Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντως χωρις να θελω να σας αποτρεψω, δυο κλωνους s4 που πηρα, πολλα προβληματα και οι δυο.

Απο το s5 μονο με την μπαταρια, αλλα αυτο λυνεται ευκολα. Οποτε μην κοιτατε και πολυ τα s4.

 

Ελα βρε geokostas που εισαι εσυ?γραψε μας εντυπωσεις και χαρακτηριστικα του s5 που πηρες.σ ευχαριστω πολυ!

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το χει παρει νομιζω ο geokostas οποτε περιμενουμε νεα του.

Το κινητο οπως εχω γραψει και πιο πανω ειναι αυτη τη στιγμη οτι καλυτερο κυκλοφορει σε κλωνο απο s5.

Ποιοτητα κατασκευης παρα πολυ καλη για κλωνο, οθονη απιστευτη, wifi και gps λειτουργουν μια χαρα.

Τα χαρακτηριστικα του ειναι αληθής, οτι λεει στη σελιδα.

Το μονο θεμα που υπηρξε ηταν με την μπαταρια, εκανε κατι κουλά, αλλα το ειπα στα καταστημα και μου

στελνει δυο πιο καλες λεει, οι οποίες τωρα βγηκαν γι αυτο δεν ειχε απ'αυτες το κινητο.

Οτι αλλο θελετε εδω ειμαστε. :D

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

εχει ζητηθει αυτο το λινκ απο τον φιλο geokostas απο πεντε τουλαχιστον ατομα,το κραταει μυστικο,διαβασα απο την αρχη το θεμα,οσες φορες κι αν του ζητηθηκε το λινκ δεν το εβαλε,αλλα το εκθειαζει σαν καλυτερο κλωνο.
Link to comment
Share on other sites

εχει ζητηθει αυτο το λινκ απο τον φιλο geokostas απο πεντε τουλαχιστον ατομα,το κραταει μυστικο,διαβασα απο την αρχη το θεμα,οσες φορες κι αν του ζητηθηκε το λινκ δεν το εβαλε,αλλα το εκθειαζει σαν καλυτερο κλωνο.

Δεν υπάρχει κανένα μυστικό φίλε μου, εκ παραλήψεως και μονο δεν μπήκε το λινκ.

 

http://www.aliexpress.com/item/Fingerprint-Original-HDC-S5-I9600-Phone-2GB-RAM-8GB-ROM-MTK6592-Octa-core-Smart-Mobile-Phone/1868389244.html

 

Ίσως να υπάρχουν και καλύτεροι απ'αυτον, προσωπική άποψη εκφέρω, μη σας παρω στον λαιμό μου.

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο με 2 σιμ http://www.aliexpress.com/item/NEW-Dual-sim-card-S5-Phone-MTK6592-1920-1080-i9600-phone-mtk6592-octa-core-s5-mobile/1906352914.html λιγο που επαιξα χτες ειναι χωρις προβληματα.Αυριο θα το αγορασω και εγω

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο με 2 σιμ http://www.aliexpress.com/item/NEW-Dual-sim-card-S5-Phone-MTK6592-1920-1080-i9600-phone-mtk6592-octa-core-s5-mobile/1906352914.html λιγο που επαιξα χτες ειναι χωρις προβληματα.Αυριο θα το αγορασω και εγω

Καλό φαίνεται. Αν το βρεις σε κανεναν ποιο αξιόπιστο πωλητή, σφύρα το και σε μένα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο με 2 σιμ http://www.aliexpress.com/item/NEW-Dual-sim-card-S5-Phone-MTK6592-1920-1080-i9600-phone-mtk6592-octa-core-s5-mobile/1906352914.html λιγο που επαιξα χτες ειναι χωρις προβληματα.Αυριο θα το αγορασω και εγω

Ενω στον τιτλο λεει full hd 1920-1080 παρακατω γραφει

Display Resolution: 1280x720

ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ :ninja:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα μυστικό φίλε μου, εκ παραλήψεως και μονο δεν μπήκε το λινκ.

