Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω και εγω ενα iphone v800 αλλα δεν εχω το καλωδιο που φορτιζει...ξερει κανεις που μπορω να βρω???

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύονται μηνύματα τύπου sms!

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βαριόσουν να γράψεις ολόκληρες τις λέξεις,βαριέσαι και να ρωτήσεις αυτόν που στο πούλησε να σου βρει καλώδιο;

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το κάνει αυτό που ζητάς

 

Φιλε ευχαριστω για την απαντηση

 

Επειδη μαλλον κατεχεις τα πραγματα , μηπως ξερεις αλλο κινεζικο που να δουλευει Skype?

 

Αν οχι ποια ειναι η φθηνοτερη λυση για Skype σε κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ευχαριστω για την απαντηση

 

Επειδη μαλλον κατεχεις τα πραγματα , μηπως ξερεις αλλο κινεζικο που να δουλευει Skype?

 

Αν οχι ποια ειναι η φθηνοτερη λυση για Skype σε κινητο;

Δεν υπάρχει κινητό επώνυμο ή μη στο οποίο να μπορείς να χρησιμοποιήσεις το skype για ομιλία...εκτος αν κάνω κάποιο πολύ σοβαρό λάθος :rolleyes:

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

skype μόνο μέσω wifi.To χρησιμοποιούνε μερικοί συνάδελφοι στην εταιρεία μου ,ειδικά αυτοί που σχετίζονται με εξαγωγικές δραστηριότητες.Γράφεται ότι θα βγουν τέτοια κινητά αλλά φαντάζομαι ότι θα έχουν κ κάποια μικρή χρέωση.

 

τελικά Σταύρο πότε θα την κάνεις την παρουσίαση που υποσχέθηκες????

Edited by basilise
συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το iphone no4,αργότερα θα γράψω εντυπώσεις.Πάντως σαν εμφάνιση είναι super

 

Λοιπόν σαν κατασκευή ξεγελάει άνετα το μάτι ότι είναι το iphone 4.Μου άρεσε που πλέον αν έχεις κλειστή την οθόνη ξεκλειδώνει και από το home button και όχι μόνο από το power,στα ελληνικά έφτιαξαν επιτέλους και το π κεφαλαίο στα μηνύματα και έχει αυτή τη γραμματοσειρά που έχουν τώρα τελευταία όλα τα κινέζικα και δεν μ αρέσει καθόλου.Φωτογραφίες και περισσότερες λεπτομέρειες για το μενού του ίσως τις επόμενες ημέρες

 

 

αυτό εννοούσα

Link to comment
Share on other sites

Το airphone no.4 το πήρε ένας φίλος μου,πριν λίγες μέρες :O

Το κακό είναι ότι του έπεσε κάτω στον δρόμο και έσπασε το touch screen. :(

Πάντως όπως το βλέπεις στα βιντεάκια στο fastcardtech έτσι ακριβώς είναι.

Δεν είναι όσο γρήγορο θα το ήθελα,είναι εκπληκτικό αντίγραφο σε εμφάνιση (μέχρι και στο βάρος του στο χέρι),δεν μου αρέσει η γραμματοσειρά του αλλά γενικά είναι παααρα πολύ καλό για την τιμή του

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κινητό επώνυμο ή μη στο οποίο να μπορείς να χρησιμοποιήσεις το skype για ομιλία...εκτος αν κάνω κάποιο πολύ σοβαρό λάθος :rolleyes:

 

Κανεις λαθος

Το Iphone 3 με αλλαγμενο Firmware δουλευει αψογα με GPRS

 

Το εχει φίλος

 

το ελλατωμα του λεγεται......400 ευρω ++

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά, το Kiphone

 

http://www.fastcardtech.com/goods-4997-Kiphone+4GS+35+Capacitive+screen+Dual+sim+Compass+Quadband+WIFI+MSN+Email+20M+camera+Gravity+sensor.html

 

το έχει δει κανείς από κοντά. Έχετε άποψη; Γιατί από τεχνικά χαρακτηριστικά φαίνεται πολύ καλό. Υποστηρίζει ελληνικά, είναι dual sim, έχει υποτίθεται capacitive οθόνη και είναι και λεπτό.

