Jump to content

Jiayu F1


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα παρέλαβα και εγώ το δικό μου επισκευασμένο F1 από το vickmall, έκαναν αλλαγή digitizer. Το τηλέφωνο είναι σαν καινούργιο.

Σύνολο πήρε 2,5 μήνες, αν και πιστεύω πως παίζει 1 μήνα να κρατούσαν τα ελτα τον σάκο χωρίς να τον ανοίγουν στο αεροδρόμιο.

Στο vickmall ήταν άψογοι, τήρησαν την εγγύηση και δεν ζήτησαν τίποτα.

Edited by kikos7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά, το αναφέρω μήπως και έχει συμβει σε κανέναν. Στο δικό μου είχε διακοπεί εντελώς ο ήχος και δεν ακουγόταν τπτ, ούτε με recovery ουτε με wipe ούτε με ττπ. Τελικά είχε καεί το ηχιάκι του!!! (Απορώ κιόλας από τι μπορεί να καει ένα ηχείο...αλλά anyway) και παρήγγειλα ένα νέο από alliexpress ...άργησε κανά 2μηνο να έρθει αλλά τελικά ήταν οκ.

Το αλλάζετε πανεύκολα είναι αυτοκόλλητο και είναι τοποθετημένο πάνω στο οπίσθιο καπάκι, (όχι αυτό που αφαιρείται με τη μία) αλλά αυτό που πρέπει να το ξεβιδώσουμε. Το ξεβιδώνουμε ξεκολλάμε με κανα μαχαιράκι το παλιό ηχείο, και τοποθετούμε το νέο το πατάμε ελαφρώς να κολλήσει...και είμαστε έτοιμοι...

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Δυστυχώς link από alliexpress δεν έχω γιατί το έσβησα το μαιλ, αλλά θυμάμαι ότι έκανε γύρω στα 3,5 ευρά!

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος θέλει ηχειάκη για F1 στην Θεσσαλονίκη να μου πεί, παράγγειλα Το μπροστά ηχείο και μου έστειλαν καταλάθος το πίσω, οπότε μου περισσεύει.
ERROR: Printer out of white ink!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω κάτι, υπάρχει μέσα στο δικό σας

εφαρμογή com.android.share και η οποία ανοίγει υπηρεσία(?) HookService

κι΄ αν γνωρίζετε, σε τι χρησιμεύει; θα δημιουργηθεί πρόβλημα αν τη σβήσω;

Link to comment
Share on other sites

Και με γκρι είσαι συνδεμένος, το έχω δει κι εγώ. Επίσης, το έχω δει στο Jiayu G2F.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω κάτι, υπάρχει μέσα στο δικό σας

εφαρμογή com.android.share και η οποία ανοίγει υπηρεσία(?) HookService

κι΄ αν γνωρίζετε, σε τι χρησιμεύει; θα δημιουργηθεί πρόβλημα αν τη σβήσω;

 

Εφαρμογή συστήματος είναι. Καλύτερα να μην την σβήσεις. Υπάρχει συντόμευση της στις εφαρμογές σου; Πως σου ανοιγει την υπηρεσία που λες; Εμένα δεν μου ανοίγει τίποτα. Την βλέπω μόνο όταν μπω απο ρυθμίσεις-εφαρμογές-όλα.

Link to comment
Share on other sites

Οι γραμμούλες της ένδειξης του wifi πότε είναι μπλε και πότε γκρι. Τι διαφορά υπάρχει;

 

Και με τις 2 ενδείξεις η σύνδεση δουλεύει κανονικά. Ψάχνοντας λίγο το θέμα, φαίνεται ότι όταν είναι μπλε έχεις κανονικά σύνδεση στους google servers, ενώ με γκρι όχι. Νομίζω μάλιστα ότι όταν είναι γκρι δε δουλεύουν και τα push notifications!

 

Επειδή σε κάποια wifi είναι μπλε ενώ σε άλλα γκρι, ίσως έχει να κάνει με συγκεκριμένα routers ή τις ρυθμίσεις τους.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σε κάποια wifi είναι μπλε ενώ σε άλλα γκρι, ίσως έχει να κάνει με συγκεκριμένα routers ή τις ρυθμίσεις τους.

Αυτό ειναι. Αναλογα με τον τυπο του wi-fi που δίνει το router

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Off Topic: Όσοι το παραγγείλατε απο το Geekbuying σε πόσες μέρες πάνω κάτω το παραλάβατε; :)

Σε 15-20 είναι πολύ καλή και τους έχω προτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Οταν του είχα την rom του Μαρτίου, κάποια στιγμή το wi-fi έγινε μόνιμα γκρι και είχα όλες τις υπηρεσίες κανονικά. Το κράτησα έτσι αρκετούς μήνες και μετά του άλλαξα rom και απο τότε είναι σχεδόν πάντα μπλε. Πάντα με το ίδιο ρουτερ.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με το "τύπο του wifi";

 

