Jump to content

Χθες χρεωθηκατε mobile internet αξιας 2€


dagas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα

μια βοηθεια σας παρακαλω..

εδω και 15 μερες μου ερχεται ανα 2 ημερες ενα μνμ απο την wind που μου λεει οτι εκανα χρηση ιντερνετ χθες και χρεωθηκα ενα ευρω.

 

το παραξενο ειναι οτι

α. εχω απενεργοποιησει τη χρηση δεδομενων

β. εχω γυρισει τον τυπο δικτυου στο 2G

γ. στο ρυθμισεις - χρησει δεδομενων δεν μου δειχνει καμια κινηση δεδομενων..

δ, στο traffic monitor plus που εγκατεστησα δεν δειχνει καμια κινηση δεδομενων

 

πηγα στην wind και μου λεει οτι δεν μπορει να κανει τιποτε..

 

δεν ξερω τι να κανω..

εχω χρονια τετοια κινητα και το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να απενεργοποιω την κινηση δεδομενων,

τετοιες χρεωσεις ειχα οταν εκανα εγκατασταση μιας αλλης rom και στο σεταρισμα της για πρωτη φορα εμπαινε στο ιντερνετ.

μετα οταν ανοιγε και απενεργοποιουσα τα δεδομενα δεν εμπαινε ξανα ποτε..

μια συμβουλη παρακαλω..

σας ευχαριστω

 

Μίλησε μαζί τους στο chat και πες τους αυτό που συμβαίνει, πες τους ότι θα το δημοσιοποιήσεις και στη σελίδα τους στο Facebook για να μάθει και ο υπόλοιπος κόσμος τα χάλια τους και τέλος κάνε αίτημα διερεύνησης του θέματος.

Θεωρώ σχεδόν σίγουρο ότι θα σου πιστώσουν τα χρήματα μετά από καμιά βδομάδα.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 625
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μίλησε μαζί τους στο chat και πες τους αυτό που συμβαίνει, πες τους ότι θα το δημοσιοποιήσεις και στη σελίδα τους στο Facebook για να μάθει και ο υπόλοιπος κόσμος τα χάλια τους και τέλος κάνε αίτημα διερεύνησης του θέματος.

Θεωρώ σχεδόν σίγουρο ότι θα σου πιστώσουν τα χρήματα μετά από καμιά βδομάδα.

 

οταν λες να μιλησω στο chat που εννοεις??

τα υπολοιπα ενταξει

σε ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

οταν λες να μιλησω στο chat που εννοεις??

τα υπολοιπα ενταξει

σε ευχαριστω

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις και άλλαξε το apn.

Το ότι αλλάζεις σε 2G δεν έχει καμία σημασία διότι ακόμα κι έτσι, το κινητό έχει πρόσβαση στο ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις και άλλαξε το apn.

Το ότι αλλάζεις σε 2G δεν έχει καμία σημασία διότι ακόμα κι έτσι, το κινητό έχει πρόσβαση στο ίντερνετ.

 

αυτο εννοεις??

αν δεις εκτος τα 2 πρωτα ολα τα αλλα λενε δεν εχει ρυθμιστει

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

οταν λες να μιλησω στο chat που εννοεις??

τα υπολοιπα ενταξει

σε ευχαριστω

 

Εάν είσαι με f2g, στη σελίδα τους υπάρχει εφαρμογή για live chatting, σου ανοίγει παράθυρο και ξεκινάς συζήτηση.

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

αυτο εννοεις??

αν δεις εκτος τα 2 πρωτα ολα τα αλλα λενε δεν εχει ρυθμιστει

 

Αυτό ακριβώς, πατάς πάνω στο apn και το αλλάζεις, έστω κι αν σβήσεις το r από το .gr στο τέλος, και πακέτο δεδομένων να χεις, δεν θα μπαίνει στο ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς, πατάς πάνω στο apn και το αλλάζεις, έστω κι αν σβήσεις το r από το .gr στο τέλος, και πακέτο δεδομένων να χεις, δεν θα μπαίνει στο ίντερνετ.