 

Επίσης, αν ξέρετε, από πλευράς ελληνικών SMS πώς τα πάνε αυτά τα μοντέλα; Διαβάζονται κανονικά οι ελληνικοί χαρακτήρες;

 

φιλε αμα προσεξεις στα χαρακτηριστικα του γραγει καμερα 2,0Μ στην επικεφαλιδα και επειτα στα αναλυτικα στοιχεια γραφει 0,3 Μ ....

εγω απο το ψαξιμο που κανω εχω ξεχωρησει αυτο :

http://cgi.ebay.com/3-8-Touch-Dual-SIM-WIFI-TV-JAVA-Mobile-Cell-Phone-X10_W0QQitemZ260658394217QQcategoryZ42428QQcmdZViewItemQQ_trksidZp3907.m263QQ_trkparmsZalgo%3DSIC%26itu%3DMRU-15032%252BUCI%252BIA%252BUA%252BFICS%252BUFI%252BDDSIC%26otn%3D8%26pmod%3D380259251316%252B270639749700%252B250686801852%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D5295982077316079001

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: δεν σου λεω να το παρεις. απλα κουβεντα κανουμε ... ουτε τον πωλητη ξερω ουτε την συσκευη. δεν σου προτεινω τιποτα. απλα επειδη ειμαι κι εγω στην φαση της αναζητησης το ποσταρω για να μας πουνε και οι υπολοιποι την γνωμη τους.

 

ρε παιδια το gps σε αυτα τα κινητα πως δουλευει??? ειναι σαν τις αυτονομες συσκευες gps που εχουμε στο αυτοκινητο και τρεχουν οτι προγραμμα θελουμε ???

εχω ακουσει καποιους να λενε οτι αμα ανοιξουν το gps χρεωνονται και ειναι μονο για να σου βρισκει την θεση και κατι τετοιο ... τι παιζεται ???

 

τα κινεζικα κινητα τι λειτουργικο χρησιμοποιουν ??? εχουν win οπως οι συσκευες gps και τρεχεις μεσα οτι θελεις ??? αυτο το java ειναι το λειτουργικο τους ???

Edited by jakjak
Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος

Το Iphone 3 με αλλαγμενο Firmware δουλευει αψογα με GPRS

 

Το εχει φίλος

 

το ελλατωμα του λεγεται......400 ευρω ++

όχι δεν το κάνει αυτό το iphone σε καμιά έκδοσή του,

είχα iphone και θεωρώ ότι το γνωρίζω αρκετά καλά το λειτουργικό του

 

 

 

ρε παιδια το gps σε αυτα τα κινητα πως δουλευει??? ειναι σαν τις αυτονομες συσκευες gps που εχουμε στο αυτοκινητο και τρεχουν οτι προγραμμα θελουμε ???

εχω ακουσει καποιους να λενε οτι αμα ανοιξουν το gps χρεωνονται και ειναι μονο για να σου βρισκει την θεση και κατι τετοιο ... τι παιζεται ???

 

τα κινεζικα κινητα τι λειτουργικο χρησιμοποιουν ??? εχουν win οπως οι συσκευες gps και τρεχεις μεσα οτι θελεις ??? αυτο το java ειναι το λειτουργικο τους ???

 

Τα κινέζικα κινητά έχουν κλειστό λειτουργικό και μπορείς να τους περάσεις java εφαρμογές.Δεν έχεις καμια χρέωση αν χρησιμοποιήσεις το gps που έχουν και παίζει μόνο με το software της Sunavi.

Λόγω πολύ μικρής επεξεργαστικής ισχύς του κινητού δεν είναι για πολλά πολλά όταν θες να κάνεις πλοήγηση.Να το αφήσεις ανοιχτό και να βλέπεις που είσαι είναι οκ,αλλά για να σου βγάλει διαδρομή(αφού καταφέρεις να βρεις μετά από ώρες πως γίνεται αυτό) ή να κάνει επαναπροσδιορισμό διαδρομής δεν την παλεύει με τίποτα.

