Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτησω και εγω κατι που ακουσα προσφατα για τα κινεζικα κινητα?

αληθευει οτι το ποσοστο ραδιενεργειας το οποιο εκπεμπει ειναι δεκαδες φορες μεγαλυτερο απο τα υπολοιπα κινητα?

αυτα ειναι "ραδιο αρβυλα" :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ρωτησω και εγω κατι που ακουσα προσφατα για τα κινεζικα κινητα?

αληθευει οτι το ποσοστο ραδιενεργειας το οποιο εκπεμπει ειναι δεκαδες φορες μεγαλυτερο απο τα υπολοιπα κινητα?

 

Τα κινητά δε λειτουργούν με πυρηνική ενέργεια, εκπέμπουν ακτινοβολία και όχι ραδιερνέργεια.

 

Αυτό που λες ίσως ισχύει σε μικρό βαθμό (όχι δεκάδες φορές, είναι υπερβολικό) σε κάποιες κακής ποιότητας συσκευές που δεν έχουν καμία πιστοποίηση και καμία μέτρηση.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

NAI EINAI ΣΥΜΒΑΤΕΣ-ΕΧΩ 16αρα ΕΠΑΝΩ

 

[Απαγορεύεται να γράφεις με αποκλειστική χρήση κεφαλαίων χαρακτήρων. Επόμενα μηνύματα θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.]

Edited by thief
Link to comment
Share on other sites

εχεισ δικιο για την ραδιενεργεια μπερδευτηκα :D:D:D

απλα ακουσα οτι το ποσοστο ακτινοβολια που εκπεμπουν ειναι 100 φορες μεγαλυτερο απο τα υπολοιπα κ γιαυτο ρωτησα

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

ενα βιντεο απο το Η6 http://www.e-mobilo.com/h6_sciphone_4g.html

καλο τηλεφωνο με κλασικη οθονη αφης οχι capasitve, καλη τηλεοραση ληψη και απεικονηση,ραδιο επισης,λεπτο αρκετα περιπου 11χιλ. δυνατο ηχειακι.γενικα νομιζω αξιζει τα λεφτα του οπου και αν το βρειτε

( και για μενα σημαντικο δεν εχει πισω μηλα αχλαδια μπανανες κλπ :D)

 

εχεισ δικιο για την ραδιενεργεια μπερδευτηκα :D:D:D

απλα ακουσα οτι το ποσοστο ακτινοβολια που εκπεμπουν ειναι 100 φορες μεγαλυτερο απο τα υπολοιπα κ γιαυτο ρωτησα

 

εχεις λαθος πληροφοριση, εντελως ομως. το οτι δεν εχουν σαρ δεν σημαινει οτι ειναι και εκτος νομου (ισως πριν 5 χρονια που ηταν στις αρχες η τεχνολογια τους)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι.

Σε μερικά site οταν σερφαρω μου ζητάει να ενεργοποιηθεί η javascript .

Ξέρει κανείς πως γίνεται αυτό?

 

Στο ebay εχει σχεδον τα παντα γι αυτο το κινητο σε εξευτελιστικες τιμες΄.

Τα παντα ομως.

Μεχρι και το μικροφωνακι αν σου κοπει!

 

Που είναι ρε φίλε και δεν τα βρίσκουμε εμείς?

Δώσε κανένα link. μάλλον δεν κάνω καλή αναζήτηση.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα ειμα και εγω κατοχος ενος kiphone k668 με Capacitive multi-touch οθονη.

Πρωτες εντυπωσεις

Εμφανιση- Ειναι ακριβως ιδιο με το αυθεντικο με πολυ καλη κατασκευη και χωρις να δειχνει ψευτικο.

Οθονη- η οθονη ειναι ολα τα λεφτα κανει το προηγουμενο που ειχα το κ599 να δειχνει προηγουμενης δεκαετιας. εχει ωραια χρωματα και εικονιδια

οι αλλαγες απο τη μια σελιδα στην αλλη γινονται πλεον χωρις κανενα προβλημα.

Μπορεις να κανεις επισης οσους φακελλους θες.

αν πατησεις 2 φορες το κεντρικο μενου ,σου βγαζει τις τελευταιες εφαρμογες που ειχες ανοιξει.

wi fi - αψογο

sms-σου βγαζει κατευθειαν το ελληνικο πληκτρολογιο

bluetooth- αξογο συνεργαζεται αψογα με το ασυρματο ακουστικο μου

πυξιδα - λειτουργει μια χαρα

Επισης σημαντικο μπορεις να συνχρονισεις τις επαφες σου με τον υπολογιστη

Γενικα προτεινω αναβαθμιση απο τις απλες οθονες στις Capacitive multi-touch

Edited by THANOS26
Link to comment
Share on other sites

Ρε Θανάση πως κάνεις νέους φακέλους.Δεν το είχα βρει αυτό....

Η πυξίδα όσο και να την καλιμπράρεις δεν δείχνει σωστά βορρά-νότο :p

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ρε Θανάση πως κάνεις νέους φακέλους.Δεν το είχα βρει αυτό....

Η πυξίδα όσο και να την καλιμπράρεις δεν δείχνει σωστά βορρά-νότο :p

 

σταυρο

νεος φακελλος γινεται οταν πας να αλλαξεις θεση στα εικονιδια, βαζεις 1 εικονιδιο πανω σε 1 αλλο και αυτοματα δημιουργειται φακελλος.