 

σε ευχαριστω πολυ

θα το δοκιμασω και ελπιζω να μην μου ερθει αλλη φορα μνμ απο την wind για χρεωση δεδομενων και 1 ευρω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όσοι έχουμε Q δεν μπορούμε να απενεργοποιήσουμε την υπηρεσία internet daily στο 1235 παρά μόνο να σβήσουμε το apn;
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλιοτερα την ειχα πατήσει πολύ χειρότερα από την wind. Είχα σύνδεση και κα πια στιγμή μου ερχετε λογαριασμός να πληρώσω 300 ευρω Έτσι στο ξεκαρφωτο! Πήγα από το κατάστημα να δω τι παίζει και μου είπαν ότι. Αυτή η χρέωση οφείλετε σε χρήση ίντερνετ δεδομενων που έκανα υποτιθετε!! Εντομεταξυ δεν έμπενα ίντερνετ γιατί πολύ απλά είχα ένα κινητό απλό των 30 ευρώ που δεν είχε δυνατότητα σύνδεσης στο ίντερνετ!!! Ε να μη σας τα πολυλογώ είχαν μπερδέφτει Και είχαν βάλει το όνομα μου και τον αριθμό μου σε αλουνου λογαριασμό. Και καλά καταλαθος Και απετουσαν να τον πληρωσω. Περιττο να σας πω ότι γύρισα το μαγαζι αναποδα Κ εννοειτε Ότι δεν πλήρωσα τιποτα Και παραδέχθηκαν το λάθος τους όταν άκουσαν ότι θα βάλω δικηγορο. Άλλαξα και δίκτυο κατευθείαν δεν το συζητώ. Είχα σύνδεση με πολύ χαμιλο παγιο ίσα ίσα να μιλάω λίγο και να στέλνω κανένα μυνημα Χωρίς να έχω την ενοια της κάρτας κάθε τρεις και λιγο Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλώς την και πάλι. Χτες το βράδυ έληγε το πακέτο ίντερνετ που είχα ενεργοποιημένο και φυσικά είχα πολλά MB διαθέσιμα, και σήμερα το πρωί λαμβάνω το γνωστό μήνυμα για χτεσινή χρέωση ίντερνετ!!! Τι να πω πια για το σύστημα τους;

 

Φυσικά τους πήρα τηλ και θα το εξετάσουν μπλα μπλα αλλά ακόμα και αν παραδεχτούν το λάθος τους αυτή τη φορά, έχει παραγίνει το κακό.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την και πάλι. Χτες το βράδυ έληγε το πακέτο ίντερνετ που είχα ενεργοποιημένο και φυσικά είχα πολλά MB διαθέσιμα, και σήμερα το πρωί λαμβάνω το γνωστό μήνυμα για χτεσινή χρέωση ίντερνετ!!! Τι να πω πια για το σύστημα τους;

 

Φυσικά τους πήρα τηλ και θα το εξετάσουν μπλα μπλα αλλά ακόμα και αν παραδεχτούν το λάθος τους αυτή τη φορά, έχει παραγίνει το κακό.

Ετσι λενε παντα! "Θα το εξετασουμε" γιατι δεν μπορουν να σου πουν καταμουτρα "γραμμένο σ'εχουμε". Δεν νομίζω ότι θα γινει/κανουν/δουν/αλλαξει κάτι. Κοιτάνε πως και πως να "σουφρωσουν" όσα πιο πολλά χρήματα μπορούν . Η γνώμη μου είναι αυτη

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Και συνεχίζουμε... Για άλλη μια φορά χρέωση 1€ σε ημέρα που είχα ενεργό πακέτο με 809mb υπόλοιπο data...

Γνωστή πια η διαδικασία, αίτημα μέσω του chat και σε αναμονή για την απάντηση...