Μπορει το wifi να έχει κλείδωμα wps ή wpa ή κάτιττέτοιο και ανάλογα δείχνει το χρώμα στο εικονίδιο.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην με βρισετε εχω ενα Jiahu F1 το οποιο ειναι σφεντοναμΟταν βαζω βιντεο η ραδιοφωνο το ηχειο ειναι πολυ δυνατα.θελω λιγο να μειωσω την ενταση γινεται
Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να σε βρίσουμε βρε; Ολοι είχαμε θέμα με την ένταση του ήχου. Πάρε τις δικές μου δοκιμασμένες ρυθμίσεις

 

Θα χρειαστείς rooted κινητο. ( αν δεν είναι και δεν ξέρεις να το κάνεις πες το να σου δώσω οδηγίες )

και την εφαρμογή MobileUncle MTK Tools (από google play)

 

Ανοίγεις την εφαρμογή, της δίνεις δικαιώματα root και ακολουθείς τις οδηγίες μου

 

Με ακουστικά ( για μουσική, youtube )

engineer mode >engineer mode (mtk)>Hardware Testing (η τρίτη προς τα δεξιά καρτέλα ) >Audio>Handset mode - type media

 

Level 0-90 Set, 1-130 Set, 2-160 Set, 3-185 Set, 4-205 Set, 5-220 Set, 6-230 Set

Value - 145 Set

 

Χωρίς ακουστικά ( μουσική, youtube )

engineer mode >engineer mode (mtk)>Hardware Testing (η τρίτη προς τα δεξιά καρτέλα ) >Audio>LoudSpeaker Mode -type media

 

Level 0-115 Set, 1-152 Set, 2-178 Set, 3-193 Set, 4-207 Set, 5-220 Set, 6-250 Set

Value -160 Set

 

Με ακουστικά ( ακρόαση ραδιοφώνου )

engineer mode >engineer mode (mtk)>Hardware Testing (η τρίτη προς τα δεξιά καρτέλα ) >Audio>Handset mode - FMR

Level 0 -90 set level 1- 130 set, level 2- 160 set, level 3- 185 set, level 4-205 set, level 5- 220 set, level 6- 230 set

value max-145

 

Χωρίς ακουστικά ( για ράδιο )

engineer mode >engineer mode (mtk)>Hardware Testing (η τρίτη προς τα δεξιά καρτέλα ) >Audio>LoudSpeaker Mode-FMR

Level 0-115 set, level 1-152 set, level 2-178 set level 3 -193 set, level 4- 207 set, level 5- 220 set, level 6- 250 set

Value max-160 set

 

Με ακουστικά ( στο viber )

engineer mode >engineer mode (mtk)>Hardware Testing >Audio>Handset mode - sip

Να μην ξαναγράφω τα level, κατα σειρά 90, 110, 130, 150, 180, 210, 230

 

Χωρίς ακουστικά ( στο viber )

engineer mode >engineer mode (mtk)>Hardware Testing >Audio>LoudSpeaker Mode - sip

90, 130, 160, 190,210, 232,250

Value max 160 set

 

reboot της συσκευής, για να αποθηκευτούν οι νέες ρυθμίσεις.

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

Εισαι θεος σε ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχεις να προτεινεις τιποτα αλλο να ρυθμισω.Το μικρο παει σφεντονα μιλαμε

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Και απο το δικό μου δεν έχω παράπονο. Κανένα κόλλημα εδώ και 10 μήνες που το δουλεύω και έφαγε και ένα καλό πέσιμο στα πλακάκια του μπαλκονιού με την οθόνη, χωρίς να πάθει το παραμικρό.

Δεν νομίζω πως χρειάζεται κάτι άλλο, να σου προτείνω. Εσυ ότι άλλο θες, ρώτα μας και θα σου πω/πουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε παρηγγειλα θηκη αυτη την σιλικονουχα.προτεινεις καποια αλλη μπας και το σωσουμε απο καμια πτωση
Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Αδερφε παρηγγειλα θηκη αυτη την σιλικονουχα.προτεινεις καποια αλλη μπας και το σωσουμε απο καμια πτωση

 

http://www.aliexpress.com/item/0-26mm-9H-Tempered-Glass-screen-protector-phone-cases-2-5D-protective-film-For-Jiayu-F1/32357670389.html?spm=2114.32010308.4.2.iAjnrg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτήν, http://www.focalprice.com/MS1820X/Universal_Faux_Leather_Flip_Case_with_Suction_Cup_for_3_4_Cell_Phones_Brown.html , είναι με βεντούζες και το κραταει καλά, αλλά βλέπω ότι έχει μείνει μόνο το άσπρο και το ροζ.

Υπάρχει και αυτη http://www.ebay.co.uk/itm/New-JIAYU-flip-leather-case-cover-for-jiayu-F1-F1W-smartphone-white-and-orange-/381212320785?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item58c2066411 αλλά είναι με αυτοκόλλητο.

 

Γυναίκα είμαι.

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...