλου εχω ξεσκισει τις ρυθμισεις. Μηπως να αναφερθει στο αντιστοιχο θεμα για το fingerkeyboard?

Link to comment
Share on other sites

Οι καρτες micro sd HC κανουν ρε παιδια γι αυτο το κινητο?

 

Τι διαφορα εχουν απο τις απλες micro sd?

 

Υπαρχει περιπτωση να μην υπαρχει συμβατοτητα δηλαδη και δεν τις αναγνωριζει το κινητο τις micro sd HC?

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι καρτες micro sd HC κανουν ρε παιδια γι αυτο το κινητο?

 

Τι διαφορα εχουν απο τις απλες micro sd?

 

Υπαρχει περιπτωση να μην υπαρχει συμβατοτητα δηλαδη και δεν τις αναγνωριζει το κινητο τις micro sd HC?

 

Οι microSD φτάνουν μέχρι τα 2GB. Οι microsSDHC φτάνουν μέχρι τα 32GB. Το αν υποστηρίζεται από τη συσκευή, εξαρτάται από τα χαρακτηριστικά της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα μεχρι στιγμης αλλα δεν εχω βρει τον τροπο να κλειδωνει αυτοματα το πληκτρολογιο.επισης ψαχνω και τον κωδικο κλειδωματος του κινητου..αλλα δεν ξερω ποιος ειναι,και δεν το γραφει και το μανουαλ! :worry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ το είχα βρει αυτό όταν είχα αυτό το κινητό.

Ο κωδικός κλειδώματος είναι το 1122 αλλά και εμένα δεν μου έπιασε αμέσως.Είχα πάει στην εγκατάσταση ασφάλειας και έκανα αλλαγή password για να μου πιάσει

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

να κάνω και μια ερώτηση για τους κατέχοντες κινέζικα κινητά, τώρα στα αφής το πληκτρολόγιο που βγάζει για να γράψεις μήνυμα για παράδειγμα ειναι εικονικό qwerty να φανταστώ;; βγαίνει απευθείας ελληνικό; οπότε γράψεις μήνυμα γρήγορα όπως σε άλλα κινητά απλά με 70 χαρακτήρες ή πρέπει πάλι να πατάς πολλές φορές κάθε κουμπί για να βγουν τα ελληνικά όπως στα πιο παλιά κινέζικα;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι που ακουσα προσφατα για τα κινεζικα κινητα?

αληθευει οτι το ποσοστο ραδιενεργειας το οποιο εκπεμπει ειναι δεκαδες φορες μεγαλυτερο απο τα υπολοιπα κινητα?

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...