Edited by trackera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε το κινητακι desire dual sim εχει 3.8 οθοναρα καλη αναλυση καλο touch,ειχε και spb shell 3.5 περασμενο, καμερα 5mp,wifi,gps.
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε το κινητακι desire dual sim εχει 3.8 οθοναρα καλη αναλυση καλο touch,ειχε και spb shell 3.5 περασμενο, καμερα 5mp,wifi,gps.

 

το παρηγγειλα 24/9 απο http://www.szsuff.com/sdp/432923/4/pd-2422217/7284798-2076375/HTC_G7_Desire_Windows_Mobile_6_5_Quadband_Dual_SIM.html ,πληρωμή paypal,293$ (ems,+7% paypal), πηρα tracking number ,αλλα εχουν αργια οι κινεζοι 1-7/9 (!) και οπως μου ειπε ο πωλητης δεν εχει ενημερωθεί το σύστημα της ems (No information for this tracking).Με βαση την εμπειρία σου, να ανησυχώ?Υπάρχει προστασία απο την paypal η οχι?

Εσυ το πήρες απο e-mobilo? σε πόσες μέρες? Επειδη κυκλοφορουν 3 versions, το πισω μερος ανοιχτό ειναι οπως στη φωτο του e-mobilo?

 

ευχαριστω εκ των προτέρω

dimirass

Edited by dimirass
Link to comment
Share on other sites

το παρηγγειλα 24/9 απο http://www.szsuff.com/sdp/432923/4/pd-2422217/7284798-2076375/HTC_G7_Desire_Windows_Mobile_6_5_Quadband_Dual_SIM.html ,πληρωμή paypal,293$ (ems,+7% paypal),

 

Όντως είναι αργία στην Κίνα αυτή τη στιγμή-National Day- οπότε μην ανησυχείς σε 2-3 μέρες θα στο στείλει.

Αλλά γιατί δεν το πήρες από το e-mobilo και πήγες σε μια αμφιβόλου ποιότητας σελίδα που το πλήρωσες και αρκετά ακριβότερα κιόλας

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Oταν το παρήγγειλα δεν υπήρχε version 3.8" στο site του e-mobilo!

Ερωτηση:τα windows 6.5 λειτουργουν οπως στα μη κινεζικα και συνεπώς τρέχουν ολα τα συμβατά προγράμματα?Η windows mobile version στην εικόνα μου φαίνεται περίεργη!

Edited by dimirass
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το πρώτο post αυτού του θέματος στο e-mobilo υπήρχε από τις 15/09 και εσύ το πήρες 10 μέρες μετά.

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα να εγκαταστήσεις ότι πρόγραμμα θες για wm.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Exω την εντύπωση οτι τοτε ειχε μόνο την 3.2" οθόνη...?

πάντως σε ευχαριστω για τις γρήγορες και τεκμηριωμένες απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η windows mobile version στην εικόνα μου φαίνεται περίεργη!

 

Έχει χρησιμοποιηθεί το Spb Mobile Shell με Sense skin.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σωστα με android theme, θα σου ερθει φιλε μην ανησυχεις, αλληες δυο φωτο με το πισω μερος,υποψιν αυτο ειναι το ακριβο μοντελο του e-mobilo.....να ειχε και 3g θα ηταν το καλυτεροτερο
Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορει επισης και το http://yasonic.en.alibaba.com/product/340684514-0/3_6_Capacitive_Mobile6_5_Smart_Phone_WiFi_GPS_TV_FM_G7_Pro_Cell_Phone.html με επιπλέον δεκτη τηλεόρασης αλλα 3.6" οθόνη.

Τελικά πόση μνημη εχει το 3.8" γιατι εχω δει διαφορες τιμές?

Edited by dimirass
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν το κάνει αυτό το iphone σε καμιά έκδοσή του,

είχα iphone και θεωρώ ότι το γνωρίζω αρκετά καλά το λειτουργικό του

.

