Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι φιλε wind εχω... και μάλλον το δικο μου μοντελο το κάνει αυτο... και το κακό ειναι οτι εχω μια ΤΙΜ και μια κοσμοτε οπως είπες, αλλα θα τα κάνω όλα με +30 γιατι η κοσμοτε ουτως ή αλλως ειναι για 2-3 ατομα συγκεκριμενα και δεν θα υπάρξει πρόβλημα σε αυτο το θέμα... απλα το παλουκι είναι να κάτσω να κάνω όσους αριθμους δεν έχουν +30 μπροστα...

BTW μπορω να βρώ κάπου συγκεκριμένα το pc suite?

Leagoo Lead 5 - Black

KingZone N5 - Pink

Xiaomi Redmi Note 2 Prime - White

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κάνεις διαχείριση των επαφών από το pc στα κινέζικα κινητά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συντροφοι :). Τ κ599 ηρθε πριν 2 ημερες και ειναι οντως αυτο που περιμενα. Απλα τελειο για την τιμη του. Το bluetooth που εχω (sonyericsson Vh300) σθνδεθηκε με την 1η χωρις κανενα προβλημα. Τωρα για παιχνιδια και εφαρμογες θελει αρκετο ψαξιμο. Το κινητο ειναι με flash και το πηρα απο εδω

http://cgi.ebay.com/3-5-Touch-Screen-2-Sim-Cam-JAVA-WI-FI-TV-Phone-K599_W0QQitemZ260488141131QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item3ca64d994b

 

Μια απορια τωρα. Ειχα ενα samsung sgh300 (για το 300 ειμαι σιγουρος) και οι υποδοχες του handsfree του φορτιστη του ταιριαζουν μια χαρα. Συνδεσα το handsfree χωρις καμια ανταποκριση απο το κινητο. Τωρα σκεφτομαι να συνδεσω τον φορτιστη. Το θεμα ειναι οτι ο κινεζικος φορτιστης εχει output 5v - 0,5A ενω αυτος της samsung 5v - 0,7A. Το εχει δοκιμασει κανενας? Αυτη η διαφορα στην ένταση λετε να κανει καμια ζημια στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα σταθηκα τυχερος στο θεμα φλας, γιατι ενω ηξερα οτι δεν υπαρχει σε ολα, και το χρειαζομουν για φακο, ξαχασα να το ζητησω απο το πωλητη. Τελικα ολα καλα. Το καλυτερο ειναι οτι αναβει και σβηνει αμεσα με συνεχες πατημα του κεντρικου κουμπιου.
Link to comment
Share on other sites

Έχει και φλας?

Μας έχουν μπερδέψει αυτοί οι κινέζοι !!!

εγω 3 κινητα που εχω παρει ειχαν ολα flash! μετα τις 10 Σεπτεμβρη η αγορα τους.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση απο που καταλαβαινουμε ποσο σημα εννοω ποσα κουτακια σημα εχει η καρτα μας εχω 2 καρτες μια wind κ μια VODAFON στην wind 5 ασπρα κουτακια κ στην VODAFON 5 ΜΠΛΕ!!!μηπως μπορει καποιος να μου το μεταφρασει?
Link to comment
Share on other sites

το σήμα το δείχνουν οι μπλε γραμμές,αν είναι άσπρες σημαίνει ότι δεν έχεις σήμα.

Υπάρχει κάποιο δοκιμασμένο handsfree για το τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

το σήμα το δείχνουν οι μπλε γραμμές,αν είναι άσπρες σημαίνει ότι δεν έχεις σήμα.

Υπάρχει κάποιο δοκιμασμένο handsfree για το τηλέφωνο;

παιδια να ρωτησω και,γιατι οταν παω να εγκαταστησω κατι φτανει εως 58% και μετα τελος ,τι στο καλο γινεται,μου λεει οτι δεν εχω αδεια.καμια λυσει????και αλλο ενα προβλημα που εχω στο τηλ κ599 εχω βαλει στο wi-fi το ιντερνετ μου τους κωδικους κανονικα μου ανοιγει το ιντερνετ αλλα οταν μπαινω σε σελιδα δεν ανοιγει ι σελιδα μηπως χερει κανεισ τι ρυθμησεις θελει??? ευχαριστω προκαταβολικα. σταματης

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!!ειμαι νεος στην παρεα και βλεπω οτι έχετε κανει τρομερη δουλειά σε αυτά τα κινητά.

εχω παραγγείλει το V007 η αλλιώς Α007 απο http://www.china-mobile-phone.com (το περιμένω απο μερα σε μερα).απο οτι εχει δει λοιπον εχει τα ιδια χαρακτηριστηκα με τι Κ599 και σε μενου και σε ολα.θα ηθελα να ρωτησ, αν μπορει καποιοσ να μου πει,ολα αυτα τα καλουδια που λετε μπορουν να περαστουν και να γινουν σε αυτο το κινητό.

