Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω την εντυπωση οτι αρπαξε πλακετα και γλυτωσε την πρωτη φορα επειδη το πηρες χαμπαρι..... Δεν ξερω αν αξιζει να ασχοληθεις.

Host

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω την εντυπωση οτι αρπαξε πλακετα και γλυτωσε την πρωτη φορα επειδη το πηρες χαμπαρι..... Δεν ξερω αν αξιζει να ασχοληθεις.

 

καλημερα, να σε ρωτησω κατι μιας και δεν ειμαι και πολλη σχετικος, α) αλλαζει πλακετα και ποσο μπορει να κοστισει αυτο, και β) πως μπορω να προστατεψω το 2ο που πηρα να μην παθει τα ιδια ?

Link to comment
Share on other sites

Η πλακετα αλλαζει (ισως να επιδεχεται και επισκευης). Το κοστος ισως να καλυπτεται και απο την εγγυηση αν το στειλεις στο Κινα. Τωρα προστασια.... Το θεμα ειναι το αιτιο. Μπορει ο φορτιστης να ειναι μαπα, μπορει η μπαταρια να βραχυκυκλωσε, μπορει να ειναι η πλακετα χαμηλης ποιοτητας. Ποιος ξερει... Μονο εικασιες. Σιγουρα μπορει να συμβει και σε γνωστες εταιριες του χωρου αλλα μαλλον πολυ πιο δυσκολα ή πολυ πιο αργοτερα (οποτε λες τα ειχε τα χρονακια του και τα εφτυσε). Αν ειναι σε εγγυηση μιλα με το καταστημα, αλλιως ισως και να μην συμφερει να μπεις στον κοπο. Θα σου προτεινα παντως να δεις και αυτα τα μικρομαγαζα που κανουν επισκευες σε κινητα. Εχουν ατομα που ειναι ηλεκτρονικοι και "παιζουν" με τις πλακετες οποτε μπορει να σου πουν μια ισως πιο εμπειρη αποψη.

Host

Link to comment
Share on other sites

Η πλακετα αλλαζει (ισως να επιδεχεται και επισκευης). Το κοστος ισως να καλυπτεται και απο την εγγυηση αν το στειλεις στο Κινα. Τωρα προστασια.... Το θεμα ειναι το αιτιο. Μπορει ο φορτιστης να ειναι μαπα, μπορει η μπαταρια να βραχυκυκλωσε, μπορει να ειναι η πλακετα χαμηλης ποιοτητας. Ποιος ξερει... Μονο εικασιες. Σιγουρα μπορει να συμβει και σε γνωστες εταιριες του χωρου αλλα μαλλον πολυ πιο δυσκολα ή πολυ πιο αργοτερα (οποτε λες τα ειχε τα χρονακια του και τα εφτυσε). Αν ειναι σε εγγυηση μιλα με το καταστημα, αλλιως ισως και να μην συμφερει να μπεις στον κοπο. Θα σου προτεινα παντως να δεις και αυτα τα μικρομαγαζα που κανουν επισκευες σε κινητα. Εχουν ατομα που ειναι ηλεκτρονικοι και "παιζουν" με τις πλακετες οποτε μπορει να σου πουν μια ισως πιο εμπειρη αποψη.

 

να 'σαι καλά φίλε μου, σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω παρει για την γυναικα μου το s5 g900 απο το everbuyning με 55 ευρω, βγαζει ενα προβλημα τελευταια στις κλησεις και ενω ειναι σε χρηση και μιλαει η γυναικα μου στο τηλεφωνο αυτο κλεινει και κανει επανεκκινηση .Μπορω να κανω κατι ?:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!μια απο τα ιδια και το sophone να φανταστω;;;εμπειριες_προτασεις για iphone6 clone?

 

Το sophone είναι επινόηση του fastcard ουσιαστικά είναι star T6 με δύο σιμ και με μια είναι goophone.Το ποιο αξιόλογο είναι το vphone

Edited by manolisg10
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα εχω εναν κλωνο Iphone MF353ZP/A

απο χθες μου πεταει σφαλματα στις εφαρμογες οτι το play store και η εφαρμογη android.secure acore σταματησε να λειτουργει,σβηνει και ξαναναβει..και παλι τα ιδια..τι μπορω να κανω ωστε να το κανω ρεσετ και να ξαναπερασω παλι rom να λειτουργει..ευχαριστω πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα διλλημα ως προς τι κλωνο να παρω.... S4 ή S5 !!! Απο μια ερευνα που εκανα τα S4 ειναι σε πιο καλα χαρακτηριστικα σε τιμη με το S5 !Ισως γιατι ειναι πιο καινουργιο !!Στα 100-120 ευρω βρηκα S4(100$) τετραπυρηνο με 2Gb RAM,12 Mpix καμερα τη στιγμη που με αυτα τα λεφτα βρισκεις 2πυρηνο με 1Gb RAM και 8Mpix καμερα !!Και οχι απο κινεζο γουρουνι στο σακι !!Απο φιλαρακι που κανει αυτη τη δουλεια,με δοκιμη πριν την αγορα !!