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουμε Q δεν μπορούμε να απενεργοποιήσουμε την υπηρεσία internet daily στο 1235 παρά μόνο να σβήσουμε το apn;

 

Nαι ,ειτε να διορθωσεις την κατάληξη με καποιο τροπο π.χ gint.b-online.gra με τους απατεωνες που εχουμε μπλέξει :mad:

 

Υ.Γ Ηδη τους εχω κανει καταγγελια στο ΕΕΤΤ για το θεμα με γραμμη adsl που εχω και επίσης και γιαυτο ,μετα απο 2 μηνες

και ενω ειχα κανει φασαρια και μου πιστωσαν 2-3 ευρω ,ξανα πριν μια εβδομαδα μολις εληξε το data πακετο (log&win) που ειχα,νασου

1 ευρω για daily internet , ειναι απατεωνες παιδια τι να λεμε τωρα :mad:

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Και συνεχίζουμε... Για άλλη μια φορά χρέωση 1€ σε ημέρα που είχα ενεργό πακέτο με 809mb υπόλοιπο data...

Γνωστή πια η διαδικασία, αίτημα μέσω του chat και σε αναμονή για την απάντηση...

 

Και ομως στην παραπανω αντιστοιχη δικη μου περιπτωση, μου απαντησαν οτι με χρεωσαν σωστα. :X:X Δεν υπαρχουν οι ανθρωποι. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξτε Δίκτυο παιδιά δεν παιζονται οι άνθρωποι το έχουν τερματίσει το θέμα, κοιτάνε πως κ πως να φάνε λεφτά !!!! Πάτε όπου αλλού θέλετε....
Link to comment
Share on other sites

Και ομως στην παραπανω αντιστοιχη δικη μου περιπτωση, μου απαντησαν οτι με χρεωσαν σωστα. :X:X Δεν υπαρχουν οι ανθρωποι. :mad:

 

ήταν την τελευταία μέρα πριν λήξει το πακέτο σου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλαξτε Δίκτυο παιδιά δεν παιζονται οι άνθρωποι το έχουν τερματίσει το θέμα, κοιτάνε πως κ πως να φάνε λεφτά !!!! Πάτε όπου αλλού θέλετε....

τα λεφτα τα παιρνουν οταν ανανεωνουμε χρόνο ομιλίας,το να τρωνε επιτηδες από ενα ευρω καθε τόσο δεν βγαζει νόημα εκτός αν επιδιώκουν να ανανεωνουμε πιο γρήγορα. Το οποιο δεν ειναι πάντα άμεσο,ουτε εχει ιδιαιτερο νόημα σε μενα π.χ. που ειχα σχεδόν 25 ευρω μεσα. Αρα μαλλον καποιο ηλιθιο bug υπάρχει στα συστήματά τους.

Link to comment
Share on other sites

ήταν την τελευταία μέρα πριν λήξει το πακέτο σου?

 

Ακριβως αυτο. Το θεμα ειναι οτι αλλες φορες δεν με χρεωνε με αυτο τον τροπο. Τι επιλεκτικο bug ειναι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Εγω σας ειχα πει πως αμα το παιρνεις χαμπαρι στο πιστωνουν. Απο ενα σημειο και μετα σου λενε οτι μετα απο ελεγχο ειναι αιτιολογημενη η χρεωση, οποτε η χρεωνεσαι σαν μακακας η αλλαζεις εταιρεια. Εμενα μου το κανανε 8 μηνες συνεχομενα. Τους εφτα μου το πιστωνανε. Τον 8ο μαλιστα μου το κανανε 3 φορες αλλα πιστωση πλεον δεν κανανε. Τοτε το καλοκαιρι εγραψα εδω αφου οι χρεωσεις γινονταν σε μη smartphone. Πηγα κοσμοτε με σμαρτ τηλεφωνο πλεον moto g2 και δεν εχω χρεωθει ουτε μια φορα.απο τον οκτωβρη.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο. Το θεμα ειναι οτι αλλες φορες δεν με χρεωνε με αυτο τον τροπο. Τι επιλεκτικο bug ειναι αυτο;