 

http://www.aliexpress.com/item/Fingerprint-Original-HDC-S5-I9600-Phone-2GB-RAM-8GB-ROM-MTK6592-Octa-core-Smart-Mobile-Phone/1868389244.html

 

Ίσως να υπάρχουν και καλύτεροι απ'αυτον, προσωπική άποψη εκφέρω, μη σας παρω στον λαιμό μου.

 

Και εγω απο αυτόν το πήρα, άψογος πωλητής

Link to comment
Share on other sites

Καλό φαίνεται. Αν το βρεις σε κανεναν ποιο αξιόπιστο πωλητή, σφύρα το και σε μένα.

 

Απο αυτον θα το παρω αυριο ειναι οκ.Αλλα δεν οκ καθε ενας αγοραζει με δικη του ευθυνη

Edited by stargreek

Link to comment
Share on other sites

Ενω στον τιτλο λεει full hd 1920-1080 παρακατω γραφει

Display Resolution: 1280x720

ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ :ninja:

 

Επειδή και εγώ ενδιαφέρομαι για δύο σιμ, παρατήρησα ότι εκτός από τη διαφορά στην ανάλυση, ότι τον οκταπύρηνο τον αναφέρει 1,6 ΜΗΖ ενώ όλοι οι υπόλοιποι τον αναφέρουν ως 1,7ΜΗΖ. Μάλιστα σε μειλ που του έστειλα να μου πει τα χαρακτηριστικά μου απάντησε ως εξής:

 

MTK6592 S5 dual sim main feature: made by Bro tech

 

-MTK6592 octa Core 1.6GHz

-5.1" 1280*720 HD Screen. 13.0MP Camera

-2GB Ram + 16GB ROM

-Fit original accessories made by Bro tech

-Heart rate sensor, TP Gesture wake up.

-Android kiakit

-Dual Camera:3MP + 13.0MP. made by Bro tech

-2G:GSM:850/900/1800/1900MHz,3G:WCDMA:2100MHz

-Support 54 languages, you will get what language you want

 

Τελικά είναι αξιόπιστος; γιατί και εγώ είμαι ένα βήμα πριν την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ ενδιαφέρομαι για δύο σιμ, παρατήρησα ότι εκτός από τη διαφορά στην ανάλυση, ότι τον οκταπύρηνο τον αναφέρει 1,6 ΜΗΖ ενώ όλοι οι υπόλοιποι τον αναφέρουν ως 1,7ΜΗΖ. Μάλιστα σε μειλ που του έστειλα να μου πει τα χαρακτηριστικά μου απάντησε ως εξής:

 

MTK6592 S5 dual sim main feature: made by Bro tech

 

-MTK6592 octa Core 1.6GHz

-5.1" 1280*720 HD Screen. 13.0MP Camera

-2GB Ram + 16GB ROM

-Fit original accessories made by Bro tech

-Heart rate sensor, TP Gesture wake up.

-Android kiakit

-Dual Camera:3MP + 13.0MP. made by Bro tech

-2G:GSM:850/900/1800/1900MHz,3G:WCDMA:2100MHz

-Support 54 languages, you will get what language you want

 

Τελικά είναι αξιόπιστος; γιατί και εγώ είμαι ένα βήμα πριν την παραγγελία.

Ναι, εχω πάρει 4 τηλέφωνα απ'αυτον.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

http://www.fastcardtech.com/HDC-Galaxys-S5-N9092-Android-Phone.html

αυτο ιδιο δεν ειναι σε δικαρτο?