Χαρακτηριστικα S4:

ROM 275,9 / 9129,7 MB

RAM 1435.4 / 1860.8 MB

CPU Hardwear: UNIVERSAL5410

CPU Мodel: Quad-Core ARMv7 επεξεργαστης (VFPv3, NEON)

Кαμερα: 12.8 Mpix 4128x3096

Android : 4.2.2

 

S5

CPU Model:MTK6572W, ARMv7, 1.4GHz

RAM 1Gb

Android 4.2.2 (Jelly Bean)

 

 

 

Kαλα ειναι σαν χαρακτηριστικα ???

Edited by kostas76_
:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα διλλημα ως προς τι κλωνο να παρω.... S4 ή S5 !!! Απο μια ερευνα που εκανα τα S4 ειναι σε πιο καλα χαρακτηριστικα σε τιμη με το S5 !Ισως γιατι ειναι πιο καινουργιο !!Στα 100-120 ευρω βρηκα S4(100$) τετραπυρηνο με 2Gb RAM,12 Mpix καμερα τη στιγμη που με αυτα τα λεφτα βρισκεις 2πυρηνο με 1Gb RAM και 8Mpix καμερα !!Και οχι απο κινεζο γουρουνι στο σακι !!Απο φιλαρακι που κανει αυτη τη δουλεια,με δοκιμη πριν την αγορα !!

Χαρακτηριστικα S4:

ROM 275,9 / 9129,7 MB

RAM 1435.4 / 1860.8 MB

CPU Hardwear: UNIVERSAL5410

CPU Мodel: Quad-Core ARMv7 επεξεργαστης (VFPv3, NEON)

Кαμερα: 12.8 Mpix 4128x3096

Android : 4.2.2

 

S5

CPU Model:MTK6572W, ARMv7, 1.4GHz

RAM 1Gb

Android 4.2.2 (Jelly Bean)

 

 

 

Kαλα ειναι σαν χαρακτηριστικα ???

 

ξέρω ότι είσαι σε θέμα για κλώνο αλλά γνώμη μου είναι ότι με τα ίδια χρήματα παίρνεις πολύ πιο αξιόλογη συσκευή. μια έρευνα στο forum θα βρεις πολλές αξιόλογες συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα αυτο που μου κανει δουλεια.

Παιχνιδια δεν παιζω αλλα εχω ιντερνετ, ΦΒ, Σκυπε, μουσικη και πανω απο ολα ΠΟΥΛ ΜΟΥΡ ! ! !

Δεν φοβαμαι μην μου το κλεψουν στην παραλια το καλοκαιρι ! ! !

Εχει ολα τα εφε του Σαμσουνγκ και ολοι το κοιτανε λοξα στο γυναστηριο και την καφετερια...

Εχει πεσει 5-6 φορες κατω και δεν καταλαβε τιποτα.

 

http://www.aliexpress.com/snapshot/6458535951.html?orderId=65516484861080

 

Βεβαια εχει και αλλα επωνυμα Κινεζικα, οπως λενε και τα παιδια και μπορεις να παρεις οτι θελεις...

οτι σου αρεσει καλυτερα....

οτι σε φωτισει ο Θεος...

οτι σου πουν οι φιλοι σου....

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα διλλημα ως προς τι κλωνο να παρω.... S4 ή S5 !!! Απο μια ερευνα που εκανα τα S4 ειναι σε πιο καλα χαρακτηριστικα σε τιμη με το S5 !Ισως γιατι ειναι πιο καινουργιο !!Στα 100-120 ευρω βρηκα S4(100$) τετραπυρηνο με 2Gb RAM,12 Mpix καμερα τη στιγμη που με αυτα τα λεφτα βρισκεις 2πυρηνο με 1Gb RAM και 8Mpix καμερα !!Και οχι απο κινεζο γουρουνι στο σακι !!Απο φιλαρακι που κανει αυτη τη δουλεια,με δοκιμη πριν την αγορα !!