ευχαριστώ προκαταβολικά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!!ειμαι νεος στην παρεα και βλεπω οτι έχετε κανει τρομερη δουλειά σε αυτά τα κινητά.

εχω παραγγείλει το V007 η αλλιώς Α007 απο http://www.china-mobile-phone.com (το περιμένω απο μερα σε μερα).απο οτι εχει δει λοιπον εχει τα ιδια χαρακτηριστηκα με τι Κ599 και σε μενου και σε ολα.θα ηθελα να ρωτησ, αν μπορει καποιοσ να μου πει,ολα αυτα τα καλουδια που λετε μπορουν να περαστουν και να γινουν σε αυτο το κινητό.

ευχαριστώ προκαταβολικά.

διαβασε απο την αρχη αυτο το topic και θα βοηθηθεις παρα πολυ ;)

σε παλιοτερες σελιδες θα βρεις απαντηση σε αυτα που ρωτας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Βλέποντας πως είμαστε πολύ αυτοί που αποφασίσαμε να «επενδύσουμε» σε ένα Κινέζικο iClone…και βλέποντας και εδώ άλλα και σε άλλα forum ότι υπάρχει πολύ μεγάλη δυσκολία στο να βρούμε παιχνίδια και προγράμματα για τα κινητά μας αποφάσισα να ξεκινήσω αυτό το thread όπου θα μπορεί ο κάθε «εξερευνητής» του web να μοιράζετε τις γνώσεις του με τους υπόλοιπους.

 

Και ξεκινάω πρώτος με τρία παιχνιδάκια που δουλεύουν στον δικό μου κλώνο W001.

 

Μπιλιάρδο:

*** Το link αφαιρέθηκε ***

 

Το διάσημο παιχνίδι στρατηγικής Commandos:

*** Το link αφαιρέθηκε ***

 

Και η κλασσική αγαπημένη πασιέντζα:

*** Το link αφαιρέθηκε ***

 

 

Keep up the good posting……!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία εγκατάστασης είναι πολύ απλή.

 

1) Αποσυμπιέζεται το αρχείο .jar που υπάρχει μέσα στο .zip

2) Περνάτε στο .jar αρχείο σε οποίο σημείο θέλετε στην Memory Card (κάρτα μνήμης) του κινητού σας.

3) Επιλέγετε το αρχείο και τρέχετε το Install (Εγκατάσταση)

4) Όταν σας ρωτήσει που θέλετε να γίνει η εγκατάσταση επιλέγετε την μνήμη του τηλέφωνου

 

Η εγκατάσταση τελείωσε.

 

Κάθε φορά που θέλετε να τρέξετε το παιχνίδι:

 

1) Από το κεντρικό μενού επιλέγετε «Java»,

2) Σκρολάρετε μέχρι να βρείτε το παιχνίδι που θέλετε να παίξετε στην λίστα

3) Το επιλέγετε.

4) Παίζετε μέχρι να βαρεθείτε……..

 

Keep up the good posting.....!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδακια και απο εμενα, τελικα μαθαμε τι γινεται με το youtube? Ενω εχω ολες τις ρυθμησεις σωστες, Player -> Network -> Wlan profile ενεργοποιημενο και σεταρισμενο σωστα, δεν μπορω να δω βιντεακια και ουτε με το ΒΟLT δεν μπορω, παταω Launch οταν βγαζει το μηνυμα Bolt is transcoding your video press launch to watch the video in the device player...." αλλα μενει εκει και δεν φορτωνει τον Player, τα φωτα σας παρακαλω και ευχαριστω εκ των προτερων για την οποιοα βοηθεια!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστς φιλε Ρειβερ.

εχς διαωασει σχεδον ολες τισ σελιδες του ποπικ απλα δεν αναφερονται πολλα μοντελλα εκτοσ του Κ599.

Τελος παντων,ευχαριστω οπως και να χει

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω

μπορω να βαλω σε μια επαφη την φοτογραφια καποιου και αν ναι πως?

ξερετε καποιον converter pdf 2 pdb γιατι ο ebook reader που εχει διαβαζει pdb

απο youtube γιατι δεν βλεπω video?προσπαθησα και με τον opera και τον κλασικο που εχει το τηλεφωνο και με τον bolt αλλα τιποτα

 

ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τους ΟΠΧ

  • Απαγορεύεται η ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση περιεχομένου από άτομο που δεν έχει δικαίωμα να διαθέσει το συγκεκριμένο περιεχόμενο βάσει νόμου ή βάσει εμπιστευτικής σχέσης.
  • Απαγορεύεται η ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση λογισμικού ή περιεχομένου κάθε μορφής (κειμένου, εικόνας, ήχου, video, animation) που παραβιάζει οποιαδήποτε δικαιώματα πνευματικής ιδιοκτησίας οποιουδήποτε φορέα (συμπεριλαμβανομένων των εμπορικών μυστικών).