 

Δες όμως τι ανάλυση δίνει 854*480 ενώ ο άλλος 1280*720. Παρεμπιπτόντως ρε παιδιά είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό; Για το ίδιο τηλέφωνο να υπάρχουν διαφορετικές προδιαγραφές αυτού του επιπέδου εννοώ. Δηλαδή από άλλο εργοστάσιο το παίρνει ο ένας και από άλλο ο άλλος; Και η διαφορά να βρίσκεται εκεί; Όπως ανέφερα και πιο πάνω τον οκταπύρηνο όλοι σχεδόν τον δίνουν 1,7 GΗΖ, αυτός

http://www.aliexpress.com/item/NEW-Dual-sim-card-S5-Phone-MTK6592-1920-1080-i9600-phone-mtk6592-octa-core-s5-mobile/1906352914.html τον δίνει 1,6 GHZ. Τι συμβαίνει τελικά; Πάντως μετά και τα θετικά σχόλια που άκουσα παραπάνω λέω να το παραγγείλω το δίκαρτο, αλλά η απορία που εξέφρασα θα παραμείνει μέχρι τουλάχιστον κάποιος φίλος να μου το εξηγήσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο brotech εχω παρει πολλες συσκευες ειναι αξιοπιστος

 

Ναι αλλά αυτός δεν είναι brotech αλλά HTL limited

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρεμπιπτόντως παρατήρησα τώρα στο fastcard με τις προδιαγραφές της χαμηλής ανάλυσης ότι σαν μάρκα αναφέρει την HDC, ενώ στο άλλο στο αλιεξπρες με την (υποτιθέμενη;) 1280*720 δεν αναφέρει τίποτα. Τι παίζει τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Δες όμως τι ανάλυση δίνει 854*480 ενώ ο άλλος 1280*720. Παρεμπιπτόντως ρε παιδιά είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό; Για το ίδιο τηλέφωνο να υπάρχουν διαφορετικές προδιαγραφές αυτού του επιπέδου εννοώ. Δηλαδή από άλλο εργοστάσιο το παίρνει ο ένας και από άλλο ο άλλος; Και η διαφορά να βρίσκεται εκεί; Όπως ανέφερα και πιο πάνω τον οκταπύρηνο όλοι σχεδόν τον δίνουν 1,7 GΗΖ, αυτός

http://www.aliexpress.com/item/NEW-Dual-sim-card-S5-Phone-MTK6592-1920-1080-i9600-phone-mtk6592-octa-core-s5-mobile/1906352914.html τον δίνει 1,6 GHZ. Τι συμβαίνει τελικά; Πάντως μετά και τα θετικά σχόλια που άκουσα παραπάνω λέω να το παραγγείλω το δίκαρτο, αλλά η απορία που εξέφρασα θα παραμείνει μέχρι τουλάχιστον κάποιος φίλος να μου το εξηγήσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Ναι αλλά αυτός δεν είναι brotech αλλά HTL limited

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρεμπιπτόντως παρατήρησα τώρα στο fastcard με τις προδιαγραφές της χαμηλής ανάλυσης ότι σαν μάρκα αναφέρει την HDC, ενώ στο άλλο στο αλιεξπρες με την (υποτιθέμενη;) 1280*720 δεν αναφέρει τίποτα. Τι παίζει τελικά;

πολυ μπερδεμα βλεπω μαγκες και λεω να κινηθω για το thl t11!απο οτι εχω διαβασει εδω μεσα πιο σιγουρο και αξιοπιστο βεβαια

Link to comment
Share on other sites

εγω οπως εχω ξαναπει ολοι οι κλωνοι παιζει νανε ιδιοι απλα να φτιαχνουν τα αρχεια μεσα και να κανουν το antutu(το πιο γνωστο) να διαβαζει αυτα που θελουν.. εδω το κανουν με πολλα αλλα κινητα οπως tengda s5/g9000(που αντι για 2gb ραμ εχει 1gb αλλαζοντας το αρχειο που ειχαν αφησει μεσα για να δειχνει 2) δεν θα το κανον με τους κλωνους που δεν εχουν καν καπια επισημη μαρκα πανω τους? για να μην πω για το interpolation τς καμερας που παει αβερτα στους κλωνους, ακομα και σε γνωστα κινητα..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απορώ πως υπάρχει τόσος κόσμος που ασχολείται ακόμα με αγνώστου προελεύσεως κλώνους, ειδικά όταν υπάρχουν πια τόσες αξιόλογες επιλογές σε επώνυμα κινέζικα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δείτε παιδιά και αυτό το δίκαρτο S5 της HDC που έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά για τα οποία με βεβαίωσαν(;) ότι είναι αληθινά σε επικοινωνία που είχα μαζί τους. Δε βάζουν όμως τυπωμένα logos. Δίνουν μόνο στίκερ της Samsung γιατί το τελωνείο τους έχει γίνει πολύ αυστηρό όπως τουλάχιστον μου είπαν. http://www.fastcardtech.com/goods.php?id=11399
Link to comment
Share on other sites