Χαρακτηριστικα S4:

ROM 275,9 / 9129,7 MB

RAM 1435.4 / 1860.8 MB

CPU Hardwear: UNIVERSAL5410

CPU Мodel: Quad-Core ARMv7 επεξεργαστης (VFPv3, NEON)

Кαμερα: 12.8 Mpix 4128x3096

Android : 4.2.2

 

S5

CPU Model:MTK6572W, ARMv7, 1.4GHz

RAM 1Gb

Android 4.2.2 (Jelly Bean)

 

 

 

Kαλα ειναι σαν χαρακτηριστικα ???

 

Όποιον κλώνο και να πάρεις το μόνο σίγουρο είναι ότι θα πετάξεις τα λεφτά σου.

Πάρε ένα σοβαρό κινέζικο να το χαρείς.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όποιον κλώνο και να πάρεις το μόνο σίγουρο είναι ότι θα πετάξεις τα λεφτά σου.

Πάρε ένα σοβαρό κινέζικο να το χαρείς.

 

2 ZTE εχω αλλαξει !!! Δεν το χαρηκα καθολου σε πληροφορω ! Εχω το HTC Desire S ,3 χρονια + και δεν εχει παθει τιποτα.Βεβαια δεν ξαναδινω τετοια λεφτα για τηλεφωνο !

Σκεφτηκα απο το να παρω παλι ΖΤΕ ας παρω μια μαιμου !!! Απλα επειδη μπορω να το δοκιμασω πριν το παρω,για αυτο το σκεφτομαι σοβαρα !Απο Κινα γουρουνι στο σακι δεν περνω !

:shoot:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα εχω εναν κλωνο Iphone MF353ZP/A

απο χθες μου πεταει σφαλματα στις εφαρμογες οτι το play store και η εφαρμογη android.secure acore σταματησε να λειτουργει,σβηνει και ξαναναβει..και παλι τα ιδια..τι μπορω να κανω ωστε να το κανω ρεσετ και να ξαναπερασω παλι rom να λειτουργει..ευχαριστω πολυ..

ισως βρεις την λυση http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2724984

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάρε Xiaomi, lenovo, Huawei

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τα χαρακτηριστικα δεν ειναι καλα? Δεν ειμαι ειδικος στα τηλεφωνα,αλλα απο οτι ξερω,τα χαρακτηριστικα του ειναι καλα .ΜΤΚ 6582 δεν ειναι καλος για νορμαλ χρησεις.....Ιντερνετ,social και κανα αρχειο PDF,Word και Excel !!Εγω προσωπικα μεχρι εκει ειμαι στη χρηση τηλεφωνου !!
:shoot:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχουν επώνυμες κινέζικες συσκευές με τον 6582 που κοστίζουν λιγότερο από 100 ευρώ και ως εκ τούτου δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος να πάει σε έναν αμφιβόλου ποιότητας και μηδενικής υποστήριξης κλώνο!!!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά εχω ενα κλώνο S5 και δεν μου πιάνει καλα το σημα της κεραιας και του wifi. Όταν κάνω επανεκκίνηση δουλεύει για λίγο και μετά πάλι τα ίδια.

Υπάρχει κάποια λύση ίσως γι αυτό το πρόβλημα;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Κακή ποιότητα κεραίας, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το πεταξεις και να μην ξανά δώσεις λεφτά σε σαβουρες κλώνους. Η Κίνα βράζει από σοβαρα κινητά και αγοράζετε ακόμα κλωνους;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια δεν μου ακουγεται καθολου το ηχειο κουδουνισματος του τηλεφωνου. Λετε να τα εχει φτυσει το ηχειο? Μπορω να κανω καποιο τεστ με καποιο προγραμμα για να δω τι φταιει ακριβως? Ευχαριστω.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν στο κάνει και μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων... μάλλον όντως πρόκειται για hardware πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά έχω και εγώ ένα galaxy s5 clone και μου έσπασε το digitizer .Τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση?αξίζει να το φτιάξω?πόσο θα μου κοστίσει και πού μπορώ να απευθυνθώ?ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από τη στιγμή που δεν ξέρεις ποιο μοντέλο είναι ακριβώς, δεν ξέρεις καν για τι ανταλλακτικό να ψάξεις. Συνεπώς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...