 

Κοινώς απαγορεύεται η διακίνηση παράνομου υλικού, δηλαδή εκδόσεις εμπορικών εμπορικών και shareware εφαρμογών/παιχνιδιών, είτε είναι πλήρεις, είτε σπασμένες, είτε πρόκειται για key generators/cr-a-cks/serials κτλ.

Γι' αυτό και τα σχετικά post με σελίδες που περιέχουν τέτοιο περιεχόμενο, διαγράφηκαν.

 

 

Επειδή όπως καταλαβαίνεις δε μπορούμε να ξέρουμε από πριν ή να δοκιμαζουμε όλα τα παιχνίδια που ποστάρετε για να δούμε αν εμπίπτουν σε κάποια από τις παραπάνω κατηγορίες, τα σχετικά links προς αμφιβόλου περιεχόμενου υλικό διαγράφονται. Αν τα παιχνίδια που έδωσες είναι freeware, μπορείς να δώσεις links προς επίσημες ιστοσελίδες απ' όπου μπορεί κάποιος να τα κατεβάσει νόμιμα.

 

Εναλλακτικά, υπάρχουν πάρα πολλές ιστοσελίδες στο Internet γι' αυτές τις δουλειές. Μπορείτε να πάτε εκεί αν θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

Παραξενο τωρα το BOLT λειτουργει και κατεβαζω τα βιντεακια κανονικα σε 3gp, χαλια η ποιοτητα αλλα λειτουργει τουλαχιστον, τωρα με το Mini Opera δεν γινετε ακομα, ο player προσπαθει να το ανοιξει αλλα βγαζει μηνυμα λαθους.

 

Edit: Ενταξει βρηκα τι φταιει και το player δεν ανοιγει τα βιντεο απο Youtube, ειναι επειδη το streaming απο RTSP θελει να εχεις στο router που εισαι συνδεδεμενος να εχει ανοικτο port udp (Στις ρυθμησεις του player μπορειτε να δειτε η και να αλλαξετε ποιο port). Τα βιντεακια παιζουν αμεσως τωρα μεσα απο Mini Opera!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.Μήπως έχει δοκιμάσει κάποιος να φορτίσει το κινητό με άλλο φορτιστή κι αν ναι με ποιον;Έχω πρόβλημα με τη φόρτιση.Πρέπει να συνδέσω πολλές φορές το φορτιστή στη συσκευή για να ξεκινήσει να φορτίζει και πάντα σταματάει μετά από λίγο να φορτίζει.Το πρόβλημα δεν είναι στην υποδοχή του τηλεφώνου γιατί το handsfree λειτουργεί κανονικά, άρα το πρόβλημα μάλλον είναι στο φορτιστή
Link to comment
Share on other sites

καλισπερα, θελω να σας ρωτησω μερικα πραγματα:

 

1)ποσο το αγορασατε και απο που? θελω να το αγορασω και εγω αλλα μονο αν γινεται με αντικαταβολη

 

2)το wifi δουλεβει κανονικα? θελω να το αγορασω μονο και μονο επειδη εχει wifi. ψαχνω ενα φθηνο κινητο με wifi. και στο ιντερνετ μπαινει μονο με οπερα μινι? δεν εχει τιποτα παρομοιο με το σαφαρι του κανονικου iphone?

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα και στα 2 κινέζικα που έχω πάρει είναι το βίσμα usb. Καθάρισέ το λίγο ρίξε ίσως και λίγο σπρέυ επαφής και θα στρώσει. Μη κουνάς το βύσμα στο κινητό.

 

Όσον αφορά στους browsers ο opera είναι μια χαρά καθώς και το bolt. o safari που έχει μέσα ειναι και καλά σαφάρι.. καμία σχέση με του iphone πάντως και αυτός κάνει αξιοπρεπως τη δουλειά του. Γενικότερα το κινητό στο wifi είναι πάρα πολύ καλό

Link to comment
Share on other sites

λιγο καλυτερη αποδοση μπαταριας να ειχε το κινητο θα ηταν σουπερ :up:

 

τα 2800mah ειναι ψευτικα..παντως σε χρηση wifi το κινητο ηταν μια χαρα..και εγω δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα.ο δεκτης του wifi δεν ηταν και ο καλυτερος..αλλα σε αυτα τα χρηματα μην τα θελουμε και ολα δικα μας..!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους, βρηκα και εγω την ακρη για Youtube μεσω του Player.

μονο κινεζικο youtube βλεπετε? εφαγα ωρες, αλλα δεν μπορεσα μα αποθηκεψω αγγλικο Link, αλλα ουτε αλλο site που εχει βιντεακια. Μονο το προαποθηκευμενο του Youtube ανοιγει. καμια βοηθεια?ω οτι αλλο site δωσω μου το δινει Eror

 

:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...