 

Αυτο που εχει δουλεψει στα χερια μου ειναι iphone 3G με αλλαγμενο firmware

 

σε:

 

iPhone1,2_4.0_8A293_Restore.ipsw

Link to comment
Share on other sites

Επειδή επέμεινες το έψαξα ξανά και βρήκα αυτό http://techblog.gr/mobile/skype-2-0-for-iphone-free-3g-calls-9594/

 

Iphone είχα ως τα μεσα Μαρτίου οπότε αυτό δόθηκε μετά και δεν ξέρω πως και πόσο καλά λειτουργεί.Λογικά πάντως λειτουργεί για το iphone σε όλες τις εκδόσεις του

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Πιος είναι ο καλύτερος κλώνος τελικά του iphone 4???

Το πιο πιστό αντίγραφο σε εξωτερική εμφάνιση και το πιο πιστό αντίγραφο σε μενού-εικονίδια κτλ????

Είδα το airphone No 4 και έχει μέχρι και το μήλο και γράφει και iphone από πίσω..όπως το κανονικό..Νομίζω είναι πολύ καλή εξωτερική αντιγραφή αλλά το menu του δεν μοιάζει με το ios 4 πιο πολύ μοιάζει με το menu του 3g..

Από την άλλη και το Ε9000 είδα ότι μοιάζει αρκετά εξωτερικά με το κανονικό Iphone αλλά έχει και σχετικά παρόμοιο μενού που θυμίζει ios 4..

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=VQl6HpzO7Go&feature=related

 

http://www.ricardo.gr/buy/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE-%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AE-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1/kinita-tilefona/%CE%BB%CE%BF%CE%B9%CF%80%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%AC%CF%81%CE%BA%CE%B5%CF%82/%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%BF-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BD%CE%AD%CE%BF%CF%85-iphone-4/v/an621111680/

 

http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=4142

 

http://www.fastcardtech.com/goods-4997-Kiphone+4GS+35+Capacitive+screen+Dual+sim+Compass+Quadband+WIFI+MSN+Email+20M+camera+Gravity+sensor.html

 

Ανάμεσα στα παραπάνω πιο έχει καλύτερο touch και γενικά είναι πιο γρήγορο και δνε κολάει?Επιπλέον πιο είναι πιο βολικό στο να στέλνεις sms κτλ???

 

Το τελευταίο νομίζω είναι μέσα-έξω πολύ καλή αντιγραφή αλλά δεν ξέρω πόσο βολικό είναι στα sms και πόσο αργό είναι...

Edited by vagos222
Link to comment
Share on other sites

Κατά σειρά έχεις βάλει

airphone no.4

E9000

F073

Kiphone 4gs

και ξανά Kiphone 4gs

 

Δες τα και πάρε όποιο σου κάθεται καλύτερο σε χαρακτηριστικά,δεν παίρνεις και οικόπεδο.Αν δεν σου κάνει αυτό που θα πάρεις παίρνεις το επόμενο.Μέχρι τώρα έχουν περάσει από τα χέρια μου το airphone no.4 και το f073 και μέσα στην βδομάδα όποια μέρα προλάβω θα πάω στο ταχυδρομείο να πάραλάβω και το kiphone.Το airphone no.4 πάντως σαν εμφάνιση και στιβαρότητα το προτείνω( πίσω γράφει phone και όχι iphone και δεν έχει το μήλο-αυτό που βλέπεις στο βίντεο είναι αυτοκολλητάκι )

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Επειδή επέμεινες το έψαξα ξανά και βρήκα αυτό http://techblog.gr/mobile/skype-2-0-for-iphone-free-3g-calls-9594/

 

Iphone είχα ως τα μεσα Μαρτίου οπότε αυτό δόθηκε μετά και δεν ξέρω πως και πόσο καλά λειτουργεί.Λογικά πάντως λειτουργεί για το iphone σε όλες τις εκδόσεις του

 

Φιλε ευχαριστω πολυ

 

το θεμα ειναι να βρω κατι αναλογο σε χαμηλου κοστους συσκευες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...