οτι και να πουμε μπορει να πεσουμε εξω. Απο το καλοκαιρι και μετα (πιο πολυ σε q απ'οτι βλέπω στο φόρουμ) η χρεωση παει συννεφο. Ειχα στειλει μια φορα mail και ζητουσα εξηγησεις για το τι ωρα λήγει το πακέτο την τελευταία μέρα,μιας και ειχα mb και ανοιξα δεδομένα κατά τις 21:00 και με χρέωσε.Να η απαντηση που ελαβα τοτε:

 

Σε συνέχεια του αιτήματός σας με κωδικό ***, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι από 23.04.2012 όλοι οι συνδρομητές συμβολαίων φωνής & καρτοκινητής που δεν είναι εγγεγραμμένοι σε πρόγραμμα χρήσης δεδομένων, χρεώνονται για την κίνηση Mobile Internet που πραγματοποιούν βάσει του Mobile Internet Daily. Με το Mobile Internet Daily για κάθε 20MB Mobile Internet χρήσης οι συνδρομητές χρεώνονται 1€ ανά ημέρα χρήσης. Προσφέρεται ασφάλεια και έλεγχος κατά τη χρήση Internet στο κινητό με ξεκάθαρη χρέωση ανά ημέρα χρήσης και ενημέρωση.

 

Στα πλαίσια εξυπηρέτησης προωθήσαμε αίτημα για πίστωση 1€ και θα ενημερωθείτε με γραπτό μήνυμα. Η λήξη πακέτων που ενεργοποιείτε ( εκτός bonus ) έχουν ισχύ 30 ημέρες και λήγουν στις 23.59 ( πχ ενεργοποιήσατε πακέτο 26/10/2014 με λήξη 25/11/14 23.59.

Σημειωτεον,στο 1222 της q ελεγαν οτι δεν μπορουσαν να δουν αν υπηρχε υπολοιπο mb και πόσο,και αρνούνταν να μου πιστωσουν το ευρω. Μετά απο μήνυμα στο twitter,email από το site και 15 μέρες αναμονή,πήρα πίσω το ευρω...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλημέρα.

στο twiter της wind σας απαντάνε ? τους εχω στειλει απειρα μηνηματα και εγω για αυτο το θεμα του 1 ευρω την μερα και δεν απαντάνε στα 5 απο τα 6 μηνύματα σε iphone4 με κλειστά τα δεδομένα απο προχθές το απόγευμα μου ηρθε μήνυμα σήμερα το πρωί οτι χρεώθηκα 1 ευρω ίντερνετ χθες! και δείτε τι μου είπαν σε συνομιλία με την wind.

 

wind. Καλημέρα!Μπορώ να βοηθήσω σε κάτι;

ΕΓΩ καλημέρα. θέλω να μου πειτε γιατι χρεώθηκα παλι 1 ευρω ιντερνετ χθες ενω είχα από προχθές τα δεδομένα κλειστά! καθε φορα που δεν ανανεώνω 1-2 μερες πριν θα έχουμε αυτη την ιστορία?

wind Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι η υπηρεσία daily mobile internet με 1€ που δίνει 20 MB ενεργοποιείται αυτόματα μόνο όταν είναι ενεργοποιημένα τα δεδομένα της συσκευής και δεν έχετε διαθέσιμα MB στον λογαριασμό σας.Η χρέωση μπορεί να οφείλεται ακόμα και σε ενημερώσεις των εφαρμογών σας.

Υπάρχει όμως η δυνατότητα να προωθήσω για έλεγχο την χρέωση στο αρμόδιο τμήμα εφόσον μου αναφέρετε

ότι ήταν απενεργοποιημένα τα δεδομένα.

ΕΓΩ εχει συμβει πολλες φορες να τα ξεχασω και να μην εχω χρηματα μεσα και να μου τα τραβανε απο την επομενη (εντελος παράνομα αλλα να το παραβλέψουμε τωρα) και για αυτο το παρακολουθω! δεν μπορω να κανω καποια φραγη να μην κανει οποιαδηποτε ανανεοση μονο του? στης καρτες της vodafone δεν κάνει τίποτα επιπλέον !

wind Υπάρχει η δυνατότητα να προωθηθεί αίτημα ακύρωσης του internet στην γραμμή σας και να κάνετε χρήση μόνο μέσω wifi.Και όταν επιθυμήσετε μπορούμε να το ενεργοποιήσουμε εκ νέου.

