Jump to content

Jiayu F1


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το τηλέφωνο της κόρης μου μετά απο φόρτιση δεν μου ανοίγει. Φυσικά δεν το βλέπει ούτε ο υπολογιστής. Μπορώ να κάνω κάτι να το επαναφέρω;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το τηλέφωνο της κόρης μου μετά απο φόρτιση δεν μου ανοίγει. Φυσικά δεν το βλέπει ούτε ο υπολογιστής. Μπορώ να κάνω κάτι να το επαναφέρω;

Κατά την φόρτιση, άναβε το (κόκκινο) λεντάκι?

Μπορείς να μετρήσεις την τάση της μπαταρίας με ένα πολύμετρο?

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Κατά την φόρτιση, άναβε το (κόκκινο) λεντάκι?

Μπορείς να μετρήσεις την τάση της μπαταρίας με ένα πολύμετρο?

 

Είχα δοκιμάσει τα πάντα. Δεν άνοιγε με τίποτα. Τελικά άνοιξε.

 

Πως; απλά το σύνδεσα με τον υπολογιστή που στην αρχή φυσικά δεν το έβλεπε και ενώ εγώ έγραφα εδώ και παράλληλα έψαχνα για κάποια λύση στο νετ άναψε ξαφνικά μόνο του. Δόξα το θεό.

Πάντως αν το πάθει το συγκεκριμένο κόλλημα κάποιος άλλος η σύνδεση με το usb για κάποιο λόγο το επαναφέρει.

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει το f1 απο minideal εδω και δεκα ημερες και με πανε απο βδομαδα σε βδομαδα για την αποστολη λεγοντας οτι θα το εχουν απο δευτερα :mad:.....το περιεργο ειναι πως εξακολουθει το σαιτ να το εχει in stock...
Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει το f1 απο minideal εδω και δεκα ημερες και με πανε απο βδομαδα σε βδομαδα για την αποστολη λεγοντας οτι θα το εχουν απο δευτερα :mad:.....το περιεργο ειναι πως εξακολουθει το σαιτ να το εχει in stock...

 

vickmall παρέλαβε, σήμερα έστειλε και t/n

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο της κόρης μου μετά απο φόρτιση δεν μου ανοίγει. Φυσικά δεν το βλέπει ούτε ο υπολογιστής. Μπορώ να κάνω κάτι να το επαναφέρω;

 

Εχεις ενα δεύτερο φορτιστή να δοκιμάσεις?

Link to comment
Share on other sites

out of stock και στο vickmall αυτη τη στιγμη..........:confused:

 

στην δική μου περίπτωση ήταν αγορά από την προηγούμενη εβδομάδα που ηταν τελικά out και η selina με έβαλε στην 1η θέση με το που θα παραλάβουν για την αποστολη

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο μου παρουσιάζει πιο σύνθετο πρόβλημα απ' ότι νόμιζα. Αφού αρνιόταν αρχικά να ανοίξει, ξαφνικά άνοιξε ενώ ήταν συνδεδεμένο στο pc με το usb. Αφού λοιπόν άνοιξε παρέμεινε ανοιχτό (και χωρίς το usb) μέχρι που μετά από αδράνεια έκλεισε η οθόνη. αυτό επαναλήφθηκε αρκετές φορές. Αν το τηλέφωνο δεν το αφήνω να σβήσει δουλεύει μια χαρά μόλις το κλειδώσω ή κλείσει μόνο του δεν ξανανοίγει παρά μόνο μετά από λίγα λεπτά αφού το συνδέσω με το usb στο pc. Λέτε να είναι θέμα υλικού ή software.
Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο μου παρουσιάζει πιο σύνθετο πρόβλημα απ' ότι νόμιζα. Αφού αρνιόταν αρχικά να ανοίξει, ξαφνικά άνοιξε ενώ ήταν συνδεδεμένο στο pc με το usb. Αφού λοιπόν άνοιξε παρέμεινε ανοιχτό (και χωρίς το usb) μέχρι που μετά από αδράνεια έκλεισε η οθόνη. αυτό επαναλήφθηκε αρκετές φορές. Αν το τηλέφωνο δεν το αφήνω να σβήσει δουλεύει μια χαρά μόλις το κλειδώσω ή κλείσει μόνο του δεν ξανανοίγει παρά μόνο μετά από λίγα λεπτά αφού το συνδέσω με το usb στο pc. Λέτε να είναι θέμα υλικού ή software.

 

κάνε του ένα hard reset

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

πώς γίνεται;

 

μέσα από το μενού, κάπου πρέπει να γράφει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κάνε του αρχικά επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και αν δε φτιάξει το επόμενο βήμα είναι να ξαναπερασεις τη ρομ
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

πώς γίνεται;

Ρυθμίσεις > Αντίγραφα ασφαλείας & ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

 

Ηρθε τελικα και το πηγαμε στον Γερμανο να το βαλει και στην αρχη ειπε 15ε Μετα ειπε οτι θελει καποιο κολημα και δεν το αναλαμβανει

Ξερει κανεις που μπορουμε να το παμε να βαλουν σε καποια λογικη τιμη ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,ήθελα να ρωτήσω δυο πράγματα για το συγκεκριμένο κινητό.....Αν το 3G που είναι στα 2100Mhz πιάνει Ελλάδα και δεύτερον για να μεταφέρω τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης μόνο αν το κάνω root μπορώ και αν ναι ξέρετε κανένα site-οδηγό για να το κάνω?.....Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει φλασάρει κάποιος με τη νέα εκδόση του Flash tool ας μου λύσει τις εξής απορίες.

 

1. Πρέπει να ξετικάρω τα Preloader και ΜΡΒ;

2. Επιλέγουμε Download only ή MOTA SIU Like ή Firmware Upgrade ;

3. Το συνδέουμε χωρίς μπαταρία;

 

 

τελικά δεν ξετίκαρα τίποτα επέλεξα Download only και έβαλα την μπαταρία αμέσως μετά. Όλα πήγαν οκ.

Edited by saitruom
Link to comment
Share on other sites

παιδια ο υπολογιστης γιατι δεν το εντοπιζει?

 

Problem Solved:

http://singledrivers.blogspot.gr/2014/05/jiayu-jy-f1-mobile-usb-driver-for.html

απλα κατεβαστε τα drivers και καντε εγκατασταση μονο το Universal Android USB Driver και κομπλε!

Edited by gdimitris

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός για να κάνουμε update το λειτουργικό;

έτσι στα τυφλά δεν θέλω να το δοκιμάσω και να χαλάσει.

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/JIAYU-F1-MTK6572-Dual-Core-1-3Ghz-512MB-RAM-3G-WCDMA-4G-ROM-2-0-5/1713908356.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξερει κανενας που ειναι in stock το τηλεφωνο

 

http://www.aliexpress.com/item/JIAYU-F1-MTK6572-Dual-Core-1-3Ghz-512MB-RAM-3G-WCDMA-4G-ROM-2-0-5/1713908356.html

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιες αγορές που έχω κάνει από aliexpress, πλέων δεν πιστεύω με τίποτα τα in stock που γράφουν οι πωλητές του... Αν προσέξεις το μόνο που εγγυώνται είναι την παράδοση σε 60 μέρες. Συνήθως λοιπόν σου δίνουν ένα tracking number που για να εμφανιστεί απλός στο σύστημα μου έχει τύχει να περάσουν και 20 μέρες.

Καλύτερά λοιπόν υπομονή μέχρι να είναι και πάλι διαθέσιμο σε κάποιο αξιόπιστο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...