πηρα 2 τελικα σημερα απο αυτα που ειπε ο geokostas....148 eyro περιπου...για να δουμε θα βαλω και μια γνησια μπαταρια και ευελπιστω ....το 2 θα φαει πουλημα μπας και βγαλουμε και τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

Δείτε παιδιά και αυτό το δίκαρτο S5 της HDC που έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά για τα οποία με βεβαίωσαν(;) ότι είναι αληθινά σε επικοινωνία που είχα μαζί τους. Δε βάζουν όμως τυπωμένα logos. Δίνουν μόνο στίκερ της Samsung γιατί το τελωνείο τους έχει γίνει πολύ αυστηρό όπως τουλάχιστον μου είπαν. http://www.fastcardtech.com/goods.php?id=11399

 

Φιλε δεν ειναι κλωνος κοιτα το usb πρωτον και δευτερο ουτε την ρομ που πρεπει εχει

Edited by stargreek

Link to comment
Share on other sites

Δείτε παιδιά και αυτό το δίκαρτο S5 της HDC που έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά για τα οποία με βεβαίωσαν(;) ότι είναι αληθινά σε επικοινωνία που είχα μαζί τους. Δε βάζουν όμως τυπωμένα logos. Δίνουν μόνο στίκερ της Samsung γιατί το τελωνείο τους έχει γίνει πολύ αυστηρό όπως τουλάχιστον μου είπαν. http://www.fastcardtech.com/goods.php?id=11399

Δεν είναι λύση αυτη με τα στικερ. Θα φαίνεται ψεύτικο.

Ο πωλητης που πήρα για να αποφύγει τυχον πρόβλημα με το τελωνειο, το στέλνει με κανονικό logo, απλά βάζει πανω κατι σαν μανό, το οποίο το ξυνεις με κέρμα και φεύγει πανεύκολα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν ειναι κλωνος κοιτα το usb πρωτον και δευτερο ουτε την ρομ που πρεπει εχει

Φίλε μου επειδή δεν είμαι και πολύ σχετικός τι εννοείς δεν είναι κλώνος; τι να δω από usb και ρομ που λες; Πότε είναι κλώνος; επειδή είναι(φαίνεται) ίδιο, μόνο τα λογότυπα δε βάζει. Ευπρόσδεκτη κάθε συμβουλή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν είναι λύση αυτη με τα στικερ. Θα φαίνεται ψεύτικο.

Ο πωλητης που πήρα για να αποφύγει τυχον πρόβλημα με το τελωνειο, το στέλνει με κανονικό logo, απλά βάζει πανω κατι σαν μανό, το οποίο το ξυνεις με κέρμα και φεύγει πανεύκολα.

 

Φίλε μου εσύ πήρες δίκαρτο τελικά;Αν θέλεις θύμησέ μου το μαγαζί. εμένα μου άρεσε αυτό γιατί έχει 1920*1080 πραγματικό(έτσι λέει τουλάχιστον). Πάντως τον πίεσα πάρα πολύ για τα logos λέγοντάς του ότι θα το παραγγείλω τώρα αν τα βάλει, αλλά δεν ενέδωσε. Κάτι άλλο που έχει το G900f αλλά είναι μονόκαρτο και με βολεύει πολύ είναι το double tap wake up(έτσι νομίζω ότι λέγεται), δηλαδή κάνεις διπλό χτύπημα στην οθόνη και ανοίγει. Κάθε συμβουλή φίλε μου ευπρόσδεκτη καθότι νέος(στο αντικείμενο) και ψιλοπολυάσχετος.:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...