ΕΓΩ μονο για αυτων των λογο εχω την wind! για το ίντερνετ αν ειναι να το κοψω το ξανά γυρίζω στην vodafone από όπου το πήρα

wind Επιθυμείτε σε αυτή την περίπτωση να το προωθήσω για έλεγχο και να έχετε από το αρμόδιο τμήμα απάντηση για τον λόγο της χρέωσης;

ΕΓΩ ελέγχο οχι δεν θα βγάλουμε άκρη όπως και της άλλες φορές! αν υπάρχει κάποια φραγή ομως να γίνετε αυτόματα με το που τελειώνουν τα δεδομένα ναι θα το ήθελα

wind Η φραγή που μπορείς να γίνει ώστε να μην ενεργοποιείται η υπηρεσία daily mobile internet είναι είτε να απενεργοποιούνται τα δεδομένα είτε να γίνει ακύρωση του internet . ((( κλειστά δεδομένα 1 μέρα πριν )))

ΕΓΩ οκ. τι πρέπει να κάνω για να γίνει φορητοτητα πάλι στην vodafone?

αυτό δεν το καταλαβαίνω με εσας! χάνετε πελάτες έτσι για να μην πατήσετε ένα κουμπί και να μας χρεώνετε με ενα επιπλέον ευρό!

wind Κατανοώ την δυσαρέσκεια σας,θα χρειαστεί να επικοινωνήσετε με τον πάροχο στον οποίο θέλετε να μεταβείτε..

 

έχει βγάλει άκρη κάποιος με το παραπάνω θέμα???

Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν πάρει και εμένα 2 ή 3 φορές το 1€ αλλά ποτέ δεν έφτασα σε αρνητικό υπόλοιπο,δεν νομίζω να έχει αναφερθεί ξανά τέτοια περίπτωση.

Παντως πριν λίγες μέρες που δεν έιχα MB και έκλεισα τα δεδομένα για 2 μέρες δεν μου αφαίρεσαν τίποτα,είχα κλειστά και συγχρονισμό και έλεγχο ενημερώσεων.

Έτυχε;Ίσως.

Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν πάρει και εμένα 2 ή 3 φορές το 1€ αλλά ποτέ δεν έφτασα σε αρνητικό υπόλοιπο,δεν νομίζω να έχει αναφερθεί ξανά τέτοια περίπτωση.

Παντως πριν λίγες μέρες που δεν έιχα MB και έκλεισα τα δεδομένα για 2 μέρες δεν μου αφαίρεσαν τίποτα,είχα κλειστά και συγχρονισμό και έλεγχο ενημερώσεων.

Έτυχε;Ίσως.

δεν σου το δείχνει αρνητικό. μηδενικό σου το δείχνει για να μην υποψιαστείς και μόλις βάλεις κάρτα σου το αφαιρεί!

Link to comment
Share on other sites

δεν σου το δείχνει αρνητικό. μηδενικό σου το δείχνει για να μην υποψιαστείς και μόλις βάλεις κάρτα σου το αφαιρεί!

 

Ναι μια φορά μου το μηδένισε,είχα υπόλοιπο 0,30€ νομίζω,αλλά όταν έβαλα κάρτα δεν αφαίρεσε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Προχθς το βραδυ κλεινω τα δεδομένα 00:15 περιπου τελειωσαν τα mb ειχα 0,29 € μεσα καταλαβα οτι θα μου στειλει μήνυμα για 1€ δεν βαζω κάρτα έρχεται τελικα μήνυμα οτι με πηρε το 1€ και πηγα στο 0 υπόλοιπο αν βαλω τωρα καρτα θα μου παρει και αλλα 70 λεπτά;
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα τα πάρει

Αλλά με υπόλοιπο μηδέν δεν μπορείς να καλέσεις ούτε με αγορασμένο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...