Η πυξιδα εμενα μου δειχνει κανονικα. βεβαια λιγο τη δοκιμασα.

Στο κατω κατω θα μας χρειαστει ποτε?

Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε συ...Και μίλαγα χθες στο τηλέφωνο με έναν κινέζο και προσπαθούσε αυτό να μου πει απ ότι φαίνεται και δεν τον καταλάβαινα :p

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως μου ράγισε η οθόνη να μη πω έσπασε. Τι μου προτείνεται να κάνω? πλέον δεν ανταποκρίνεται στα πατήματα μου αν και η φωτογραφία στο μπακράουντ φαίνετε κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε συ...Και μίλαγα χθες στο τηλέφωνο με έναν κινέζο και προσπαθούσε αυτό να μου πει απ ότι φαίνεται και δεν τον καταλάβαινα :p

 

δεν τον ρωτας πως βαζουμε java aplication ,games με εικονα.

καπως πρεπει να γινεται..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Το αδερφάκι μου πήγε φαντάρος και μου ζήτησε να του πάρω ενα κινεζικο κινητο με android, 3g και tv με οθονη 3.5ιντσες. Αυτά μου ειπε, αυτα σας λέω!Έχω χαθεί στο ψάξιμο εδω κ μέρες, αλλά δε βρίσκω αυτό το συνδιασμό! Απελπίστηκα... Καμιά πρόταση;
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται, σκέφτομαι και εγώ να πάρω ένα kiphone και γιαυτό έκανα και εγγραφή στο φόρουμ, βρήκα αυτό εδώ και νομίζω είναι πολύ καλή η τιμή του (99+8 δολάρια μεταφορικά)

 

τι λέτε?

επίσης είναι ασφαλισμένα να έρθει με το chinapost που είναι φθηνό?

σας έτυχε να χαθεί ποτέ έτσι?

 

edit: μου είπε ο κινέζος ότι είναι το K688

Edited by mariosapoel
Link to comment
Share on other sites

 

εχεις λαθος πληροφοριση, εντελως ομως. το οτι δεν εχουν σαρ δεν σημαινει οτι ειναι και εκτος νομου (ισως πριν 5 χρονια που ηταν στις αρχες η τεχνολογια τους)

 

 

γιαυτο υπαρχουν τα forum για να μην παραπληροφορουμαστε:D:D:D:D:D

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα:

 

1. Δεν εχω ηχο οταν ερχεται εισερχομενο μηνυμα.πως το αλλαζω

 

2. Το use unicode when necessary ειτε ενεργοποιημενο ειτε απενεργοποιημενο παλι μεχρι 70 χρακτηρες μπορεις να γραψεις στα μηνυματα.

 

 

Εντυπωσεις απλα τελειες.Μεχρι στιγμης ειναι αυτο ακριβως που ηθελα.Η οθόνη εχει φοβερη αποκριση,η μπαταρια του ειναι μια χαρα,κρατει αρκετα.

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα εχει παρει σκονες εσωτερικα της οθονης και οταν ειναι και σε φωτεινο μερος φαινεται λιγο χάλια :wacko::wacko:

Παντως οι μπαταριες του ειναι σκυλιά!

 

Επειδη το εχω για 2ο κινητο και το ανοιγω μονο σε κανα ταξιδι, το εχω αφησει και 3 μηνες χωρις να το ανοιξω και η μπαταρια δουλευε κανονικα μετά, χωρις φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την σκόνη στην οθόνη είναι εκνευριστικό.

Πριν ένα μήνα περίπου ανοίξαμε του αδερφού μου το κινητό καθαρίσαμε την οθόνη και τώρα πάλι πήρε σκόνη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Το αδερφάκι μου πήγε φαντάρος και για να μη κοψει φλεβα μου ζήτησε να του πάρω ενα κινεζικο κινητο με android, 3g και tv με οθονη 3.5ιντσες. Αυτά μου ειπε, αυτα σας λέω!Έχω χαθεί στο ψάξιμο εδω κ μέρες, αλλά δε βρίσκω αυτό το συνδιασμό! Απελπίστηκα... Καμιά πρόταση;
Link to comment
Share on other sites

Αν σου κάνει με android 2.1 και tv με οθόνη 3,3 χωρίς 3g όμως υπάρχει το Α3000

 

γενικότερα εχω καταλάβει ότι δεν παίζει να βρω 3g και tv μαζί

 

αυτό όμως τι είναι;

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση σχετικά με το kiphone,

μπορώ να βρω εύκολα παιχνίδια java που να τα υποστηρίζει?

μπορεις να βρεις ανετα! και απο το getjar.εγω εχω δοκιμασει παιχνιδια για το lg pop (ιδια αναλυση) και παιζουν μια χαρα ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βρεις ανετα! και απο το getjar.εγω εχω δοκιμασει παιχνιδια για το lg pop (ιδια αναλυση) και παιζουν μια χαρα ;)

 

αν εννοείς αυτό το κινητό με βάση το λινκ λέει ότι έχει ανάλυση 240x400 και 3 inches σε σχέση με το 320χ480 3.5 inches του kiphone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...